0 oy
466 göst.
Diğer kategorisinde (610 puan) tarafından
İkinci çocuğu düşünmeyenleri neden kardeşsiz olmaz diye psikolojik bunalıma sokuyorlar anlamıyorum neden kardeşsiz olmayacakmış sonuçta kardeşi olanlarda sonradan kaybedebiliyor hayat bu kimin ne olacağı belli değil ayrıca bizde iki kardeşiz kuzenlerim 5 kardeşti hep onları kıskanırdım ama büyüdükçe dünyanın zorluklarını gördükçe çok kardeş olmadığıma şükrettim yani 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende 10 yıl tek çocuk olarak büyüdüm ve berbat bir şey olduğunu biliylrum kardeş gibisi yok 

Herkesin kendi kararı 
tarafından
Katılıyorum kardeş candir
tarafından
Artıladim beybisi :))) bende 12 yıl tek çocuktum ve arkadaşlarıma imrene imrene bı hal olurdum sonunda kazayla da olsa bı kardeşm oldu anneme kalsa hala tektim kardeşim oldu ama bende ablaanne gibi bişi oldum yakın olsaydı yaşımız beraber oynar büyür paylaşırdik ben evlendim o 12 yasnda smdi :)
tarafından
Bende aynı senin gibiyim sevgi:) çok istiyordum kardeşimin olmasını bende aynı ablaa ne oldum ona ki hala öyleyim :) şuan kendisi 10 yaşında
tarafından
Oldu iyiki olmuş ama geç oldu hayal ettiğim gbi olmadı :) ben 1 yaşındayken bı tane çocuk aldırmış annem smdi ne güzel olurdu benden iki yaş küçük bı kardeşim olsa :))
tarafından
Benim annem ile babamın hikayesi çok daha farklı o yüzden kardeşim yoktu :) benimkide geç oldu neyse geç olsun güç olmasın :D
-Reklam-
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Kardeş gibisi varmı Allah aşkına. Başımıza bişey gelince ilk önce onlar koşuyor 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Bende su an 1 oğlum var banada öyle diyorlar ama ben düşünmüyorum benim elimde ben istemiyorum ama alanya verirse susar kalırım 
0 oy
(26 puan) tarafından
3 kız kardeşiz çok şükür iyi ki varlar herzaman ararız sorarız bı ihtiyaçımız olsa koşar gideriz 
0 oy
(343 puan) tarafından

Dünyanın zorluklarını gördükçe keşke kardeşim olsaymış demen lazm insanın en büyük serveti kardeşleridir ben çok düşkünüm kardeşlerime tabi herkesin düşüncesi farklı sen kardeş sevmiyirsunki bebeğinn kardeşi olması istemyrsn 

(610 puan) tarafından
Tabi sen kardeşleri dizmissin rahat rahat konuşuyon zatan bu postu da senin paylaşımin yüzünden açtım :D
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Saygı duyuyorum ama hayat bu insanı maddi manevi her türlü desteğe ihtiyacı oluyor bunu da en güzel kardeş destekleyebiliyor..

Hayat başka şeyler yaşatır, anlaşamazsın vs. kapına kapatırsın görüşmezsin el olur.. 

Ama varlığı şükür sebebi.. annenin babanın evladına bırakabileceği en güzel miras bence..
Psikolojik bunalıma sokuduğunu da düşünmüyorum açıkçası herkes fikrini beyan etmekte özgür..
0 oy
tarafından

Ben çocuğumu tek bırakmak istemiyorum. Dünyanın binbir türlü hali var. İlerde birbirlerine destek olurlar. Etrafında iyi insanlar olsa bile kimse kardeşin yerini tutamaz. Yapmayanlara da saygı duyuyorum tabiki :)

0 oy
tarafından
Doğum yapalı 19 gün oldu bende ikinciyi düşünmüyorum. Çocuk büyütmek zormuş
tarafından
19 ay sonra görüşelim :D
(2,484 puan) tarafından
Ayy bende boyle dusunuyodum hayatta dogurmam diyodum simdide evim olsun girer girmez cocuk yapcam valla :DdD
0 oy
(5,913 puan) tarafından

