0 oy
944 göst.
Diğer kategorisinde (200 puan) tarafından
Sohbet amaçlı aciyorum sadece ne zamandır yoktum sohbet edeyim istedim. 

Kızlar eşinizin para durumunu hep bilmek ister misiniz? Yani mesela bey gelirken şunu al bunu al deseniz o da ya benm param yok biliyorsun isteme benden bişey dese...? 

Ya da bilmemek adam size parasını söylemez ama şunu al bunu al dediğinize parası olmasa bile sağdan soldan borç bulup alip getien bı eşiniz mi olsun istersiniz? 

Bana kalırsa bilmemek daha güzel. Benm annemle babam da öyleydi. Annem sorardı paran var mı diye babam ne istiyorsun şöyle alayım para sorma bana derdi. Borcu da çok vardı ama sağolsun 6 kerdesiz ne bana ne diğerlerine ne de anneme bir gün olsun param yok demedi. Birgün olsun eli boş gelemdi eve yokluk hiç çekmedik sagoslun var olsun. Bu arada zengin değiliz. Babam gazı. Bir tek maaşı var o da askari ücretin altında yani. Yanlış anlaşılmasın ;) 

54 Cevaplar

0 oy
(4,343 puan) tarafından
Çok şükür kazancı iyi zaten bende çalışıyorum bir gün olsun bana maaşımı sormadı ne kadar aldığımı ne zaman maaş yattığını ya da maaşımı ne yaptığımı sormaz ben söylesem bile aklında tutmaz eve bir şey aldığımda kızar sen harcama yapma bana söyle ben alırım diye hatta kredi kartına çok yüklendğimde eşim yapar ödememi ben sıkışmıyım diye bu huyunu çok seviyorum çok tok gözlü 
-Reklam-
0 oy
(1,924 puan) tarafından
Canım ben eşimin kaç parası olduğunu bilmem ama aylık benm kartıma ev ihtiyaçlarına yetecek kadar para atar ne aldın demez. Ben sadece mutfak alışverişini yaparım onun dışında eve kaç fatura geldi ne zaman geldi hiç bilmem eşim kendisi geldiği gibi telefondan öder banada şu kadar fatura ödedim şu kadar kira ödedim diye minnet etmez söylemezde.  Ama kaç parası olduğunu bilmiyorum. 
0 oy
(12,454 puan) tarafından
Eşimin net ne aldigini bilmem sorma gereği duymadım ama lazım bisi olursa paran varsa sunu alir mısın derim varsa alir zaten yoksa almasın borç sevmeyiz ikimizde
0 oy
(1,270 puan) tarafından

Bilirim bilmek isterim çünkü başkasına boyun bukmesini asla istemem yani yoku bilen biri yok olduğunu bile bile suna al demez ben demem yani 

0 oy
tarafından
Eşimin hesabını şifresini bilirim aylığını bilirim günlük ne kadar harcamış bilirim ne dersem demeden de alır ve o da söyler aramızda bunun sohbeti olur o anlatır bana herşeyini bisey saklamaz gizlemez ve borç yapmayı asla sevmez ac kalırım der borç almaz 
0 oy
(497 puan) tarafından
Paralar bende olur sürekli eşim para taşımayı sevmez ihtiyacını alır bana verir bende bisey istiyosam parasını verir aldırırım ama tabikide her istediğimiz olucak diye bisey yok yok olduğunu da bilmeliyiz
0 oy
tarafından
Eşim maaşını alır içinden de kendine yetecek kadar harçlığını alır gerisini bana verir. O biraz savurgan ben tutumluyum.
0 oy
(49,777 puan) tarafından
parasinin olmadigini bilirim istemem saga sola yüzünü egip borç yapmasindan iyidir 
0 oy
(461 puan) tarafından
Benim eşimde öle evin eksiği olduğu zaman alır hip para yok demez. Ama ay sonu parası bitmeye yaklaştı mı anlatım tekel sigara yerine tütün alır :):)
0 oy
(7,035 puan) tarafından
Acil bir şey ise alır getirir değilse şuan kalsın der anlarım zaten ila herşeyi açık etmek gerekmiyor yada ben müsait isen alirmisin derim oda musaitim yada değilim der 
0 oy
(9,311 puan) tarafından
Biliyim tabii canım o borcda bizim borcumuz niye parası yokken biseyler isteyim ki...

Şükür eşimde yok demez ama yoksa desin isterim Allah'm o kadar çaresiz duruma düşürmesin kimseyi şükür halimize ne zordurumda olanlar var
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Anladım canım. Eşim para konusunda herşeyi söyler anlatır bana. Ama maaşını net olarak bilmem. Sıkışık olduğu zaman param yok acil bi ihtiyacın olursa söyle der. Bazen canımın çektiği şeyler olur alır bende çok üstelemem ya
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Eşimin bütün parası evde olur akşam da yatmadan hatırlatırım paran bittiyse al diye çok şükür şimdiye kadar hiç param yok muhabbeti dönmedi zaten olup olmadığını bilirim 
0 oy
tarafından
Ben bilirim ne kadar parası olduğunu tüm alışveriş işi bende 
0 oy
(277 puan) tarafından
Canim gelir belli.. giderde belli olunca az çok para olup olmadığını tahmin edebiliyorum benim her akşam ama her akşam sorar bisey lazimmi cevabım hep aynı 2 ekmek :))
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Eşim saolsun kazandığını getirir bana verir bişey lazım olsaa bile ben alırım yada eşim ister bana şunu al diye ben alırım hesap kitap hepsi bende
0 oy
(1,169 puan) tarafından
cebinde ne kadar var bilmem hergun ekmek alir sadece ayda yilda ekstra birsey istersem canim bise cekerse paran varsa alir misin derim oda sonra aliyim askim veya şu gun şurdan aliyim der  tamam derim anlarim o zman parasi varsa da alir gelir yorgun degilse tabi hicte sormam yani
0 oy
(440 puan) tarafından
Para durumunu bilirim eşimin. Zaten istekler de ona göre olur. Ben bilmek isteyenlerdenim borc yapmasını istemem, neyse o.
0 oy
(7,106 puan) tarafından
Ne istesem alır ne kadar istersem verir :) istemeden bırakır 
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Valla net aldığı maaşı bile bilmem. Sıkıntıdaysa bu ay biraz idare edelim der çok ihtiyaç yoksa bişey istemem o zamanlar

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 282 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 696 göst.
14 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Guldnz&14 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,071 göst.
0 oy
38 cevap 720 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu