0 oy
904 göst.
Aile kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar ben hamileyken kaynanam 1 kez olsun bana evime temiliğe yardıma gelmedi 7 8 aylık hamileydim eve klima taktırmıştk o dönem ev aşırı toz olmuştu eşimde gitti çağırdı annesini ama ben kızmıştım eşime biz yaparız niye çağırıyosun die aynı binadayız aile binası burası yabi kaynanam o sıra kaç defa eve gelip klima takılıyomu diye bakıp bakıp gitti eşimde temizlik için çağırınca zaten çok gönülsüz geldi valla direk anladım..

her neyse şimdi kızı da hamile kendi ağzıyla söyledi ona temizliğe gittim falan diye gitsin tabi hamile insana yardım çok sevap ama bende hamileydim ve hamileliğim çok zor geçti benim iğne ilaçlarla duruyordum kanamalarım oluyodu düşük tehlikem vardı 1 jere bile kendi rızasıyla gelmedi bana..  kızını her sabah akşam yemeğe çağırıyo yemek yapıyorum diye uğraşmasın diye benim eşim mesaiye kalırdı ayda bir iki kez bilirdi mesaide olduğunu hiç.demezdiki gel tek yeme bizde ye ben bazen konusu açılınca derdim çorbamı bile zor pişiriyorum diye hemde öyleydi gerçekten çocuk özellikle son zamanlarımda karnımın bi yerine toplanıyodu zor nefes aldırıyodu bana... Gerçekten şimdi bunlara şahit olunca insanın yaşadıkları aklına gelmiyo değil görümcemin hiçbi sıkıntısı yok maşallah hamileliği de öyle rahat geçiyo ona rağmen kaynanam böyle.. tamam kızıdır tabiki yapsın ama benim de ne sıkıntılar yaşadığımı biliyordu sonuçta sanki şuan bi tek hamilelik yaşayan görümcemmiş gibi yapması ne bileyim ya kıskanmıyorum kesinlikle ama zoruma da gitmedi değil bunlar.. 

32 Cevaplar

+3 oy
(1,248 puan) tarafından
Kız o kızı sen gelinsin :))) 
(46 puan) tarafından
Vallahi bende ölü doğum yapmıştım doğuma eşimin yengesiyle halası geldi.Kaynanam yok ya onlar geldiler.Kaynanamda ameliyat oldu bende gidip kalmadım yanında.Herkes herşeyi bilsin.Ne yaptılarsa sende onu yapacaksın ki hakkını savunacaksın.
(774 puan) tarafından
Aynen öylee ölü doğum yapmana üzüldüm canım başın saolsun kaynananlara iyi yapmışsın vallahi
tarafından
Kızlar ne demek sen gelinsin o kızı benim kitabımda bir kadın hamileyse herkes yardım etmeli
(9,599 puan) tarafından
O senin kitabında canım. Herkes bir olmadığına göre. Büyük kesimin kafası bu yönde çalışıyor bizde isteriz gelinleri kızları gibi sevsin ama bir değil malesef
(2,194 puan) tarafından
Herkes hamile yardım etmeli ama yani şimdi 9 ay karnında taşıyıp 20 -30 yıl bakıp büyüttüğün biri ile sonradan oğlun evlendi diye gelinin olan biri ile çocuğunu  aynı sevemezsin galiba  birinde kaç yıl emek var kendi kanından, ister istemez insan kendi çocuğunu daha çok sever ya gelini de sevebilirsin bu tamamen sevmiyor demek değil ama kızi ilaki farklıdır gözünde gibi geliyor bana malasef yani nasıl benim kendi annem kayinvaldemin yanında farklıysa sevgi olarak ,kayinvaldemi annemin yerine koyamam, bu durumda böyle benim gözümde , ha ben burda kayinvaldesi haklı demiyorum sadece olan şeyi söylüyorum tabikide yemek yiyemiyorsa bir tabak da gelinine verebilir ama yapmiyorsada yapacak birşey yok yani kızına bakıyor bana bakmadı diye de takmamak lazım
-Reklam-
0 oy
(161 puan) tarafından
Hiç umursama gerektiği yerde yüzüne vur  de öyle kızı daha hamile kalmadı eşim bile diyor o bi hamile kalırsa gör bak neler yapar diye 
(774 puan) tarafından