Bu herkesin kendi karari millete bakma sen onlarin cenesi durmaz evlenirsin baslarlar cocuk yap cocuj yap die cocuk yaparsin ikinciyi ucuncuyu tobe yarabbim sizin demenizle mi ben cocuk yapcam yada yapmicam insanlar neden bu kadarhadsiz anlamiorum 1bucuk yil korundum die yoldan cevirenler birak korunmayi cocuk yap diolardi kan beynime sıcriodu resmen simdi gebeyim sorunlu bir gebeligim var o cocuk yap diyenlerin yuzlerini bile gormuorum ******** cahiller senin sayende icimi kustum kiz :D

(3,187 puan) tarafından
Hahahaa turkannnn sakin ol.. :D
Onu bırak bize olsun tedaviler var tıp gelişti diyorlardi :D :D
(5,913 puan) tarafından
Sinirlendim bak simdi durup dururken :D tip gelistiyse o cok bilmis menopozlu avratlar kalksin cocuk yapsinda cenelerinden kurtulsun gencligini baharini yasamaya calisan bizler :D
(3,187 puan) tarafından
:D olur mu biz bilmiyoruz akillim onlar o güzel burunlarini kullanmalarki.biz öğrenelim..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Herkes ne görüp ne yaşadıysa onun dogru oldugunu düşünür. Kardeş gibisi yok Allah herkese nasip etsin 
0 oy
(213 puan) tarafından
Kardes candir hele kizkardes bambaskadir bence herkesin kendi görüşü  sadece kimse kimseyi pskolojik bunalima sokmuyor bence
0 oy
(492 puan) tarafından
Ben tek kardeşim asla allah izin verirse çocuğumu tek kardeş bırakmam senin bir kardeşin olduğu için bu durumu anlayamazsın canım allah korusun ailene bisey olsa dayanağın olur bi derdin olsa anlatacagin biri olur okadar zor biseyki 23 yaşındayım bebegim.var annem şuan yapacam.dese asla yapma demem 
(36 puan) tarafından
Aynen bende tek çocuktum hep yalnız hissederek büyüdüm. Hep özenerek sıkılarak geçti çocukluğum, annem hastalandı tek başıma bakmak zorunda kaldım üzerime çok yük yüklendi. Bir kardeşim olsaydı yükümü bölüşür düm en azından, şimdi en az 3 çocuk istiyorum :)
(492 puan) tarafından
Evet aynı şekilde canım kardeşi olan bunu yaşanılan duyguyu asla anlayamaz bence bu yaşımda ağladığımı bilirim kardeşim yok diye allahım isteyen herkese nasip etsin aratmasın
0 oy
(452 puan) tarafından
Ya kardeşsiz  olurum ya onlar candır abla abi kardeş hepsi. Biz bu yaşa geldi hal annemlerde topladığımızda. Çocuklar gibi kavga ediyoruz bide düşünsene hiç kardeşin yok ne sen kimseye karışıyım ne kimse sana ayyy ne sikıcı hayat.yani kardeş gibisi yok vala ❤️
0 oy
(650 puan) tarafından
Allah hayırlısını versin. Rabbim neyi dilerse onu yaşıyoruz. Bizim istememizle olsa! Ben bahçe içinde şehrin üst cephesinde denizin ayağımın altında kalacağı lüks bir villada(2.ye hamileyim) 4 çocuğumla yaşamak isterdim. Nissan Qashqai arabam olsun. İstediğim zaman her yere gideyim isterdim...
0 oy
(536 puan) tarafından
İhahahahahahayyytttt biz 6 kardeşiz bence gayet güzel
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Kız kardeşim var 1 yaş küçük benden en büyük nimet benim için her derdime her halime koşan 50 gün baktı bana bebeğime gece gündüz uyumadan arkadaş sırdaş anne gibiyiz birbirimize kızımın kardeşleri olsun çok isterim gözüm korkmasa aralarında 1 yaş olsum isterim hatta. 
0 oy
tarafından
yeniden gösterildi
İnsan elbette ister kalabalık ailesi olsun ama şu hayat şartlarında 2.çocuk çok zor. Birinci için bile ne sağlayabileceğimize bakıyorum da gerçekten çok kısıtlı. Hayat sadece doğur okula gönder evlendir değil ki. Dışarıda koca bir dünya var. Çocuk doğsun dar ufku ile dizimin dibinde otursun istemem, gitsin özgür olsun dolu dolu yaşasın isterim. Bunun için imkan gerek, çocuk isteyecek. Birey olarak sizin de ihtiyaçlarınız oluyor. Çok iyi düşünmek lazım.

Maalesef artık herşeyin başı maddiyat. 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,223 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,497 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 313 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 391 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Pembeoje (427 puan) tarafından soruldu
0 oy