0 oy
1,106 göst.
Diğer kategorisinde (7,983 puan) tarafından
Bir kızım var 6 buçuk yaşında birde oğlum var 3 yaşını doldurdu herkes takmış çocuk yapta çocuk yap dün kardesimr gittim eltisi kafamı sisirdi yap çocukların 2 tane azdır bilmem ne takmıyorum kimseyide bu defa eşimde istiyo ben ikilemde kaldım korkuyorum çocuk yapmaya son hamileliğim riskliydi bebeğim kuvezde kaldı travma yaşadım ztn herşey çok pahalı kiraciyim şimdi kuzenimden geldim oda söylendi yapta yap diye anlamadıgim şey millete nasıl dert olur böyle şeyler 

38 Cevaplar

+16 oy
(5,075 puan) tarafından
Ben ikinciyi bile düşünmüyorum şahsen. Hayat çok pahalı. Çocuğu iyi yetiştirmeyeceksem, bütün ihtiyaçlarını karşılamayacaksam tavşan gibi doğursam ne olacak. Allah çok çocuk değil hayırlı çocuk nasip etsin
(7,983 puan) tarafından
Aynen öyle çok haklısın
(2,746 puan) tarafından
Beni yazmaktan kurtardın direkt artılsdım
(880 puan) tarafından
O kadar haklısın ki sanki yap diyenler bakacak o çocuğa milete hava hoş hiç gelecek kaygısı yasamiyor insanlar ben 1 çocuğuma nasıl bi gelecek veririm diye kendimi yırtarken 3 4 yapanlar var ne diyelim
-Reklam-
+1 oy
(3,738 puan) tarafından
Senin yerinde ben olsam eşim ve ben istiyorum diye çocuk yapardım millet dedi diye değil hiç bunu kafaya takmazdım millet ne diyor diye 
(7,983 puan) tarafından
Kız milletten değil eşimde istiyo ama ben korkuyorum
(3,738 puan) tarafından
O zaman eşine de söyle ben sana istemediğin bişeyi zorla yaptırıyor muyum evimiz kira aldığımız bize yetiyor daha küçükler diye
(7,983 puan) tarafından
Aynısını diyorum diyo o zmn sana bir sene mühlet sonra yapariz
(3,738 puan) tarafından
Sende isteklerini artır k zaman baciko cebine para kalmasın aklı başından gitsin de çocuk falan düşünemesin :D
(7,983 puan) tarafından
Kız mantıklı haa
+1 oy
(482 puan) tarafından
2nin neresi az bu devirde? Şrak şrak doğurmaya  ne gerek var? 
(7,983 puan) tarafından
Dimi bende öyle diyorumda kocayı ne yapacam
(482 puan) tarafından
Benimki de daha birinci dogmadan 2. Yi istiyor ama sana 1 bile fazla diyorum sagolsun eli hic is tutmaz.
(7,983 puan) tarafından
Zor ya bide işsizlik ztn pskoloji kalmadı bizde zamlardan
(1,243 puan) tarafından
Kraliçe kusura bakma güldüm ya şrak şrak:D
(482 puan) tarafından
Güldürebildiysem ne mutlu balım :D
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Tek çocuk hiç çocuk iki çocuk çok çocuk demişler 2 yeter geleceğini verebileceğinden enyi şekilde yetiştireceğinden eminsen yp
(7,983 puan) tarafından
İşte sorun madi olarak cok.iyi bakabilir miyim en azından bir evim olsun istiyorum bide pskolojik olarak korkuyorum diğer hamileliğimde travma yaşadım pskologa gittim
(7,768 puan) tarafından
Yapma canım hem snn hem çocuklarının iyiliği için
(7,983 puan) tarafından
Yok cnm istemem ztn eşim beni ikilemde bırakmıştı
0 oy
(5,220 puan) tarafından

Yav millet dedi diye tabikide çocuk yapmam. Susturmazssn çok daha dinlersin ay onlara ne ayoooool :)

