0 oy
720 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından

Düşünce yapım da kendimden çok hep karşımdakine önem veririm kırılmasın, üzülmesin günah diye.. ve ben bu hakkımı hep kayınvalideme kullandım.. ben sessiz kaldıkça daha çok daha çok daaha çok üzerime geldi, bana ve eşime işimiz ile hakaret etti ne biçim öğretmensin ne biçim mühendissin tarzında(aşırı haksız yere, ki haklı bile olsa bana ters geliyor bu cümleler)..Kendi aileme gitmeme yada gelmelerine veya eşimin ailemle çok iyi anlaşmalarına burun kıvırdı düşman kesilir gibi iş yaptı laf sözle.. 2.5 yaşındaki oğluma doğdugu günden beri anne şunu şunu lütfen yapma  dediğim halde benden habersiz evladima inadına yaptı görümcem kayınvalideme defaalrca uyarsada dinlemiyor(3 aylıkken dondurma yedirmeye kalktı kendisine kısacası böyle soyluyum).. bütün gelinlerini ogullarına doldurmak desen tartışma esnasında zaten hep var... Eşim her konuda arkamda oldu annemin huyunu biliyorum diye. Bu saydığım her konu için ailesiyle tartıştığını dahi biliyorum evimin huzuru gitti. Ama bundan zevk alır gibi iş yaptılar.. Ve ben 5 aydır ısınamiyorum kalbim o kadar parçalanmis ki affedici yaklaşsam dahi eskisi gibi hiç değilim :( çünkü 2 gün çok sıkı fiki olunca bizim evde 3. Gün kendi evim huzursuzlaniyor.. yüzüne guldugumde kendimi sorguluyorum anneme dahi laf etti niye gülüyorsun bu kadar mı gurursuzsun diye... Ya anlatamadigim daha çok şey var eşim ile çok çaba verdik annesi konusunda ama beceremedik ne kaynımgil ne de biz. En son eltim gelip gitmeyi kesti ama ben onu yapamam gibi bilmiyorum..  Ne yapmalıyım yanlış mı yapıyorum. Uzun oldu hakkinizi helal edin ♥️

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
İnan bı kere soğuyunca eskisi gibi asla olmuyor bu yüzden kaynanama anne diyemiyorum hayatım da 5 kere filan demisimdir anca 4,5 senelik evliyim
(1,011 puan) tarafından
Bende zor söylüyorum gibi hissediyorum :( eşimin hatrıdır diyorum ama karşımdaki kişide keşke evladımı hatrıdır dese diye bekliyorum :(
tarafından
Zaten bu yüzden kaybetmedik mi işte merhamet duygusundan işte ama bişey diyorsa susma hep susup içine atarsan hasta olursun ne geliyorsa sıkıntı dan geliyor o bişey diyosa bende diyorum çok küstüğümüz oluyo
(1,011 puan) tarafından
Evet çok haklısın ve içime atmaktan yada eşime ağlamaktan ağzımdaki yaralar dahi tükenmez vaziyet aldı. Durduk yere midem yada karnım ağrıyor bu durumlar sıklaştı :( eşim takma kafana yada laf dediğinde susma sende söyle diyor ama ben yapamıyorum yapıyım diyorum yine olmuyor :(
tarafından
Sıkıntı dan oluyor işte eşin doğru diyo ama yapı meselesi ya kimi insan öyle annem de öyle kimse ile kavga edemez böyle ağız dalaşına girmezdi hiç ama artık devir çok değişti böyle olmak hiç iyi değil artık insanlar kötü kimi kullansam diye bakıyor artk
-Reklam-
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben kinci bir insanım. Kolay kolay birine kinlenmem ama kinlenirsem de asla eskisi gibi olmam. Eşimin teyzesine karşı aynı şeyleri hissediyorum. Ben verme dememe rağmen ben odadan çıkar çıkmaz arkamdan kızıma çorba icirmisti. Çocuk o corbayla ölmez evet ama seni adam yerine koymayıp arkandan iş çevirmesi beni en çok sinir eden durum. Ve bur bir kaç kez olan bir şey. Bir de eşimin kardeşiyle ilgili bir sorunu oldu ve ben asla karismadim. Eşim de benden için alakasız bir konuda bı şey deyince teyzesi "ondan bı iş mi bekleyen var bı şey mi diyen var" şu bu diye alakasız yere benden için laf saydı. Bunu da ben duyunca buz gibi soğudum. Demek ki bu şekilde aklında benle ilgili düşünceler vardı da demeyi bekliyordu diye düşünüyorum. Eşim de haklısın konunun senle hiçbir alakası bile yoktu diye bana hak verdi. Asla eskisi gibi yakın davranmiyorum ama kanlı bıçaklı gibi de değilim. Aynı şekilde konuşunca ben de kendimi kötü hissediyorum. Ben hep mesafeli kalacağım ve asla eskisi gibi olmayacak, kendi yaptı kendi buldu. 
(1,011 puan) tarafından
Ben bazı kişilerde Allah korkusu merhamet yok diyorum. Kendim çok ince düşünürum ama bu düşünce keşke herkeste olsaymis. Vebaline giriyorlar haberleri dahi olmadan
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Ben babamun bile hatalarini ukutamanis ona göre muamele eden insanim bende af yok unutmak yok:) kaynana kimmis ki onun yaptiklarini yaptigi bsy yokta dedikleri var ölsem de unitmicam

