0 oy
320 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,762 puan) tarafından
İlk bebişim olacak inşallah sizce doğum devlette mi olmalı özelde mi? Ve Neden?

31 Cevaplar

+1 oy
(880 puan) tarafından
Imkanin varsa tabiki özel 
(1,762 puan) tarafından
Açıkçası borcumuz var kararsız kaldik
-Reklam-
0 oy
(2,555 puan) tarafından
İmkan varsa özel nedeni hastaneler daha temiz daha ilgililer 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kalabalık bir hastane değilse devlet derim. Çünkü özelde hemen sezeryani yapistiriyorlar. Ama devlet de kalabalık olunca bu sefer seni azarlamaya başlıyorlar hemsirelr ebeler çok sinirli oluyor
(12,721 puan) tarafından
8ci aya kadar özele gittim doğum fiyatlarını oğrenince hemde doktorum normal doğum için hiç bir engel olmamasına rağmen surekli sezaryene teşvik ettı devlete geçtım. Önceliğim normal doğum yapmaktı çok şükür uzun ama keyifli geçtı.  Neresı olursa olsun doktor önemli
(4,040 puan) tarafından
İlk bebeğin olmasa devletin çok kötü olmadigina karar verirsin ama ilkinde insan ne yapacağını bilmiyor. Devlette hadi dogursana diye bagiriyorlar sen bilmiyorsun tabii onlar iyice itlesiyor özelde sana teker teker anlatıyor başında duruyorlar
(12,721 puan) tarafından
Benim de ilk canım
Çok duydum ebe oyle azarladı doktor aşık suratlıydı özele gitme sebebim o duyduklarımdı normal istedıgım için geçtım ıyıkı geçmişim doktorum çok pozitiftı ebe de hala takıpleşir göruşuruz 4 bucuk ay oldu doğuma
(4,040 puan) tarafından
Ben de özelde yaptım doktoru araştırıp buldum benim doktor normal doğum yanlısı idi tam istediğim gibi bir doğum olmadı ama travma da olmadı
(12,721 puan) tarafından
Ben doktorumdan memnundum özelde.  Ama tutturdu sezaryen diye, engel yok diyorum belli olmaz son dkye kadar diyor emin olamadım.  Devlete gittim ilk gittıgım dr sıfır ilgı hiç memnun kalmadım ikinci doktor çok hoşuma gitti elektriğimiz tuttu onla devam ettım zaten 37 haftada suyu azaldı diye aldılar doğuma.  28ci saatte doğurdum özelde 4 saat bile zor beklerler
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Özelde yapdim rabbim devlete düşürmesin eksikte etmesin 

(Özellikle büyük sehirde düşürmesin beni) 

Samsun bafrada develt Özel gibi mahsallah 

Ama Özel herzaman tercihim  
(1,762 puan) tarafından
Bizim burdaki devlette çok sıkıntıli normal muayeneye bile gittiğimizde doğru düzgün bilgi vermiyorlar.
(5,953 puan) tarafından
Ozaman hiç düşünme imkanın varsa özelde yap
(6,253 puan) tarafından
Bende bafra devlet hastanesinde doğum yaptım çok ilgiliydi herkes çok memnun kalmıştım
(5,953 puan) tarafından
Ben ilk kurtajimi oldum bafrada özelden farksız ama büyük sehirlerde skandal resmen canım
(6,253 puan) tarafından
Evet gamze hanım vardı orda bi tane çok iyi bir doktordu Sinop'tan her ay kontrole oraya gidiyodum ☺️
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Ben özelde yapacağım hem  ilk doğumum diye hemde çok nazlıyım valla devlette çekemezler beni canıma çok düşkünüm. Normal doğum olursa epidural istiyorum devlet hastanesinde yapılmıyor diye biliyorum sezeryan olursam da sondadan çok korkuyorum daha önce sondayı çıkartırken çok zorlandılar 15 dk falan uğraştılar bende kötü bir anı bıraktı o yüzden devlette yapamam kimsenin o haldeyken lafını çekemem valla 
0 oy
(198 puan) tarafından
Ben bir kürtaj iki sezeryan özelde oldum. İlk hamileliğimde boş gebeliği bebek var diyerek 2,5 ay taşıttılar bana devlette. İkinci hamileliğimde şehir hastanesine gittim daha kapıdan çok şişmansın burda doğum olmaz ama yat bi bakalım dedi baktı bebek yok haftaya kürtaja gel dedi kızım şuan 1,5 yaşında. Ben olumsuzluklar yaşadım tabi herkes öyle olucak değil
0 oy
(650 puan) tarafından
Hastaneye göre değişir arkadaşım özelde yaptı hiç memnun kalmadı mesela eltim devlette yaptı ebeler çok iyiydi çok destek oldular
0 oy
tarafından
Valla cnm benim de ilk bebisimm . 

