0 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (15,959 puan) tarafından
Alt katimdaki komsum uzaktan da akrabam olur iyi anlaşırız. Oglu var 5. Sinifa gidiyor 10 11 yaşlarında falandir. Benim cocuklarim da biri 3 bucuk biri 2 bucuk yaşında. Bundan 20 gun once kadar kızımın saçlarını balik sırtı örmüştüm aşağıya bahceye oynamaya indi çıktı saçı çekilmiş şekildeydi kim cekti sacini dedim ömer abi dedi. Neyse ses etmedim. Ondan 2 gun sonrada oglumun saçını çekti oglum da ağladı sesini duyunca merdiven dairesine çıktım ne oldu dedim çocuk sesimi duyunca kaçtı oglum da hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Annesine söyledim benim oğlum oyle şeyler yapmaz dedi abla benim çocuklarım yalan mi söylüyor yani dedim sen yine de uyar dedim. Bugün yine kızım bahceye indi keçilerin yanına gitmis bakmaya komşumun 3 yasinda bir oglu daha var onunla beraber oynuyordu kizim sonra aglama sesini duydum kizima seslenmis cevap vermedi abla niye agliyor oğlum dedim ömer vurdu kızdı dedi sonra kizim eve geldi niye ağladın kızım dedim omer abi dövdü dedi. Surekli çocukları yanliz gordugu yerde bagirir vurur. Yine annesine mi söylesem yoksa ben mi uyarsam çocuğu cunku annesine kalsa onun oglu oyle seyler yapmazmış 

25 Cevaplar

0 oy
(15,959 puan) tarafından

En İyi Cevap
Şuraya toplu cevap veriyorum cunku cogu kisi ayni seyi yazmis neden çocukları tek bırakmışım da neden goz kulak olmuyormuşum. Tek yazmaktansa buraya yazayım dedim. Cocuklar sabah 1 saat yarim saat artik kahvalti hazir olana kadar aşağı indi kaynanam o saatlerde keçilere yem verir onlar da keçilere bakmak için asagi inerler oyuncakların bir kismi ds bizim her bahçemdedir orda oynarlar. Sabah ben kahvalti hazirlerken oldu bu olay bende mutlaktaydım ve mutfak pencerem bahçeye bakar. Benim de günümün cogu mutfakta gecer zaten ve bahceye indiklerinde seslerini duyarim görürüm göz kulak olurum. Simdi hani bunlar cocuk ya hani hiperaktifler ya sürekli oynamak isterler bende bahceye inmelerine izin veririm sonucta bahce bizim bahçe bahce neden var oynayip koşturmak için. He şimdi diceksiniz bunlar çocukları tek birakmaniza sebep değil. Tamam diyelim haklısınız bugun beraber indik bahçeye oynadılar benim isim bugün kaldi yapamadım yarın da indik diger gunde indik ondan sonraki gun de indik eee işler kendi kendime hallolacak yemek kendi kendine mi hazırlanıp ocaga konacak. Benim çocuklarım sürekli inip çıkıyorlar günlerinin çoğu bahcede gecer keske zamanim olsa da benim de butun gunum bahcede onlarla beraber geçse 
tarafından
Çocuklar zaten çok küçük tek başına bahçeye bile inmek icin kızım 2 yaşında zannetmiyorum tek başına bahçeye gönderemem yanlarında durman gerekiyor onlar evdeyken islerinj yap sonra da birlikte inin aşağıya
tarafından
düzenlendi
Canım bende buraya yazayım. Benim ev de bahçeli. Bahçenin her yeri evden görünüyor. Ben evin iç kapısına koca bir sürgü kilit yaptırdım. Kahvaltıdan sonra çıkarsak beraber çıkıyoruz.  Benimkiler de 27 ve 14 aylik hic hic anlamiyorlar laf.Çocuğun annesinin yanında çocuğu uyar bak ben görüyorum dönüyorsun vuruyorsun cok ayıp diye inkar ederlerse gözümle görüyorum dersin eminsin sonuçta böylece çocuk da annesi de inkar edemez. Birde bu ülkede akraba kapı komşusu bir kiz çocuğunu arkasından ablası çıkana kadar yok etmişti o da akrabaydi.  Böyle şeyler olmaz olmaz bir olur Allah korusun içine ateşi düşürür. İşin başka yönü de o vuran cocuk ergenlik eşiğinde kızının bir yerlerini ellese merak etse vs vs gözünün önünde bile olsa bu senin çocuğuna bilinç altı travma. İşini gücünü çocukların başının altındayken yap bence
(2,119 puan) tarafından
Ben olsam tekken ben de o Ömer'i döverdim :d
tarafından
Mrs eris katılıyorum canım bizler bınada oturuyoruz bahce yok dısarı bına onune top oynamaya parka vs hep ıslerımı halleder oyle cıkarırım 4 yasında ama 10 yasına da gelse ben inmeden bırakma bahcem olsa da bu boyle olurdu
(48,660 puan) tarafından
bizde abimle çıktığımız da buyuktuk böyle kucukken annemin isi varsa halam yada babannem.beklerdi başımızda
-Reklam-
+3 oy
(462 puan) tarafından
Ay burda böle şçyler gördükçe sinir oluyorum. Ben tahammülsüz bir insanın anası uyarmıyorsa , anasının yanında oğluna bir bağır anlasın o da. Anlamıyormu çak ağzının üstüne bir tane  
(462 puan) tarafından
Haklısın canım 7/24 dolanamazsın peşlerinde. O zaman sert bir dille uyarman gerekecek herelde ne bileyim. Ne acayip insanlar var ya kapısına gidip uyarmışsın, insanda utanma olur az çocuğunu çeker kenara
(6,441 puan) tarafından
Kadın kiracın mı oğlu vuran vallaha böyle devam ederse baktın umursamaz eşine söyle çıkartırsınız yada kadın sana ters tepti direk yüzüne söyle
(462 puan) tarafından
Bence de anlıcağı dilden konuşmak gerekir
(15,959 puan) tarafından
Evet kiracim oluyor sözde taşınacaklardı taşınacağı ev daha bitmemis ama bu gidişle vazgececek tasinmaktan
(6,441 puan) tarafından
Hayır hiç altta kalma gerekirse çıkın evimden de uyarını yap hala aynı tavırda olursa ayıp özür dileyeceğine benim oğlum yapmaz demesi ne ayıp
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Sen çocuklarını gönderme
(15,959 puan) tarafından
Canim ev bizim asagida oturan kiracimdir cocuklar haliyle asagiya inip bahcede oynamak istiyor ben evde tutamam ki onları
(484 puan) tarafından
O zaman sende ineceksin çocuklarınla yanlis bi harekette müdahale edeceksin
(7,704 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Şu devirde çocuk yalnız bırakılmamalı
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Çocukların küçücük dayak yiyolar ve sen sessiz mi kalıyorsun. Git hemen çocuğu al karşına iyice bi uyar ayağını denk alsn. Anne veremiyorsa o terbiyeyi sen ver
(15,959 puan) tarafından
Sessiz kalmıyorum ben cocuga kizmak istemedim annesine söyledim annesi dr uyardi mi uyarmadi mi bilmiyorum ama belli ki uyarmamış bugün de oyle olunca sinir oldum
tarafından
Valla küçük değil ki e.şek kadar çocuk tabiri caizse ben 5. Sınıftayken ikiz kardeşlerime bakardım yani herşeyin bilincinde belli şımarık ta yetişiyor işte bi tane daha şiddet meyillisi biri büyüyor
0 oy
(3,859 puan) tarafından
cocuklarini tek birakma asagi gittiklerinde sen de git 
(15,959 puan) tarafından
Inanki yetişemiyorum cocuklara kaynanamla ayni bahce icinde otururuz gunde 100 kere inip çıkarlar yanina bende haliyle evi topluyorum temizliyorum surekli inemiyorum yanlarına
(3,859 puan) tarafından
canim yetisemiyorum ne demek 2 tane kucucuk cocuk tek baslarina birakilir mi her daim yanlarinda olman gerek disarida . evi birak daginik kalsin
(15,959 puan) tarafından
Dışarı değil bahçe her daim gözlerimin önünde bakıyorum onlara
(3,859 puan) tarafından
her daim gozunun onunde olsa   cocuklarin bu anlattiklarini yasamazdin sanirim , sen tek baslarina birakmaya devam et canim ne diyeyim
(15,959 puan) tarafından
Insanin basina ne geleceği belli olmaz gecen sene oglum evde sabah uyanir uyanmaz ben tuvalette iken düşüp alnini yirtti sabahin 6 sinda acile gidip 2 dikis attık yani cocuk oldukları icin ne kadar dikkat etsek de illa ki bişey olur yani evde olmamiza rağmen bu demek değildir ben göz kulak olmuyorum. Göz kulak olmak ayrı çocukları tamamen yanlız bırakıp ne halleri varsa görsün demek ayrı ben goz kulak oluyorum ve demek ki o an ben baska bişey yapıyormuşum ki o çocuk benim çocuklarıma vurmus
0 oy
tarafından
Yuhh kocaman çocuk aklından zoru mu varmış valla ben olsam sert bir şekilde uyarırım annesini bidaha yaparsa bende onu döverim haberin olsun de 
(15,959 puan) tarafından
Bugün inip söyleyecem annesine annesinin yaninda uyaracam çocuğu sonra annesi demesin oğlumu yanlız görüyor kızıyor
0 oy
tarafından
Ben olsam uzaktan izlerdim gördüğümde napiyosun sen derdim o korku ona yeter
(15,959 puan) tarafından
Denk gelmiyorum ki keske denk gelsem.
0 oy
tarafından
Annem bu yuzden hic bi zaman bizi tek indirmezdi evde iside olsa basimizda dururdu ki bende ayniyim kesinlikle kendi bahcemde olsa tek yollamam baslarinda dur bacim...
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Çocukların yaşıtları küçük bahçe bile olsa yanlız bırakılacak çocuklar değil hem yanlarında dur hemde gözlemlemiş olursun
(15,959 puan) tarafından
Ben zaten hep gözetlerim onları bahcege evinin 2 penceresi de bakıyor kaynanamin da 4 penceresi kaynanam da onlara bakıyor zaten
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Agzinin ortasina bitane carp bak bi daha yapiyormu canim erkeklerden daha cok korkarlar eşine soyle kizsin allahimm en cinnet gecirdigim sey oglum 1 yaşina gircej ay sonunda gorumcenin cocugu 9 yasinda seviyorum ayagina cocugun ümügünü sıkıyo oyuncaklari firlatiyo guyaa oynatiyormus bir dedim iki dedim tuttum kolundan bi daha gelme bu eve dedim attim kapiya anasi simdi gozuyle yiyo yaklasma dokunma etme herkesin yavrusu kendine degerli toz kondurmaz tabi ama yavrumada zarar verdiremem kusura kalmasin o cocuk okuldada oyledir kesin 
(15,959 puan) tarafından
Bu gidisle bende oyle yapacam heralde. Benim de gorumcemin oglu cocuklarimi döverdi hatta ısırırdı gözünü korkuttum simdi beni görünce cocuklarima iyi davranıyor
0 oy
tarafından
Şahsen ben yerinde olsam annesini sert bir şekilde uyaririm anne çocuk az yaşta değil anlamiyorsa çocuğu uyaririm aynı dille 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Daha çok küçükler ya nasıl gönderiyorsun 
(13,821 puan) tarafından
Eve kitlemekle ne alakası var göz önünden ayırmak için küçükler dedim  iki buçuk üç yaşında çocuk daha nedir
(15,959 puan) tarafından
Cocuklar tek başına asagiya indi diye ben onlara goz kulak olmuyorum diye bir sey yok. Cocuk bu cocuk otur demekten anlamaz sürekli hareket halinde kaynanamla ayni bahce icinde oturuyoruz hayvanlarimiz var kaynanamin yanına inerler hayranların yanina giderler sabahtan aksama kadar surekli inip cikarlar oyuncakların bir kismi bahçemdedir orda oynarlar enerjilerini bahçede atarlar benim gunumun bir çoğu mutfakta geçiyor ve mutfak pencerem tam da bahçeye bakıyor sürekli göz kulak oluyorum yani.
