0 oy
258 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Şimdi size bir sorum olcak eşim ayda 500 500 veriyor bana. Bende birikim yapmak istiyorum sizce gram altin mi almalıyım çeyrek altın mı 

10 Cevaplar

0 oy
(4,637 puan) tarafından
Yarim gram alabilirsin her ay :) 
(1,618 puan) tarafından
Evet canım mantıklı
(4,637 puan) tarafından
2aya bir alirim dersen belki harcarsin ben harcarım çünkü en temizi aylık yarim gram almak
(1,618 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapiyim
-Reklam-
0 oy
(686 puan) tarafından
İkisinde karlı iş bence altın altındır 
(1,618 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Farkeden bir şey olmaz. Kar zarar bazında baktığında ikisi de aynı. Ama deseydin ki toplu param var gram çeyrek olarak mı yoksa bilezik olarak mı o zaman bilezik derdim
tarafından
Bilezikte satarken işçilik payı düşüyor mantıklı değil ki
tarafından
Hayır yatırımlık bilezikler var. Gram olarak ne kadar fazla alırsan bilezik ya da külçe altın vs altında karın o kadar fazla olur.
(1,618 puan) tarafından
Aklıma yatan gram oldu
0 oy
(2,456 puan) tarafından
Gram altın bozulurken en az zarar eden altınmış. 
(1,618 puan) tarafından
Ciddi mi
(2,456 puan) tarafından
Evet kuyumcu dedi
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Çeyrek için 4 ay kadar birktircen gibi tam fiyatları bilmiyorum ama gram yap bence gram da iki ayda bir yapabilirsin. Hem para elinde çok durmaz. Çeyrek yapmak için beklerken harcama riski daha çok var. 
(1,618 puan) tarafından
Ay sorma sorma şu halıyı aliyim şu perdeyi aliyim derken bi bakıyorum paraa bitmiş
(2,545 puan) tarafından
Aynen canım öyle böyle gidiyor.
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Canım aylik 500 TL mi veriyor, eğer öyleyse 2 ayda bir gram al derim 24 ayar ama
(4,938 puan) tarafından
Çünkü satarken fiyatı düşmüyor zarar etmezsin yatirimlik için en iyisi
(1,618 puan) tarafından
Öyle mi canim bilmiyordum
(4,938 puan) tarafından
Evet canım biz alıyoruz sürekli 24 ayar gram
(1,618 puan) tarafından
Fiyat farkı var mı acaba
(4,938 puan) tarafından
Evet 22 ayar az daha ucuz oluyor ama çok fazla fark yok
0 oy
(10,025 puan) tarafından
B3s hesabi ac derim hem devlet katkisi var hemde dolar euro ve altin endeksli oluyor ordanda artiyor
(1,618 puan) tarafından
O ne canim
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Gram al .... Çeyrekte eski yeni çeyrek olarak düşer gramda düşmez ayrıca beklemezsin 22 ayar yarım gram alırsın zarar etmezsin ... Bide üstüne para kalırsa atıyorum 5 lira on lira onları dahil kenara köy 50 yüz lira olunca dolar al 
(1,618 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim tavsiyen için
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Yarım grm al eşim çok kızıyo vediğım bırıktırseydın dıyo her ay bişey cıkıyo eve bısey alıyom halı aldım ondan sımdı yatak odasına 2 kanatlı perde alcem
(1,618 puan) tarafından
Bende her ay bişey aliyom ihtiyacım yok ama her gün farklı moda çıkıyo
(7,375 puan) tarafından
Biz bıde kaçarak evlendik evleneli 4 sene oldu herşeyim yeni oldu dahada eksıklerım var borçlar ödendimi eşime aldırcem
(1,618 puan) tarafından
Ben nisanlanmadan önce çeyiz biriktirmeye başladım Çok şükür a dan z ye herşeyim var sadece derin dondurucumuz yaptirilacak onu da eşim halletsin. Kiradayiz mecbur birikim yapmam lazım
(7,375 puan) tarafından
Maşallah sana eşimin paralasıyla bıde babam mutfak malzemesi aldı  sağolsun  yatak odam ve koltuk eşim aldı  tüplü televizyon  sevmedim satırdım kücük  olsa bıtane televizyon aldırdım idare edıyo borçlar bıterse koltuk takımı ve televizyon aldırcem kücük televizyonu mutfağa koyem diyom
(1,618 puan) tarafından
Evet canım iyi olur. Herşey zamanla halloluyor ayıptır sorması c neden kaçtiniz
0 oy
tarafından
Gram altın çünkü sattığın zaman daha az zarar edersin 
(1,618 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 581 göst.
0 oy
5 cevap 255 göst.
15 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nudem (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 314 göst.

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı

...