+1 oy
1,547 göst.
Aile kategorisinde (2,364 puan) tarafından
İki küçük çocuğum var calsiiyorum bildiğiniz üzre:) annemin evi ile benim evim araba ile 10 dj bile sürmüyor ama yürüyerek bı 15 20 dk olur okul anneme daha yakın kızım 3.5yasinda kreşe gidiyor evi çok soğuk bide annemi biliyorsunuz huylu 3te işten cikiyorum koştur koştur anneme gidiyorum gece 11 e kadar bunları uyutuyoruz uyuyana kadar ,zaten ben de uyuyorum evime hiç giremiyorum annemde bana zor olur diyor kızım ateşlendi kaloriferleri yakmaya baslamadikar jeotermal den dolayı bide annemle anlaşamıyoruz turşu kur diyorum sus diyo azarlıyor tuhaf tuhaf kaynanam kurşun hem bebsine bakiyim hem turşu diyo kurmuş turşu ds  lahana dediyidm baskalrnn anneleri kurar yapar daha bebenin kirli kıyafetlerini veirirz yıkarlar fln artık yarın 6bucukta gel dedim eve gidiyoruz şimdi ruhum daraldı evinde eşim telefon unutmuş ayağa döndürmese olmaz kocan zayen bseyi unutur muhakk diyor bu lafların beni bunalttfini uzdugunu bildiği halde hala devam sanane sus artık dedim oyuzden resmen kaçtım evinden ben sabah işe gidicem annemde sabah kalkıp gelicek wlla artık acimicam anneme  çocuklarım önemli onun o soğuk evinde büyük kızım gribe dönecek 

34 Cevaplar

+1 oy
(2,104 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım annen her türlü sana böyle davranıyorsa mesela turşu isteme sadece senin çocuklarina baksın bir sürü ev yapımı turşu satan yerler var ona kredi kartını vermek yerine sen ona ihtiyacı neyse onu al en kötü ya da al anneni karşına al konuş ben senden sadece çocuklarima bakmanı istiyorum zor geliyorsa söyle gibisinden şeyler söyle en kötü bilemedim canım şimdi aklıma gelenler bunlar bide burdaki insanlara bakma her şeye birşey deme gereğinde bulunuyorlar Gereksizce sana okumamış cahil demeye çalışanlar ilkokulda kalıp sadece yazım ve noktalama işareti öğrenenler
(2,364 puan) tarafından
Aynen cnm şuan nakit verecek durumda değilim evime kendi ustume bebislerime kozmetik ürünlerine vericek param yok bunlara ihtiyacım var eksiklerimi aldıktan sonra ancak anneme yardım edebilirim hep erteliyorum üst basımı ve yillardir da anneme verdim her türlü böyle davraniyor mesela turşu kurmadigi için khuy bulduğundan değil tartışıyor kadın benle ne vsr lahana kuralım mi demem de üşengeç herşeye useniyor ***** komşularını örnek alıyor neymiş kızı pastasını böreğini yapmış neymiş evini temizlemiş wlla benim canım çıkıyor 3vardiya ya kosturuyorum bende temizlikçi tutmayı düşünüyordum , oda tutsun 400 TL verdim temizlikçi tut diye paramın yokluğunda tutmadı ama , paraci benim annem ölüyor para diye başka anne bukadar istemez bu ölüyor bu halleri de cok igrelti geliyor ben pasta börek çok zor yapıyorum hazıra gücüm yetiyor napym ..bence de bu sözünü artikiyorum cnm ben gayet akıcı yazdım bence onların algısında problem olduğu için bana satasiyolar anlamadım diyen 2kisicancak hayır anlamayabilirlerde herkesin algısı açık olacak diye bişey yok ozmn yorum yapmazsin
