0 oy
400 göst.
Aile kategorisinde (280 puan) tarafından
Kendi hayatınıza seyirci kaldığınız oluyor mu? Hiç birşeyi kendiniz gibi yapmanıza müsaade edilmediği için sıkıştığınız, bunaldığınız..

Evet değişmek zorundayız hayatta hep aynı yerde kalamayız  -bu da başkalarının bana direttiği bir düşünce ama kabullendim- Kendimi çok değiştirdim çok.. Tanıyamadım bir ara hatta bu ben miyim dedim. Nasıl böyle konuşurum dedim. Mecbur bırakıldığımı hatırladım unutmaya çalıştım.

ve elimden geleni yaptım

iyi bir eş olmak için çok çabaladım. 

26 yaşında bir çocuk annesiyim 3 yıllık evliyim. düğün günü başladı psikolojik şiddeti. Altınları düğün boyunca takmazsan kuaföre götürmem diye ağlata ağlata baba evine getirdi. Aldığım takılarla girmek istedim altınlar da takı merasiminde takılsın istedim. Orda anlamalı altınlarını verip baba evine çıkmalıydım. Hata yaptım. Dolap açık kaldı diye bardaklar kıran, telefonlar parçalayan, sırf her dediğine tamam demiyorum diye üstündeki tişörtü parçalayan, ailesinin yanında beni dövmek için üstüme yürüyen, hamileyken ben bu çocuğu istemedim ki diyen bir adamla evlenmezdim. Hata yaptım.

Çok zor zamanlar geçiriyorum. Dertleşmek istedim. İyi geceler.

10 Cevaplar

0 oy
(153 puan) tarafından
Neden ayrılmıyorsunuz?
(280 puan) tarafından
Şuan ekonomik özgürlüğüm yok ve annemlere ayrılmak istediğimi söylediğimde onlardan fikir aldığımı zannedip ara buluculuk yapmaya kalkıyorlar "evladın için şans ver"
 "düzelir"
-Reklam-
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Peki daha niye evlisin 
(280 puan) tarafından
Mecbur bırakılıyorum evladım için.
(5,491 puan) tarafından
Daha kötü bi tercih evladının öyle bi ortamda büyümesi bence bunu istmen saçma
(280 puan) tarafından
İstemiyorum mecbur bırakılıyorum. Ekonomik özgürlüğüm yok ve ailem pek yanımda değil kendilerine sıkıntı almak istemiyorlar. Tek başıma çıkacağım bir yol değil bu.
(5,491 puan) tarafından
Hayatta başarılar ne diyim
0 oy
(7,891 puan) tarafından
Herkesin bir imtihanı var, ayrılmak kolay değil şimdi herkes bunu soylicek çünkü Allah yardımcın olsun.
(280 puan) tarafından
Kolay değil hiç.
(4,889 puan) tarafından
Minnos_1 senin durumun nasıl oldu?
0 oy
(2,990 puan) tarafından
Ah canım ya nasıl psikopatla evlenmişsin sen düğün günü bırakıp vazgeçseydin keşke ailen arkanda mı peki zorla mı evlendirdiler seni Allah yardımcın olsun 
(280 puan) tarafından
Keşke. Yani evladım için şükrediyorum ama hayattaki tek keşkem o.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Bazen göz bakiyor ama görmüyor, o anın telasiyla mantık hareket etmiyor. Sende bilemezdin ayni eve girmeden nasil biri olduğunu. Cok güzel manipüle edilmişin. Youtube de videolari var izle bak. Manipülasyondan nasil korururum kendimi diye. Emin ol işe yarayacaktir. Aklinla oynamalarina musade etme. Sen bi annesin, senin akil sagligin yerinde olacak ki bebegine iyi bakabil. Allah yar ve yardımcın olsun
(280 puan) tarafından
Evet hala yapıyor bunu. Hatta bugün bi anda soguklasti ne oldu niye böyle yapıyorsun diye üstüne gidiyorum o kadar umursamaz bi tavırda bakıp konuşuyor ki yanlış bişey yaptım herhalde ne yaptım acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
(3,333 puan) tarafından
Iste aklınla oynuyorlar. Hayatinin her alaninda kendini korursun, hatta sonra sen uygulamaya başlarsin görsün gününü. Hah bu ben hah bu o diye dinlersin.
Aslinda bilirsin bisey yapmadigini ama adam öyle davranirki bi anda kendini suçlar affettirmeye calisirsin. Yapma kendine, bunu çöz hersey düzelir insallah. Siniri icinde bi dr ye gitse aslinda. Çocuğunu bahane etsen onun için
(280 puan) tarafından
Açıp dinleyeceğim teşekkür ederim. Doktora gitmek istemiyor neden bilmiyorum net hayır diyor.
0 oy
(4,928 puan) tarafından
Rabbim düzeltsin canım , maalesef çoğu kadında aynı dert var,ailesi arkasında olmadığı için adamların kahrını mecbur çekiyorlar,bence sen evladinla uğraş,ona sarıl çünkü senin en büyük destekcin sırdaşın o olacak unutma 
(280 puan) tarafından
O güzel bebeğin sevgisini bana nasip eden Allah'a binlerce şükürler olsun, o olmasa ben şuan ne haldeydim düşünmek bile istemiyorum
(4,928 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun,yavrunun ömrü uzun bahtı acik olsun inşallah
(280 puan) tarafından
Amin inşallah, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim
(771 puan) tarafından
Ben onlara aile bile demiyorum çöpler benim gözümde evlendikten sonra kızları yok sayanlar neler çektiklerini bildikleri halde cehennemin ortasında bırakanlar hele bir de kendileri yüzünden evlendigimiz heriflere muhtaç edenler çöptür benim gözümde.
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşine de hidayet versin inşallah diyecek başka söz yok akıl veremem çünkü herkesin aklı var ama her şey her zaman olması gerektiği gibi olmuyor çoğu şey insanın elinde değil maalesef kimse kötüyü istemez ama bazen elin kolun bağlı kalır 
(280 puan) tarafından
Beni üzen şey evlendiğimiz güne kadar rol yapması. Keşke bu kadar kötü bir insan olduğunu gosterseydi yoluma baksaydım.
(1,386 puan) tarafından
O da biliyo gerçek yüzünü görünce istemeyecek olacağını Alllahm doğru yola iletsin canım
(280 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için
(1,386 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bol bol dua oku kocanın düzelmesi için inanarak yapılan dua kabul olur inşallah ben de diğerleri gibi ayrıl derdim ama demesi kolay tabi ama gerçekten bir gün ayrılmak istersen de hiç korkmadan bunu yapmalısın ailen anlayış gösterecektir 
(280 puan) tarafından
Teşekkür ederim daha fazla dua etmeyi deneyeceğim.
0 oy
(788 puan) tarafından
Ayrilsan olmuyor ayrilmasan olmuyor Rabbim el kinamaz ayrılığı versin canım 
(280 puan) tarafından
Amin. Doğru söylüyorsunuz
0 oy
(393 puan) tarafından
Kaderinde yaziliymis malasef canim eğer yazilmasaydi bı şekilde bozulurdu yuva kurmazdiniz..O zamanlar pek anlamiyor insan heycandan mıdır artık nedir gözü görmüyor bı çok şeyi sonradan anlıyorsun bu bana daha evlenmeden neler yapmış diye şimdiki aklin olsa 1 sn bile durmazdin yanında ama o zaman öyle olmuyor görmek mi istemiyoruz artık nedir bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 95 göst.
19 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 403 göst.
17 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 329 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,461 puan) tarafından soruldu

378,461 soru

11,328,307 cevap

34,784 kullanıcı