0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (13,316 puan) tarafından
Kızlar o kadar Kur'an-ı Kerim okumayı falan biliyorum hatim falan da ettin tecvidine kadar bilirim bir türlü şu namazı öğrenemedim. Aklımda hep var fakat çevremde babamdan başka kılan yok o da evin içinde değil. YouTube dan video açıp birlikte kılsam öğrenmek için bir haftada falan öğrenirim herhalde. Olur mu ki öyle? 

4 Cevaplar

0 oy
(2,982 puan) tarafından
Yanına kitap koyup bile öğrenebilir sin mesela sabah namazi netten yaz bak 2 rekat sünneti 2 rekat farzı her rekatta ne okuyacağını netten bakarak öğrenip kılıp selam verip sonra diğer rekata bakip okuyarak yine öğrenebilir sin 
(13,316 puan) tarafından
İşte durmadan selam vermeyeyim diye düzgün olsun diye ne okunacak VS biliyorum da kaç rekat hangi rekatta ne okunacak onları bilemiyorum.
(2,982 puan) tarafından
Canım bende bu şekilde öğrenmiştim bak mesela sabah namazı 4 rekat ya 1. Rekat ta Sübhaneke elham.zamli süre 2.rekat elham zamlı süre otur ettahuyeti salli barik rabbena selam sonra diğer 2 rekat içinde bak ne okuyacağını 2 3 günde zaten öğreniyor sun anlatabil dim mi bilmiyorum ama
(13,316 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol. İnşallah yaparım ben de
-Reklam-
0 oy
(6,311 puan) tarafından
Mesela ben de bir ara bırakmıştım ve ciddi anlamda unutmuştum nerede ne okuyacağımı falan uygulama indirmiştim telefonuma iyelim İkindi namazını mı kılacağım Sünnet nasıl kılınır bakardım iyice Ondan sonra namaza dururdum sünnet biterdi Daha sonrasında farza bakardım nasıl kılınır diye öyle öyle ezberledim çok şükür
(13,316 puan) tarafından
İnşallah ben de başarırım yahu. Kaç yaşındayım hala bilmiyorum utanıyorum artık
(6,311 puan) tarafından
Bilmemek değil canım öğrenmemek ayıp başlarsın Zamanla hepsini öğrenirsin merak etme yavaş yavaş �nşallah bundan sonrasında bırakmazsın en önemlisi de o zaten
0 oy
(498 puan) tarafından
Ben yazıp öğrendim kimse öğretmedi kimsem yoktu karşıma bir tahta koydum kağıtları yazıp yapıştırdım baka baka kıldım sonda ezberledim zaten 
(13,316 puan) tarafından
Heh bak oğlanın manyetik tahtası var ona yapıştırıp bakabilirim. Allah razı olsun.
0 oy
tarafından
Rekatları okunucakları karistirmazsan geri çabuk öğreniliyor duaları yazarak ezberle ben kağıda yazmıştım hepsini sabah 2 rekat sünnet 2 rekat farz su dua rükû da bu secde de bu söyleniyor diye 5 vakti yazdım böyle aklın da daha çabuk kalır geri kalananı video olarak izle yada bi ara sesli seccade vardı trenyolda vardır ondan al senin için daha kolay olur
(13,316 puan) tarafından
Duaları sureleri VS hepsini biliyorum da rekatları bilmiyorum ben kaç rekat VS.. Ona da bakayım sağol kuzum

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 582 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (363 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 160 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
0 oy
6 cevap 279 göst.

399,885 soru