0 oy
(196 puan) tarafından
Bir kere soğuyunca olmuyor kinci insanım evet ama hakediyor yaptıklarından dolayı ne kadar görmezden gelsemde içim soğumuyor anne bile demedim hiç demem de haketmiyor anne kelimesini 
(1,011 puan) tarafından
İster istemez evin içine yansıtıyor musun canım bu durumu. Ben yansitiyorum istemsizce malesef :( eşim hak veriyor bana ama yinede bazen doluyorum eşime çatıyorum bunu diyor şunu diyor diye eşimede üzülüyorum yazık adamın bı suçu yok
(196 puan) tarafından
Ben 6 ay bir oturdum o zaman yansıyordu eşime tabiki boşanma derecesine gelmiştim evimi ayırdım kurtuldum eşim huyunu bildiği için hep yanımda oldu sağ olsun ama ne kadar da olsa annesi arada kalmasın diye yansitmiyorum kendim geliyorum hakkından fazla gidip gelmiyorum gitsemde birşeyler oluyor muhakkak
(196 puan) tarafından
Biriktirip öyle çatiyorum eşime
(1,011 puan) tarafından
Bende alt katında oturuyorum bazen diyorum keşke oturmasaydim en azından bana karşı bize karşı cümlelerini duymazdim belki o zaman nefretim olmazdı diyorum... Son zamanlar bende bu şekil davranmaya başladim evet eşime soyluyorum ama tartışmayı bıraktım çünkü üzülüyor biliyorum arada kalıyor.. belki de iş yogunlugumdan kafamı söylediği cümlelere artık veremiyorum bazen diyorum bu anlamda iyi oldu benim okula başlamam diye:) en azından konuştuğunu duymuyorum yada bı cümle dese zaten yorgun oluyorum eşime yansıtacak boyuta gelemiyorum.. ama yinede keşke diyorum biri bir şey söylediğinde hemen cevap verebilecek bir potansiyelim olsaydı diye.. diğer türlüsü bana zarar veriyor gibi hissediyorum çünkü  ince düşünmek kalp kırılmasın diye çaba vermek ama bunu karşidaki kişilerin fırsata cevirmesi
(196 puan) tarafından
Ne kadar uzak o kadar iyi bence benim elimde olsa başka şehre giderim daha iyi bence sana tavsiyem bende senin gibiydim kalp kırılmasın aman o alınmasın bu alınmasın diye sustum başında baktım tepeme çıkacak ben yıpranıyorum hakkından geliyorum artık kafam rahat içimde kalmıyor en azından
0 oy
(771 puan) tarafından
Bende denedim birkaç kere yok olmuyo surekli aklıma geliyo yaptıkları yapmacikta davranamıyorum o yüzden kopardım bütün ipleri
(1,011 puan) tarafından
İster istemez evin içine yansıtıyor musun canım bu durumu. Ben yansitiyorum istemsizce malesef :( eşim hak veriyor bana ama yinede bazen doluyorum eşime çatıyorum bunu diyor şunu diyor diye eşimede üzülüyorum yazık adamın bı suçu yok... Ben 50 kere filan affetmişimdir ama hiç bir değişme olmadı tam tersi nasıl olsa susuyor diyip devamını getiriyor gibi hissetmeye başladım. Ama artık samimi olmadığımi biliyor o yüzden biraz bana kızgın gibi hazır bomba şeklinde gibi
(771 puan) tarafından
Yansımaz mi bide aynı binada oturuyoruz her gün suratlarını görüyorum sinirlerim bozuluyor eşimle tartıştığımız da oluyor onların yüzünden ama bisey demiyor konuşmadığım için çünkü haklıyım ben bile anlaşamıyorum anamla babamla senin anlaşmanı bekleyemem diyor yapacak bisey yok kendileri bu hale getirdiler beni
(1,011 puan) tarafından
Aynı durumdaymişiz ve benimde eşim aynısını söylüyor cidden :( bizde aynı binadayız bazen diyorum keşke oturmasaydim en azından konuştuğunu soylediklerini duymazdim diyorum. Ama insanın kalbi kırılinca affedemez boyuta gelince o binadan inerken dahi sesini duydugunda o sesten gıcıklık kapiyormuş onu anladım bende malesef ki
(771 puan) tarafından
Sorma benimde en büyük pişmanlığım aynı bina da oturmayı kabul etmek ev ev üstüne olmuyormuş gerçekten tek dileğim şu ortalık bir düzelsinde ayrı bir yere çıkmak inşallah
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Okumadım ama kinci biri değilim amaa..