Ozele gidiyoruz suan dogumumuda ozel de yaptircaktik. 

Doktorumm son an da devlet hastanesinden istenmiş  oraya gidecekmiş sanırım  . Eğer doktorum oraya gidersee bendee devlete gideceğim  yok ozel de kalirsaa ozel de yapcam . 
0 oy
(15,289 puan) tarafından

33. Haftaya kadar tüm tahlil ve muayenelerimi devlette yaptırıp 33. Haftadan sonra özele geçtim. 

İlk zamanlar çok tahlil istiyorlar ve özelde boşuna para vermek istemedim. Doğumu eskiden beri özelde yapmayi düşünürdüm. Çünkü dogumuma erkek doktorun girmesini istemedim. Devlette olsa kimin denk geleceği belli olmuyor bu 1. 2. Sebep olarak da devlette insanlara kötü muamele yapan ebe ve doktorlar oluyormuş. Burdan da okudum. Memnun kalan da çok ama kötü şeyler yaşayan da çok. O yüzden özelde yaptım doğumumu. Doktorum ve ebem çok iyiydi. Allah razı olsun . Ama asıl sebep olan erkek doktorun girmemesi olayı malesef gerçekleşmedi. Ben doguramayinca karnıma bastirsin diye erkek doktor çağırdılar. O biraz canımı sıktı. Ama can havliyle onu bile gözüm gormedi inan ki. 
(1,762 puan) tarafından
Normal muayeneye bile özele gitmek zorunda kaldım. Muayene tahlil derken az ücret almıyorlar. Devlet hastanesinde ise doktora soru bile soramiyoruz.
(15,289 puan) tarafından
Malesef öyle. Çok kalabalık oluyor. Benim devletteki doktorum çok iyiydi sağolsun ama hastane çok doluydu. Ne yapsin . Çok vakit ayiramiyordu.
(1,762 puan) tarafından
İlk hamilelik ilk ay gittiğimizde eşim ultrasona bakmak istedi. İçeride hasta olmayınca girdi içeri doktor eşime sert bı üslupla çıkk dışarıı. Sonra bir sürü soru vardı kafamda onları sormama bile fırsat vermeden diğer hastayı çağırdı. Eşim baya sinirlendi. Özele gidecez artık dedi.
(15,289 puan) tarafından
Devlette eşleri içeri almıyorlar evet. Malesef. Doktorunuzun da sert olması çok kötü. Bı çok doktor kendini bsiey saniyor
(1,762 puan) tarafından
Diğer ay devlette başka doktora gittik eşim içeri girebilir mi dedim. Gebelik varsa tabiki girebilir dedi.
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Özel tabiki de ilk devlette oldum çok sıkıntı yaşadım günlerce suni sancı verdiler boşu boşuna acı çektim eşim gelip doğru düzgün bebeği göremiyor ilgi alaka sığır zaten bı dünya kadın doğum yapıyor kime baksınlar orda.. kaldırıp indirirken bile ordan oraya atyrlar acıma yok yani çektiğim acıları anlatsam ohoooo.. ikinci doğumu özelde yaptım eşim sürekli yanımdaydı bebeğimi hemen gösterdiler ilgi tavandi zaten rahatlık var ya özelde imkanin varsa kesinlikle özele git canım kuzenim geçenlerde doğum yaptı devlete götürmüşler kıza iki gün bekletililer boşu boşuna acı çektirdiler ya rezil oldu kızcağız odada başka hasta var diye eşi 5 dk gördü bebeği bunları düşünerek karar ver
(1,762 puan) tarafından
O zaman mecburen daha da borca girecez perişan olmayalım da  olan borç olsun.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kesinlikle özel özel özel,bizim burdaki devlet hastanesine Allah kimseyi düşürmesin iki doğumumu da özelde misler gibi yaptım 
(1,762 puan) tarafından
Hangi sehirdesiniz?
(9,626 puan) tarafından
