0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar daha önce üyeydim şifremi unuttum Yeni hesap kurdum şimdi. Size bişey sormak istiyorum benim gibi olan varmı merak ediyorum bende takıntı var ne yapsam kurtulamiyorum sürekli biyerimi kontrol ediyorum suramda bu varmı burda beze var acaba kansermi boynumda bişey var göğsümde bişey var gibi vs. Ve sürekli araştırıyorum en kötüye yoruyorum ve panik oliyoeum sonrada  elimde deil kızlar sürekli aklıma geliyor kontrol ediyorum Aygaz kapalimi çay Makinesi kapalimi kapı kilitli mi vs bunların takıntısı da var ama hiçbiri diğeri kadar yormuyor beni. Daha önce bu yüzden iki üç kez psikiyatriye gittim konusarak tedavi olana ama iyi gelmedi ve hastalığımın da tam olarak ne olduğunu söylemedi elimde deil şuan bile sürekli boynumu kontril etme gereği duyuyorum lenf bezleri var mesela elime heliyor korkuyorum biri kanser olsa Allah korusun bende de mi var diye kontrol ediyorum henim gibi takıntılı olan varmı çaresini nasıl buldunuz 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

11 Cevaplar

+1 oy
(1,165 puan) tarafından
Vesveseden Allah'a sığınmaktan başka çözüm bulamazsınız. Olmayan şeyleri başınıza cagirmayin. Sonuçta hepimiz insanız başınıza gelse bile engel olamazsınız. Bu yüzden düşünerek kendinize zulmetmeyin kitap okuyabilirsiniz boş durmayın kendinize uğraşı bulun. Bir şeyi bir kere kontrol ettiğinizden emin olun kendinize güvenin ve bir daha kontrol etmeyin. Güçlü olun ve kendinizi iyileştirin. Bence farkında olmanız kabullenmeniz bile büyük bir aşamadır. 
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim kendimde hafızım çok şükür okumaya çalışıyorum ugrasimda var aslında bir bebeğim var ama işte öyle biseyki iş yaparken bile geliyor aklıma sürekli kontrol halindeyim sonra acaba Allah korusun kansermi diyorum çok korkuyorum ufak tefekte hastalıklarım var sedef var mesela karnimda beze çıktı boynumda reaktif lenf bezi çıktı göğsümde hafif ağrı var ondan korkuyorum hani doktora gidince de mutlaka bişey çıkıyor ama hafif bir hastalık olinca o kadar tskmiuorim Cok şükür
-Reklam-
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Bende yokda etrafımda bı kaç kişide var zor yaa 
(40 puan) tarafından
Zor olmazmi cnm hicbisey den tad almıyorum insan hep bir kaygıyla geçiyor çok üzülüyorum bu durumuma
0 oy
(469 puan) tarafından
Hastalık hastası olmak... Bu travma çeşididir bir yakınınızı hastalık sebebi ile kaybetmiş olabilir misiniz? 
(6,047 puan) tarafından
Post sahibi değilim de. Bi yakınım kalp krizi geçirip öldü psikolojik olarak 4 yıldır panik atagim çıktı. Üzgün yada sinirli anım da pıt diye ortaya çıkıyor. Hayatıma ediyor. Ama tabiki bu arkadaş gibi değilim çok şükür
(469 puan) tarafından
O bende de var annemle babamın boşanma aşamasında babamın eve gelip kardeşlerimi tavana fırlatıp atmasından o dönemin travmasından olduğunu düşünüyorum. En ufak bir gerginlikten bayılıyorum artık. Hayatıma yarar değil zarar oldular hep...
