0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Merhaba iyi geceler kizlar ...

Oğlum 5 buçuk aylık oldu bu hafta da biterse Allah'ın izniyle tadimlara başliyacagim . 

Oğlum geceleri aşırı derecede uyanıyor saat başı asla sasmiyor . Karnını iyice doyuruyorum emziriyorum bu arada iki göğsümu gazını alıyorum altına bakıp sessiz yerde uyutuyorum ama yine uyanıyor , ac mi kalıyor diye düşünmeye başladım son zamanlar sütüm çok şükür geliyor yettiğini düşünüyorum ama niye sürekli kalkıp emmek istiyor sizce ? Gece uykum hiç yok resmen iki çocukla 2,3 saatlik uykuyla duruyorum geceleri :( 

6 Cevaplar

0 oy
(10,089 puan) tarafından
Tamamen meme aliskanligi der susarim :)
(743 puan) tarafından
Yaaa :( nasıl azaltabilirim ne yapabilirim ya da canım ?
(10,089 puan) tarafından
Canim ruya ogunu deniyor onu dene istersen. Saat kur o uyanmadan sen kalk emzir uyurken yerine koy ve giderek saat araliklarini ac. Daha kucuk gece beslenmesini kesmek icin
-Reklam-
0 oy
(3,186 puan) tarafından
Alışkanlık etmiş olabilir canım 
(743 puan) tarafından
Çok uyanıyor artık uykusuzluktan ağlıyorum . Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabikirmisin
(3,186 puan) tarafından
Mama ver gece yatarken canım uzun süre took tutar
0 oy
(5,003 puan) tarafından
Sadece eğer meme veriyorsan çocuk 6 aylık olmuş nerdeyse bence doymuyordur
(743 puan) tarafından
Görünürde bir sikintisi yok elhamdülillah canım . Pek keyifli hatta oynasam akşama kadar sıkılmaz . Gazlı dönemi de geçti şükür kendi cikarabiliyor onun haricinde de olsa anlardım zaten dışkısı vs herşey normal görünüyor bende anlayamadim
(5,003 puan) tarafından
Hmm canım bence o zaman kesin doymuyor,benim kızımda açlıktan ağlıyordu ama genede biberon mama icmiyordu ağzında biberini geveliyordu atıyordu,bende çay kaşığı ile mama iciriyordum,ahh çok zor günlerdi sonra ek gıdaya çorba vs geçince karnı doyuyordu da öyle uyuyordu
(743 puan) tarafından
Olabilir belki de canım sadece sütle doymuyor olabilir . Ben yarın eşime mama aldırıp farklı marka daha sonra değişikliğe bakicam yine aynıysa alışkanlık edinmiş olabilir .
(5,003 puan) tarafından
Bide Aptamil dene onu çoğu bebek içiyor ama ilk bı küçük olandan alın, rabbim yardımcın olsun canım annelik zor iki tane büyüttüm
(743 puan) tarafından
Aynen öyle canım gerçekten zor. Benimde bu ikinci :) diğeri de küçük 2,5 yaşında :)
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Doymamakla en ufak ilgisi olduğunu sanmıyorum. Benimki maşallah tosun gibi ama yine sabaha dek cokcoklamak istiyor. Şu uyku sorununu çözene nobel barış ödülü verilsin. 
(743 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım .
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Peki hiç sağdın mı kaç cc çıkıyor canım kaç aylık bebeğin birde sessiz yere alıştırma ileride sıkıntı olur :) 
(743 puan) tarafından
Yok canım denemedim ama anlıyorum bebeğim emince akıyor    ,5 buçuk aylık bebeğim . Gece sadece sessiz uyuyor gunduzleri uyku sıfır zaten uyumak istemiyor uyusa bile 2 buçuk yaşında abisi var pek sessiz olmuyor anliyacgin ev
(6,441 puan) tarafından
Zaten bugün yarın ek gıdayada geçersin o zaman doyuyodur akıosa sütün panik olma gündüzde uyumayan bebek mi olur çok zor ya :)
(743 puan) tarafından
İnşallah canım . Hiç ya anlamıyorum yani bazen uyuyor 10,15 dk sonra bakıyorum ağlıyor bazen 10 dk bile sürmüyor nasıl dayanıyor anlamıyorum
0 oy
(87 puan) tarafından
1gece mama ver sonra emzir uyut , icmezse içine biraz pekmez damlat doktorum öyle söylemişti. Gece kalkicak mi yine bir bak.eger kalkmazsa doymuyordur. 
(87 puan) tarafından
Alışkanlık sanabilirsin ama öyle olmayabilir bebeğin kocaman olmuş ve iştahlı bı bebekse doymuyor olabilir . Bende aynı durumu yaşadım benimki acliktan yapıyormuş iki çeker uykuya dalardi birazdan yine uyanirdi biraz emer uyuyakalirdi böyle böyle sabah ederdik .. doktor dedi ki gece uyumadan önce mama ver , sonra emzir karnı iyice bı doysun gece uyancak mi bak bakalım .icmezse İçine pekmez koyabilirsin 4.aydan sonra demişti .

Başka bi ihtimal de şu,, emerek uyuyor muhtemelen bebeğin , bu aliskanligini uykusunda da sürdürmek istiyor. Doktor demişti bebeğin nasıl uyursa uykusu hafifledigi an onu arar mesela sallanarak uyursa uyandığı an sallanmak ister , emerek uyursa uyanır emmek ister alışkanlığını surdurmek ister . O yüzden uyku egiitmi verin diyorlar . Bebeğin kendi kendine uyudugunda çok daha uzun süre uyur dikkat edersen. Benimki iki kere iyice uykusu gelmişti yattığı yerde uyudu ve çok uzun süre uyudu.
(743 puan) tarafından
Dedikleriniz çok doğru çok teşekkür ederim bilgin için vakit ayırıp ayrıntılı bilgi verdiğin için ❤️
Mama olayını ben yarın denicem eğer bir sikinti yazamazsam dememki ac kalıyor , benimde bebeğim iştahlı bir bebek . Eğer buna rağmen uyaniyorsa uyku eğitimini iyice araştırıp vereceğim . Dediğin şeyi sen şimdi yazınca farkttim . Arada kendi uyudu mu 2 saate yakın kalkmıyor ben uyuttummu hemen 10,15 dk da uyanıyor . Uyku eğitimini araştırıcam canım çok çok teşekkür ederim ❤️❤️ Allah razı olsun
(87 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız canım aynılarını yaşadık doktorum bana bunları anlatmıştı o zaman. Bende uyku eğitimi vs veremedim ama en azından süt olayını çözdük. Mesela bı de ben karnını doyurup yatırıyorum çocuk yarım saat geçmeden uyanıyor falan meğersem büyüdü diye gazını almiyordum çocuğa sancı yapıyormuş besledikten sonra uyuyakaliyor memede bı şekilde gazını al sonra yatır
(743 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim uygulayacağım ☘️
(87 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Serapse (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 222 göst.
17 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy