0 oy
221 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bebeğim 35haftalik doğdu genel anestezi oldum 3gun kuvezde kaldı çıktıktan sonra sütüm geldi 10gun sonra sağlık ocağına gittik bebeğim hiç kilo almamıştı 100gram zayiflamisti idrar yapmiyodu hiç kaka yapiyodu sadece çocuk doktoruna götürdük tahlili ultrasonu temiz çıktı mamaya başla dedi sma optipro mama aldım her emzirme sonrası 30cc veriyorum geceleri vermiyorum sdce bir dolu cisli bez alıyorum napicagimi şaşırdım artık 

7 Cevaplar

0 oy
(3,730 puan) tarafından
Artır mamayı canım öyle dene yetmiyor demekki çocuğa yapacağın bu neyi şaşırdın
tarafından
Arttirdim 60cc yaptım ama içmiyor 30ccden fazlasını direk kusuyor fazla verince
(3,730 puan) tarafından
40 50 ver canım kusması normal yeni doğmuş emzirsen de kusabilir
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Kaç saate bir emiyor gece emmesi çok önemli 
tarafından
2saatte bir emziriyorum gece mama vermiyorum
(3,230 puan) tarafından
Maşallah kaç aylık bebiş. Olmadi mamayı değiştir aptalım içiyor kızım çok memnunuz
tarafından
16gunluk daha Aptamil de aldm sma bitince onu acicam
(3,230 puan) tarafından
Oyy minicik daha Maşallah Allah esirgesin
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ccyi arttır canım bazı bebekler çok içer mesela benimki öyleydi 2 aylık olduğunda 350 cc içiyordu evet yanlış okumadın 350 CC ile tam doyuyordu hatta doktora sorduk kusmuyorsa sorun yok demişti ve premature bebekti 32 haftalık doğum yapmıştım birde bizde sma optipro kullandık her ölçek mama için bir çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz böylece daha rahat sindirir demişti hep öyle yapmıştık aklında olsun canım 
tarafından
Kuzum bende 60cc yaptım kaç defa hemen kusuyor öyle yapınca 30ccden fazlasını icmiyor
(7,447 puan) tarafından
Sindirim ile ilgili sorun olabilir dediğim gibi zeytinyağı koyabilirsin içine içmek ister ama henüz sindiremediği için içemez
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Ne kadarlık bebiş.1 yaşından küçükse neden geceleri vermiyorsun ki.doymuyor demek ki yesin ver emzirdikten sonra ne kadar yerse.

Benim kızçem de öyle idi.normal bebislerin yediği mama miktarı kadar.once emziriyordum sütüm de vardı görüyordum.yari miktar mama veriyordum içiyordu.hatta anneme diyordum biraz daha yap bakalım onu da içecek mi.içiyordu :) ben de veriyordum.

Hatta Afrikalı derdim sürekli aç diye :))
(1,140 puan) tarafından
Kusuyorsa da fazla geliyor demek ki ya.geceleri de ver 30 CC emzirmeden sonra bakalım.bir de öyle dene.ama çok çiş yapmasi da var.buyuk tuvaleti nasıl
tarafından
3 4gunde bir kakasını yapıyor acaba cisinimi az yapıyor bide yenidoğan bezi almadım 1numara takıyorum bedenine göre.buyuk biraz bez
(1,140 puan) tarafından
Kakası iyi.bezin de günlük kaç tane bez doldurması gerekti unuttum.internette yazar.karni doyan bebek ne kadar tuvalet yapıyor.sen geceleri de bir dene bakalım 30 CC mama vermeyi.sütünden emin misin var mı yani onunla doyar mi
tarafından
Elimle sıkınca fışkırıyor dört beş yerden
(1,140 puan) tarafından
Maşallah var demek ki öyle ise.
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Nerden anlıyorsun doymadigini cnm
tarafından
Güzl uyuyo huzursuz değil aglamiyo ama günde bir dolu bez alıyorum sdce buda kafama takılıyor herkes diyo günde en az 4 5cisli bez değişimi gerekiyo
(13,825 puan) tarafından
He anladım şimdi evet bez sayısı az ama fazlasını da kusuyormus doktor ne diyo buna
tarafından
Doktor 30cc ver dedi bir ay sonunda kilosuna göre bakarız dedi
(13,825 puan) tarafından
Takip et bakalım ozaman
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Saat başı emzir ne kadar çok emzirirsen süt dolumu buna endeksli olarak geliyor 2 3 saatte bir emzirirsen ona göre gelir saat başı emzirirsen ona göre gelir. Şuan daha 15 20 günlükse bebeğin koyu süt vardır gücü yetmiyordur çekmeye emzirirken max 3 saniye duraksamasına izin ver sonra çenesine yada ayağıyla oyna emmesin sağla. 2 gün de sütünü tamamen boşaltana kadar sağım yap ama onu mutlaka ver ilk sütler çok kıymetli en yağlı süt. 15 dk emzirmeye çalış. 

