0 oy
664 göst.
Aile kategorisinde (88 puan) tarafından

Kızlar bugün sayısız boşanma postu gördüm. Hayir desem ki burdakiler lafta boşanıyor. Ama liseden ve üniversiteden 2 arkadaşım boşandı geçen hafta ikisininde biri erkek biri kız birer çocukları var. Kuzenimde boşanma aşamasında dayımlara döndü çocuğuyla. 

Olan arada kalan zavallı çocuklara oluyor :(

21 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ahir zamanda boşanmalar çok olacakmış.. evlilikler huzursuz herkes harama yonelecekmis tam o ahir zamandayiz iste
(2,291 puan) tarafından
Vlla cnm kopsun kopsunda ben de pek kendime guvenemiyorum ne yalan atim masum degiliz maalesef
(6,512 puan) tarafından
Dünya o kadar çekilmez bir yer olduki gerçekten artık haberlere bile bakmaya korkar oldum kim kimi kesmiş kim tecavüz etmiş fakan piskolojim kaldırmıyor
tarafından
Bircis cocuklarin çocuk olamadığı devirdeyiz
Hümeyra ben haber izlemeyi bıraktım bacım en çok etkileyen çocuklar oluyor beni paranayok oldum en sonunda hele kızın varsa
(6,512 puan) tarafından
2 tane kızım var şimdiden nasıl yapcam nasıl tek başlarına dışarı göndercem falan diye diye delircem  ufff
tarafından
Benimde bir tane bacım tek başımayım babam ve erkek kardeşim olmasa kafayı yerdim herhalde napacam diye
-Reklam-
+2 oy
(4,164 puan) tarafından
Çok zor Bi dönemdeyiz gerçekten kimse eşi için değişmiyor düzelmiyor kimsenin kimseye tahammülü kalmamış kimse çocugumuz için bir şeyleri yoluna koyalım demiyor eşlerden biri hata yapıyor ama düzeltmek için de bir şey yapmıyor direk kapı orda yol orda lafları herkesin ağzında en ufak kavgalar bile anında alevleniyo sayısız hakaret küfüre gidiyor evliliklerde saygı kalmamış artık bende gerek burada gerek etrafta çok görüyorum artık Allah sonumuzu hayır etsin 
(88 puan) tarafından
O kadar haklisin ki :(
+1 oy
tarafından
Kimse ayrılmak için evlenmiyor ki canım. Hayat yon veriyor.  Birde aldatılan şiddet gören zaten ayrılsın asıl öyle evde büyüyen çocuklara daha çok yazık. Biz bugün tartışırken 27 aylık kızım odasından duymuş geldi ikimize de sussss dedi işaret yaparak.  Yani onun önünde tartışan bir çift olmadığımız halde. İçim acıdı çocuğuma.  Peki bu tartışmalara her gün maruz kalan çocuklar?
+1 oy
(4,947 puan) tarafından
Allah herkesin yardımcısı olsun,ama benim cevremdede gördüğüm genelde erkeklerde sorun çıkıyor,kadın çocuğuyla evde otururken erkekler yerinde durmuyor,aldatan şiddet uygulayan çoğu erkek Allah akıl fikir versin bu erkeklere bir haller olmuş artık yiyip ictiklerden mi havadan sudan mıdır anlamadım 
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Burdakilwr niye lafta boşansin ki anlamadim
(2,291 puan) tarafından
Yalansa bile demek istemis
(88 puan) tarafından
Burda bosancam diye post acmak kolay çünkü komsuya dert yanmak gibi. Bugun bosancam diyo 3 gun sonra tatile gidiyo mesela. O yüzden diyorum.
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bazen mecburi oluyor bazen sudan sebeplerle bende korkuyorum vala 
(88 puan) tarafından
Inanki bende
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Boşanma sebeplerini baktığında fındık kabuğunu doldurmaz ama
(88 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
(800 puan) tarafından
Genelde aldatma dan boşanıyorlar ama ??
(10,411 puan) tarafından
Onlara lafım yok Bi tanem
(88 puan) tarafından
Aldatma siddet kumar alkol bunlar baska tabiki
(800 puan) tarafından
Aynen canım
Ah kızlar şimdi erkekler gerçekten iyi değiller neden böyleler onuda bilmiyorum anlayamıyorum.
Şükür benim eşimde bişy yok ama başka kadınlar ne acılar çekiyor
Eşi varken por. İzleyen mi dersin başka kadınlarla konuşan mı dersin
Bunlar yoksa dayak var şiddet var
Huzur huzurlu olmak zor mu bişy.
Çok üzülüyorum ortada kalan çocuklara :(
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Rabbim herkesin yardımcısı olsun herkesin evine sağlık huzur versin kimse yarının garantisini veremiyor işte kimse ne yaşayacağını bilemiyor Rwbbim şaşırtmasın 
tarafından
Bizi hiç sorma abla. Bugünüme hamdolsun.
Fakat gittikçe çıkmaza gidiyoruz sanki
(13,821 puan) tarafından
Eşin ne iş yapiyordu canim Rabbim ferahlık versin inşallah
tarafından
Amin Allah razı olsun abla.
Markette çalışıyor
(13,821 puan) tarafından
Anladım canim Rabbim herkesin yardımcısı olsun
tarafından
Amin abla
0 oy
(253 puan) tarafından
Evlenmekte 5 dk bosanmakta kuzum hiç kolay şeyler degl herkes oyuna çevirdi bu olayı çocuk oyuncağı gibi oldu evlilik zorluk kimi bnle ilgilenmiyo die boşanan var ya aldatm yalan ihanet lafım asla oyuna cevirdiler cidden yazik
(88 puan) tarafından
Aynen oyle canm
(253 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ya
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Kimin ne yaşadığını bilemeyiz ki canım belki evet çocuklara yazık insanlar keşke biraz daha sabırlı ve sadık olabilse ama ne yazıkki imza atıldıktan sonra içlerinden canavar çıkıyor 
0 oy
(3,633 puan) tarafından
Ahir zaman canım ahir zamanda boşanma çok olurmuş bizd e ne yazık ki ahir zamana denk geldik
0 oy
(7,600 puan) tarafından
Adamlar adamlıktan çıktı da ondan ağır geliyor bir evi hanımı çocukları sırtlamak sorumluluk yok şimdiki adamlarda yetiştirme hatası.
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Önceden vurulmaya , aldatılma ya tahammül ediliyordu.

