0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (144 puan) tarafından
Merhaba kizlar oğlumu bazı sağlık sebeplerinden dolayı kreşe vermek zorunda kaldık doktor önerisi ile. 

Neyse konu şu 

Perşembe günü başladı cuma gitti. Sonra kusma salgınına yakalandi. Pazartesi goturmedim 

Dün yarım gün götürdüm bugün tam gün. 

Yani toplamda üç buçuk gün gitmiş oldu 

Yalnız ogretmeninden ayrilmiyormus surekli elinden tutmak o nereye giderse oğlum da oraya gitmek istiyormuş. Arkadaşların içine karışmamış pek. Videoların da görüyorum sandalyede oturup arkadaşları ile öğretmenini dinliyor ama hep mutsuz. Zor ayrılıyoruz zaten sabahları. 

Bilgisi olan fikri olan varsa yardımcı olabilir mi 

Öğretmenine bu şekilde bağlanması normal mi alışır mi zamanla acaba . 

15 Cevaplar

0 oy
(144 puan) tarafından
Bilgisi olan yok müdür acaba 
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Alışır muhakkak. Arkadaşlarına kaynaşmaya başlayınca normalleşir en azından öğretmenini sevmiş 
(144 puan) tarafından
Evet çok güvenmis ama arkadaş ortamina karismamasi beni endişelendiriyor açıkçası. Umarım alışır çok teşekkür ederim
0 oy
(598 puan) tarafından
Zamanla alışacak canım benim oğlum sabahları ayrılırken bas bas bağırıyordu ben ordayken bana sarılıp kucağından inmezdi ben gidince de öğretmene sımsıkı sarılıp kucağından inmiyormuş sonra zamanla alıştı şimdi ben giderken camdan sana el sallıcam annem koş bana ordan bak diyorum öğretmeni kucaklıyor ikisi bir bana el sallıyorlar sonra gün içinde oynuyormuş ama etkinliklere pek katılım sağlamıyor sadece orda oyun oynuyormuş öğretmeni de katılsın diyor bakalım ne olacak zamanla ona da alışır inşallah 
(598 puan) tarafından
Üçüncü hafta bu hafta. İlk haftalar diğer çocuklara vuruyordu oyun oynamak istemiyordu şimdi alıştı artık vurmuyor çocuklarla oyun oynuyor ama etkinliklere katılmıyor mesela hiç toplu fotoğraflarda benim oğlum yok :D
(144 puan) tarafından
Evet bizde her sabah gitmek istemiyorum diye ağlıyoruz zorla ayrılıyor benden bagris cigris. İnşallah alisiriz bizde . Bende hep gösteriyorum resimleri falan ama istemiyorum dio bakmıyor bile
(598 puan) tarafından
Benim oğlum telefonu tutup yere fırlattı istemiyorum diye en son ama sabır edin mesela bişey bulun kendinize biz camdan bakma bulduk sizde uygun bişey ayarlayın. Kreşten 5 yaş grubundan bi anne şöyle düşünmüş kızının eline kalp çizmiş kendi eline de kalp çizmiş eğer beni özlersen bu kalbi öp o zaman ben hissederim ben de öperim annem akşam da gelince seni alırım kaç kere öptün diye sorarım demiş çocuk buna inanmış başlarda işte anne ben kalbi 10 kere öptüm demiş sonra 5 kere öptüm sonra 3 kere öptüm demiş neyse kalbi bugün öpmeyi unuttum annecim seni özledim ama unuttum demiş o günden sonra kalp çizmemişler böyle böyle alışmış. Siz de bi alıştırma ayarlayın bi oyuncak bi battaniye vs gönderebilirsiniz
(144 puan) tarafından
Yaa ne güzel bir yöntem. Evet gönderiyorum oyuncak akşama almaya gittiğim de sevdiği şeyleri alıyorum mesela şeker minim oyuncak vs ama çocuk ağlamaktan beni duymuyor ki
(598 puan) tarafından
Canım bir hafta sabır et akşamdan konuş mutlaka ikinci hafta azalacak üçüncü hafta düzelir inşallah. Kreşten emin misin peki ben çok araştırdım kreşlerin hepsini kendim gezdim öğretmenlerle tanıştım Facebookta her kreş hakkında velilere sordum. En son bi tanesine  karar verdim ve velilerden bi kaç tanesi tanıdık çıktı çok mutlu oldum hepsi çok memnundu haliyle ben de içim rahat bırakıyorum
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bence oğlun suanlik alışma döneminde ve öğretmenimize sana benzettiği için onun yanında güvende his ediyor o nereye giderse onla gitmek istiyor öğretmen başkaları ile konuşunca da tepki olarak mutsuzlasiyir yani ilgi bekliyor öğretmenden kuzum biraz zaman ver alışsın şuan alışma sürecinde kendini güvende his edince arkadaşları ilede kaynasacaktir emin ol 
(144 puan) tarafından
İcimi okadar rahatlattiniz ki. Çok teşekkür ederim inşallah öyle olacaktır. Çok küçük ve çok yeni daha alismamasi çok normal biliyorum da endişe de ediyorum bir taraftan
(7,036 puan) tarafından
Endilenmen kadar normal bir şey yok kuzum annelik iç gudusu bu ama kafanı rahtlatmaya çalış ogretmeninde yardımıyla probleminizi asarsiniz eminim ama sizinde en az onun kadar sabırlı ve istikrarlı olman lazım kuzum oğluna destek ol sende emin ol alışır bir haftaya kalmaz ❤️
0 oy
tarafından
ogretmenine baglanmasi guxel cunku once ona alismazlar aslinda.. ona guvenmis demek ki zamanla ogretmen onu arkadaslarina da alistiracaktir henuz cok yenj
(144 puan) tarafından
Evet yeni biliyorum da çok endişe ediyorum yerli yersiz. Çok teşekkür ederim
tarafından
evet canim anliyorum cunku cok zor hele kucukse daha da zor ama ogretmeni iyiyse ve ona sahip cikiyorsa zamana birak
(144 puan) tarafından
Çok şükür öğretmeni çok iyi ve ilgili. Biraz zamana bırakayım haklısın çok yeni daha çünkü
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Benim kizim 4 yildir krese gider. 1 yasinda basladi. Ve ögretmeni wc gidince bile kapisinda durup aglarmis:) ilk zmnlsr biriyle yakinlik kuruyorlar ama sonra gecio