Evet bizimkide öyle benim oğlum ailenin ilk torunu ama adam akıllı bir şey alıp getirmemiştir herşeyi saolsun annemler yaptı.. çocuk dopdu eve geldik  küçük beşik almamıştık çocuk koltuğun üstünde durdu annem ben alayım dedi bilerek aldırmadım dur bi anne bakalım kaynanam dicek mi dedim ama yook der mi hiç.daha bize şuraya şöyle yatırın düşmesin diye tarif ediyo... Ama kızı daha 3 aylık hamileyken daha doğmamış çocuğa hemen  beşik almış gelmiş eşimin bile tuhafına gitti bu yüzden onunki çocukta bizimki değilmi yabi haksız mıyım
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Sen el kızısın, hiç bir zaman kızına duyduğu sevgiyi sana duymayacak. Kimileri de var gelini üstün tutar kızını ikinci plan. Onlarda yanlış, sizin durum öyle olsaydı bu seferde kızı üzülürdü. Bu devirde tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın. Ha bu arada senin annen nerde. 
(774 puan) tarafından
Tabiki canım biliyorum ben bana karşı öyle sevgi beklemiyorum ama sonuçta onun torununu taşıyorum bide ilk torun benimkisi ama oğluma karşı da hiç.öyle bişey görmedik kendilerinden durumları da gayet iyi olmasına rağmen .. Benim annemin tırnaklarında rahatsızlık var canım o da yakınımda sayılır kaç defa temizlik diye geldi yaptırmadım elleri suda daha kötü oluyo yine de dayanamazdı yemek yapıp getirirdi ya da yollardı öyle yani...
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Yapmak zorunda değil.
(774 puan) tarafından
Evet öyle Bende yapmak zorunda demedim ama kızına da böyle yapınca insanın zoruna gidiyo canım
tarafından
Torun olunca oğlumun çocuğu, soyumuzun devamı derler ama. Kızı kendi kızıysa gelininin taşıdığı başkasının torunu mu? Gelinini ayırmıyorsa bile torununu düşünüp yardım edecek. Ondan sonra benim torunum, benim çocuğum diye gezmesin yapmak zorunda değilse. Bir yemeğe bile çağırmamış. Yapmak zorunda efendim. O gelinler anne diyorsa ona o da annelik yapmak zorunda.
(774 puan) tarafından
Evet canım çok doğru söyledin teşekkür ediyorum beni anlayıp yorum yaptığın için.. çocuğum ailenin ilk torunu ama gel gör ki ona ne yaptılar hiç bişey... Herşeyime kendi annemler koştu sıkışkın olmalarına rağmen oysa kaynanamın hali vakti çok yerinde ama cimridir işte .. oğlum doğdu evde küçük beşiğimiz yoktu çocuk 2 gün küçük koltuk üzerinde kaldıda demediki şu çocuğa bi beşik alayıö annem gelir gelmez alıcaktı aldırmadım o sıra anne dur bakalım vicdanı el vericekmi belki o alır dediö ama hiçç yine saolsun annem aldı.. ama kızı daha 3 aylık hamileyken gitmiş hemen küçük beşik almış ona kendime dair zerrre onun parasıyla bişey istemiyorum ama o torunda benimki değilmi yani yeri gelibce sevmeyi biliyolar ama hep kuru kuru işte bişey alınacak oldumu nereye kaçacaklarını bilmiyolar bizde onların ne olduklarını öğrendik çoktan daha hiçbişey beklemiyoruzda istemiyoruz da ama sabah diğer tırun doğsun eminim torun ayrımcılığı yapacaklar zaten şiödiden başladılar
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bı kere o kendi kızı kendi doğurduğu çocuk ona duyduğu merhametin aynını sana duymasını bekleme kendini gorumcenle kıyaslayın boşuna canını sıkma. Kendi annelerimiz hamileliklerimizde bize destek olur kaynanalarimiz değil malesef. Ayrıca kolay hamilelik geçiriyor diyemezsin içinde ne yaşadığını biliyo musun hayır. Hiç bir hamilelik kolay olmaz. Kendi derdini büyütüp milletin derdini küçümseme. Ben burda değişik bişey görmedim klasik kaynana sana bakmak zorunda değil senin annen var annen sana bakmak zorunda. Oda kendi kızına bakmak zorunda.