Gün içinde 3 litre su içmeye çalış. Maddi durumunuzu bilmiyorum çok pahalı bişi değil ama hurma fındık ceviz yoğurt tüketmeye çalış haftada 2 3 kez rezene tohumu al poşet çay değil tohumu 1 tatlı kaşığı tohumu büyük bir bardak da kaynar suya koy 5 dk demlensin iç üzerine 2 su bardağı da su iç. Bulgur pilavı da çok süt yapar ama ne yersen ye 1 veya 2 su bardağı su iç sütün dolar taşar. 

Şuan yüksek ihtimal klosturum denilen koyu sütün var erken doğduğu için tam gücü yetmeye bilir
(1,015 puan) tarafından
Soğan gaz yapıyor kuzum şuan bebeğin 1 aylıksa verme. Memede uyumasına izin verme sürekli emsin. Tam emdiğini sıkmasıyla anlamassın emzik gibi oynar. Belli Bi ritim tutturur emdiğinde çektiğini anlarsın zaten ve 3 saniye kuralına uy. Uyuduğunda uyandır dokun tekrar uyursa tekrar uyumasına izin verme kuzum
tarafından
Yutma sesinden içtiğini anlıyorum içtikçe yutkunuyo her iki dakikada bir uyuya kaliyo zorla uyandırıyom
(1,015 puan) tarafından
Yutkunmaması gerekiyor kuzum Bi araştır uzun konu yutkunmicak vakunladığı için direk boğazından geçio. Yutkunması süt aldığı anlamına da gelmez
tarafından
İnternette şey yazıyodu bebeğiniz emerken yutkunuyosa sütünüzün geldiğini anlarsınız diye
(1,015 puan) tarafından
Yutkunma bizim yaptığımız yutkunma ise kahve kısmını almadığı anlamına gelir yutkunma eğer bebeğin belli bir ritim eşliğinde cok cok sesi gibiyse o yutkunma değil çocuğun beslendiği anlamına gelir kuzum eğer cok sesi gibiyse emiyordur. Şu sıra bol bol su iç 2 3 bardak su iç sıcak suda duş al sıcak su tut masaj yap süt damarın tıkanmış olabilir belki çıkınca da sağım yap birde öyle dene inşallah sadece anne sütü alır yavrun sadece kuzum
0 oy
tarafından
Gece neden vermiyorsun. Uyandırıp vermen lazım özellikle 40 in çıkana kadar
tarafından
Veriyorum cnm 2saatte bir emziriyorum mama vermiyorum gecleri
(7,447 puan) tarafından
Bak şimdi geceleri mama ver hem daha doyurucu olur hemde daha huzurlu uyur gece uyku sersemi emmez pek zaten o zamanda ya emzir ya sağ önce sütünü ver sonra mama ver
tarafından
Bide öyle denicem cnm sagolasin
tarafından
Gece neden mama vermiyorsun diyorum veriyorum canım gece mama vermiyorum yazmışsın :)) gecede vereceksin mamayi
(7,447 puan) tarafından
Heh aynen gece ver daha rahat edersin sende bebeğinde

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 65 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
9 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...