0 oy
537 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Gurbetteyim Kaynanam kayınbabam ve kaynım geldi 1 haftalığına bugün gittiler. Küçük bebeğim var bide 5 yaşına kızım var 

her geldiklerinde koştururdum yemekleri keki pastası sürekli onlara hizmet ederdim eşim işten geldiğinde gezmeye çıkarırdık geceye kadar otururduk.

Bu sene öyle olmadı büyük kızım anaokuluna başladı sabah gidiyo akşam yorulup uyuyo, bebeğim sabaha kadar biakç sefer uyanıyo sabah bende hiç uykumu alamamış oluyorım yine de yaparım herşeyi ama bir iş yaparken bebek ağlıyor yok otururken düşüyor ağlıyor onun yemeği altı üstü kaynanam yardım etse de bebek bende duruyo onda ağlıyor. Yemek yapmaya çalışıyorum evi topla büyük kız geliyo onun yemeği falan yani akşam nasıl oluyo nasıl gün bitiyor anlamıyorum kaynanam gördü halimi hiç böyle beklemiyorlardı. Öğle yemeği yapılacak mesela bebepi uyutuyorum biraz gecikiyor kayınbaba kaynanayı sıkıştırıyor yemek diye oda tamam hazırlayacaz diye susturuyor elim ayağım  birine girdi arada ama 1 haftadır 3 öğün hazırladım hep. o eski geldikleri gibi gezdiremedik yemek masasına otururduk aöa ben bebek bir şey için ağlıyor onu doyur büyük bir şey ister ona kalk hep böyleyim de onların yanında onlar kendilerini kötü hissettiler gibi. Banyo falan yıkacak mesela yalnız oturmasınlar diye yanlarında oturdum kahvelerini yaptım yorgunluktan çoğu zaman halsiz gibiydim onlar için de üzüldüm o kadar gelmişler. Bugün gittiler kaynanam sağol kızım kusurumuza bakma dedi. 

Biliyorum eskisi gibi yapamadım halim olmadı çoğu zaman sohbetlerine katılamadım katılsam bile bebek sürekli mızmız ne konuştuğumuda anlamadım yorgunluktan suratım düşük oldu arada valla acaba üstlerinimi alındılar ama elinden fazlası gelmiyo du. Üzüldüm yine de öyle dedi diye. Aslında bayramda gitmiştik ona hiç yardım edemedim bebek daha küçüktğ gördü halimi bu sene değil de seneye gelseydiler keşke iki tarafta bir şey anlamadı yani. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kız ne kadar iyisin :D

Senin suçun değil ki iki çocukla nasıl yapicaktin anlayış gösterilmeli 

-Reklam-
0 oy
(6,233 puan) tarafından

Dünya hassas kalpler için iyi bir yer değil:D:D

Kız çocuk var sonuçta ne kadar ne yapabilirsin onlar da anlayışlılarsa görüyorlar Sonuçta bilerek yapmadın da

0 oy
(9,022 puan) tarafından
Sen elinden geleni yapmışsın maşallah ne güzel kalbin var. Kimileri dert yanar geldiler çok yoruldum falan diye sen hizmet edemedigjn için üzgünsün. Bizimkiler hep der çocuklu kadının yediği de yarım gördüğü de yarım diye. Bende şuan öyleyim 2 bebeğim var ne yedigimden anlıyorum ne yaptığım işten ne gittigim yerden
0 oy
(13,314 puan) tarafından
Okurken fenalık geldi ben mi çok kötü kalpliyim elimden geleni yaparım ama üç öğün yemeği tatlisi diye kendimi paralamam ben ne bileyim tabiki memnun gitsinler isterim ama çocuk varsa ve kayinvalidemde durmuyorsa aç oturmak yerine yemeği benle beraber yapmaya yardım etsin beklerim sen niye bu kadar hassassın canım uzerler seni iki çocukla dört dörtlük misafir ağırlayamazsın 
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Ah canim insallah kaynananinda kalbi seninki kadar guzeldir iki cocukla cok beklentiyle gelmemeleri lazim zaten yardimci olmustur umarim kaynanan 
0 oy
(48,735 puan) tarafından
okurken ben yoruldum o yapaydi yemeği falan 
0 oy
(650 puan) tarafından
Bu kadar yıpratma kendini canım çocuk durmuyorsa yemeği kayınvaliden yapsaydı herşeyi senden beklemeselerdi sende oturur sohbetini ederdin 
(274 puan) tarafından
Aslında kayınbabanın öğle yemeği diye bir takıntısı var o çok elimi ayağımı dolaştırdı bide bebeğime de ek gıda da öğle çorbası falan yapıyorum. Oturmaya vakit olmuyorki. Sabah 10 da kahvaltı yapıyoz mutfağı topla evi topla kaynana da yardım eder tabi bebek ağlar onu emzir yatır saat 12 olur. 1 de yine öğle yemeği hazırlıkları sil baştan 6 buçukta eşim gelecek akşam yemeği hazırlığı aslında kahvaltı sonrası kayınbaba dışarı çıkar yürür acıkır eve gelir bekler yemek hani gördü de halimi 1 gün de dışarıdan dürüm al gel ona da biraz sinirlendim kaynanayı sıkıştırıyor oda elinden geleni yapıyo ama gün hep böyle geçitpi için artı 2 çocuk benim yüzüm ister istemez düşüktü eşim dedi öyle farkettim ben otomatiğe bağlamış gibiyim. Acaba onlar da öyle hissetti kaynana o yüzden mi kusura bakma dedi normal de demez hiç
(650 puan) tarafından
Ben hiç takmam bunu canım boşver sene elinden geleni fazlasıyla yapmışsın memnun kalmadılarsa bir daha gelmesin ya da hizmet beklemesinler çocuk durmuyorsa birgün de dışarda yiyelim bizden desinler ya da ne bilim kayınbaban gelirken bi lahmacun alıversin
(274 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım aynen kayınbabaya kızdım biraz bir gün de öğle yemeği için lahmacun getir veya dürüm getirebilir ama 3-4 ekmek alıp geliyo yemek hazır mı yemek yemek diye kaynanayı darlıyo iki arada bir derede yemek hazırlamaya çalışıyz mutfak savaş alanına dönüyor yine de yaptım 1 haftadır o 3 öğün yemeği. Artık ne düşünürler bilmiyorum elimden gelen bu
(650 puan) tarafından
Sen gerekeni yapmışsın fazlasıyla hemde dediğim gibi kötü düşünüyorlarsa gelmesinler
0 oy
(5,405 puan) tarafından
Kendini kötü hissetme seneye daha güzel olur belki. Onlarda biliyorlar görmüşler halini 
0 oy
tarafından

Kendini kötü hissetme sonuçta çocukların var onlarla ilgileniyorsun 

Kayınvaliden anlayışlı bir kadın galiba halinden anlamıştır 
Yinede içinin rahat etmesi için ara ve durumunu anlat
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bu kadar iyi olma üzülürsün bende senin gibi yaptm hep hassas düşündüm ince düşündüm ama maalesef hayat hassas kalpleri pek mutlu etmiyor. Evine gelen çocuk olduğunu biliyor bırak kim ne düşünürse düşünsün sen elinden geleni yaptın mı yaptn gerisi kim ne demiş ne beğenmiş umrunda olmasn ben artk sallamıyorum 
0 oy
(274 puan) tarafından
Yorumlar için teşekkür ederim 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 821 göst.
29 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 696 göst.
0 oy
26 cevap 402 göst.
0 oy
3 cevap 230 göst.
18 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu

381,233 soru

11,413,252 cevap

34,957 kullanıcı

...