0 oy
132 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (291 puan) tarafından
20 eylülde düşük yaptım kürtajla da içeriyi temizlediler. Dün patoloji sonucunu gösterirken ikinci gebelik için beklemem gerekiyor mu diye sordum. 3 ay dedi. 3 aydan önce hamile kalırsam herhangi bir sıkıntı olur mu dedim. En azından bir adet atlatman gerek rahmin toparlanması için dedi. 20 ekimde adet olman lazım olmazsan 30 ekime kadar gecikirse tekrar gel dedi. Kurtaj sonrası kanamam bugun bitecek gibi. Adetimi dedigi tarihte olduktan sonra hamile kalmis olsam 3 ay dolmadan hamile kalmış oluyorum.

Aranızda 3 ay dolmadan hamile kalıp herhangi bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani pek anlamadım ama sanırım şu an gebelik şüphen yok hala kanaman var 3 ay korun canım rahmin toparlansin çok geçmiş olsun Rabb'im bir daha hayırlısı ile yaşatmasın
(291 puan) tarafından
Evet kurtajdan sonra kanamam dun geceye kadar bitmemişti bugun bitti artık sanırım. Amin teşekkür ederim hiçkimseye yaşatmasın inşallah
-Reklam-
0 oy
(7,106 puan) tarafından
Yok sorun olmuyor ama zaten tutmuyor rahim 3 ay kendine izin veriyor 
(291 puan) tarafından
Ilk 3 ay hamile kalamamak da normal o zaman
(7,106 puan) tarafından
Çok normal canım sen istesende rahim istemiyor anca hasta yatağından kalkıp iyi oluyor
0 oy
(8,868 puan) tarafından
Annem kürtaj oldu hiç adet olmadan hamile kaldı sagasaglam kardeşim şuan bizden akıllı valla 
(291 puan) tarafından
:) Ne güzel
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Doğum sonrası bile rahim kendini ancak toparlıyor. Hem ruhen hem bedenen kendine en az bir 6 ay vermeni tavsiye ederim. Yoksa üst üste hamile kalıp doğuran da var düşük yapıp tekrar hamile kalan da. 
(291 puan) tarafından
Hiç çocuğum yok. 20'li yaşlarda olsam 1 sene de beklerdim ama geç evlendik yaş gidiyor bir yandan 31 yaşındayım su an bile hamile olsam 32 yaşında dogum yapıyorum ilk bebek için büyük bir yaş sonrasında da nasip olursa inşallah ikinciyi üçüncüyü düşünüyorum geç yasta gebeliğin de riskleri var malumunuz onun için acelem
0 oy
(317 puan) tarafından
Bi tanıdığım 1 ay belki 15 günde geri kaldı hamile şuan maşallah turp gbi kızı var
(291 puan) tarafından
Maşallah bu ne hız :) Allah bana da sağlıklı bir gebelik nasip eder inşallah darısı başıma diyeyim. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
(317 puan) tarafından
Amin inşallah bende kürtaj oldum bana sadece 1 ay korun dedi doktor
0 oy
tarafından

Kürtajdan 1 buçuk ay sonra hamile kaldım çok şükür kızım 1 buçuk yaşına girdi sağlıklı da bir sorun yok şükür 

Rabbım sana da isteyen herkese de sağlıkla nasip etsin 
(291 puan) tarafından
Aminn çok teşekkür ederim.
0 oy
(198 puan) tarafından
Boş gebelikden kürtaj oldum bir kere adet oldum ikinciye hamile kaldım şükür birşey olmadı. Bir adet atlatıp ikinciye düşünebilirsiniz
(291 puan) tarafından
Teşekkür ederim.
0 oy
(6,438 puan) tarafından
İlk hamileliğin mi bilmiyorum ama düşüğün g.tü içeride kalır der bizimkiler hemen hamile kalırsın ama bence en azından 2 3 syı geçir rahimin toplansın hemen isteme sebebini anlayamadım hatta 6 ay bile geçirsen güzel aslında
(291 puan) tarafından
Evet ilk hamileliğimdi. 20'li yaşlarda olsam beklerdim ama geç evlendik yaş gidiyor bir yandan 31 yaşındayım su an bile hamile olsam 32 yaşında dogum yapıyorum ilk bebek için büyük bir yaş sonrasında da nasip olursa inşallah ikinciyi üçüncüyü düşünüyorum geç yasta gebeliğin de riskleri var malumunuz onun için acelem :(
(6,438 puan) tarafından
Kız 33 e girdim 30da evlendim takılma bu kadar ama adet gör sonra kal hamile
(291 puan) tarafından
Ben de öyle 30 da evlendim biraz zaman geçirelim dedik 1 yıl sonra hamile kaldım o da düşükle sonuçlandı işte 6 ay beklesem sonra istesem de yine hemen istedigim ayda hamile kalabilecegime garanti yok ki hemen de kalabilirim ama bir 6 ay daha da gecebilir 2 yıl gebe kalamayan var. Rabbimden hayırlısı artık

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 166 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Sultaney (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 44 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,581 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 108 göst.
0 oy
3 cevap 347 göst.
19 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yağmurina☁️ (332 puan) tarafından soruldu