(2,104 puan) tarafından
Aynen öyle canım annen ama senin önceliklerin farklı annen değilde önce bebeklerin sonra kendin en son annen olmalı ki o da anne annelik ne demek biliyordur ilk kendi önceliklerini yapıp daha sonradıns baktığın zaman bir sorun kalacağını düşünüyorum ki biraz öyle davran bakalım öncelik sıralamanı anlayınca bence kendi kendine düzelir
-Reklam-
+6 oy
tarafından
Daha önce ki postlarinizda da demiştim; annenizle bu kadar anlaşamıyorsaniz bir bakıcı tutup minnet etmeseydiniz diye.hala lafimin arkasındayım.her insan ayni değil,her anne evladına turşu kuracak diye bir şey yok.zaten çocuğunuza bakıyormuş,üstüne sürekli dert yanmak tuhaf oluyor gerçekten 
(2,364 puan) tarafından
Bakıcı iki çocuğa tutamam güvenemem.. annem de çocuğa bakıp bide benim turşu kur lafına gicik oluyor sanırım azarlıyor normalde de öyle ama a desem azarlyr on kişiyle telefonda konuşuyor bende konuşsam kafası götürmüyor bu ara verdiğim para kendinden alıyor pazardan kıyafet alıyor , kendi parasından benim borcum oluyor da artık sürekli bıktım benden istemesine bide hediye al
(9,537 puan) tarafından
Yani bir önceki postunda da çok mu harcıyorum iki maaşla geçinemiyorum diyorsun sonra lafı yine annenin harcadıklarına yediğine içtiğine getiriyorsun. Bende anlamıyorum  şikayet etme o zaman verecek akıl kalmadı sana zaten söyleneni de dinlemiyorsun yine anne postu yine anne postu.
(2,364 puan) tarafından
Wlla istedgimi yazarım kimsede beni postlarima göre eleştiremez şuan bu posttagiz o postta da anneme vediklermi yazdım kimse evlendiği halde bu kadar annesne vermiyodur bile ben bı düze çıkamadım 3ay kredi kartımı verdim hergun alışverişe gtti bunaliyodur git dışarda ye kendine bseyler al dedim verdikçe iyi dvranacagina daha farklı davrandı istekleri bitmedi kimsenin içini bilmeden böyle konusmayin .. anne post hep acicam analticak kimsem yok ben bura kadar eleştiren görmedim bu sayfa kadar wlla ya bakıcı tutmam işten de çıkmam akillariniz bunlardi ben sözel anneme karşı davranış dedim annem in hareketleri değişik deglmi beni anlayan birisi istedim
(9,537 puan) tarafından
Ne diyim Allah yol göstersin sana
tarafından
Bakıcı tutmayıp, iştende çıkmadığın sürece daha böyle çok aglarsın o zaman ne diyelim yani. Annene bir yardım etmişsin zibilyon tane post acıyorsun, yaptığın yardımın da sevabı kalmıyor zaten. 2000 lira verip bakıcı tutamıyorsan daha çok burada öz annenin lafını yaparsın
+3 oy
(1,455 puan) tarafından
Annene aylık 2000 ver sussun sende rahatla bizde rahatlayalım. Valla arada aklıma geliyo postların ruhum daralıyo. Ailecek psikoloğa gözükmeniz şart
(1,455 puan) tarafından
Yok okumaktan rahatsız olmuyorum yanlış anladın sadece üzülüyorum. İnşallah feraha çıkarsın.