(774 puan) tarafından
Canım kendisi ağzıyla söyler görümcem yoksa ben ne bileyim içini.. kıyaslamıyorum kıyaslamamda ama gözümün öününde böyle yapılanları da görünce insanın zoruna gidiyor.. benim kendi derdimi büyüttüğüm falan da yok ayrıca dünyada nice zor dertli olan insanlar varken ben yaşadıklarımı dert olarak bile görmüyorum... Kaynanam  kendisi yeri gelince beni annemden kıskanır anneme gidip gelmemi bile kıskanır o da madem kendi öz annem olmadığını bilsin ne diyim
(3,141 puan) tarafından
Zaten kendi öz annesi olmadığının farkında cnm. Kaynanan annenle kıyaslar kendini boşver kiyaslasin dursun zor zamanda insanın kendi annesi yanında olur. Maalesef Kaynanalar ne kadar sen benim kızımsin dese de kendi evlatları daha kıymetlidir.
(774 puan) tarafından
Canım biz onların yüzlerini çoktan gördük çocuk olunca herşey çok değişti gerçekten... Bizde şu saatten sonra ona göre davranıyoruz daha naparlarsa umrunda değil daha doğmamış torununu bile oğlumdan ayırmaya başladı buna ne denir ki yani.. gider başkasına ilk torunum diye gururlanırlar ama hepsi boşşş vallahi gerçekten evlerimiz ayrı olsa gözüm görmese bunları bile takmıcam ama işt egöz görünce gönülde ister istemez hislenip üzülüyo
(3,141 puan) tarafından
Yani demek istediğim şu özetle. Herkesin kendi evladı kendine güzeldir. Kimse evladını gelinden damattan assagi tutmaz. Nasıl ki bizim için kaynana ne kadar iyi olursa olsun kendi annemiz gibi olmaz onlar içinde biz ne kadar iyi olursak olalım evlatları gibi olamayız. Bunun için uzulme.
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Haklısın insan bekler ister ama olmuyorsa zorla olduramassin onun gönlü öyle istiyor demekki zaten bazen gönlüne göre hareket edersin Rabbim komseye muhtaç etmesin hayırlı cumalar 
(774 puan) tarafından
Amin aminnn canım öyle geröekten çocuk olunca da gördük yüzlerini herşeyi o kadar çok değiştrdiler ki kendileri bişey diyemiyorum.. hayırlı cumalar
(2,688 puan) tarafından
Burda gelin kız ayrımı yok burda insanlıkla alakalı birşey var bizimde  gelinlerimiz var inan ki annem bana ne yaparsa onlara da yapar
(774 puan) tarafından
Aynen benim annemde öyle olur kesin eminim henüz gelini yok ama şimdiden der mesela bişeyler hani yapmasa bile ben anne git yap et derim kötü olmasın ne gerek var şu yalan dünyada
(2,688 puan) tarafından
yani kızına özel yapilcak şeyler tabiki vardır tıpatıp aynısı olmaz ama bunlar hastalık yardım vs genel konulae annen yokmu canm.
Yani bana alırsa gelinlerine de alır yani bunlar evlat ayrımı için gerekli bahaneler değil ki kıymet bilirse insan daha çok yapar ama baktın bilmiyor elini eteğini çeker mesela.