Şimdi o tahammül yok.. çocuklar için denilip göz yumuluyordy kaynana görümce dertleri eş geciliyordu 

Şuan hiçbiri es geçilmiyor ,sabır gösterilmiyor 1 senelik evli de olsa bitiyor. Önceden öyle değildi hepimiz anneleri babaları öyle hayat sürdü hemen hemen.

Ama biz bunu kaldıramıyoruz çünkü cirkeflik çıkar menfaatte çoğaldı bunun yanında..

Nafaka için çocuk yapan mi dersin ,

Para mal için evlenen mi dersin 

Yani bunlar hep vardı ama bu zamanda çok çok cirkinlesti olaylar 
0 oy
tarafından
Haklarında hayrlısı olsn inş
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Dünyanın sonu geliyo ondan.  Boşanmalar. Zina erkek-kız değişimi. Ölümler hepsi çoğaldı kıyamet alametleri malesef 
0 oy
(4,172 puan) tarafından
Yasayana sormak lazim kimse kimsenin ne yasadigini bilemez Allah yardımcıları olsun inşallah 
0 oy
(274 puan) tarafından
Çoğuda kaynana kayınbaba yüzünden oluyo, kocanın ailesine çok düşkünlüğü yada kaynana kayınbabanın hep evlilikte dahil olmaları çoğunluk bu yüzden. Kadınlar da artık eski kadınlar gibi değil çekmiyor tak ediyor ömür boyu onları mı çekecek boşanıyor. Mutlu olsunlar o kaynana kayınbabalarda
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Maalesef dediğin gibi. Çok fazla artık ayrılıklar. Çocuklar için zor tabi ama mutsuz ailede mutsuz anne babayla olmasındansa ayrı anne babayla olması daha iyi
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Benim çevremde de çok var, %99 erkek kabahatli, ya aldatıyor ya sorumsuz ya geçim nedir bilmiyor. 
0 oy
(10,886 puan) tarafından
Bosanılacakmsey vardır olmayannsey vardır ama insanlar azdı. Bende cok dıyuyorum bosanma. Ama yuzxe 90 ı aldatma. Bu sosyal medya cıkalı o ne allahın bilmemnesidir tictoc mudır nedir. Aldatmalar cogaldı.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 716 göst.
1 Haziran 2022 Aile kategorisinde 021821 (1,410 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 620 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 560 göst.
25 Mart 2022 Aile kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 298 göst.