(2,364 puan) tarafından
Ailecek psikolg fln çok kötü İtam bu üslup çok kötü zaten cnm sıkkın evimde bekadar mutluyum ablam ayri bı dert tek derdimi buraya anlatıyorum annem bildiğinden asla vazgeçmez eşim telefonu unutuyor seni ayağına döndürmeyi sever diyor e bende unuttgumda getir derim esime  bez getir çay getir bende derim bende alışveriş yaparım kackere kvgalar ettim anlamıyor beni sinir hastası yapacak
(1,455 puan) tarafından
İşte sinir hastası olmaman için psikoloğa görünmen gerekiyo canım bu söylediğimde bişey yok hala arkasındayım. Her şeyden önce kendi sağlığın için bunu yapmalısın. Annenin de direk psikiyatriye gitmesi gerekiyo ama anladığım kadarıyla ikna olmaz. Sabredeceksin çocukların büyüyüp kendini kurtarana kadar dayanacaksın ondan sonra rahata kavuşursun inşallah. Gerçekten üzülüyorum sana kendini harap ettin . Çocuklar kaç yaşında
(2,364 puan) tarafından
Harap oldum ama yok annem bana iyi davrandığı da sorun çıkarmadığı da çok mutluyum dünyaları önüne seresim geliyor onsuz boğazımdan geçmez balık kizarttim akşamın onunda balık yolladım daha napalim eşim telefon aldı kırk bahane buldu çocuklarım buyuyene kadar duymazima gelecem bu bı gerçek mecburum çok küçükler bakıma ihtiyaçları var dile.getiremezler oyuzden dayanacam lafına sözüne tepki vermemeye caliscm rabbim yardım.etsin esimleilgili bunalttginda duymazima gelicem annem gitmez deli mi diyorsun diyor bana öncelikle biri geldiğinde koltuğa oturrsa siler yıkar anneannem geldiğinde bile bide komşunun kızlarına kuzeninin kızına takmış annelerini kiymetliyolsr anneleri ağzına da etseler örgütte verse dinler eller uyanık siz safsiniz sizle konuşmak bile istemiyorum ellerin kizlsri kocaları yönetir ellerin kizlsri annelerine şunları almış bizde yagdirirz işte sonracgima gezmeye gitmişler diye kıyas yapar huyları karakterleri üzerinden anne etkilenme su salaklarla derim yo der ..ben gidicem fırsat bulamıyorum annem beni mahvetti son 3senedir burnumdan fitil fitil öz kiziin getirdi herşeye bahane buraya niye yazıyorsun aynı şeyleri diyolsr ben burdan derman buluyorum sizin beni anlayıp öğüt vermeniz bilemmutlu ediyor ablam a anlatsam ama eşinde şöyle benim eşim kafar yapmıyor rahat der karşılaştırınca yapmadığı bı kaç huy var çoğu şeyi yapıyor oyuzden ona da bıraktım anlatmayı işyerinde bsey olsa annem der.ki falanca böyle yaptı siz lafı bilemiyorsubuz şöyle yap boyleyap der takdir etme Z hiç ki herkes benden fikir alır uyanıksin der ..kızımın gelişimi için gidicem sonrada kendim için psikoga o çözüm yol bulsun ... Kızlarım 2 ve 3bucuk yasindalar
(1,455 puan) tarafından
Bu eşleri yarıştırmaları da bi tuhaf valla anlamsız. Canım çocukların kreşe gidebilecek yaştalar kendin de işini ona göre ayarla ver kreşe kafan rahat olsun uğraşıp durma yarım gün versen ikisini de en fazla 2500 ödersin kafan rahat olur. Annenlede aran emin ol o zaman düzelir. Benim annem çocuğuma baksa emin ol aylık parasını veririm belki senin annende onu istiyodur. Ayrıca 2 küçük çocuğa bakmak da hiç kolay değil ama senin için bakıyo biraz onun açısından düşün. Oda artık rahat etmek istiyodur yaşları geçiyo.
+2 oy
tarafından
Anneme yakın olmak için her gün dua ediyorum kimine at veriyor meydan vermiyor kimine de meydan veriyor at vermiyor diyeceklerim bu kadar 
tarafından
Kız iste benim annem bize karşı çok iyi ben o yüzden dedim sana kötü bisey demedim yani
(2,364 puan) tarafından
Walla anne anlat teyzeme noldu desem azarlayarakhi laf anlamadan hakaret azarlayarak sürekli para derdinde anne şunu yapalım sus hep azarlyrk kocama takarak ben nasl mutlu ölüyüm evinde kaçtım wlla evin evom güzel evim evden gitsin die dört gözle bekledim ama yok sınırını hep benden çıkarttı hep
(395 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ah bacım duygularıma tercüman olmuş yazdıkların artım olsa sana verirdim
tarafından
Vermiş kadar oldun kuzum ☺️❤️
(1,233 puan) tarafından
O kadar dogru drdinki annem iki saat uzakta ayda bi gidebiliyorum cok kafa dengiyiz şükür bu yaşıma geldi azarınj görmedim keşke yakın olaydım kimseye minnet etirmezdi gidemediğim halde pazarımı yapar erzqgımı alır kardeşlerimle yokar herkesin ailesi farklı tabi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Annen verdi mi kredi kartını o geldi bak aklıma yada annene bi para veriyo musun bence vermen lazım bide o gelecek ya o yüzden diyorım turşuna gelirsek sn kursana zor değil
(7,768 puan) tarafından
Hiç bişi anlamadım valla kartını geri verdi mi annen sen ona aylıl cüzi bir miktar vermelisin ama dediğin gibi anne var anne var doğru diyosun doğru düzgünde bakmıyodu bebeklerine hatırladım salatalığı ayrı kur 1 er kiloluk kavonoza sıcak su ile çıtır çıtır oluyor
(2,364 puan) tarafından
Turşu un tsrifini versene cnm ayrı kurcam koca bı bidon salatakik kurcam ama ilk defa annem çocuklara iyi bakar o kaynanamdi iyi bakmayan wlla her ay vermek zorunda deglm daha alacaklarmı alamadan gidiyonucuyo para
(7,768 puan) tarafından
1 litrelik kavonoz için 1 çay bardağı sirke 1 yemek kaşığı kaya tuzu 1 tatlı kaşığı limon tuzu sıcak su bn 1 er litrelik kavonozlara kuruyorum taze taze bittikçe açıyorum
(2,364 puan) tarafından
Ya güzel oluyor mu tam bu şekilde mi yapaym wlla bolca yapcam 5kilo yapsam tutturmammi
(7,768 puan) tarafından
Çıtır çıtır mükemmel oluyor canım 5 litrelik için malzemeleri 5 katına çıkar canım ama cam kavonoz olsn sıcak su dökülüyor ya
0 oy
(10,849 puan) tarafından
Ah ah ne diyim bacım. Bak annenin bir pskplojik problemi olabilir. Annemde bir ara burnumuzdan getirdi kadın hastaymış
(2,364 puan) tarafından
Yo gayet normalim diyor bence değil ve takıntılı herşeye takıntılı kocan alsın kocan alsın anne ben gelirim diyom yok bence sen koçanı gonfer bu beni kiymetlemeknokmuyor anlamıyor
(10,849 puan) tarafından
Valla ne diyim bacım demekki bunun huyu bu.
(2,364 puan) tarafından
İşten geldim sohbet ediyom git basmdn okadar işin arasında sorduğu soruya bak diyo bana çene yapqcagina insan camasirlarimi Dürer diyo teyzenin kızı beslemiş annesini yedirmos dio
(10,849 puan) tarafından
Ah kuzum memur musun peki.
(2,364 puan) tarafından
Evet cnm kamudayim
0 oy
(48,601 puan) tarafından
seninle bizde emekli olmaliyiz☺️
(2,364 puan) tarafından
Ne emeklisi ha
(48,601 puan) tarafından
calisiyosun ya sen seninle emekli olucaz annen konusunda ☺️
(2,364 puan) tarafından
Ay annem konusunda emekli olmak zor beni kocatir hala tepemde virvir devam eder yo konuşacağını çamaşırını toplasana diyor bana çocuklara bakıyor diye kahır çektiriyor bende az değilim 32yasindayim annemin gereksiz takıntıları bı cekemiyorum ha ortada sorunolur önemli anlarım karı koca arasındaki şeyler normal napalim
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Bende dert bitmezzzzz
0 oy
tarafından
Annenizin psikolojik problemi var bence geçmişte çok mu sıkıntılar yaşadı icinde cözemediği ve kendine itiraf edemediği pişmanlıkları olduğunu düşünüyorum o siniri  stresi sizden çıkarıyor diye düşünüyorum yoksa yaşını başını almış anane babanne olan kadınlar artık torun bakmak hayatin tadını çıkarmak istiyor allah sabır versin bacım 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Yazılarından cikarimim annenizden beklentiniz hep cok fazla. Ben calisiyorum vs diyorsunuz ama kadında yaşlanmış yorulmus olabileceği düşünmüyorsunuz. 
