0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (2,355 puan) tarafından
Oğlumda süt alerjisi var ve kuruyemiş alerjisi. 5 aylıkken kan ve deri testi yaptık negatif ikiside ama alerji oluyor yine de. Ek gıdaya başladık üç gün kuralı ile neye alerjisi var neyr yok hepsini anladım artık. Ona göre yiyeceklerini hazirliyordum. 8 aylıkken ben kendim yiyeyim bir benden geçecek mi diye denedim fakat geçmiyordu artık. Şuan 12 aylık olacak fakat 2 haftadır ağız kenarında sürekli döküntüler var. Ensesinde var, karnına atıyor, pişik oluyor ve kafasında iltihaplı sivilceler çıkıyor ve çok fazla kaşınıyor. O yüzden gece uykusundan bile uyanıyor. Üstüne birde diş çıkarıyor. Benden dolayı alerji yapmıştır belki diye kestim yine süt ürünlerini. Kabak , brokoli, koyun eti, ıspanak bunların hiç biri alerji yapmıyordu fakat şuan hepsi alerji yapıyor. Ve daha bir sürü şey. Ben oğluma sadece bulgur ve tavuk eti patates veriyorum hergun sadece. Kahvaltıda da yumurta pekmez sadece. 

Bu şekilde alerji yapmayan yiyecekler sonradan alerji yapan var mı acaba? Lütfen artık gerçekten çok yoruldum. Az önce oturdum hüngür hüngür ağladım. Çünkü artık oğluma ne yedirecegimi gerçekten bilmiyorum;(((   doktora sıra alacağım ama o da 1 aydan önce sıra gelmez çünkü o bölümde çok yavaş sıra geliyor 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Süt alerjisi varsa süt süt ürünleri et ve et ürünlerinin hepsi aynı zamanda soya bulunan her şey yasak tavuğu kasap et kestiği bıçakla kesse o da alerji yapar 

Yumurta alerjisi varsa içinde yumurta olan her şey yasak tavuk eti de dahil 

Bütün sebzeler serbest 
(1,271 puan) tarafından
Bu bilgiye nerden ulaştınız
(2,355 puan) tarafından
Hayır yumurta alerjisi yok 5 aylıktan beri veriyorum yumurta tavujda hiç yapmıyordu.
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Instagram'da yenialmantıbbı sayfasına bi yazsana canım direkt bu şekilde sorunu yaz gönder belki uykuda konuşma yöntemiyle çözersin sorunu
(1,246 puan) tarafından
Sağol canım:) ❤️
(636 puan) tarafından
Faydasını gördünüz mü acaba
(2,355 puan) tarafından
Yok canım ya kadın dedi ki yanında yatır çocuğunu. Nasıl yatirayom düşer yataktan yanımda beşiğinde uyuyor zAten
(636 puan) tarafından
Bizdede bellisiz bir alerji var cozemedik
(2,355 puan) tarafından
Ek gıda alıyorsa ağzına bulastirmamaya dikkat edin. Egzama da olabilir. Küçük nokta noktaya alerjisi
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Başka yardımcı olabilecek var mı acaba lütfen??
0 oy
(9 puan) tarafından
Istanbuldaysaniz doktor önereyim mahmut doğru biz bursadan gittik kendisine birlikte diyet açtık kurtulduk alerjiden sayesinde
(2,355 puan) tarafından
Offf yok canım yaa aydindayiz işte .
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Canım bizde bu süreçten geçtik gerçekten zor Bi surec ama bunun Bi tedavisi yok malesef yaptirmadigimiz test kalmadi bizde 3 aylıkken çıktı 6 aylıkken gecti 2 Ay falan yoktu sonra daha şiddetli Bi şekilde basladi
(1,634 puan) tarafından
Çok uzun süre sadece meyve ve sebze tükettim 14 aylıkken gecti doktorlar zaten kan veya deri testini yapıyorlar misal yumurtaya alerjisi var çıkıyor diyelim başka Bi alerjisi yok yinede çocuğun cildinde kızarıklık oluyor doktorun dediği başka çare yok deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin dio bu alerjinin Bi tedavisi yok
(2,355 puan) tarafından
Of Allah'ım işte deniyorum deniyorum ama bulamıyorum. Yanakları mahvoldu yavrumun yaaa
(1,634 puan) tarafından
Doktor sana kızarıklık için bisey verdi mi
(2,355 puan) tarafından
Bepanthol sensiderm kullanıyorum
(1,634 puan) tarafından
Damla yada surup tarzı bisey içten rahatlatıcı
0 oy
(795 puan) tarafından
canim 1 yasina kadar hem kendim hem kizim diyet yaptik cok zor Allah yardımcın olsun sıfırdan tekrar baslasan cok iyi olur belli ki vucut tepki veriyor en ufak kacak bile bunu tetikler testler cok yaniltici bizimde hic cikmamisti ama belliydi alerjisi oldugu bi de iyi bi alerji doktoruna gotur tekrar mutlaka bak kac yasinda kayinvalidem alerjisi varmis yumurta sarisina gecen hafta yeni ogrendi 
(2,355 puan) tarafından
Ya ben 4 aydır düzenli bir şekilde ilerliyordum hiç bir sorun olmadan. Yediklerinden farklı hiç bir şey vermedim. Ama şuan yaşadıklarımıza aklım ermiyor. Kaçak var dedim kimi sebzeleri kestim tekrardan denedim. Hiç alerji yapmayan 6 aydır verdiğim besinler alerji yapıyor. Alerji gerçekten illet bir şey

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 818 göst.
14 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 643 göst.
6 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hasretis61 (833 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 287 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,052 soru

11,346,147 cevap

34,812 kullanıcı

...