0 oy
791 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar oğlumun küçülen kıyafetleri var çok değil yeni doğdu zamanlardan kalan geçen gün eltim mesaj atmış eşime bebeğinin küçülenlerini gönderir misin diye erkek bebeğe hamile oda eşimde olur demiş kaynım çalışmıyor şu anda onun için bende gönderelim dedim iki gündür ayarlıyorum ama içim bir buruk onları hiç vermek istemiyordum kimseye eşimde hepsini vermek zorunda değilsin anısı olanları özel olanları sakla dedi bende hastane çıkışlarını ilk giydiği kıyafeti falan ayırdım diğerlerini poşetledim yarın kargoya vericem ama hala içimde bişey var sanki onlar giderse oğlumla anılarımda gidecekmiş gibi geliyor çok abartıyorum farkındayım ama ne yapabilirim bir bebek giyecek burda eskiyip gideceğine onuda düşünüyorum 

25 Cevaplar

+1 oy
(48,610 puan) tarafından
eltin sana sorsaydi keske buraya tek ben mi takıldım acaba 

bende corabina kadar herseyini sakladim sonra arkadasima verdim bazilarini geri alicam o giydirince
tarafından
Eltimde numaram yok canım ben o tarafla konuşmuyorum sadece eşimin anne ve babasında var numaram o yüzden eşime sormuştur
-Reklam-
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Yaa bende hepsini sakladimm. Kimseye veremem heralde bi sure. Hatta ilerde torunum kullansin isterim :D seni cok iyi anliyorum yani. İmkanin varsa yeni al gonder. Ben oyle yapardim hem karsi tarafin daha cok hosuna gider.
tarafından
Onuda düşündüm aslında ama yanlış anlarlar mı diyede düşündüm bilemedim yani
0 oy
(1,044 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Eşiniz gayet mantıkli konuşmuş aynı durumda sizde olabilirsiniz ki şu devirde tek zıbın 50 lira hemde yabancı gitmeyecek benim oğlum ablamın oğlunun kıyafetini giyerek büyüdü aynı döneme denk geleni çekip kolaj yapıyoruz paylasiyoruz

tarafından
Bende diyorum saklayıp ne yapacaksın o kadar eşyayı yer kaplayacak sadece diye ama ilk bebeğim hiçbir şeyinden ayrılmak istemiyorum
(1,044 puan) tarafından
Bakın bu tulum kuzenimin çocuğunun ablamın oğlu giydi benim oğlum giydi şimdi bir kuzenimiz daha doğursa onun bebeği giyecek
0 oy
tarafından
Bende hastane çıkışı dışında diğer bütün eşyaları verdim eltime.en iyisini yapıyorsun bence durdukça sararır falan kötü de olurlar 
tarafından
En azından birinin işine yaramış olur israf olmuş olmaz demi
tarafından
Tabii ki, yani ileride bir çocuk daha düşünürsen saklamak mantıklı ama düşünmüyorsan  ver gitsin
0 oy
(590 puan) tarafından
Ayy bende öyleyim vermedim hepsi bosetli bazanin altında :) vermeyi de düşünmuyorum napiyim kıyamıyorum bebeğimin hatırası 
tarafından
Bende öyle düşünüyordum ama ihtiyacı olan bir bebek olunca kıyamıyorumda bebeğe
0 oy
(1,736 puan) tarafından
İnanın bi zaman sonra verecek yer arardınız. Çünkü çok çabuk küçülüyorlar ve çokk birikiyorlar, onlara da yer lazım. Ben ilk oğlumun çoğu eşyasınj verdşn kuzenime. O da sonra bana verdi şimdi küçük oğlum giyiyor. Ama küçülenleri artık geri dönmemek üzere veriyorum başkasına :) anısı olan şeyleri sakladım. Hastane çıkışları, ilk bayramlıkları, ilk tulumu vs. 
tarafından
Bende öyle yapıcam sanırım anısı olanları ayırdım onlar hatıra kalacak
0 oy
tarafından
Valla ben kızımın hiç biseyini saklamadim sadece ilk bayramliklarini sakladım neden evde boş boş dursun ki ihtiyacı olan o kadar çok kişi varken