Galiba kayınpederim gözümün önünde can cekisse fazla üzülmem insanim üzülürüm ama bir yabancıya üzüldüğüm gibi üzülürüm benim kaynana değil kayınpeder
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kız ne öğretmeninsin 
(1,011 puan) tarafından
Sınıf öğretmeniyim canım. Kayınvalideme karşı bendeki sabır burdan geliyor galiba
(7,121 puan) tarafından
Kahkaha attım yaaaaaa
(1,011 puan) tarafından
Söyledikten sonra banada çok mantıklı geldi bu durum :))
(7,121 puan) tarafından
Yaaaa buraları seviyorum beeeee
0 oy
(546 puan) tarafından
Hic kinci degilim hemen yumusarim Kiyamam kotuye bile acıyabilirim lakin her defasinda da fenalik gorunce artik saldım ozunu biliyorum mesafeliyim
0 oy
(4,947 puan) tarafından

Bende bir kere soğudum eskisi gibi olamıyorum canım, çünkü yüzüne bakınca yaşadıklarımız aklıma geliyor, zaten göz teması bile kurmuyorum konuşurken kaynanamla o kadar olmusum

0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benimkininde farklı şeyleri var yaptığı. Özür diledi affettim dedim ama hala sogugum ona karşı o yaptıklarından dolayı asla sevemiyorum. sırf eşim için saygısızlık yapmıyorum. Tek şansım başka şehirde olmaları. Yoksa evimde huzur kalmazdı. Allah'ım kalbimdeki kini al diye dua ediyorum ama olmuyor 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Eskisi gibi olmaz artik bende senin gibi kim ne yaparsa yapsin unutan tiptenim ve su son zamanlar anne derken dilimde dolandiriyorum haketmiyor çünkü ićimden gelmiyor ne yalan söyleyim mesafe her zaman iyidir artik 2 adim geride duruyorum yuzyuze bakiyoruz mecburen gelip gidiyoruz ama hepsi hatır icin kayinbabamin hatrina oda 
0 oy
tarafından
Aşırı kinliyimdir kolay kolay kinlenmem kinlensemde asla o kişiyle muhatap dahi olmam bu huyumu  çok severim
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Mesafe koy tek tavsiyem bu. Anlattığın her şeyi sineye çekebilirim ama evladıma yapılmaması gerek bir şeyi inatla yapmaya devam eden biriyse biter benim için benim evladım söz konusu hiç kimseyide gözüm görmez. Senin yaşadığın hiç bir şeyi yaşamadım kızım hasta oldu 2.ayında bilmeden yaptığı bir şey yüzünden direk eşime seni boşarım beni burdan götür dedim ve hemen mesafe koydum herkes kendine geldi .
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Eşinle ortak bir karar alıp mesafe koyun naçizane fikrim
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Ben çok kinciyim. Bunlar bana yapılsa sıcağı sıcağına hep tepki verirdim asla altta Kalamıyorum ben. Hakliyken susma işini asla beceremem. Ağız dalaşına girmem saygısızlık etmem ama hakkımi da savunurum. Huyumu bildikleri için az çok herkes haddini de bilir. Zaten bilmeyene ben bildiririm. Kendi akrabalarımdan da sildigim insanlar var bu yüzden. 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Eltinin yaptığını yap, sen kimsenin stres topu değilsin !!!
0 oy
(13,023 puan) tarafından
Iyi niyetli uzlaşmacı olma taraftarıyım ben. Ama bir yere kadar kendi hayatımı yuvamı psikolojimi bozan bir insan use uzak durmayı tercih ederim kimse benden önemli değil. İyi olana iyiliğinin karşılığı zaten verilir kötü olana iyilik yapamam ben ben de sıradan bir insanım yani kötülük bana göre değil karekterimde yok ama durabildiğim kadar uzak dururum.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Eltin en doğrusunu yapmış. Evinde huzur istiyorsan hayatından çıkarmalısın.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Normalde kinci biri değilim ama bnm kaynana değilde görümceden yana nefretle doldum gerçi hepsi aynı ama en çok canımı o yaktı anneme bana küfür etti öyle böyle küfürler değil ama afedersiniz annesi düşmüş kerhaneyee sokaklara oda düşecek o.... Sürtükk neler neler demedi ki iftira attı üzerime yalanlar söyledi  kendini haklı çıkarmak için evinin içine herşeyime müdahale edip karısan kendi eviymiş gibi herşeye burnunu sokan biriydi hangi eşyayı kullanıp atacağıma kadar karışan biriydi sonuç kötü kavga ettik ve bn artık onu bu eve istemdiğimi söyledim yoksa boşanma davası açarım dedim zaten ona da söyledim ailesine de biliyor gelirse bu kez sağlam bir yerini bırakmam yüzsüzlük varmış eltimin dediğine göre onda ama bn o şansı vermem ona
0 oy
tarafından
Benim senin anlattığından fazlası var eksiği yok kızımı telefondan sevmesine tahammül bile edemiyorum . Yüzünü görüp sesini duyunca bisey oluyo bana istemsizce iğneleyici laflar söylüyorum . Kalbim ona gelince taşlaşıyor anlamamıyorm 

Bilmiyorum napsan gidiş gelişi kes bence eltin gibi canın sıkılmaz 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 229 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Ceylin16 (20 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 486 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde Afrasiyap (802 puan) tarafından soruldu
+5 oy