(2,364 puan) tarafından
Yo beklentim fazla değil biktiriyor cenesiyle diyverdim ne var milletin annesi neler ypiyor bı bıkkınlık
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende nedense postlarinizdan aynı kanıya vardım  hani tursunu neden annenden bekliyorsunki canım bizimki kocaman yapmış 5'er kilodan  4 bidon 20 kilo birini götür dedi getirmedim onlarında bir evi var ihtiyacı var ben kendi evime istersem yaparım anne  dedim ama sen hep annem bunu yapmadı şunu yapmadı hep beklenti içerinsinde yazıyorsun canım sonuçta herşeye pahalı  parayla bu devirde geçinmek çok zor oda haklı kendi evinde yani kalorifer isterse yakar ,sana turşu isterse kurar herseyi mesele yapıyorsun gibi geliyor bana,hem çocuklara bakarken yoruluyordur kolay değil çocuk bakmak , senin evin ayrı annenin evi ayrı baskalarin annesi onu yapıyor bunu yapıyor diye bence kıyaslama artık evligiz ev duzenlerimiz ayrı kimseden beklememek lazım kızma canım ama  banada çok beklentiye giriyorsun gibi geliyor
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Turşu kurmayı ben de bilmiyorum .Bilsem kurar gönderirdim.

Biz burda daha akşamları soba klima falan yakmıyoruz , gündüz de 30derece sıcak var .Tayin iste kız buraya ben bakayım çocuklara :) Akşam ince pikeyle uyuyoruz , ekimde ağustos ayı yaşıyoruz , rahat edersiniz burda nüfus az hastane de de çok yorulmazsın .Millet halen denize giriyor burda .Tatillerinde öğleden sonra sahile pikniğe gideriz :)

0 oy
(1,918 puan) tarafından
Annemle evim 15 dkka senin gibi cocugumuda o bakiyor imkanim olsa her gece kalırım annemde hem cocugumu görüyorum  yemegimizide hazirliyor sagolsun belami aramıyorum  isime devam ediyorum kimi anne bakmaz oturta şükret biraz turşu ne alaka kurmak zorundami normal degilsin git bi bakıcı tut o zaman bu kadar sikayetciysen 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Hem şikayet ediyorsun hem bakıcı tutmuyor sun baydik valla
(2,364 puan) tarafından
Bakıcı tutmak istiyorum dedim mi size bakıcı çok mu iyi güven açısından kimseyi bulamadım bı kızım kreşe gidiyor çoğu zaman evdeyim vardiyalı olduğum için
(6,669 puan) tarafından
Sende haklısın bakıcı tutarsan para odersin annem her işimi yapsin kahrımi çeksin diyorsun sanki mecbur hemde param cebimde kalsın annene aciyorum valla :( ben öylesine para veririm bugün turşu yapacak bana diyorum sana eziyet keşke yapmasn hiç sevmem yıllarca yorulmuş zaten çünkü
(2,364 puan) tarafından
Yo en acımasız bu konuda bana acımasız olana artık acımasızim keşke analttfim kadar acımasız olsam ki hiç kiamam bana kötü fvransa bile bu size kalmamış
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Şikayetçiyseniz gitmeyin birşey istemeyin çocukları baktirmayn oda yapmak zorunda değil sizde minnet etmezsinz
(2,364 puan) tarafından
Öyle yazildigi gibi kolay olsa uygulanır çocukların için herşey onları rezil edemm
0 oy
(802 puan) tarafından
Madem öyle calisma zaten annene yetiremiyormussun para otur evinde cocuklarina bak. Sende cok memnuniyetsiz birisin tesekkur edecegine daha annenle zitlasiyosun belki ceneni biraz kapatirsan annene karsi araniz duzelir
(2,364 puan) tarafından
Kapatsam da aynı kadın gıcık böyle memnytsiz o herşeye bahane bulan o bana bulasmasa sesimi ciakrtmam yo ben yıllardır para verdim şimdide vermek istemiyorum alacaklarim var kendime yetmiyor