Bursadayim,araştırma hastanesi olduğu için doğru düzgün doktor yok hepsi şehir hastanesine gitti burdaki o hastanede normal doktor çok çok az var geri kalanı stajyer veya asistan,doğumu yaptıranlar doktor değil ebeler yani normal doğum yaptığın zaman dogum doktorunu göremezsin Allah korusun anca aksi durum olursa o gelir onun dışında dogum bitene kadar meydanda yok ve çoğu devlet hastanesinde böyledir ve ablamı 2 gün hastane de sancı çekenlerin doguranlarin arasında biraktilar 2 gün sonra doğum yaptı çıktığında psikolojisi alt üst durumdaydi ablamın doğumunu yaptırıp cocugu kucağına bırakıp gitmişler yarim saat sonra gidip bebeği alıp giydirdiler ve büyük şehirde bunu yapiyolar,ablam heryeri meydanda bi şekilde mecbur beklemis gelen geçen herkes herseyi görmüş heryeri kanlar içinde mahrem bölgesi örtülmemiş doguma hazırlananlar ablamı o şekilde görmüşler o insanların da psikolojisini düşünemiyorum yani bi insan hay.vana böyle muamele yapmaz o yüzden adim bilr atmıyorum o hastaneye,cok şükür durumumuz iyi ama olmasa bile napar eder özele giderim ki hamileliklerimde dahil çocukların muayenesine bile hala doğum yaptığım hastaneye götürüyoruz Allah hepsinden razı olsun aldıkları paranın mislini hakediyolar gerçekten
(1,762 puan) tarafından
Oo baya perişan olmuş.
0 oy
(612 puan) tarafından
Anne bebek dostu bir hastaneyse sıkıntı olmaz inş canım brn devlette yaptım hiçte bir şikayetim yok gayet ilgili davrandılar
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Paran varsa özele yoksa devlete
0 oy
(5,108 puan) tarafından
İlk doğumum şehir hastanesinde yaptım çok güzel geçti özel gibiydi, sancı odası doğum ve normal oda tek kişilikti
(1,762 puan) tarafından
Hangi şehir?
(5,108 puan) tarafından
Konya
(1,762 puan) tarafından
Burada bir çok bölümde doktor sıkıntısı var şehire yeterli gelmiyor. Ne zaman gitsem bir tane doktor çalışıyor. Doğru düzgün ilgilenmiyorlar bizde özele gitmeye başladık.
(5,108 puan) tarafından
Benim zamanımda da öyleydi canım doğru dürüst randevu alamıyordum. Ama bu devlette tamamiyle nasıp işi. Aynı hastanede arkadaşım benden 2 ay sonra doğum yaptı o pek memnun kalmadı sezeryana döndü doğumu
0 oy
(415 puan) tarafından
Ben kızımda özele gittim oğlumda devlette doğum yaptım 18 günlük oldu.. hiçbir fark yoktu özel gibiydi valla çok memnun kaldım.
(1,762 puan) tarafından
Hangi şehir?
(415 puan) tarafından
Adana canım şehir hastanesinde doğum yaptım
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ablam. Iki cocugunuda ozelde yapti sezryan pisman oldu ikisindede Bende iki sezeryani devlette yaptim ilk bebegim sehir hastnesiydi Istanbul da o cok kotuydu hayatta bdaha devlete gtmem dedim ama. Ikinci sezeryani bi ay once yine devlette yaptim maddi sikinti Dan dolayi oda istabulda ama. Daha sakin bi hastenede ozel olsa okdar memnun kalirdim dokotr Dan temizlikcisine kdar hep dua ettim onlara.. Biraz sans isi sanirim 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İmkanları zorlatim en iyi doktoru 20 doktor içinde araştırır bulurum ve normal doğum yapan ben dikişsiz doğum yaptıran  o şanlı doktoru özelde bulmusumdur ve gerekirse  TV yi satardım balkon kapısıni sokerim gene giderim .... Gittim tabi dikissiz doğum yaptım dünya varmis dedim :) 
(5,108 puan) tarafından
Kaçıncı doğumu yaptın canım merak ettim benim ilk doğumum dikiş ağrım çok zordu
(7,121 puan) tarafından
2. Balım .... İlk dogumda kesi atıldı ve doktorun beceriksizliği yüzünden kızımın eli ters geldi 20 gün ağlayarak yürüdüm. Sonrası yerde yan olarak surundum resmen cahilligime geldi ama 2. Doğumu araştırdım kesi atmayan ne olursa olsun onu buldum çok şükür şans devlette olsa ona giderdim ozeldeydi hasta bakıcısı dan tut ebelere kadar kime sorduysam ( kesi atmaz demi istemiyorum ) ( doktorun kim hilal karahan ) ( haaa o kesi atmaz aşırı kilolu değilse bebek anne tehlikeye girmediği sürece atmıyor ) dedi bir rahatladı doğuma güle oynaya girdim güle oynaya çıktım kadın ne dökmedi ki neler surmediki vallah kurusu kuruşuna helal olsun giden para .... Odaya çıkar çıkmaz üstümü ben temizledim ay affedersin bezini ben değiştirdim aldım giyinebildim tuvalete oturdum eve geldim eve supurge çektim oğlumun elbiselerini yıkadım hemen elimde o kadar rahattım morelim yuksektiki süperdi herşey sadece estetik yaptı dışına o da görüntü güzel olsun diye 3 tane attı
