0 oy
816 göst.
Diğer kategorisinde (86 puan) tarafından
Demij internette gördüm de asgari ücret 2023 te 10 bini bulucakmis sizce doğrumu 

30 Cevaplar

+15 oy
(7,768 puan) tarafından
Bulsa nolcak kız yağ olur 300 şeker olur 200 hey yavrum hey
(86 puan) tarafından
Orası da öyle valla
tarafından
Al yavrum ++++ içim acıdı bu yoruma ama napalim yaşıyoruz gerçek yani
(4,426 puan) tarafından
Aynı şeyi demeye gelmiştim sen yazmışsın artımı verdim gidiyom hoççagalın
(7,768 puan) tarafından
Teşekkürler kızçeler malesef acı gerçekler
-Reklam-
+4 oy
(198 puan) tarafından
Valla asgari ücret tekrar 2.500 olsun ama fiyatlarda dşsün önemli olan zam değil piyasa. Milletin gözünü boyamaya çalışıyolar biz şuan 8 bin lirayla aç yaşıyoruz. Çocuklarım 10 gündür meyveye sulu yemeğe hasret
(198 puan) tarafından
Aynen bizimde maaş yattı herşeyi dağıttık baktık para yok daha ay başında başkasından 600 lira borç aldık bebeğe bez evde ne çay ne başka bişey yok avansa kadar nasıl geçinirsen geçin. İnsanlar koronadan ölmedi ama geçim sıkıntısında hasta olup ölücek. Genç yaşımızda ne dertler var başımızda. Valla eskiden yokluk varmış ama huzurda varmış. Kış gelmeden gelecek faturanın derdindeyim
(86 puan) tarafından
Valla bn ogluma her ay 6 7 mama aliodum bu ay bi tane bile almdm cocugun mamasni azalttım die zayıfladı ek gidaya gcncee
(198 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun daha küçükse kaşık mamalar var toz onlarsna al destek olur mamaya arada ondan yapar yedirirsin
(86 puan) tarafından
Valla 7 aylık daha ama gece uyuyanca tek veriom gunduz ekmek yoğurt corba pirinç unu felan
tarafından
Aynen öyle katılıyorum sana geçen pazara gittik 2 kilo muz 1 kilo şeftali 2 kiloda üzüm aldım 100 lira ve bunun dışında sebzede aldık onlarda 350 tuttu yani toplam 450 eşimle ben hayatın şokunu yaşadık daha bu başlangıç kışın sebze meyveler daha da pahali oluyor biz yine elhamdülillah iki kişiyiz diye gevinebiliuoruz ya gecinemenler rabbim yardımcımız olsun inşallah 8 bin tlyle dediğin gibi aç kalıyoruz pazar dışında kahvaltilik erzak elektrik su faturalar gelen giden misafir derken bitti kartta eksiye giriyoruz dahada :(( kopsun kıyamet
+1 oy
(12,490 puan) tarafından
Aman olmasın kaşıkla verip kepçeyle alacaklar nasıl olsa daha da kötü olur herşey 
(86 puan) tarafından
Orası öyle de işte bndeki de bi Umut iste
+1 oy
tarafından
İnsanoğlu içinde bulunduğu durumun hep şikayetçisi. Bakıyorum da millet eski düzene dönmek istiyor ama o sıralarda sorsan kimse memnun değildi. Şimdi de kimse memnun değil 10nin olsa da kimse memnun olmayacak :) 
(1,271 puan) tarafından
Çünkü memnun olacak bir durum var da biz olmuyoruz. Üstteki yorumları okusana insanlar diyor mama alamıyorum bez alamıyorum. 8 bin maaş geldiği gibi bitiyor çocuğa mama veremiyorum diyor. Bu durumun nesinden memnun olalım.
tarafından
Rızkı ceren rabbimdir devlet değil insan oğlu şükretmeyi bilse bak gör o maaş nasıl bereketlenir asgari ücret 2bin 500 Ken çok mu memnundu millet o zaman da şikayeyçiydi bak biri ne yazmış keşke asgari ücret tekrar azalsa demiş sor bakalım azken şükrediyormuydu
(1,363 puan) tarafından
Mevzu sükür konusu degil.mevzu paranin deger kaybetmesi. Bunu anlamiyorsun canim. Cok maaş cok alim gücü olmadigi sürece dibe gitmeye mahkumuz..
Ac internetten arastir. Venezuelanin durumunu. Paralari o kadar degersizlestiki adamlar kendi paralariyla cuzdan canta yapip dolar hesabi satmanin pesinde
(1,271 puan) tarafından
Gulo kusurabakma ama sana cevap bile veremicem yorumdan cehalet akıyor kendimi yoramicam açıklamak için çünkü anlatsam da anlamazsin
tarafından
Asıl cehalet tartışırken karşısındakini horgörmektir herkes fikrini yazıyor beğenmiyorsan atlama yorumuma git seninle aynı fikirde olanlarla muhatap ol cınım
