0 oy
520 göst.
Diğer kategorisinde (1,030 puan) tarafından
Oğlunuz kaç aylıkken cümle kurdu ve kaç aylıkken konuşmaya başladı 

29 Cevaplar

0 oy
(909 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Oğlum 28 aylık kelime hazinesi çoktu. Şuan 2 li cümle kurmaya başladı. Her çocuğun gelişimi farklıdır canım. Sen sürekli konuş bir nesne verirken adını rengini söyle. Kitap oku. Eğitici kartlar al canım. 
-Reklam-
0 oy
(2,864 puan) tarafından
Erkek çocuğum var amaaa daha 8 aylık☺️
(2,864 puan) tarafından
Duydum canım gerçekten de öyle sanırım. Kız kardeşimin erkek çocuğu var aynı yaşıt kuzenimin kızı vardı. Kız daha erken konuştu ondan. :)
(1,030 puan) tarafından
Bence de öyle birşey var :))
(2,864 puan) tarafından
Kız kardeşimin oğlu 3,5-4 yaşında konuşmaya başladı resmen. Doktora da götürmüştü hatta 4 yaşına kadar normal demiş. Kelimeleri vardı da cümle kurmuyordu. Doktordan sonra da cümle kurmaya başladı ne hikmetse. :))
(1,030 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi muhakkak farklıdır elimden geleni yapıyorum konuşması için ama inat ediyor işine gelmiyor belkide istemiyor
(2,864 puan) tarafından
Al beni kenara getirsene senin oğlunla oynasın esmoşum,şimdiden belli arkadaş canlısı bi çocuk olacak çünkü. :))
0 oy
(6,258 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında cümle kurmuyo ama kelime sayısı çoğaldı bende kafaya takıyorum bu durumu 
(1,030 puan) tarafından
Kız çocukları daha erken erkek çocukları daha gec konuşurmuş 18 aylık 8-9 kelimesi var öğretmeye çalışıyorum ama işine gelmiyor oyun oynamak istiyor hani bakıyorum bir sorun mu var Allah korusun işini gelince herşeyi yapıyor
0 oy
(763 puan) tarafından
Oğlum 28 aylık tam olarak cümle kuramıyoruz anne gel aç vs söylüyo ama normal cümle yok doktor kreşi önerdi ama akran zorbalığına maruz kalmaması için yollamadık 3 yaşını bekliyoruz bi çocukla görüştürdük sürekli itip vurup durdu çocuğuma ve benim oğlum öyle şeyleri hiç bilmediği için oyun sandı kendini savunmayı en azından bilsin istedik o yüzden biraz daha bekleyelim dedik  hiç arkadaşımız yok tam bi pandemi çocuğu maalesef anane babaneyide sürekli göremiyoruz bunların hepsi konuşması için bi etken tv maruz kalıyoruz buda bi etken ailenizde geç konuşan olduysa genetik olabilir buda bi etken canım işine geldiğinde güzel konuşup cümle kuruyo ama genelde umursamıyo konuşmak istemiyo biraz ters inat bi çocuk tuvalet eğitimine başlayacaktık istemedi onuda erteledik 
(1,030 puan) tarafından
18 aylık oğlum 8-9 cümlesi var  hiç arkadaşı yok halasıni görüyor ara sıra ben napicam bilmiyorum çok cana yakın hemen arkadaşlık kurmak istiyor
(763 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle ama maalesef kimse yok kafasına uygun yarım zamanlı kreşlere bakın yada oyun evlerine gidebilrsniz doktor oyun evi yerine kreş önerdi bize ama dediğim gbi erteledk etraflarında insan istiyolar canım başka insanlar istiyolar benim oğlumda hep sosyal bi çocuktu
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Erkekler daha geç konuşuyor canım. Araştır bir kız çocukları motor becerileri okuma yazma bunların hepsinde daha ondeler.
0 oy
(265 puan) tarafından
Oglum 2 yaşından sonra konuşmaya başladı canım
0 oy
(14,036 puan) tarafından
18 19 aylıkken başladı kelimeler söylemeye 2 yaşında ikili üçlü cümleler kurmaya başladı şuan 2bucuk yaşında anlaşılır şekilde uzunca konuşabiliyor 
(1,030 puan) tarafından
Peki bunun için birşey yaptın mı ? 18 aylık 8-9 kelimesi var
(14,036 puan) tarafından
Ekstra birşey yapmadım canım herkes gibi sürekli konuştum bende herşeyin adını söyledim falan öyle öyle konuştu bide bizim hayvanlarımız var hayvanın içinde büyüyen çocuk çabuk konuşur diyorlar doğru mu bilmiyorum
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Oğlum yok da kızım 3 yaşında daha 1 haftadır konuşuyo yani yarım yamalık
0 oy
tarafından
Ne alaka erkek çocuğu kız bende sünnet felan sandım :D
(1,030 puan) tarafından
Kız çocuğu daha erken konuşur erkek çocuğu daha geç konuşur diyorlar benimkide oğlan bir sorayım dedim neyi ne zaman yaptı :)
0 oy
(1,629 puan) tarafından
10 aylık bağırıyor bide baba diyor 
0 oy
(7,694 puan) tarafından
3.5 yaşına doğru konuşmaya başladı şimdi 4 e girecek sohbet derecesinde konuşuyor birden konuştu 
0 oy
(583 puan) tarafından

11 aylık oğlum tek dediği baba bütün gün babaaaaaa diye çığlık atar babası da garibim bilerek dediğini sanıyor oysa çocuk babanın da baba olduğunu bilmiyor :D

0 oy
(15,828 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi farklı canim ❤️Benim oğlum 16 aylık olcak Anne,Baba,Aba,Eda,attı,nerde,mama diyor ablamın oğlu 2 yaşında yok denecek kadar az
0 oy
(598 puan) tarafından
2 ay sonra 2 yaşını yaşıcak sadece anne aç diyor birşeyler söylüyor ama anlamiyorum
0 oy
(12,498 puan) tarafından
İlk kelime ne zaman söyledi hatırlamıyorum ama 2.5 yaşında iken kendini ifade edecek kadar konuşuyor Du cümle kuruyor Du 6 yaşında şuan o yüzden çok hatırlamıyorum 
0 oy
tarafından
Benimki 10 aylık tan beri baba dede gel git dur anne Nene alo aç dütdüt (araba) top mama aç şuan 14 aylık bu kelimeleri kulanıyor ilk kelimesi baba odu henüz cümle kuramıyor 
0 oy
(13,838 puan) tarafından
2yasinda mama al baba mama al annebgel bu tarzdi farklı bir cümle yoktu birkaç ay sonra her şeyi söyledi üç yaşında şuan her şeyi söyler ama net değil bizimde bakalim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
2 buçuk yaşında 3lü cümle kurabiliyo konusabiliyo net anlaşılır bi şekilde 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Şuan tam 3yaş 2aylık art arta 3kelimeli cümle kurabiliyor .Başkalarının yanında pek konuşmuyor .2bucuk yaşında 2kelimeli cümle kurabiliyordu. 
0 oy
(238 puan) tarafından
Var ama daha 10 aylık çevremden duyduğum kadarıyla erkek bebekler geç konuşur diyolar ama illaki bebekden bebeğe değişir her bebeğin gelişimi ayridir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 101 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,625 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 366 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ayben ayda (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 272 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Arya455 (175 puan) tarafından soruldu

381,490 soru

11,421,553 cevap

34,977 kullanıcı

...