Kızın gibi olmazdan kasıt insanlarin demesi ne demek anlayamaidm bile yani kusuyorsun bı aş bı yemek vermek çağırmak bunu komşu bile yapıyor yahu insana
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama yapmadı işte eşimde bende anladık herşeyi ha kendimide geçtim eşimde böyle şeylere şahit oluyo üzülüyo annem ayrımcılık yapıyor diye.. görümceme farklı eşime farklı davrandığı çok şey var.. hepsini zamanla gördük bizde ona göre adımlarımızı atıyoruz annem varda canım annemin tırnaklarında rahatsızlık var kaç defa evimi temizlemek için geldi ben yaptırmadım ama yşne de saolsun ya yemeğe çağırırdı ya da bişeyler yapıp gönderdi yemek olarak. ya da gelip gittikçe işte yaptı bişeyler.. annem çalışıyor evde olsa eminim hep davet ederdi bizi rahatsızlık vermemek için dinlensin diye biz gitmiyoduk çoğu zaman
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Keşke size de yardım etseydi ama evlatla gelin bir olmaz bence. Ayni anne ile kayınvalidenin bir olmayacağı gibi. Düşünüyorum annemin evi temizlenecek olsa koşa koşa o söylemeden giderim ama kayınvalidemin evini aynı istekle temizlemem. Bu kayinvalidemi sevmediğim için değil 
(774 puan) tarafından
Haklısın doğru söylüyorsun canım ama temizliğide geçtim insan mesela arada yemeğe çağırır bu kız zor yemek yapıyo diye onu bile yapmadı yiyeceğim 1 kap çorba ama görümcem sürekli orda kocası evdeyken bile çıkarlar evine
(2,132 puan) tarafından
Aslında bunu komşuya bile yaparsın. Normalde yapılır yani ama seninki biraz duyarsız herhalde
(774 puan) tarafından
Bilmiyorum ya valla duyarsız mı işine geldiği gibi mi davranıyor bilmiyorum gerçekten
0 oy
tarafından
Kız bosver ve. Kızla gelini bir tutan kaynana milyonda bir işte..

Kimseden bir şey beklemiyceksin yoksa böyle sabah sabah boşa canını sıkmış olursun 
(774 puan) tarafından
Ben beni görümcemle bir tutsun demiyorum canım tabiki o kızı ben geliniyim herşeyinde farkındayım ama insan böyle şahit olunca zoruna gidiyo bende inasanım ya diosun kendi kendine
tarafından
Ya tabi kendince çok haklısın ama karşıdaki bunun farkında değil ve sen kendini üzüyorsun takma. İyi ki gelmemiş yarın bir gün laf ederdi belki de
(774 puan) tarafından
Aynen canım o yönüyle de bakmak gerekir haklısın twşekkür ederim
0 oy
tarafından
Günaydın canım yorumları ağzım açık okudum. Insanların algılama şekli, karakterleri o kadar tuhaf ki ne yazık ki bunu yoeumlara da yansıtmışlar. Öncelikle Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. Bir can taşıyorsun. Kendini yorma. Yapabildiğin kadar yap kuzum benim de gebeliğim zor geçti düşük tehlikem oldu. Kanamam oldu hem gebeliğimin ilk dönemin de hem de 31 haftalik hamileyken kanamam oldu yaptığım temizlikten dolayı maalesef açılmam oldu. Erken doğum riskim vardi. Doktorum kızdı hiçbir iş yapma devamli dinlen dedi. Birak yapabildiğin kadar yap. Senden ve bebeğinden kıymetli değil. Lütfen kendini yorma ve bebeğini düşün. Kayinvalidene gelecek olursak benim de 19 aylık yani yaklaşık 5 ay sonra 2 yaşına girecek bir kızım var. Kızımı her şeyden, herkesten çok seviyorum. Yani canimi istese 1 saniye düşünmem. Belki inanmzsin 5 tl bile kendime neredeyse hic harcamam kizim için birikim yaparim. Kizimi kimse kadar cok sevemem. Kimse kizimin yerini tutamaz ama gelinimi