(7,983 puan) tarafından
Ya kocayı nasıl sustarayim:)
(5,220 puan) tarafından
Vur ağzına elinin tersiyle bitane :) şaka biyana deki psikolenjiklerim bozuk diğer doğımumdan. Düzelirse bakarız ay nebiliyim aklıma gelmedi şuan
(7,983 puan) tarafından
İşte öyle diyince diyo o zmn sana bir sene mühlet sonra yaparız offf
(5,220 puan) tarafından
İyide o zorla ve tek taraflı olmazki onun kadar seninde istekli olman lazım inşallah ortayı bulursunuz cNm
(7,983 puan) tarafından
İnşallah diğer 2 çocuğumu zorla ben onu ikna ettim oldu şimdi tersi oldu
0 oy
(690 puan) tarafından
Aslaaaaaaa Allah olmayana versin 
(7,983 puan) tarafından
Kaç tane var ki sende ben gibi seninde yüreğin yok yapmaya :))
(690 puan) tarafından
2 yıllık evliliğe 2 çocuk sığdırdım ikisinin arasında 11 ay var 20 gün önce doğum yaptım uykuya hasretim gidip 10 yılık spiral taktırıcam çocuk mu tövbe tövbe hak edenin olsun
(7,983 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Derdini millet çekecekse yap canm :) ( gazdır hastalığıdır masrafı dır vs vs, yapacaklarsa yap, bana deseler cvbm bu olur kaparım çeneleri i :))) 
(7,983 puan) tarafından
Ya kocayı ne yapam;)
(2,804 puan) tarafından
Onadı sen ikna edecen canm ama sanki sende gönlün var bana öyle geldi, yoksa kimseyi ikna etmeye çalışmazsn 3.ye :)))) yok der geçerdin
(7,983 puan) tarafından
Kız vala yok diyorum bana dediği şey sana bir sene mühlet sonra yaparız
(2,804 puan) tarafından
Hem kızın hem oğlun var büyümüşler kafan rahat sen bilirsin yinede hayırlısı olsn
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Sen istemiyorsan yapma kocan ne derse desin onlar sabah çıkıp akşam geliyor sevmeye gelince herkes çocuk sever o çocuklara sen bakacaksın şahsen kocam istiyor diye çocuk yapmam ben 
(7,983 puan) tarafından
Aynen öyle asla kocam yardım etmez ondan bende korkuyorum ztn hamilelik beni çok korkutuyor
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Psikoloji olarak üçüncü cocuga hazır hissediyomusun kendini düşün kimse gelip yardım etmez öyle deselerde yap demesi kolay bakacak sensin bı tane çocukla kafa kalmadi bende
(7,983 puan) tarafından
Değilim hazır hiç değilim eşimide ikna etmeye çalışıyorum
(3,769 puan) tarafından
Ozmn kendini düşün iki tane varmış zaten Allah onlara sağlık versin hayırlı evlat olsunlar
(7,983 puan) tarafından
Amin inşallah cumlemizinkini
0 oy
(473 puan) tarafından
Çocuk yapmak için psikolojik olarak hazır olmak , ve daha da önemlisi maddi olarak hazır olmak gerekir.Uc çocuğa maddi manevi yetebileceginize inanıyorsanız karı koca olarak, yapabilirsiniz elbette.Ama ikinizin de hazır olması gerekir , en çok da yük sana binecekse , maddi olarak yetemeyecekseniz Allah evlatlariniza uzun ömür versin bence , düşünmeyin derim.
(7,983 puan) tarafından
Bu güzel yorum için öncelikle teşekkürler işte aklımda bu sorular var bide geçen hamilelik travmasini atlatmış degilim
(473 puan) tarafından
Rica ederim , travmanın sonuclari malesef kötü oluyor , özellikle annelik konusunda .Bence biraz nefes alın , eşinize durumu anlatırsanız bence ısrarcı olmayı bırakır.
(7,983 puan) tarafından
İşte ısrar etmem ama sana Bir sene mühlet sonra yapacaz diyo
0 oy
tarafından
Aylık gelirin min 30 bin değilse asla yapma.
(7,983 puan) tarafından
Kız dün kadının biri dedi ya Aylık 30 bin bir çocukla bize yetmiyo diye şok oldum