(144 puan) tarafından
Evet dün oğlum da tuvaletin kapısında yirtinmis ogretmeni çıksın diye. İnşallah çok endişe ediyorum böyle olumlu şeyler duyunca icim rahatladı
0 oy
tarafından
Alışır zamanla canım her çocuk bir değil kimi çocuk geç alışır kimi çocuk hemen alışır öğretmen bu konular yardımcı olur aslında sana 
(144 puan) tarafından
Evet oda alışacak şuan bana güven duymasi çok güzel. Bana güven duyacak ki kendini güvende hissedip ortama alışacak diyor. Ama belki bu durumu yaşayan vardır diye fikir almak istedim . Umarım kısa zaman da alışır
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Kaç yaşında? 
(144 puan) tarafından
3 yaşında
0 oy
(4,668 puan) tarafından
İlk olarak öğretmenine bağlanacak,onun hiç gitmeyeceğini hep yanında kalacağını anlayınca arkadaşlarıyla iletişime geçecek,onlarla oynayacak. Bence 3.5 günde öğretmene bu kadar bağlanması bile bi mucize.
(144 puan) tarafından
Böyle duyunca seviniyorum normal olduğunu . Çok teşekkür ederim çok bağlanmış öğretmenine
(4,668 puan) tarafından
Evet evet ama endişelenme,iyi bişey.
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Benim kızım da kusma salgınına yakalandı bir hafta gitmedi orda uyumuyor diye erken alıyorum arkadaşların bir hafta geç başladı ilk bir iki hafta zorlandı ama şimdi uyum sağladi
0 oy
tarafından
Normal daha uyum sağlaması için zamana ihtiyacı var
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kızım 1 sene gtti öğretmeninden kolay kolay ayrılmadı
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Normal dedik hala anlamıyo pis karı ya ulan o kadar destan yazdık sana insan kaale alır :D 
(144 puan) tarafından
Anlamadım
(25,224 puan) tarafından
Hanifeye demiştim de pardon :)
0 oy
(415 puan) tarafından
Öğretmenine güven duyuyor . Siz yokken i beni kollasin düşüncesinde . Diğer çocuklara zamanla öğremenin tutumu sayesinde alisacaktir dert etmeyin
0 oy
(48,735 puan) tarafından
suan orda kendini guvende hissetmiyo ve öğretmenine sığınıyor. zamanla alisir çocuklar güldükce oynadıkça eglendiklerini gordukce ywvas yavas kaynasir gozlemliyo şuan 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 442 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 130 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
12 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Nz (553 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 877 göst.