0 oy
916 göst.
Aile kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar ben hamileyken kaynanam 1 kez olsun bana evime temiliğe yardıma gelmedi 7 8 aylık hamileydim eve klima taktırmıştk o dönem ev aşırı toz olmuştu eşimde gitti çağırdı annesini ama ben kızmıştım eşime biz yaparız niye çağırıyosun die aynı binadayız aile binası burası yabi kaynanam o sıra kaç defa eve gelip klima takılıyomu diye bakıp bakıp gitti eşimde temizlik için çağırınca zaten çok gönülsüz geldi valla direk anladım..

her neyse şimdi kızı da hamile kendi ağzıyla söyledi ona temizliğe gittim falan diye gitsin tabi hamile insana yardım çok sevap ama bende hamileydim ve hamileliğim çok zor geçti benim iğne ilaçlarla duruyordum kanamalarım oluyodu düşük tehlikem vardı 1 jere bile kendi rızasıyla gelmedi bana..  kızını her sabah akşam yemeğe çağırıyo yemek yapıyorum diye uğraşmasın diye benim eşim mesaiye kalırdı ayda bir iki kez bilirdi mesaide olduğunu hiç.demezdiki gel tek yeme bizde ye ben bazen konusu açılınca derdim çorbamı bile zor pişiriyorum diye hemde öyleydi gerçekten çocuk özellikle son zamanlarımda karnımın bi yerine toplanıyodu zor nefes aldırıyodu bana... Gerçekten şimdi bunlara şahit olunca insanın yaşadıkları aklına gelmiyo değil görümcemin hiçbi sıkıntısı yok maşallah hamileliği de öyle rahat geçiyo ona rağmen kaynanam böyle.. tamam kızıdır tabiki yapsın ama benim de ne sıkıntılar yaşadığımı biliyordu sonuçta sanki şuan bi tek hamilelik yaşayan görümcemmiş gibi yapması ne bileyim ya kıskanmıyorum kesinlikle ama zoruma da gitmedi değil bunlar.. 

32 Cevaplar

0 oy
(2,096 puan) tarafından
Nasıl ki benim gözümde annem ve kaynanam bir değilse onun gözünde de ben ve kendi kızı bir olamaz alınmam buna, evet keşke sana da yapsaymış bu insanlıkla alakalı bir şey ama kızının bir adım önde olmasını da yadırgamam kendi adıma
(774 puan) tarafından
Bende yadırgamıyorum ama sonuçta bende onun torununa hamileydim yani..
-Reklam-
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Kız o tabiki fark olacak haklı olarak sen gelinle kızını aynı mı tutarsın ben tutamam ne yalan söyleyeyim benim doğurduğum büyüttüğum tabiki gelinle bir olmaz seninde annen sana yapsın benimde kaynamam kızlarına yapardı bana hiç ama hiç bir faydası dokunmadı hiç bir zaman benimde annem yaptı hamileliğim hep onlarda geçti neredeyse hiç kıskanıyorum neden diye demiyorum kızlaridir daha çok yapsın tabi sende üst kattasin arada seni yemeğe çağırabilirdi o kadar da değil 
(774 puan) tarafından
Valla canım sana bişey diyim mi oğlum ileride evlendiğinde eşine maddi manevi seve seve yardım ederim oğlumun sevdiği kadın namusu torunumun annesi der gerektiğinde baş üstünde tutarım ben şiödiden kendime bu yönde düşüncelere başladım bile inşallah Rabbim nasip ederde gelinim olursa kaynanam gibi olmicam.. evet gelinim kızımla bir olmayabilir ama desteğimi de asla esirgemem gelinle kızını ayırabilirsin ama torunları ayırmaması lazım bizimki şimdiden başladı bile...
(1,356 puan) tarafından
Evet aynen öyle bende o düşüncedeyim kızımla bir olamaz ama elimden geldiğince herşeyine yardımcı olurum inşallah
0 oy
(5,273 puan) tarafından
Elti olsa tamam da kızıyla kendini bir tutman çok saçma
(774 puan) tarafından
Ben asla kendimi kızıyla bir tutmadım tutmamda ama insan komşusu olsa acır üzülür yardımına gider benimki öyle şeylerde pek sıcak değildir aynı binadayız bide vurdumduymaz oldu resmen yoksa banane kızına naparsa yapsın sadece zoruma gitti bende insanım yani gavur çocuğu değil onun torununu taşıyodum kusura bakmasın
0 oy
(572 puan) tarafından
Merhametle alakalı bir durum merhameti olsaydı herkese olurdu o sadece kendi kızını düşünmüş 
(774 puan) tarafından
Aynen bende o düşüncedeyşm
0 oy
(1,592 puan) tarafından

