0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Benimde hatalarimla tecrubesizlik 2 cocuk birine kapattirsan öbüru aciyor oglum tv karsisinda vakit gecirmeye cok alisti 3 gündür kapali tv ama cok zor hatta kabus dayancam tabi o ayri ama adina bakmamasi beni cok üzüyor goz teması var baska da bisey yok otizim  tanidigi olan var mi 2 yasinda normale göre ne yaoamiyorlar

5 Cevaplar

0 oy
(402 puan) tarafından
Hemen telaş yapmayın daha tvyi kapatalı 3 gün olmuş bir ay deneyin bakalım. Yavaş yavaş düzelecek siz de farkedeceksiniz. Malesef çocuklar otizmli olmasa bile tvye maruz kalmak otizm benzeri vakaları artırıyor. Bol kitap bol oyun düzelecektir. Telaş yapmadan ilerlerseniz daha çok verim alırsınız. İnsan anne olunca telaş yapmaması pek mümkün değil biliyorum ama siz yinede deneyin. Oyuncaklara isim takıp oynatabilirsiniz. Arabalara mesela renklerine göre kırmızı araba mavi araba biri anne araba biri baba araba. Baba araba kaybolur mesela çocuk araba heryerde onu arar mavi araba babamı gördünmü hayır görmedim gibi gibi senaryolar yazıp ana göre oynatabilirsiniz eminim çok sever.
(4 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim mutlaka deniycem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hemen otizm bağlamayın fazla tv' den dolayı algı yavaşlaması olabilir takipte kalın tv den önce seslendiğinde bakıyor muydu?
(4 puan) tarafından
Evet aslinda bakiyodu tvden muhtemelen geri kaldı
tarafından
Artık tv açmayın bolbol konuş tekrar yap
0 oy
(4,677 puan) tarafından
Tv izlemekle alakalı olduğunu sanmıyorum ama yi e de aşını söyleyince bakmıyor demen çok büyük bi şüphe. Ağır değilse bile hafif otizm olabilir. Mutlaka takip et asla peşini bırakma.
(4 puan) tarafından
Doktora goturdum tvyi kapatin degismezse getirin dedi
(4,677 puan) tarafından
Aman ihmal etme canım,geri dönülmeyecek noktaya gelmesin.
(199 puan) tarafından
Çocuk bu her şey olur.
0 oy
(199 puan) tarafından
Kızım 10 aylık adını soyleyince gülümseyerek bakıyor 
(4 puan) tarafından
Ozman bakiyodu aslinda sonradan oldu
0 oy
(537 puan) tarafından
Allah Allah adına bakmayı geç cevap vermesi lazım sana seslenince neee falan diyir benim kızım ama o da izliyor TV telefon vakit geçiriyor maalesef
(4 puan) tarafından
Benimki de sonradan oldu aslinda sadecw televizyon izledi

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 455 göst.
26 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Beratcinar (2,762 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
0 oy
3 cevap 161 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 684 göst.
25 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu

396,871 soru

11,870,271 cevap

35,981 kullanıcı

...