0 oy
659 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından

Kizlar soru dogru yanlış okumadiniz isteyip istemedigimi bilmiyorum

esime diyorum hep aman dikkat et cocuk olmasin basinin etini yerim felan diye cocuk dogdu dogali bu sekilde korunuyoruz yani 3 yıldır bu sekilde 

Ama regl gunum gelince heyecanlaniyorum 1 gun gecte gidip test alıyorum cift cizgi cikmasini istiyorum 

Bebek isteme sebeplerim

1)ben tek cocuk olarak buyudum kizim 2 bucuk yasinda tek buyusun istemiyorum 

2)kizimin kardesiyle nasil anlasacagini cok merak ediyorum hayal ediyorum kardesini severkenki halini ikinin oynadigini hep hayal ediyorum 

3) yenidogan bebek istiyorum disarda gorunce icim gidiyor keske bir tane daha yapabilsem cesaret edip diye geciriyorum 

İstememe sebeplerim

1) Asgari ucretle geçiniyoruz çoğu zaman kredi kartinin minimumunu bile odemiyoruz maddi acidan daha fazla sikisacagiz 

2) Ortam cok kotu oluyor gitgide bu igrenc dunyaya bir cocuk faha getirmek istemiyorum 

3) meslegim var ilerde çalışmak istiyorum bir cocuk faha yaparsam en az 4 yil daha evde beklemem gerek ve kres ucreti ikiye cikacak suan kizimda krese gidiyor konusmayi geciktigi icin 

4) kizimi buyuturken cok zorluk cektim huysuz dedigini yaptiran bir bebek aglaya zirlaya geceleride beni uykusuz birakti 2 yasina kadar memeden kesene kadar mahvoldum 

Ama suan cok uyumlu bir kiz oldu istedigim yere gidebiliyorum gittigim yerde usluca duruyor cok akillandi masallah 

Arabamiz vs yok bir cocuk daha yapsam disari cikamayiz diye dusunuyorum simdi kizimi kucaklayip otobus dolmuş biniyoruz iki cocukla cok zor olur diye düşünüyorum  bilmiyorum sizce yapmalimiyim :D

27 Cevaplar

+6 oy
(1,092 puan) tarafından
Hayatımda bunun kadar anlamsız bır soru görmedim bacım kusura bakma . Sen imkanlarını daha iyi bilirsin maddi manevi istiyorsan yaparsın ikinci çocuğu Allah nasip ederse de olur şimdi ne demeliyiz eveeett çok istiyorsun lütfen yap falanmi demeliyiz 
(572 puan) tarafından
Allah seni:Ddd sevdim seni :Ddd <3
(1,092 puan) tarafından
Bı tanısan çokk seveersiiinnn niy niniiyy :D şaka Maka Cidden kalbini kırmak için yazmadım bu yorumu okuyunca bı anlamsız geldi hani şöyle yazsaydın mesela " 2.cocugu düşünüyorum ama çelişkilerin var tecrübeleriniz nelerdir " desen çok mantıklı olurdu ama çocuk istiyormuyumm diye sorunca bı ne alaka dedim .ayrıca 2. Çocuğu yapmamanı tavsiye ederim çünkü maddi zorluk yaşıyor gibisiniz Allah'a şükür geciniyorsunuzdur eminim kimseye muhtaç etmesin rabbim ama çocuk büyütmek cidden zor iş dünyaya geldi karnını doyurdum altını aldimla bitmiyor çocuğun donanimli bir insan olması gerekiyor bir tane olsun her açıdan egitimini ihtiyaçlarını giderek büyüt ayaklarının üstünde durabilsjn 2. Zorlar çok kendim içinde aynı şeyler geçerli emin ol
(572 puan) tarafından
Tum zorluklarin farkindayim ya zaten o yuzden yapmadim yoksa simdiye ohoo q daha yapar buyuturdum benim cocuk hemen oluyo ilki ilk denemede olmustu cunku :Dd 4 yasina kadar bekliycem durumlari duzeltelimde
(1,092 puan) tarafından
Hayırlısı olsun diyelim o zaman umarım gönlüne göre olur açıkçası benim cesaretim yok ikinci çocuğa tabi Allah daha iyi bilir ama zor yani
(1,215 puan) tarafından
Her zaman bu sayfada soru soranı bozan insanlar oluyor o yuzden soru sormadan önce biri gelecek beni bozacak diye dusunup öyle paylaşım yapıyorum ben, sende öyle yap canım, yani her kafadan cevaba hazır olmalısın
-Reklam-
+1 oy
(1,251 puan) tarafından