Yaa kıyamam sana ben bacım benimde hamileliğim çok zordu doğuma kadar Dr 20 dakikadan fazla ayakta durmayı yasaklamıştı bide ben 12 yıl tedavi gördüm ne zahmatler ne zorluklar ama eltim evlenir evlenmez kendiliğinden hamile kaldı ve bir riski de yoktu buna rağmen neler neler ahh :ermm: bide bu dediklerini görümcen değil de eltine yaptığını düşün :D tabiki evlattir ayırmasın ama kendi kızlari başka oluyor malesef 

(1,592 puan) tarafından
Görmeyip duymamaya çalış eğer yapabilirsen hayat senin için çok güzel olucak dilerim de öyle olsun ❤️
(774 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım şimdiye kadar yaptığı biçok şeyi görmemezlikten geldiysem bu yaptıkları o zamankilerin yanında hafif kalır :)
(1,592 puan) tarafından
Hep öyle canım ya inan iyi diyeceğimiz kaynana heralde şurada üç falan çıkar :/
(774 puan) tarafından
Aynen öyle ama inşallah ben gelinime güzel kaynana olucam hep öyle niyet ediyorum
(1,592 puan) tarafından
Eminim olursun canım insan yedisinde neyse yetmişinde de o olur
0 oy
(5,296 puan) tarafından
O kızı sen el kızısın yavrum bosver esinle iyiysen takma kafana hayati kendine zindan etme
(774 puan) tarafından
Aman yokmcanım ne zindan edicem onlar için falan o psikolojiye girmem bile ama sadece zpruma gitti hepsi bu yani ben hamileyken bi kere bile kapımı çalıp yardıma ihtiyacın varmı demedi temizlik yaptığımı bilirdi 2 3 saat sonra kapıya bitirdin mi temizliği diye gelirdi bitiriemediysem bile hala temizlik mi yapıyosun derdi ee aihamike olunca yavaş yavaş anca yapılıyo temizlik hemen bitmiyo zorlanıyosun
0 oy
(800 puan) tarafından

Sen el kızısın tabi birsey yapmaz. Ayni durum benimde basima geldi. Bende cok guzel mesafe koydum arama. Hamileligim zor gecti dogumum zor oldu. Sutum oldugunu gordugu halde sutun mu yok sutun mu deyip o psikolojinin uzerine daha cok strese soktu. Sonra ben iyi oldum bebegim sevilmelik oldu simdide gelmek istiyor surekli oldu canim dedim :) kime baktiysa zor gunlerinde yaslanincada o baksin 

(774 puan) tarafından
Aynen canım bizde 9 aylık olduk şimdi çocuğumu alıp alıp evine götürmek istiyo her seferinde vermiyorum kin tutmam ama ileride başıma gelicekleri de az çok kestirebiliyorum görümcem 2 3 haftaya doğuracak onun çocuğu olunca benimki hiçe sayılacak eminim o yüzden çok yüz vermiyorum gitsin kızının çocuğunu sevsin zaten şimdiden başladı ayrımcılık yapmaya
0 oy
(777 puan) tarafından

O kızı sen gelinisin maalesef böyle bi ayrım var hele birde seni kızı gibi göremeyip gelini gibi görüyosa bu durumlar çok normal canını boş yere sıkma bence çokta umursama sen onu annen gibi görüyo musun önce bunun cevabı ver kendine :)

(774 puan) tarafından
Ben beni de kızı gibi görsün kabul etsin demiyorum canım ama insan yardım etmese bile bari gel dil ucuyla dahi bi sor yardıma ihtiyacın var mı diye emin ol o öyle sorsa ben yaptırmam hiçbişeyimi ona klima takılmıştı eve eşim temizliğe çağırmış annesini bana demedi bile sonra çok kızmıştım eşime neden çağırdın biz yapardık diye gönülsüz geldi o zamanda yani bem sevmem birinin öyle gönülsüz bana yardım etmesini
(777 puan) tarafından
Gönülsüz yapılan işi bende hiç sevmem canım kayınvalidelerin çoğu böyle davranıyo sanırım tabiki annen gibi olamaz hiç bi zaman annen merak eder arar sürekli ama o bi kere arar tamam sıkma tatlı canını boşver
0 oy
(679 puan) tarafından
Ee bu işler böyle com haklisin bir kere lafını sok içini rahatlat 
(774 puan) tarafından
Aman uğraşamam canım ya ben biley dersem o şimdi inadına inadına bana göstere göstere bişeyler yapar naparlarsa yapsınlar umrumda değiller benden uzak olsunlar da başka biley istemiyorm
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Bak yavrum haklısın. Ama o kızı. Ne olursa olsun asla bir gelin bir insanın kızı gibi olamaz. Yanı kızına yaptıgını kendıne bajleme
(774 puan) tarafından
Evet haklısın ama insan dışardan biri olsa üzülür hamile bi insana gelir yardıma benim annemde kaynana olucak inşallah zamanı gelince eminim her zaman yardımcı olur gelinine olmasa da zaten biz söyleriz ya da biz yardım ederiz gelin istediği sürece

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,440 göst.
30 Haziran 2024 Aile kategorisinde Sblllll (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 320 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 507 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 747 göst.