(5,108 puan) tarafından
O kesiden ben de çok çektim kuzum doğum yapalı 4.5 ay oldu ama ağrısı bir ay sürdü :/ kesilirken hiç acımadı o doğum sancısıyla ama sonrasında baya ağrım oldu. Ayy ben de aslında devlet hastanesinden çok memnun kaldım dikişler hariç ama bu durumu herkes yaşıyor diye biliyordum başta. Sonra senin gibi yakınlarımdan duydum dikişsiz doğum yapmışlar ben aksine dikişli olsun isiltiyordum çabuk toparlansın diye büyük konuştum sanırım. Sen en iyisini yapmışsın canım eğer bütçemiz yeter ve Rabbim 2. Çocuğu nasip ederse burda çok bilindik dikişsiz ve kesisiz normal doğum yaptıran bir doktor var yine senin dediğin gibi çok ilgili masaj vs. hepsini yapıyor bildiğim kadarıyla. Yaa maşaallah ne güzel hemen toparlanmışsın
(7,121 puan) tarafından
Kız hemde nasıl güzel bulduysan git balım ben eşimle kavga ettim ;) onun isteği doktor başka ozeldeydi giderim dilenirim gene hilal hanıma giderim dedim :) gittim de .... Dikiş toparlamaz benim doktorum estetik uzmaniydi 3 dikisi estetik olarak yaptı şekli güzel yapıyorum dedi ;)  3 dikis de  hiç belli bile değildi ... O kesilip dikis atılması ayakta bile yureyememe ay çok kötü askom ya benim komşum ona gitti ilk bebeğini idi dikişsiz doğum yaptı
(5,108 puan) tarafından
Bence eşini ikna etmekle en iyisini yapmışsın. Off çok heveslendim şu an d :Dd aslında başta o doktora girecektim ismi Hacer ama eşim işten yeni ayrılmıştı keşke demek istemiyorum tabii olan oldu ama her şeye para gidiyor ona da gitse fena olmazmış. Ayy hem de ne acı battaniyeyi yuvarlayıp ortasına oturuyordum iyileşirken de gerildikçe acıyordu. Hatta kadın doğum doktoruna gittim dikişlerim patladı sanırım ağrım çok dedim :Dd kadın baktı iyi durumda dedi öylelikle rahatladım zor gerçekten anne olmak ama bir daha olursa özele giderim büyük ihtimalle kuzum
0 oy
tarafından
Ben iki doğumu da devlette yaptım muayeneler de devlette oldu ben sıkıntı yaşamadım 2 güne taburcu oldum
(1,762 puan) tarafından
Hangi şehir?
tarafından
Biri Tokat'ta biri istanbulda oldu cnm..tokattaki 8 yıl önceydi diğeri 3 yıl önceydi
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ben küçük bir sehirdeyim belki de ondan bilmiyorum. Devlete gittim hep. Belkide insan evladina rastladim. Riskli gebelikti benimki Allah binkere o doktorlardan hemsirelerden razi olsun. İkimizinde hayatını kurtardirlar. Ve inanilmaz iyilerdi. Sezeryana alindim 2. Gun doktor geldi ben kivraniyorum kendi koluma girip ultrason odasina götürüp getirdi. Hemsireler de öylesine iyilerdi. Cok dua ettim ederim de.

Kardeşim özelde yaptı, sezeryan dikisi enfeksiyon oldu 1 hafta kendinden geçti, vs. Cok sorun yaşadı. 

Olay şu aslinda 1 kere doğuruyorsun ömür boyu ya anı ya tramva oluyor. İçine hangisi siniyorsa oraya git. Borc bitmez ve bu olay sağlık öyle düşün canim
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Normal devletler sorun koğuş tipi çok fazla hasta var ama şehir hastanesinde yaptım ben ilkti ve sezeryan oldum özel oda da kaldım refakatçım da vardı en fazla 2kisilik odaları zaten 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 143 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 236 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 274 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 445 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde gozde24 (417 puan) tarafından soruldu

381,110 soru

11,409,304 cevap

34,946 kullanıcı

...