0 oy
819 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından

Merhabalar kızlar, nasılsınız :)

Başlıkta yazdığım gibi. Kayınvalidemler diyor ki: "Bebeği öpmeyin." Kendileri de öpmez, hassasiyetleri benim için çok değerli. Sebep olarak diyorlar ki, ilerleyen zamanlarda çocuğun yanakları sarkarmış, ağzının suyunu toplayamazmış :blink:

Doğru mu bu :dizzy:

37 Cevaplar

+5 oy
(7,197 puan) tarafından
Anasını bile aglatirim o derece opemeyeceksem neden doğurdum (≧▽≦) çok şükür ağzı gözü yerinde bir sıkıntı yok 
(299 puan) tarafından
Kesinlikle aynısını düşünüyorum. Öpmeden duramıyorum ki :) babası da öyle
(3,832 puan) tarafından
Aynı bende öpulmedik yer bırakmıyorum
(721 puan) tarafından
"Ağzi gözü yerinde" bu kelmeye koptum :Dsffsfsf
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Aslında virusleer bakımından öpmek doğru birşey değil ama şimdi bebeğin alacağı sevgide önemli benim bebeğim opulmeyi çok seviyor mutlu oluyor sadece sen op tatlım babası ile daha mantıklı ortalıkta virüs var zaten bir sürü baskalarina opturme ben öyle yapıyorum 
(299 puan) tarafından
Benimki de öpülmekten çok hoşlanıyor, mest oluyor çocuk:)
tarafından
Aynen bizimki de öyle :)
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bana da diyen olmuştu hiç umrumda değil yaa şimdi öpmeyeceksem ne zman öpecem yavrumu en çok boynundan operiz zaten 
(299 puan) tarafından
Ben de çok öpüyorum ya. Bu küçüklüğü kalmayacak sonra sonuçta
(1,776 puan) tarafından
Boynundan öpünce de inatçı olur diyorlar :D
(299 puan) tarafından
Akıllı olması için de kafasından mı öpelim:)
0 oy
tarafından
Doğru değilama bebekler çok hassas olduğu için bende hiç sevmiyorum öpülmesini
(299 puan) tarafından
Yabancı tabiki öpmesin. Onlar bize de diyorlar, anne babasına
tarafından
Yok canım bakteri açısındansa iyi değil zaten ama onlarda karışmasınlar bi zahmet size
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Onlari hic duymadimda ben agzimizdan herhangi bir mikrop bakteri gecer diye yanagindan falan şap şup öpemem saclarini veya ensesini operim genellikle bebislerimin
(299 puan) tarafından
Doğru aslında iyi yapıyorsunuz
0 oy
(403 puan) tarafından
Bnm kaynanam agzindan öperdi gizli gizli bir yakaladım kizdim kocamla kavga ettik bsy olmaz dedi sonra sagdan soldan yanlış olduğunu öğrenmiş kimseye öptürme demişti 
(403 puan) tarafından
Ben esimin mesleği nedeniyle baska ilde oturuyorum hastane imkanlari iyi degildi dr bile gidebiliyosan büyük şehre git dedi kaynanamlara gittim bir buçuk ay hamile halimle ordaydim kilomda vardı is bekliyordu yapiyodum dinlene dinlene yemegi o hazırlardi kahvaltiyi ben mutfağı toplardim arkamdan yemek yapmaya gider batirirdi cok dağınık yapiyodu işini sonra yine ya ben ya o tapardı neyse doğum yaptım Allah var bakti ama oda bilmiyordu çocuğun altinin degismesi gerk stajer öğrenciye diyo değiş ben bilmiyorum dedi kiz hemşire çağırdı gelip gösterdi kizdi da gelip sürekli gosteremm diye sezeryanliyim kalkip yurumem gerk kilomdan ve sisten tek yapamazdi kiz kardesi geldi tecrubeyliydi herseyimi yapti Allah bin kez razi olsun ondan çocuğa baktı bana bakti uc gün iki gece kaldık cikarken kaynanam kiz kardeşine kizdi kayinbabamla bebeği almis arabaya gitmiş ben zar zor yuruyorum teyzemde de esyalar var hastaneyi de bilmiyoruz neyse bor şekilde cikri teyzem kaynanama kızdı nie bırakıp gittin hemen diye kadini rezil etti gönderdi eve geldik ne kalka biliyorum ne emzire biliyorum mecbur yardim ediyordu neyse oyle böyle bir kac gun sonra gö rumcem geldi yedi içti yatti temizlik falan yapmadı o gitti  hafta kardesim geldi a dan z ye bastan asagi temzilik yaptı kardeşim kaynanamin deterjan takıntısı var çaydanlığı sudan geçirir ovalamz yag başlamış artik kardesim ovalamis yep yeni yapmış geceleri.gelip basimizda dikiliyordu bende kizdim korkuyorum diye giti agladi kardeşime sikayet ediyor kardesim üzüldü keske bizde yapsaydın doğum diye sonra esim.geldi onunla ayri kavga edip durduk bu öpme meselesinden üstüne misafir geldi kızı yatirip yanlarina gittim koştu kizi kaldirip arkamdan aldi.milletin kucağına verdi sinirlendim anladılar tabi cocgu odaya götürdum esime söyledim en başta da kaynanama demsitim hastalik var kimse gelmesin yetmiyo milletin kucağına veriyor onlarda bozulmuslar sözde keske gelmeseydik demisler bence yalan kayınbabami doldurdu küstü knsmuyo halada ne benle ne esimle  oyle böyle annmlere gittim rahatladim babam kayınbabami aradi ne beni nede kizimi sormus babam bunlar nasıl insan dedi torununu bile sormuyor ben yine herşeyi sineye cektim kaynanama konusuyorm ya Allah görüyor ben onlari Allaha havale ettim canım keske seninkid madem yardım etmiyo du kalabalik yapmasaydi birde o ayak bağı olmuş kız cok uzun oldu dolmuşum icimi döküm kusura bakma ne olur