Bizim Aylık gelir 6 bin 500 bizim yerimizde olsa ne yapardi:))
tarafından
Yavrum gelen kadar giden oluyor. Beni yanlış anlamayın. Gelirimiz iyi ama aylık min 25-30 bin ödememiz oluyor bizim de. He allaha şükür zorlanmıyoruz. Ama zengin hayatı da yaşamıyoruz
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Yap demesi kolay da bakmak gelecek vermek zor. İki oğlum var daha da çocuk düşünmüyorum istemiyorum Rabb'im isteyene versin. Devir zor bir devir hem madden hem maanen. Rabb'im olanlara sağlık versin 
(7,983 puan) tarafından
Aynen öyle
 amin inşallah
0 oy
tarafından
Sanki onlar bakıyor önemli olan bir sürü çocuk yapmak değil olan çocukların güzel bir gelecek sağlamak onlara doğru bir şekilde hayat sunmak bakmak
(7,983 puan) tarafından
Aslında eşimde yıllardır hep böyle der ama ne olduysa yapalimda yapalım diyo
tarafından
Vallah benimde 2 çocuğum var 2 erkek ama ben asla istemiyorum eşimde istemiyor 3. Çocuğu Allah isteyene nasip etsin hayat şartları çok zor
0 oy
(13,288 puan) tarafından
Çocuk yapmam için ilk şart kendime bir ömür bir çocuk için çabalayacak gücü bulabiliyor muyum sorusuna evet dememdir. Bir evladım var Allah nasip ederse onu biraz büyüttükten sonra ikinci bir çocuk istiyoruz ama üç bana göre çok fazla seninde niyetin var ki bu sözleri ciddiye almışsın öbür türlü kimse bana çocuk yap diyemez. Uzun vadeli düşün bir çocuğun daha maddi manevi sorumluluğunu almaya hazır mısınız ona göre yap veya yapma ben kiracı halimle üç çocuk büyütmeyi tercih etmezdim çok şükür iki cinsiyette varmış 
(7,983 puan) tarafından
Eşimde istiyor diye ikilemde kaldım ama korkuyorum dedigim gibi
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Yatak odası mahrem bi yer, buna sen ve eşin dışında kimse müdahale edemez ve kimseyi ilgilendirmez. Çok sinir oluyorum, bakacak sensin kimseyi ilgilendirmez gerisi, anneni bile
(7,983 puan) tarafından
Eşimde istiyo aslında o istemezse sıkıntı etmezdim
(5,492 puan) tarafından
Büyütecek doğuracak olan sensin, senin istemen önemli
0 oy
(802 puan) tarafından
Onlar mi bakacakmis. Bu esin ve senin kararin. Bir kizin bir oglun varmis bu pahalilikta 2.ye cesart edemiyor kimse
(7,983 puan) tarafından
Aynen zirt pırt zam olmazsa bakilabilirdi
0 oy
tarafından
Ay valla şoyle çocuk doğur diyenleri elime terlik alıp iyice Bi dövesim geliyor sanki benim çocuğuma onlar bakacak hayret birsey 
(7,983 puan) tarafından
He ya bide dünkü kadın 5 tane doğurmuştu dedim Allah aşkına yeter artık doğurma bakamıyorsun kendine küfür etti eğer bir daha dogurursam dedim o zmn bana yap diyon ben yandım oda yansın mi diye
0 oy
(415 puan) tarafından

Bende yeni doğum yaptım 17 günlük oldu oğlum bide kızım var 3 yaşında şükürler olsun iki meyveden de tattım... Rabbim isteyene nasip etsin ama artık düşünmüyorum bu devirde bu maddiyatta çok zor gerçekten... benim de kafamı şişirip durdular ikinci de ikinci diye doğum yaptığım gün 3üncüye de Allah büyük dediler cinnet geçirmemek için zor tuttum kendimi ben daha doğum psikolojisini atlatmamışım bi durun dedim sadece :angry: sende kimseyi takma çok istiyorlarsa kendileri yapsın kimse tutmuyor sonuçta 

(7,983 puan) tarafından
Aynen öyle şükür elhamdülillah benimde kızımda oğlumda var bide eşim istemzse tmm
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bu yap yap diyenler bezini mamasini elbisesini aliyomu onu gectim gelip bakiyolar mi :))
(7,983 puan) tarafından
Bir daha yap deseler mama bez alın yapacam diyecem:)
(2,687 puan) tarafından
benim kaynana oyle vaatleri cok verdi amanin altin takiyodu amaninnn mamalar bezler havada ucuyodu sor bakiyim ne almista getirmis özunde iyi kadindir saftir severim ama vaaadler hpe boşa tirttt :))))))
(7,983 puan) tarafından
Cnm benim geçen hamilelikten travmam var bez mama alsalarda korkarım
(2,687 puan) tarafından
Benim ilk cocugum.dogumum.cok zor oldu allah bagislasin sende gene ikitane uzun hayirli omurleri olsun ben suan ikinciyi hic goze alamam dusuncesi bile korkutuyo beni
(7,983 puan) tarafından
İşte ilkinde sıkıntı yaşamadım Allah'a şükür doğumum zordu ztn kızım 3 yaşına geldi yeni hamile kaldım ama oğlumda ki hamileliğim pskolojimi çok etkiledi
0 oy
(484 puan) tarafından
Sen mi bakacaksin çok istiyorsan sen yap bi tane de sevelim de seslerini keserler bi tane oglum var ikinciyi düşünmüyorum bir iki seneye gelir bana da boyle sözler şimdiden hazir cevabım arada bi soyliver seslerini keserler
(7,983 puan) tarafından
Kız ztn milleti dinlemiyorum ama eşimi nasıl ikna edecem
(484 puan) tarafından
Esine de aynisini oyle sen doğur de :Ddd
(7,983 puan) tarafından
İkna etmeye uğraşıyorjm bakalim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 289 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,049 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 308 göst.