0 oy
93 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 40 günlük mama ile besleniyor. Gaz sıkıntısı vardı doktor bı ilaç yazdı duphalac onu içtikten snra kusmaya başladı onla alakası var.mi yok mu emin değilim ama o şurubu veriyodum mesela peşine ksuuyodu. Üç gündür de iyice çoğaldı sürekli sürekli kusuyor. Beslendikten on dk snra fln kusuyor olduğuyla hepsini. Uyutuyorum uyurken midesi kalkiyor midesinin kalkmasına uyanıyor. Bugünde hiç uyumadı uykusuzluktan oluyor ama uyumuyor.napacagimi şaşırdım bı haftadır böyle reflü boyle bişe mi
Kusması da hafif balgamlı ama çökelek gibi hepsi.

Kurban olym yardım edin çok üzgünüm ağlıyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Reflü olabilir ilaçtan olabilir mutlaka doktora götür bi de reflü yatağında yatır yan çevirip yatır kusarsa en azından yana doğru kusar sırt üstü yatırma 
-Reklam-
0 oy
(15 puan) tarafından
Duphalac cok agar bi ilaç canım 40 günlük bebeğe mi vermiş yeğenim hasta doğuştan 3 yaşında o kullanıyo yani düşün o ilaç bağırsaklar için ama malesef kusmada yapar doktor demişti sık sık verilecek bişey hiç değil doğal yontemler denedin mi mamayı değiştirsen kimyon felan versen topalak tozu oluyo birde gaz için 4 ayı geçene kadar bizde çok çektik gaz sorununu ama hiç kullanmadım o surubu damla kullandım mestil hemen kabız yaptı oda vermedim tekrar baska doktora daha git istersen onuda kullanma yazık yavrum iyi olur inşallah gaz sorunu gider ben bi bez ayarlamıştım ara ara hep ütüleyip yakmayacak sıcaklıkta yapıp karnına sırtına koyuyodum sıcak tutardım azda olsa faydası olurdu emziriyosan azda olsa sende kendine çok dikkat et 
0 oy
(328 puan) tarafından
Duphalacı annem kabızlık için kullanıyor. Yetişkinler için ve bebekler için aynı ilaç mıdır bilmem ama bence yeni farklı bir doktora gidin. İlla ki bir çözümü bardır. Vücudu sürekli sıvı kaybediyordur bence hızlıca yeni bir doktordan destek almalısınız çok geçmiş olsun inşallah hemen geçer
0 oy
(17 puan) tarafından
Malesef 3 ay reflü normal anlattığın şey de reflü gibi duruyor.Duphalac da dozuna göre verilebilir tabi ki ama tadı biraz kötü o da kustıruyor olabilir.Gaz sorununa iyş geldi mi gelmediyse kes duphalacı öyle dene?Duphalactan önce nasıldı? Bir de kesinlikle yan yafırma akciğerlerine kaçar lusarsa. düz yatıracaksın.Ama en önemlisi beslediktesn sonra en aşağı 30 dakika dik tutacaksın besler beslemez gaz çıkarıp yatırma ben nerrdeyse 1 saat göğsümde yatıroyorum dik.Hem de ten tene temas oluyor.Ondan sonra kusuyorsa da az kusuyor.lütfen beslenme sonrası dik tutmayı dene farkı göreceksin.Muhakkak reflü yatağına yatır hatta baktın yine ağzına geliyor reflü yatağının başının altına havlu katla biraz daha yğkselt  (bebeğinin başının altına değil) geçmiş olsun şimdiden geçecek üzme canını

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 138 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 111 göst.
0 oy
4 cevap 125 göst.
18 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 49 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Duygu_cuk (30 puan) tarafından soruldu