(802 puan) tarafından
O zaman cocuklarin buyuyup krese gidene kadar evde durup bakcan esinin calistigini yetirceksiniz. Madem bu kadar sikayetcisin. Bak bende sikayetciyim zor birdogum yaptim kimse dogru duzgun bakmadi bende hepsyle mesafeliyim artik. Yetisebildigim kadarini yapiyorum gerisi kaliyo bebegimle ilgileniyorum
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Annen bellki çocuklara bakmak istemiyor niye zorluyorsun ki kadını kimse başkasına güvenip dogurmuyor kreşe güvenemem demişsin kreş de büyüyenler de çocuk çok a sağlıklilar bence sen paran gitsin istemiyorsun yazık annene üzüldüm 
0 oy
(415 puan) tarafından
Annen bakmak zorunda mı ? Daha acımayacakmissin annene  ben annenin yerinde olsam bakmam 
0 oy
(483 puan) tarafından
Yavrum bem 28 yaşındayım benim bazen kafam götürmüyor kac yaşında kadın onun kafası nasıl götürsün zaten zorla bakıyor sen bi de turşu diyorsun baktiriyorsan parasını da vereceksin hatta al anne tursunu da ben yaptım diyeceksin benim annem benim yanımda olsun deli gibi konuşsun yine çocuğuma baksin kul kopek olurum 
0 oy
(395 puan) tarafından
Yazik annenize ben üzüldüm sizin gibi bı evladı olduğu için çocuk bakmak o kadar kolay değil yaşını başını almış kadin bide sizin çocuklariniza bakıyor turşu kurmak zorunda mı sana ? Onu da sen yapıver madem öyle kolaysa çünkü çalışmak çocuk bakmaktan daha kolay! Anneme 2 saat bile yakın bı yerde olmak için neler vermezdim bu hayatta ama değilim daha bugün bile oturdum ağladım ayda bı kere bile gitsem yeter diye rahat hayatıniz var kendinize dert arıyorsunuz başka bişe değil 
(2,364 puan) tarafından
Wlla rahat değilim evime gidemiyorum annemin tlrahati bozulmasın diye sürekli annemde kalıyorum ben kafa dinlemeke istiyorum annemin eşime evime bana takmasina herşeye kudhaele edip ne yapmam gerektiğini azarlar ve hakaret derecesinde söylenmesine bıktım anliyormusunuz poşet taşıyorum poşeti taşıma eşin alsın yapsın zaten yapıyor bu ne baski böyle bence bana acınacak annemin acınacak halı yok bütün uyanikliklarni nazlarini bana çektiriyor saolsun ben illa da kur demedim ki tersledi tersleyince bende atsrlandik hep tersleyerek azarlayarak konuşuyor biseyi bilemesem bağırıyor çok kızıyorum bu huyuna ayrıca bakmak zorunda değil diye birşey yok şuan bakıcı tutamıyorum maddi açıdan değil bı kizim kreşe gidiyor diğeri annemle evde bu hafta hep eşimle baktılar 5gun esimsiz bakicak çoğu zaman yanındayız bile anneme maddi manevi 8 senedir yagdiriyorum bı bı sene veremedim icretsizdeydim 10ay oldu ise başlayalı hala da duzelemedim artık anneme sürekli para vermekten beklentisi olmasından yildim
0 oy
(597 puan) tarafından
Sen niye her seferinde anneni şikayet etmek için post açıyorsun 
(2,364 puan) tarafından
Sanane. Sana mi sörcam ? İçimi dokmekte dert oldu ya her seferinde acicam yeni olsylar olrsa merak etme

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 828 göst.
20 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Baranın annesi (1,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 548 göst.
0 oy
6 cevap 213 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Alyakus (2,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 760 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Gamzeec (395 puan) tarafından soruldu

378,867 soru

11,340,151 cevap

34,804 kullanıcı

...