(40 puan) tarafından
Anladım CNm Soyle diyim benim panik atagim yok öyle atak fln gecirmiyorum sadece sürekli biyerimde bişey varmı diye bakıp bulup sonra panik yapıyorum acaba kötü biseymidir fln diye araştırıyorum takıntı yapıyorum
(40 puan) tarafından
Yok cnm sadece ben kendim kuckken hastanelerde büyüdüm çok hasta oluyordum astım vardı hep hastanelerde büyüdüm diyebilirim oda sekiz yaşında geçti çok şükür
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Ya bi arkadasim gibisin aynı vlla o musun diye dusunuyorum su an
(40 puan) tarafından
Yok CNm deilimdir tanıdığım az arkadaşım var onlarda burda deillerdir sanmiyorm Rabbim onada şifa versin inşallah
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ankiseyete oluyor bu doktora mutlak görün 
0 oy
tarafından
Kayinbabam öyle yaa sürekli kendini kontrol ediyor tansiyonu çıktı simdi her gün tansiyon ölçüyor tansiyon13 olsa acile koşuyorlar hep birlikte 
(2,291 puan) tarafından
:D ay cok komigime gitti ya
tarafından
Kız valla belki abartıyor gibi gelebilir ama gerçekten öyle geçen çıkmış iste adam da iste tamam mı kaynanam sabahın köründe aradı eşimi koş babanı tansiyonu çıkmış ben ikna edemiyom sen konuş ikna et ben evden çıkıyorum hadi sende çok acile götürelim yoksa beyin kanaması geçirecek beyin kanaması geçirecek dediği tansiyon 14 hep birlikte acile koştular işte
0 oy
(813 puan) tarafından
Ablamın kayınvalidesinde vardı bu ya çok zor su içerken bile acaba boğulup ölürmüyüm diye korkuyordu

Önce hocaya götürdüler sonra psikoloğa gitti ilaç falan kullandı çok şükür düzeldi 
(40 puan) tarafından
Anladım CNm yok ben o kadar deil ama biyerlerimi çok kontrol ediyorum ve mutlaka bişey buluyorum sonra işte panik ediyorum acaba kötü biseymi diye hep kontrol edesim geliyor hep kötüye yoruyorum
(813 puan) tarafından
Tekrar psikoloğa git canım, imkanın varsa özele git diycem ama normal fiziksel randevular için bile muayene ücretleri 150-200 oldu en az
Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Gaziantep’te belediyeye başvurunca da psikolojik tedavi görebiliyorsun bi araştır istersen
(40 puan) tarafından
Yok CNm İstanbuldayim özeller çok pahalli ilaçta istemiyorum yaşım daha küçük ama çok üzülüyorum şuan bile kahvlti ediyorum mesela aklım hep surda bişey varmı burda varmı diye bakıyorum ya gözden kaçarsa diyorum
(813 puan) tarafından
Kendini başka şeylere vermeye çalış canım çocuk uyudukça kitap oku mesela ben Wattpad’ten okurum hep (kitaplarda çok pahalı) kitap okuyunca ilerde neler olacağını merak edersin kafanı o meşgul eder biraz
0 oy
(7,409 puan) tarafından
Aynı eşim hep hasta bana sorar neyim var diye bende doktormuyum ben derım gıt doktora derım
0 oy
(603 puan) tarafından
Canım dediklerin bendede var malesef panikliyorum sonra kendimi teskin etmeye çalışıyorum vücudumda farklı birşey görsem bu niye çıktı acaba, bu ne sürekli böyle şeyler soruyorum kendi kendime ve arada eşimede sonrada google amcaya,tabi oraya girince herşeyi en kötüye bağlıyor,çevrede birini duysam etkileniyorum ve dediğin gibi bende bu ara boynuma takmış durumdayım sürekli kontrol edip duruyorum,ama şunu aklıma getiriyorum panik atak öldürmez ama süründürür,gerçektende öyle oluyo,sanırım bir travma sonucu kaldı bu bende küçük yaşta babamı kaybettim ben ona bağlıyorum...