0 oy
(765 puan) tarafından
Saçma muhabbetler
(86 puan) tarafından
Allah seni ne etmeye bastan soyelsene şunu bende dedim be oluo :D
(765 puan) tarafından
Diğer 3yorumda aynı düşüncede. Buraya bı post aciyorsaniz yoruma açık olun yada açmayın
(86 puan) tarafından
Ya sen iyimisin bi hem saçma muhabbet dion kendini yanlış anlation sonra baska bişey dion çözemedim ki seni
(765 puan) tarafından
Bebegim sen derken yazdıktan sonra benim cevabımı beklesen konuşma bu hali almicakti ben nette dolanan muhabbete saçma diyorum aynı dusuncedeyz kısacası
(86 puan) tarafından
Tam yanlış anlmssam kb o zaman
0 oy
tarafından
yag da olur 500 salca olur 200
(86 puan) tarafından
Koz babaminda kiracısı var babam da tek 100 tl yaptı bn de dedm baba keşke herkes senn gibi olsa diye
tarafından
150 yazmısım kız 1500 olcaktı :D kızdım baya gunah ya ınsanlara valla halden anlayandan Allah bin kere razı olsun. daha da cok versın onlara
(86 puan) tarafından
Amin amin inşallah
(4,142 puan) tarafından
Bızım ev sahıbı bir yılda 1300 den 2500 yaptı bir kac ay sonra 3 bın oldu. Bir yılda 2 defa zam 2 katından fazla zam hemde. Karı koca doktor dunyanın maasını alıyorlar gözleri doymuyor
(1,465 puan) tarafından
Salça zaten olmuş 200 250 300 bn geçen bi girdim markete 4.200 kg salça olmuş 200 ila 300 arası kapıya salçalık domates geldi aldım 3 kasa 150 gitti ordan çıkan salça 8 buçuk kg salça oldu
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evet olucak ama bakalım zamlar ne hale gelicek 
(86 puan) tarafından
Aynen valla Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
(9,626 puan) tarafından
Amin canim inşallah biz eşimle beraber çalışırken asgari ücret 1800 falandi yani toplam 3600 eve maaş giriyodu o parayla araba da kiralayıp gezerdik şehir dışına tatile giderdik üstüne düğün borcu öderdik herseyin en iyisini alir yer içerdik yaptığım alışverişler cabası ama suan bakıyorum o para artık bi kira parası,bugünümüzede şükür yine çok kötü durumda değiliz ama daha kötü olanlar ne yapsın resmen soygun
(86 puan) tarafından
Allah büyüktür elbet bizede bı kapı acar
0 oy
(979 puan) tarafından
Glmeden gideceği icin isterse 15bin olsn
(86 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
(813 puan) tarafından
Keşke asgari ücreti göklere çıkarmak yerine fiyatları düşürseler bi salça yapmak için milyarlar harcayacak duruma geldik 
(86 puan) tarafından
Belki düzelir diye Umut ediyorum bnde
(813 puan) tarafından
Asgari ücretle zamlar aynı orantıda canım ikisine de aynı zamı yaptıktan sonra bize bi faydası olmuyo ki
Mesela kardeşim üniversite okuyor yurt odasında 4 kişi kalıyorlardı 5 yaptılar üstüne de yurt parasına zam yaptılar böyle olunca devlet bursuna da zam yapmalarının bi anlamı kalmadı tabi
Devletten aldığını geri devlete veriyo 800 civarı burstu yurdada aynı parayı verecekti ama çok itiraz olunca çok şükür yurt fiyatlarını tekrar aşağı çektiler
Kardeşimin bi kitabi 300-400 TL bursunda pek  faydası olmuyo yani
(86 puan) tarafından
Zor bacım zor
0 oy
(1,750 puan) tarafından
O zaman vay halimize yağ 400 olur şeker 300 diğer zamları düşünemiyorum çay kaşığıyla verip kazanlarla alıyolar yapmamaları daha hayırlı 
(86 puan) tarafından
Yemin ederim ben suan cocuklarmzn geleceğini dusundum de bi an böyle giderse onlar ne yapck die
0 oy
(10,019 puan) tarafından
Desene yine zamlar kapida
0 oy
(15,150 puan) tarafından
Refah olması lazım önce ülkede. İstediği kadar zam yapsınlar bu güvensiz ortamda maaşa zamdan önce herşeye zam geliyor. Bı de şimdiden böyle duyurmuyolar mi. Millet maaşa zam gelecek diye herşeye şimdiden zammı basmaya başlıyorlar. Böylece enflasyon giderek tırmanıyor. 