de severim. Sonuçta o da bizim ailemize gelmis. Kizim gibi görmeye çalışırım. Oglumun hatri icin de yardımcı olurum. Hamileyken, çocuk doğduktan sonra elimden geldiğince yardımcı olurdum diye düşünüyorum. Kızım var diyorum mesrla evlendiği zaman temizliğine, misafir geldigi zaman yemegine, tatlısına, hamileyken temizligine , lohusayken bebeğinin bakimina her şeyine ben koşacağım. Ama gelinim olsaydi yine koşardım diye düşünüyorum çünkü o da yabancı değil oğlumun eşi. Kızım oluyor o da sonuçta 
tarafından
Anladim canim kusura bakma uyku sersemiydim seni çok iyi anlıyorum.  Bir de kalkip demişler ki sen gelinsin kızı değilsin. Gelinsin evet ama oğlunun eşisin. Namususun. Sonucta aile icine gelmişsin sen de açık açık soyle çocuğum kucuk elimden geldiğince yapıyorum de canim kafana takma hiç gerçekten çocukla zor oluyor cok zor hatta
(774 puan) tarafından
Estağfirullah canım.. aynen çok doğru söylemişsin insanlar gelin sadece yabancı el kızı gözüyle bakıyolar ama oğlunun namusu sevdiği kadınsın gözüyle bakmıyorlar.. gerçekten ben şuan eşimle de oturur konuşuruz söylerim yani ileride gelinim olursa elimden geldiğince hep yardım edicem yanında olucam annen gibi.olmicam drim o da der hep bende yanlarında olucam inşallah diye öyle de olmak lazım yani yeri gelince torun diye sevmesini biliyolar bide utanmadan 2. Sorar gibi laflar ediyo böyleleri gerçekten torun falan haketmiyorda işte bakma
tarafından
Ben de eşimin ailesinden 1 iğne görmedim canım. Ne anne olabilmişler ne de baba. Tabi ki bu benim içimde ukte olarak kaldı. Kızım iyi olsun ne yapalim canim. Nerede yaşıyorsun bu arada :)
(774 puan) tarafından
Kocaelideyim ben canım
tarafından
Oyle canim her insan sevemiyor. Sahip cikamiyor malesef
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Evet yapmak zorunda değil ama oğlunun eşini de o zor günlerinde yüz üstü birakmamaliydi. Vicdan meselesi bu gayet de. Yarın bir gün lafı sözü geçtiği yerde laf sokarsınız, zorunuza gitmesi gayet doğal. Sonuçta siz de onun torununu tasidiniz ve buyutuyorsunuz. Karışmaya, akıl vermeye gelince her şeye burunlarını sokuyorlar ama çocuk doğduktan sonra 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama eşimde yüzlerini gördü arkalarında durmadıklarını anladı daha hiç bişeyimize karıştırmıyoruz onları
0 oy
tarafından
Sen ek kızısın bacı. 
(774 puan) tarafından
Aman ek mek istemem :)) geliniyim işte yapacak bişey yok :)
tarafından
Malesef herkes bir tutmuyor keşke tutsa :)
0 oy
(598 puan) tarafından
Sizin anneniz nerde yakın mı? 
(774 puan) tarafından
Evet yakınız annemle arabayla 5 dk kadar uzaklıkta yürüyerk 25 30 dk mesafe
(598 puan) tarafından
İşte herkesin annesi kuzum aynı evde bile yaşarsanız kaynanayla anne gibi olmaz tabi ki kızına farklı davranır. Senin annen gelmedi mi peki yardıma falan
(774 puan) tarafından
Canım gelmezmi temizlik yapıcam diye kaç kez geldi ben istemedim annemin tırnaklarında rahatsızlık var yo yüzden istemedim ama diğer türlü hep yemek yaptı getirdi evine çağırdı geldi bizde yaptı kardeşim buraya geldikçe onunla bişeyler yaptı gönderdi kendisi bide çalışıyo evde olsa hep çağırırdı eminim
(598 puan) tarafından
Tamam canım işte herkesin kendi annesi kendi evladı boşver kaynana ne kadar iyi olursa olsun kaynanadır.