İsteme sebebin 3 istememe sebebin 4 o yuzden istemiyorsun :D

(572 puan) tarafından
Mantikli hahaha :D
+1 oy
(4,938 puan) tarafından
Bence hiçbir çocuk kardessiz kalmamalı
0 oy
tarafından
Asgarı ucretle 2 cocuk bakmak ne bıleyım mumkun mu
0 oy
(966 puan) tarafından
Birkaç sene daha bekleyip hem çalışırsın sonra da ikinciyi yaparsın.bn de öyle yapacağım.iki sene sonra yaparım.kizimds 4 yaşında olur.
(1,389 puan) tarafından
Bizzat bunu yaşayan ben yaş aralığı nr kadar fazla olursa çocukların birbirine uyumu alışması kabullenişi ve sizin o düzeni oturtmanız okdr zorlaşıyor maalesef. Çünkü tam rahata eriyorum çocuğum biçok şeyi anlıyor derken sil baştan bidaha büyük çocuk tek olmaya alışmışken bir ortak daha çıkıyor heleki büyüğün okulu başlıyor ufaklık herşeyi istiyor fln inanılmaz zor. Oyunlarda bile birinin istediği diğerine uyum sağlamıyor. Yinede tercih sizin tabi.
(1,210 puan) tarafından
Ayy okurken benim de çocuk yapasim geldi valla kızım bir yaşında maddi durumunuz iyi olsun ilk fırsatta nasip olur inşallah istiyecem bende eşim çocuğa yazık bu lanet dunyaya gelmesin diyor o yüzden istemiyor ama kızım tek olmasın
(1,389 puan) tarafından
Tek çocuk çok zor sonradan kardeşe alışması da zaman alıyor
0 oy
(622 puan) tarafından
Resmen beni anlatmışsın şuan seni çok iyi anlıyorum evde gebelik testi bulunduruyorum ama korunmanın alasini yapıyorum yani hem isteyip hem istemiyorum :D sıkıntılı konular 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Evet insanın kardeşi olması güzel.(ben hariç. Keşke abilerim olmasaymis diyorum hep annemi babamı çok uzduler ve başka sebeplerden dolayı bende görüşmeme kararı aldım görusmuyorum). Ama şu devirde hem maddi açıdan çok zor asgari ücretle geciniyormussun yapma bence günahına girme çocuğun. Çünkü devir o kadar değiştiği artık 2 yaşındaki çocuk bile kendi istediğini giyiyor kullanıyor. Manevi olarakta dünya o kadar kirliki insan gözünün önünde bile olsa hep tetikte anne baba olarak. Hayırlı insanlarla karşılaştırsın rabbim yavrucaklari. 
(572 puan) tarafından
Benim kiz iki  bucuk yaşında bisi giydirxem hayirr diye bagiriyor bana kendi seciyor dolaptan kuccuk boyuyla :D
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Maddi anlamda zorlanmayacaksan yap kızım 31 aylık 12 haftalık hamileyim tek kalmasın diye yaptım sadece yoksa başka çoçuk istemiyorum konuşması yok kreşe verebilirim az zman sonra sütün gelmiş güzel diğerinde ama bunda mama bez kullanma ihtimalini de düşün rabbim rızkını veriyor evet ama o zman durumu olmayan insanlar 40 tane doğursun burda bile 4 5 çocuk var geçimle ilgili birşey dediklerinde sinirleniyoruz yoksa durumun ne yaptın diye bakış açısı doğru değil eğer düşünüyorsan 3 yaş ideal yap çocuğu:) hakkında hayırlısı inşallah 
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Ya konudan bağımsız olarak bişey sormak istiyorum. Kızın kreşe başladığında zorlandı mı? Benim kız kasımda 2 yaşını bitirecek 2. Dönem kreşe göndermeyi düşünüyorum. Dediğin gibi huysuz dediğim dedik bi çocuk benimkide. Beni bilgilendirir misin biraz :)
(572 puan) tarafından
İlk zamanlar cok sevdi ilk gittiginde 2 yasda ev yanliz buyumustu hic arkadasi yoktu severek gitti sonra benden ayri kaldigini farketti aglamaya basladi sonra tekrar alisti simdi kosarak gidiyor :D
(5,008 puan) tarafından