Ama ben suçu zamları basan esnafa bulamam. Çünkü onlar kendilerini korumak zorunda. Adamlar batar yoksa. Asgari ücretli bir çalışanın patrona maliyeti 7500 TL. Maaşımizin 2000 TL den fzlasini devlet alıyor vergi olarak.  Bunun tek sebebi kötü yönetim.  Biz bu vergilerin karşısında randevusuz hastaneye bile gidemiyoruz. Randevu almak istesek de asla randevu bulamiyorz. Nerdeyse gidiyor bu vergiler. Nereye gidiyor biliyor musunuz? Sarayın günlük 10 milyon TL olan masraflarına gidiyor.
(86 puan) tarafından
Bunlara sebeb olanin rabbim iki yakasını bi araya getirmesin
0 oy
(774 puan) tarafından
Şekere una yağa ve diğer tüm ihtiyaçlara zam getirmeyeceklerse sevinebilir ama malesef ki daha maaşı alamadan fiyatlar hemen zamlanıyor hiç bişeye sevinemez olduk marketlere sadece fiyatlara bakmak için gireceğimizi hiç tahmin etmezdim ama ne günlere kaldık işte bizi bu hale getirenler utansın ne diyeyim.
(86 puan) tarafından
Aminnn aminnn bide kira oğlum yedi aylık ikinci çocukta Yolda ikisine ayni anda bez oğlum mama içiyor doğacak olan Yavrum ne içer onuda bilmiyorum
(774 puan) tarafından
Cümleten Allah yardımcımız olsun kuzum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kaşıkla verip kepçeyle geri alan bi ulkedeyiz 10 bin ne ki 
(86 puan) tarafından
Haklısın valla
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Artık maaşa gelen zamlar insani korkutuyor her ay gıdaya ona buna zam binmesin maaşlarda artmasin 

Asgari ücret artttimi peşi sıra bı sürü zam..

Önceden alınan paraların bereketi vardi şimdi ortalıkta bereket filan kalmadı Allah bizi affetsin bu durumlar düzelmez artık..
0 oy
tarafından
Hep kandırma bunlar vermesinler daha iyi
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Keşke her şey zamn gelmediği hale dönse o zaman da borcumuz vardı ama bu kadar çok değildi 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Doğru olsa ne olacak askeri ücrete zam geliyor diye sevinelim mi şimdi 5 verip 10 alıyorlar 10 oluncada 20 alırlar
0 oy
(1,386 puan) tarafından
İsterse 100 bin olsun kaşıkla verip kepçe ile alıyorlar 
0 oy
(640 puan) tarafından
Yani bi kısır döngünün içindeyiz.  O artarsa demek ki fiyatlar yine katlanacak. Yine 2000 3000 olsun ama piyasa sa düzelsin.

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 382 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Papatya0000 (86 puan) tarafından soruldu
+1 oy
35 cevap 774 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,386 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 394 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 823 göst.