(40 puan) tarafından
Olabilir cnm bende öyle dusunuyorum küçüklükten kalıyor bende küçükken hastanelerde büyüdüm ona bağlıyorum ya sürekli biyerime bakıyorum ve inanirmksin buluyorum da sonra kendi kendimi yiyodjm sabah olsun istemiyorum bu yüzden
0 oy
tarafından
Vesvese canım bunlar oku bol bol 
0 oy
(265 puan) tarafından
Yemin ederim kendimden şüpheye düştüm acaba  bunu ben mi yazdım diye bu kadar güzel anlatılamazdı seninle aynı durumdayım 1 hafta öncesinde ağır bir enfeksiyon geçirdim sol çene altımda sislik beze oluştu o gün bugündür surekli elim gözüm boynumda bu bir hastalık hastalığı yaşayan bilir çok zor bazen oturup saatlerce ağlıyorum artik kesinlikle tedavi olmam gerektiğini düşünüyorum 
(40 puan) tarafından
Bnde öyleyim senin dediğin bezeden benim boynumda çok çok var kafamda bile var boyundakilere reaktif lenf bezi dendi altı ayda bir kontrol ama gitmedim korkiyorum artık  ugrasimda var aslında bir bebeğim var ama işte öyle biseyki iş yaparken bile geliyor aklıma sürekli kontrol halindeyim sonra acaba Allah korusun kansermi diyorum çok korkuyorum ufak tefekte hastalıklarım var sedef var mesela karnimda beze çıktı boynumda reaktif lenf bezi çıktı göğsümde hafif ağrı var ondan korkuyorum hani doktora gidince de mutlaka bişey çıkıyor ama hafif bir hastalık olinca o kadar tskmiuorim Cok şükür
(265 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki zaten vucut olarak yağlı bir yapıya sahibim kollarım ayaklarım sırtım yağ bezesi dolu kac kez ultrasona gittim inan herseyi geç bu takıntılarla yaşamak  yoruyor insani
(40 puan) tarafından
Doğrudur CNm benimde öyle nereye baksam bişey buluyorum doktorlarda yok demiyor zten sadece kötü bir hastalık cikmiyor çok şükür Rabbime. Ama inan elime nereye atıp bişey bulsam mesela doktora gittiğimde boş çıkmıyor hani mutkaka bişey çıkıyor buda beni korkutuyor hani annwmler diyorki bişey yok sen takıntı ediyorsun bizim elimize gelmiyor diyolar doktora gittim karnimda elime gelen şey yağ bezesi çıktı bu sefer göğsume bakıyorum başka yerlerime bakıyorum inan beş altı senedir böyle çok çok yoruldum bebeğimde var onla tedaviyede gidemiyorum ilaç istemiyorum konuşarak tedavi edilen yere gitmek istiyorum iyi biyere çok yoruldum aynaya bakınca kendimi yaslamış hissediyorum stresten kg aldım diyet. Yapcam başlamak istemiyorum kıyafet bile yakistirmiyorum hicbisey almak iatemiyorum kendime bir nevi insanı deprsyona da sokuyor bu durum dimi
(265 puan) tarafından
YA gel sarılalım ikimiz ya aynı bensin sen ♡♡♡♡ çevremdeki insanlar bıktı artık beni dinlemekten ;) bezen en güzel anılarımı bu hastalık yüzünden mahvediyorm sana sunu söylemek isterim ki ilerde çocuğuna bir beze falan farkedersen lütfen panik yapma çünkü genetic olarak bize cekme sanslari çok yüksekmis bu sebepten Panik yapma lütfen çünkü oğlumla yasadim ve günlerce hayattan koptum Allah acılarını gostermesin
(40 puan) tarafından
Gerçekten o kadar çok isterdim ki tanışmayı sarılmayı hiç kimse anlamıyor herkes abarttigimi fln sanıyor zten anlatmaya da cekiniyorum utanıyorum bir zamandan sonra insanı anlayan birinin olması çok güzel teşekkür ederim. Sağol CNm bazen geçen sene kafasında iki tane buldum doktora getirdik önemli deil dendi ama arada aklıma düşmüyor deil napcam blmiyorum bazen öyle ana geliyorum ki ne yemek yapmak ne iş yaomak istiyorum düşünmekten Rabbim sonumuzu hayr etsin bu arada bsn İstanbul da oturuyorum sen

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 84 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysekkkk (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 288 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,486 göst.
0 oy
12 cevap 290 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Dnz737373 (199 puan) tarafından soruldu