Oğlum daha 49 günlük ama şimdiden kuculenleri ayırıyorum hepsini ihtiyaç sahibine vericem
tarafından
Bir bebek giyecek olan israf olup dolap bekleyeceğine
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Bende ilk çocuğumun herşeyini yegnime verdim ama hastanede giydikleri hariç çok pişmanım keşke birkac parça daha birakmsaydim anı diye ikinci çocuğumun herşeyi duruyo verecek kimseyi bulamadım bide 3 üncü çocuk istiyo kocam ondan sakladım olmadı hatırası olanları bırakıp dağıtacam
tarafından
Bende öyle yaptım ilkleri hatırası olanları ayırdım diğerlerini vericem
0 oy
(264 puan) tarafından
Cok takilma canim bende hastane cikislarini kizlarin ilk elbiselerini oglumun tulum ve ilk pantolon ve gomlegini sakliyorum geri kalan herseyi verdim ihtiyaci olanlarda faydalansin hel dualarini alirsin
tarafından
Öyle yapıcam bende özelleri saklıycam
0 oy
(138 puan) tarafından
Ver gitsin canim benim kızlarımınki sandığında duruyor çok sararmışlar arada açıp havalandirdigim halde kızlarım şimdi biri 11 2.si 8 yaşında birde 5 yaşında oğlum var geçenlerde yine açtım baktım şuan 4.ye hamileyim kızım olacak inş onları giydiremem yanı çok yıpranmışlar hastane çıkışlarından fln bahsediyorum yani ee dura dura da nolacak 
tarafından
Şimdiden sararmaya başlamışlar beyazlar daha 8 ay oldu doğum yapalı
(361 puan) tarafından
Sararmaması için ne yapmak gerekiyor acaba
0 oy
tarafından
Henüz bebeğim doğmadı ama senin yerinde olsam ben verirdim. İsimli olanları ve anısı olan şeyleri bırakırdım sadece. Hele ki şu devirde her sey bu kadar pahalı ve ihtiyacı olan biri varken niye evde durup bazanın altında beklesin ki. Hem yabancıya da gitmiyor canım bence gönül rahatlığıyla ver ortalık ateş pahası o yavrucak nasiplensin 
tarafından
Evet bide kaynımın patronu hapse girdi bi anda işsiz kaldı durumlarıda yok şu anda 2. Çocuk bu o yüzdende gönül rahatlığıyla vermek istiyorum
0 oy
(462 puan) tarafından
Bence abartmıyorsun ben şahsen hiçbirşeyini vermem saklıyorum belki 2. Çocuğu yaparım. Benim de teyzemin görümcesi hamileymiş anneme demiş selin atmasın versin diye annemde selin onları saklıyor vermez demiş. Birde ben böle şeylere takarım mesela eltin neden seni değil de eşini arıyor.
tarafından
Normalde böyle şeylere önem veren birisi değilim ama konu bebeğim olunca önemli oluyor ben konuşmuyorum eşimin tarafından kimseyle eltim ama belki daha bir kere gördüm numarası bile yoktur bende benim numaram da o taraftan kimsede yok sadece anne ve babasında var
(462 puan) tarafından
Bilmiyorum canım durumu kötü demişsin zaten eşinin dediği gibi yap bir kaç şeyini hatıra olarak sakla sende kalsın.
0 oy
tarafından
Ver cnm evde yer kapliyacak. Giysin benek
tarafından
Anısı olanları ayırdım diğerlerini vericem inşallah
tarafından
Ama su da var kacinci cocugun bilmiyorum ama. Yarin bir gun yeniden cocugun olursa bunlari giydirirsin. Yenisini almak cok pahali artik
tarafından
İlk çocuğum ama 4-5 sene en az çocuk düşünmüyoruz
0 oy
(30 puan) tarafından
Hayır canm abartmiyorsun ben de veremezdim gayet normal 

Hala o kokusu var kıyafetlerinde çok haklisn bence 
(30 puan) tarafından
O değil postu hortlattim :)
tarafından
Tarih 2022 ve post sahibi yok sjsjsj
tarafından
Allah canını almasın yorum yaptım bir baktım post tarihi 2022 dondum kaldım sildim yorumumu :)
0 oy
(2,626 puan) tarafından
Ben de kimseye vermek istemiyorum. Hepsini yıkayıp ütüleyip kutunuaoiyirim bakalım ne zamana kadar saklayacağım ♥️
0 oy
(1,469 puan) tarafından
Bende verdim hep küçülenleri yeni dogan kıyafetleri zaten her birini birkere giydiremiyorsun da hemen büyüyorlar sonuçta bende zor zamanlar geçirdim bende başkasından aldım şimdi durum iyi ve isterim ki bende başkalarına yardım edeyim şuan hamileyim ve evde küçük bir zıbın bile yok yani hesapla nasip olursa cinsiyeti ögrendiğimde başlicam alışverişe yani sende ilk giydirdiklerini battaniyesini filaan saklarsın  gerisini hatta bebek bezi yeni dogan 2,3 takım yeni kıyafette alıp içine ekleyip gönderebilirsin sonuçta kargo gidiyor ve emin ol çok sevinicektir ihtiyacı olmazsa istemezdi
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Ben de anısı olan kıyafetlerini ayırdım, diğerlerini verdim ihtiyacı olana. 
0 oy
(29 puan) tarafından
Ne olacak sanki verin ilk giydiği tulumu eldiveni saklayın size özel gelen 1 2 parça gerisini verin giysin yazık bi tane daha bebek faydalanacak valla benim bi oğlum var 2.ci si erkek olmasaydı herşeyüni dağıtırdım durdukça sararacağına ihtiyaç olan bi bebeği büyütsün 
0 oy
(361 puan) tarafından
Bende bebeğime tek tük kıyafetler aldım. A dan z ye alamadım maddi durumlardan dolayı. Yakın çevremde bir iki kişi vardı onlar verdiler kıyafet. Bayağı götürdü beni. Giydirdim ettim. Zaten çocuğun yediği helal giydiği haram demişler. O kadar giydirdim eskime bile olmadı. Temizledim ettim bana verenlere geri teslim ettim. Herkesin bir anısı vardır diye. Bende kalsın istemem başkasının eşyası. Ama kendi aldığım kıyafetleri vermedim kimseye. Toplasan zaten epi topu kaç kıyafet aldım. Mesela sepet ahşap beşik çok hoşuma giderdi. Yıllar bildiğim bir ablam var  onda vardı 2 bebe büyüttü. Dedi al kullan kendi söyledi. Aldım 6 ay kullandım sonra geri verdim beşiği ve bebeği oldu. Beşik 4 çocuğu çıkardı. Allah razı olsun. Yani çok önem verdiklerini falan ayır kendine özel olanları. Geri verir belki sana aldıklarını 
0 oy
(787 puan) tarafından
Hangi birini sakliycksn ki

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 905 göst.
0 oy
12 cevap 635 göst.
22 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 181 göst.
14 Aralık 2023 Aile kategorisinde Perihan.. (30 puan) tarafından soruldu