0 oy
(4,167 puan) tarafından
O kendi kızı sen el kızısın. Senın ıcınde o bir kaynana anne degil. Sıkma canını elimden geldıgı kadar kendi ısını kendin yap kimseye minnet etme. Yeri gelıncede lafını cak bu kadar.. 
(774 puan) tarafından
Yok canım ben kimseye minnet etmiyorum çok şükür.. ama aynen herşeyin bir yeri zamanı var bişey olunca yapılanları vururum yüzüne kinci değilim kesimlikle ama insanın zoruna gidiyo bazı şeylerde
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ya bilmiyorum böyle şeyleri beklemek ban tuhaf geliyo açıkçası benim oğlum 14 aylıkken kızıma hamileymisim yani bir görsen oğlumun piskolojisi bozuldu lavabodan asla cikamazdim mutfağa gittiğim gibi kusardim yemek bile yapamazdim eşim kaç defa dışarıdan istedi yan.tarafta amcamlar oturuyor yengem de akraba yani babamın dayısının kızı bir defa olsun demedi sen hamilesin al bu yemeği ye diye kayınvalidem de aynı şekilde hiç demedi bu yemeği yaptım sana da gönderiyorum diye işte annem bir iki defa evi temizliyemiyodum aglamktan canım çıktı o geldi yardıma ama ben doğum temizliği bile yaptım annemi dahi cagirmadim küçük çocugum olmasına rağmen yaşlı da değil 42 yaşında ben kimseye biseyler yaptırmayı sevmiyorum ha bak şuan alt komşum hamile çok sevindim o bana bişey göndermedi hiç belki.dusunmedi biz hiç birbirimizin evine bile gitmeyiz ama ben ogrendigimden beri biseyler götürmeye çalışıyorum boşver bunları dert etme kendine 
(774 puan) tarafından
Canım bende doğuma kadar herşeyimi kendim yaptım çok şükür asla ondan bişey beklemedim ben zaten..atıyorum camları silcez şunu yapıcaz dediğimde kaynanam sanki ondan iş bekliyormuşum moduna girip heöen o da benimde camlar silinecek ev temizlenecek lafınını yapıyordu o yüzden yanjnda daha hiçbişey demedim..  ama insan yemeğe çağırır bişey yapar dimi ya da gel benim evimde yemeği yapıver yapmadı ben iğne ilaçla durdum hep  bulantım son aylarda yoktu evet ama çocuk hep bi yerde duruyodu karnıma çok baskı veriyodu 10 dk zor ayakta duruyodum vallahi bi çorbayı bile yata kalka zor pişiriyodum ve bunların hepsini biliyodu o kızı tabiki de fsrklı olcaktır ama bende onun torununu taşıyorum ben sanki hamile değilmişim gibi görüldüm onların gözünde ama Rabbim herşeyi biliyo Allaha bıraktım herşeyi ne diyeyim ki
0 oy
(46 puan) tarafından
Ağzınla kuş tutsan bu neden bülbül değil der palavra bulur.Gülüm hiç yaranamazsın sevmezler kaynana gelini sevmez bu bir gerçek.Bende o kadar şey yaşadım günlerce gecelerce ağladım yan odada kaynana sormadı neyin var diye.İş yapıyorum sen yapma bişey olur sonra iş yaptım dersin.İnsan bir der torunuma zarar gelmesin sen otur.Kızz bu kaynananın dilini yılan soksun emi.
