0 oy
294 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (323 puan) tarafından
Merhaba bugün kızımın 18 aylık aşıları vardı ikisini koldan yaptı ağızdan yapılan çocuk felci aşısını bakanlık göndermiş ellerinde yokmuş uzun süre gelmez dedi.2 doz arası çok uzamasın özel hastanelere sor dedi hemşire ama bu süre en fazla ne kadar olmalı yoksa ne yapılacak yani?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ebeye sormadın mı canım süresi var mı diye özellerde bi ton para ister şimdi annene falan gitsen misafir olarak yaptırabilirsiniz aslında 
(323 puan) tarafından
Çok aydınlatıcı kesin cevap vermedi devlet aşısı ya özel istemez para ama yapmaya ister tabi heralde.Ailemle aynı yerde oturuyoruz başka yere gidemem malesef..
-Reklam-
0 oy
(726 puan) tarafından
Allahalah öyle şey mi olurmus 
(323 puan) tarafından
Evet saçmalık
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Bende unuttum yaptırmayı hemşire bugün mesaj atmış yarın gidicem inşallah 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Ağızdan ne kız onu ilk defa duydum benim oğlan da 14 aylık da zamanı gelince ne yapacaklar bilim
(2,982 puan) tarafından
Damla gibi ağızdan damlatarak asiliyorlar
(323 puan) tarafından
Çocuk felci aşısı ağızdan veriliyor damla gibi
(2,126 puan) tarafından
Alla alla anladım kızlar sagolun
0 oy
(6,179 puan) tarafından
Başka bir sağlık ocağına git istersen 
0 oy
(2,982 puan) tarafından
10 gün önce ben 18. Aylik aşılarını yaptirdim özelde çevremdeki tecrübeli anneler çok önceden uyarmıştı beni, cocuk felci asisi için sağlık ocağına güvenme bulunmuyor diye özele götürdüm ama sağlık sigortası var kızımın para vermedik. Faturalarada dikkat etmedim ister özel ister devlet ama cocuk felci asisi i ihmal etmeyin.Bu arada aşıdan 3 gün sonra sağlık ocağından aradılar 18. Ay aşılarını getirin yapalım diye yaptirdim dedim ellerinde var demek ki birsey demediler 
0 oy
(9,451 puan) tarafından
Bizde de öyle demişlerdi ne hikmetse onu sonra yaptırdık bi 15 gün sonra kadar
0 oy
(1,694 puan) tarafından
Bizde bugün gittik iki koldan bir ağızdan yaptı 

Özelde muayene parası alırlar ama durumun varsa bebeğinin sağlığı için yaptır derim 

En fazla bir tanıdığın başka yerde oturuyorsa onunla aile hekimine gidip ordan yaptırabilirsin arası bir hafta diye biliyorum ama emin değilim 
0 oy
(114 puan) tarafından
İki doz arası 1 sene zaten bu aşının ilk dozunu 6 aylıkken almış olması lazım. 2 doz başka yok. Bi sonraki aşılaı 2 yaşında. Yani 1 neysede 2 ayı geçirmeden yaptırın. Başka sağlık ocaklarına sorun rica edin. Çocuğumun aşısı eksik kaldı uzun süre gelmeyecekmiş hemşirem başka sağlık ocaklarına sorun ellerinde varsa yaparlar dedi deyin. Çünkü bazen cinslikleri tutuyo. Elbet birinde vardır.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 103 göst.
22 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esssraa (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 209 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde G.ll0 (1,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 135 göst.
14 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.

377,383 soru

11,293,406 cevap

34,711 kullanıcı

...