Benimki aşırı bağlı bana. Bu yüzden biraz korkuyorum. Babasında bile durmuyor sürekli beni arıyor. Acaba okulda da zorlanır mı diye korkuyorum yani
(572 puan) tarafından
Arkadas edininxe hosuna gider diye dusunuyorum benimkide oyleydi simdinsabahlarinarkasina bile bakmiyor okula girerken :D
(5,008 puan) tarafından
Ay hadi İnşallah yaa
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Bence biz kadinlardaki çoğalma /üreme içgüdüsünden dolayi sende istiyorsun ikinciyi. Mantiğina yatmasa bile istiyorsun. Hamile olduğunu öğrensen kimse görmeden göbek atabilirsin o derece istiyorsun fakat başkalari ne der diye de endişe ediyorsun. 
(572 puan) tarafından
İlk dedigine katiliyorum ureme icgudusu olabilir ama ikinciye katilmiyorum insanlarin dedigini dusundugunu takan biri degilim istesem 10 tane yaparim kimene kafasindayim ama buyutmek kismi beni dusunduruyor maddi ve manevi acidan en cokta maddi
0 oy
(1,160 puan) tarafından
NET CEVAP :YAPMA ! :)
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bende  senin gibiyim. ben asiri cocuk hastasiyim.   cocuklar  bebeeri cok severim ben.  eskidende  cocuarla  calisirdim oyun parkonda  cocuklara bakardim.    evlendim bir kizkm var  2 cisi olsada hic uzulme
0 oy
tarafından
Senin yasin kucukse biraz daha bekle derim kardeşsiz de buyur okulda arkadaslari olur maddi yonden toparlaninca da kardesi olur ama yasin 26-27 falansa ufaktan dusun yas ilerledikce daha zor oluyor canim 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Eşinle ortam karar alın Cnm. Ayrıca kreşte ne kdr süre duruyor haftasonu da varmı cnm 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
İstememe sebepleri beni daha çok ikna etti 
0 oy
(17 puan) tarafından
Asgari ucretle 3cu cocugu yaptim 2ciyi kizim kardes diye tuttutunca yaptim agliyordu kardes diye 3cude yanlislikla oldu sen tek cocukla kalsan bile emin ol tutturucak kardes dihe buseferde ugrasicaksin olsun diye ben ilk kizimdan sonra istemedim igneydi hapdi ne varsa kullandim sonrasinda olsun diye ugrastim 2 dusuk 1 dis gebelik yasadim uzunca bir sure olmadi bana kalirsa bir kardes yap rabbim veriyor riskini kardessiz olmaz inan 
0 oy
(6,295 puan) tarafından
Bebek İSTEMEME sebeplerin daha ağır basıyor. Yani yerinde olsam uzun bir süre daha çocuk düşünmem 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ben istemedim oldu :) istemeyi düşünmüyordum 
0 oy
(473 puan) tarafından
Duygusal durumunuzu bilemem ama istememe sebepleriniz çok mantıklı geldi.Bence bir süre daha mantıkla hareket edin , iki çocuğa yarım yamalak gelecek sunmak mi , tek çocuğa adam akıllı imkanlar sağlamak mi ? Kızınız büyümüş , çalışma hayatına geri donebilirsinz ve evinizde çift maaş olur, çocuğunuz daha güzel imkanlarda büyür.
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Mesleğin varsa önce çalışıp birikip yapıp sonra çocuk yapman daha mantıklı sanki şimdi asgari ücretle şu hayat pahalılığında dört nüfusu gecindirmek zor olacak para her şey değil ama çok şey maalesef 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 539 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 460 göst.
23 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 792 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sumeyyey (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 353 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (226 puan) tarafından soruldu

379,094 soru

11,348,003 cevap

34,814 kullanıcı

...