(774 puan) tarafından
:)) tamm el kızı olarak görebiirler ama bizlerde onların torununu taşıyoruz ama işte hiç gelir onlara aman kuzum yılan falan sokmasın banane kötülüklerini istemem ben Allaha havale ettim Rabbim biliyor hepsini
0 oy
tarafından
Canım sen kaynana güvenip çocuk yapmadın herhalde emin ol doğum olunca daha çok yardım gerekecek ama kaynanan yine yardım etmicek hatta görümcenşn bebesiyle daha çok ilgilenecek benim bebeğimi daha az seviyor diye üzüleceksin belki de. Yani demekki o kadın kıızına daha çok değer veriyor seni o kadar benimsememiş. Bu durumda yapılacak tek şey sende onu fazla takmıcaksın zorluklarla kendin eşinle birlikte baş ediceksin kaynanan hayatında yokmuş gibi davran olsun bitsin 
(774 puan) tarafından
Kuzum benim çocuğum doğdu şuan 9 aylık.. ama daha diğer torun doğmadan aralarında ayrım başladı bile çoktan.. ben asla kaynanama falan güvenerek yapmadım kendimiz istedik öyle Rabbim nasip etti
(774 puan) tarafından
Doğumdan hemen sonra da saolsun zaten kendi annem sürekli geldi  yardıma 1 hafta bizde kaldı hatta sonrasında sürekli gelip gittiler inanır mısın kaynanam annemleri çekemedi öyle gelmelerini bize o dönem surat çok yapıyordu annemede bana da
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Elden aile olmaz takma kafana 
0 oy
(912 puan) tarafından
Valla vur yüzüne ben de öyle yapicam dua ediyorum kızı hamile kalsın da içimi rahatlatim diye 
(774 puan) tarafından
Vursam da anlaöaz bu kuzum işine geldiği gibi yapıyo hiç uğraşamam Rabbime havele ettim
(912 puan) tarafından
Allahim sabır versin ne diyim insna çok dokunuyor gerçekten
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Düşüncelerinde haklısın .Benim kaynanamda beň hamileyken karnım burnumda hazırladığım sofraya otururdu ,el gibi yer kalkardı siniyi kaldırıvermezdi.Yapamadığın bi işin var mı diye sormadı.Sonra ben bunu eltilerimle paylaştım , diğerlerine de aynı davranmış .Eltimin biri başka ilçede arabayla 1saat arası var.Kaynanam bebek görmeye bile 2-3ay sonra gitmiş.Görümcem yok.Şimdi ben de ona göre davranıyorum .Sende onlara mesafeli davran. Malesef öz kızları gibi görmüyorlar.
(774 puan) tarafından
Beterin beteri var diye boşuna dememişler gerçeten ne diyim yazıklar olsun öyle kaynanalara ben zaten mesafeliyim o yüzden de trip atıyolar bana napsak yaranılmıyor
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kız ile gelin asla ama asla bir olmuyor işte kim ne derse desin sana eziyet etmesinde versin işinide yapmamış olsun bir şey olmaz 
(774 puan) tarafından
Tabi orasıda öyle çok şükür biraz çekememezlik dışında bir eziyetş olmadı inşallahta olmaz
(4,426 puan) tarafından
Hiç takılma boşver bu dünya da ne ekersen onu biçersin ben de üç sezaryen doğum yaptım kaynanam peh sanki doğum mu ettin sezaryende ne var mis normal doğur da gor dedi velhasıl kızı da üçüncüye hamile kaldı sezaryen doğum yaptı 40 gün ağladı kızına sezaryen oldu kımıldamıyor diye bana da kalk kalk ne yatiyon sezayenli yatmaz iyi olmazsın demişti ") yani ilahi adalete benim güvenim sonsuz
(774 puan) tarafından
Ayy inanmıyorum ya Allah aşkına sezeryan aslında daha zor ameliyat geçiriyosun bu insanların kafası neden bunu basmıyor bende sezeryan oldum çocuk riske giriyordu direk sezeryana aldılar şükür benimki öyle şeyler demez kendiside şahit oldu durumuma işte hiçbir zaman için büyük konuşmicaksın kimseyi küçümsemiceksin çok fenaymış seninki
(4,426 puan) tarafından
Ya işte öyle canım benim hani benimki dert yaristirmak değil yanlış anlama ama bunlarida kafana takma çok saçma sapan şeylerle kendini yıpratma canına yazık valla
(774 puan) tarafından
Yok canım öyle düşünmedim zatende değişikler işte takmıyorım bende zaten yoksa bunları düşünerek ömür geçmez

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 301 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 483 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 584 göst.
0 oy
6 cevap 228 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Sehergenc (866 puan) tarafından soruldu