0 oy
107 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Kardeşim 1.5 aylık hamile demir ilacı kullanmaya başladi oda çok bulantı yapmış sizce ne iyi gelir yada doktoruna ne desin başka çaresi var mı kullanıp bilgisi olan var mı arkadaşlar çok zayıf biri zaten iyice düşecek bizden çok uzakta yardımda edemiyoruz

10 Cevaplar

0 oy
(6,211 puan) tarafından
Yani Demir ilacına karşılık gelecek besinler tüketmeli internetten falan araştırsın Hani Neyin içinde vardır yoktur ona göre devam etsin çünkü benim de öyleydi ve sıfıra düşmüştü 1250 TL verip demir ilacı Damardan Aldım o derece sıfıra düşmüştü yani
(1,018 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun onunda sıfıra yakın baya düşmüş besinleri almaya başladı ama şimdi ilaç bulantı yapınca hiç birini yiyemez olmus
-Reklam-
0 oy
(351 puan) tarafından
Akşam yatarken içsin canım 
(1,018 puan) tarafından
Bende oyke dedim ama yemekten hemen sonra iç dmis doktoru
0 oy
tarafından
Yatarken içsin uyusun 
(1,018 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama yemekten hemen sonra demiş doktoru acaba yese içip uyusa demi daha iyi
0 oy
tarafından
Ben gece yatmdan önce içerdim o yuzden
(1,018 puan) tarafından
Demi daha mantikli
0 oy
(457 puan) tarafından
Ay bna cok dokunuyodu ictigim gibi gidip kusuyodum doktor kan degerlerin iyi kullanmasanda olur dedi bende kullanmadım
(1,018 puan) tarafından
O un çok düşük mecbur malesef
0 oy
(7,447 puan) tarafından
1,5 aylık hamilelikte demir ilacı neden ki sadece folik asit kullanması gerekiyor İlk üç ay 
(1,018 puan) tarafından
Onun sıfıra yakın düşmüş o yüzden verdiler normalde de tedavisini goruyodu dusuktu
(7,447 puan) tarafından
Portakal suyu ile tok karnına alabilir
0 oy
(394 puan) tarafından
Bende şurup olarak kullanmistim gece yatarken içsin. Tamamen geçirmez ama hafifletir. Bide mecburi canım değerleri düşükse mecbur idare etsin. Besinlerden o kadar etkisini göremez çok çok fazla tüketmesi lazım ki ilk aylarda mümkün olmuyo pek bisey yemek
(1,018 puan) tarafından
Çok haklisin ya malesef dediğin gibi yiyemiyo doğru durust gece iç dedim bende doktoru yemekten hemen sonra iç demiş ama oda dayanamiyo
(394 puan) tarafından
Yok canim hemen içmesede olur. Ben yemekten 1 saat sonra iciyordum
0 oy
tarafından
Doktoruna sorsun bana da doktorumun  ilk verdigi demir hapi agir geldi  elim ayagim bosaldi midem bulandi doktoruma dedim hapi degistirdii . 

Maltefor kullanmaya başladım  o  birsey yapmadı 
(1,018 puan) tarafından
Doktor bulantı yapar demiş oyuzden yok kullan demiş ama dayanamicam diyo malesef bı sorayım adını Dr danissim
tarafından
Kullandigi hapin adi neymiski ?
(1,018 puan) tarafından
Bende unuttum cnm.tekrqr sordum
0 oy
(6,997 puan) tarafından
Değiştirebilir benim ilk hapım da bana iyi gelmiyordu doktoruma söyledim başka bir ilaç yazdı rahatladım. 
(1,018 puan) tarafından
Soyliyim bakalım onunda başka.versinler teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim de aşırı bulamıyordu sudan bile ilaçları elma suyuna koyup içtim ben mecbur demir ilacını içmeye sadece  sabah bulantilari çok olur sabahları değilde bulantinin az olduğu zaman atsın bir de demirin şurubu da var gebelere oluyorsa o daha mantikli
(1,018 puan) tarafından
Soyliyim cnm teşekkür ederim inşallah duzelir oda mecbur çok düşmüş degerlerj

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 42 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 189 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
9 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
25 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,429 soru

11,357,479 cevap

34,835 kullanıcı

...