tarafından
Sizde baştan ailenizin yanına gitseydinuz keşke sezeryan çok zor hem kaynana hem kayınpeder bide onların evinde cok zor olmuştur. En iyisi kendi evin ve ailen
tarafından
Yok bende uzun yazdım seninki herşeye karışıyor ondan Allah'ı var benimki yapmazda hiç birseyede karışmaz ben önce anneme gittim 1 ay sonra şehir dışından torun görmeye geldiler eşim Cemile iyi olsun öyle gelin demiş 1 ay sonra geldiler biraz zor oldu 2 ay durduk memnun şekilde evlerine döndüler ben sadece yorulunca sinir oldumda arada bir mevzu geçmedi bizim ama sizinkiler çok fenaymis hastanede sizi bırakıp gitmek neymiş öyle saygısızlık olurmu ya öyle şey sende otursaydin odada bakalım ne yapacakları eve mi gideceklerdi acaba
(403 puan) tarafından
Canim aylarca ağladım ettim gitmm diye ailem eşimi ardi yok illa annemlere gideceksin annesi doldurmuş ya ondan vazgecmedi oda pisman oldu ama is işten geçti
(403 puan) tarafından
Kız bide planladik kayinbabam aradi anamkonuştuk kaynanam almis kizimi gidiyo teyzemle şaşırdık dedim kapida kayinbabam vericek gelip eşyalari alacak baktin yok biraz ben biraz da teyzem aldi esya indik dolana dolana dengesizler işde
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Kendilerinin öpmemesi iyi tabiki sebebi ise mikroplar. Ama qnne babaya kimse coxugunu opme diyemez bence.
(299 puan) tarafından
İşte onlar da iyi niyetlerinden söylüyorlar da
0 oy
tarafından
Hemşireler de opmeyin kokun sadece diyor tenleri hassas olduğu için sanırım 
(299 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Valla  kendi çocuğumuda öpemeyeceksem. Evet ilk doğduğu zamanlarda mikrop kapmasın hastalanmasın diye öpülmez çok. Ama ben öpüyordum dayanamayıp. 
(299 puan) tarafından
Ben de :)
0 oy
tarafından
İnanır mısın aynı benim kayinvalidem bebekler günah öpülmez diyor ama ben gizlice öpüyorum kadın bir yerde haklı yanu
(299 puan) tarafından
Niye günahmış onu anlamadım
tarafından
Yani enfeksiyon kapar diye günah derken dinen değil yani bebeğe yazık anlamında
(299 puan) tarafından
Anladım
0 oy
(4,067 puan) tarafından
İlk  başlarda bizmde aynı drum başımızdan geçti sonç olrak hiç kmse dayanamadı :) öptk durduk şuan 1 yaşnda baklm ilerde nolr Allh blir
(299 puan) tarafından
Ben de babası da, ikimiz de duramıyoruz ki:)
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Tamam de şapur şupurda öp şimdi öpmeyecende ne zaman öpücen kız 
(299 puan) tarafından
Hahaha aynen öyle yapıyorum onlar yokken :D
(7,266 puan) tarafından
Belki mikrop acisindan doğrudur ama kendileri sevmemiş çocuklarini bizde mi sevmeyelim iki gün sonra öpme dicek zaten şimdi doya doya sev kokla
0 oy
tarafından
Allah'ın izniyle hele bi doğsun bırak öpmeyi ağzını yüzünü yerim :D g.tünü bile yerim kız kurban olduğumun :D
(299 puan) tarafından
Emin ol insanın orasını bile öpesi geliyor :D
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm bende hiç sevmiyorum bebislerin opulmesini. O kadar hassaslr ki kıyamıyorum. Ayrıca mikrop kapabilir ler.
(299 puan) tarafından
Ama insan duramıyor ki :)
(671 puan) tarafından
Bence frenlemeli kendini diye düşünüyorum.
0 oy
(7,738 puan) tarafından
İlk zamanlar evet doğru. Kızımın yanaklarından öpüyoruz diye yanakları kırmızı kırmızı noktalar oluşurdu su toplardı. Ben de sürekli öpmeyin dememe rağmen yapılırdı
(299 puan) tarafından
Yaaa çok şükür öyle bir sıkıntı yaşamadık
(7,738 puan) tarafından
Benim annem der bunu. Ondan garip karşılamadım doğrusu. Çünkü çok doğru bir şey doktorlar bile der sağlık açısından da iyi değil yani
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bunu benim annem de der :D 
(299 puan) tarafından
Doğruluk payı var O zaman
(7,118 puan) tarafından
Ben inanmıyorum böyle seylere:)
0 oy
tarafından
Bende öpmüyorum YALIYORUM ÇOCUĞUMU ben ve babası heryerını öpüyoruz, kusura bakmasın kımse balla 
(299 puan) tarafından
:)))))
0 oy
tarafından
Doğduğu günden beri bnde eşimde öperiz ama annemler yada kayınvalidemler öpmez sarkma felan olmadı aşkm
0 oy
tarafından
Bizimkiler de öyle dediler de ben şapur şupur öptüm valla 
0 oy
tarafından
Günlük  282827737282919102938388 kez öpen ben :)))))))))

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 391 göst.
0 oy
11 cevap 537 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 696 göst.
0 oy
15 cevap 430 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,248 soru