(13,821 puan) tarafından
Ee izaman nsil vuruyolar çocuklarınıza
(15,959 puan) tarafından
Bende mobese değilim heralde 7 24 bakamam gozum ustlerinde değil belli ki çocuk benim yokluğumu firsat bilip vuruyor
(13,821 puan) tarafından
İşte bende iyilikleri için söylüyorum her anne çocuğunu koruyup kollar bizimkiler aynı evin içinde tek bırakamıyorum belli olmuyor çünkü Allah korusun neler duyuyoruz her an gözünüzün önünde olamıyorlar işte önüne geçin demek istyrum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vallaha annesi terbiye vermiyorsa ben çok güzel veririm sen sıkıştır çocuğu bir daha görürsem falan filan diye konuş düzelir koca e.şek annesine de söyle ama gidip haberlerse birbirinize girersiniz önce yine ona git oyle derse çocuğa git
(15,959 puan) tarafından
Inip annesine söyleyecem annesinin yanında da uyaracam
(6,441 puan) tarafından
Ama meraba falan diye girme konuya çağır oğlunu son kez uyarıyorum abla benim çocuklarıma bir kez daha vurursa bende onu döverim yeter ya çocuğuna terbiye ver falan de bağır falan yani ciddiyeti anlasın sen sessizsin diye konuyu hemen kapatıyor bence
(15,959 puan) tarafından
Oyle yapacam oglunu uyar çocuklarımı dövmesin sen ihtimal vermiyorsun ama belli ki yapıyormuş dicem
(6,441 puan) tarafından
Çocuğu da kendin uyar bir daha görmücem de
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla benim evladım kıymetli iner iki tane patlatirim ağzına kimmiş dövüyor anası yapmaz die diretirse ikide ona patlat bida yapiyormu
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Valla bağır çağır gerekirse kavga et. Bi daha yaparsa ben de döverim onu falan de kadına. Tepkini koy sen sesini çıkarmazsan daha çok tepene binerler. Gerekirse çocuklarını yollama konuşma onlarla. Kızdığını anlasınlar. Çocuğu görürsen de kız ona da. Annesine kalsa o hiç bişey demez. Ne sinir insanlar var ya. 
0 oy
(3,601 puan) tarafından
İki çocuğunda çok küçük neden tek başlarına yolluyorsun bugün döven yarın başka şeyler yapar 

Evde küçük bebekmi var çocuklarin peşine insene sende hatanın büyüğü sende yarın birgün birşey olsa kimse o oğlana kızmaz herkes sahip çıksaydı cocuklarina der bu vicdan azabida sana yeter
(15,959 puan) tarafından
Cocuklar tek başına asagiya indi diye ben onlara goz kulak olmuyorum diye bir sey yok. Cocuk bu cocuk otur demekten anlamaz sürekli hareket halinde kaynanamla ayni bahce icinde oturuyoruz hayvanlarimiz var kaynanamin yanına inerler hayranların yanina giderler sabahtan aksama kadar surekli inip cikarlar oyuncakların bir kismi bahçemdedir orda oynarlar enerjilerini bahçede atarlar benim gunumun bir çoğu mutfakta geçiyor ve mutfak pencerem tam da bahçeye bakıyor sürekli göz kulak oluyorum yani
0 oy
(632 puan) tarafından
Biz de yetisemiyoruz canim yetisemedigimiz icin evimiz hep toplu olmuyor ama cocugum da kimsenin dayak usagi olmuyor. Gerektiginde evin isi yarim kalacak cocuk buyukmus yarin birgun abuk subuk bisey yapmayacagini da bilemezsin neler duyuyoruz tek indirmen senin hatan
0 oy
(48,660 puan) tarafından
ufak çocukların cok niye yalnız birakiyosun dua et sadece dövuyo canim bırakma yalnız 
0 oy
(17,737 puan) tarafından
Annesi belliki uyarmıyo uyarsa çocuk kendini çeker sen uyar hemde sert bi dille canım belliki çok şımartılmış çocuk
0 oy
tarafından
Çarp ağzının üstüne bitane. Benim çocuğum agliyacagina onun ki ağlasın. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 210 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
+1 oy
3 cevap 127 göst.
0 oy
6 cevap 444 göst.

379,485 soru

11,360,284 cevap