0 oy
617 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Rabbim kimseye ölüm acısı yasatmasin ama ölüm hepimiz için. Ben öldükten sonra esimin evlenip evlenmemesine takılmıyorum sonucta cevremde de goruyorum onca kocasi ölmüş kadın cocuklarinin basinda olup asla evlenmiyo ama adam yasli da olsa evleniyo bi sekilde. Esimle bu konunun muhabbeti gecti de eger ben senden once ölürsem de sen baskasiyla evlenmeye kalkisirsan cocugumu anneme götür yoksa gozum açık giderim dedim yani belki iyi uvey anneler vardir ama cok cok nadir o yuzden cocugumu uvey annenin buyutmesini ya da baska cocuk oldugu zaman benim cocugumu hor gormesini asla istemem bu konuda da tek anneme guvenirim benim emanetime gözü gibi bakar

38 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Senelerce yasimi tutacak hali yok sonucta :D Evlensin tabi 
tarafından
Aynen ben de evlenmesin diyemem ben ölmüşüm sonucta :D ama cocugum konusunda uvey anneye guvenemiyorum
(6,203 puan) tarafından
Uvey anneye ben de asla guvenmem cocugumu da anneme emanet etmesini soylerim
tarafından
Ben de o dusuncedeyim canm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evlenmesini isterdm en cokta kizima iyi bakmasini isterdm 
tarafından
Ben araya uvey girince iyi bakilacagini dusunmuyorum iste
tarafından
Hayat şartlari ne gösterir bilemeyiz canm rabbim iyi insanlarla karsilastirsn

Yalnizlik allqha mahsus canm kizimi anneme yada kaynanama birakmak istemem büyütmek babasinin yani eşimin hakki
tarafından
Esim tek olsa buyutsun tabi ki ama uvey anneye guvenemiyorum neler neler goruyoruz iyisi de vardir tabi ama denk gelir mi bilemiyorum hele de kendi cocugu olursa benim cocugumu hor gorsun istemem
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Dün sordum eşime  dedi ki bı daha evlenmem :)) bı karı dırdırını kaldiramazmış :D
tarafından
Hahaha o da farkli bi bakis açısı :D
(2,252 puan) tarafından
Benimki de muhtemelen oyle der :)
0 oy
tarafından
Çocuğunuz var arkanızda neden böyle şeyler düşünüyor ve dusunduruyorsunuz ki Allah korusun ben cevap vermiycem bu soruya
tarafından
Ya aslinda olay şöyle gelisti ben de asla boyle bisey dusunmek istemem ama dun ben mutfakta yemek yaparken bebegim altina yapmis esim cagirdi kokuyo degistir diye ben dedim suan gelemem yemek yapiyorum sen degistir ben beceremem dedi ben de dedim yarin obur gun bana bisey olsa ben sana nasil emanet edicm cocugumu dedim oyle oldu yani
tarafından
Ay Allah korusun ya bize bişey olursa aç açıkta kalır çocuklarımız . Elin karisi mi bakicak biz bile bazen öz evladigimiz oldugu kalde kızıyoruz ediyoruz . Hele bide ona anne demesi ne acı tövbe yarabbim
(7,935 puan) tarafından
kaka yapınca eşimde değiştirmek istemez aynen bende öyle diyorum , hasta olsam yapamasam veya ölsem napacaksın diyorum
tarafından
Iste o yuzden kendi anneme emanet ederim annemin bi lafi var anne uvey olunca baba gavur olurmus gercekten de oyle ben cocugumu gozumden sakiniyorum elin karisi bu sevgiyi verecek mi asla hele de kendi cocugu olunca benim cocugumu hor gorur o yuzden gozum acik giderim
0 oy
tarafından
Allah korusun cnm Rabbım sağlıklı mutlu huzurlu uzun ömürler versin inşallah benim eşim de hep bana diyor ki çok merak ediyorum ben ölürsem sen evlenir misn asla dedim ben çocuğuma hem Anne hem de baba olurum benim ilk ve tek sevdiğim iyiki onunla evlenmisim allahim acısını göstermesin başımdan eksik etmesin insallah
tarafından
Ama ben ona hiç sormadım tabiri de evlenebilir kızım için inşallah merhametli biri çıkar karşısına
tarafından
Canim biz kadinlar evlenmeyiz zaten otururuz cocugumuza hem anne hem baba oluruz ama erkekler oyle degil iste esim de diyo sana bisey olursa kendimi cocuguma adarim ama evlenir bence erkek sonucta
tarafından
Iste o konuda uvey anneye guvenemiyorum ya
tarafından
Evet cnm haklısın ama kime emanet edecn ki çocuğunu babasının hakkı onu büyütmek
tarafından
Iste diyorum ya bu konuda tek anneme guvenebilirim annem benim emanetime gozu gibi bakar
0 oy
tarafından
Ben öldükten sonra kim naparsa yapsın 
tarafından
Benim icin de oyle evlensin ama cocugumu dusunuyorm uvey anne ne kadar bakabilir benim cocuguma
tarafından
Benim annem ablam bırakmaz çocuklarımı canım eminim bundan
tarafından
Ben de bu konuda tek anneme guvenirim
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bizde tartıştık bayaa önce bu konuyu eşim Evlen sana sahip çıksın demişti ortalık iyi değil falan diye  sonradan yada boşver evlenme abim sana da çocuğumuz olursa onada bakar demişti bende evlenme dedim oda bebeğimiz sefil olmasın diye evlenirim ama çocuğumuz büyük olursa gerek yok evlenmem ben kendi başımın çaresine bakarım demişti :))
tarafından
Benim esim de kendimi cocugumuza adarim evlenmem dedi ama erkekler genelde evleniyo ya evlenecegini dusunuyorm o benden once olse ben zaten evlenmem cocuguma hem anne hem baba olurum esim de evlensin bir ömür boyu yasımı tutacak hali yok ama uvey anneye guvenemiyorum
(2,252 puan) tarafından
Ilginc valla esim olse de baskasiyla evlenmem gibi bir cumle kurmaz
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bizde bazen konuşuyoruz eşim yemin ettiriyo ben başkasıyla evlenmiyim diye, oda evlenmem başkasıyla diyo, ama tabi başa gelince nasıl olur bilinmezzz
tarafından
Ya ben bu konuda baskı yapamam veya bana yapmasini istemem sartlar neyi gerektirir bilemeyiz ben suanki dusuncemle evlenmem diyorum cocuguma hem anne hem baba olurum ama esim evlenir diye dusunuyorm erkek sonucta
(2,252 puan) tarafından
Aynen hayat ne gosterir bilinmez ama normal olan bir sizi gördüm burda:) kiminin esi evlen sahip çıksın sana demis. Esimin belana bu cumleyi kurdugunu dusunemiyorum ölür daha iyi yani
0 oy
(762 puan) tarafından
 Ir kadın tim dunyayı sırtında taşıyabilir ama erkekler yapamaz(istisnalar var tabi)  eğer çocuk VS varsa evlenmesine sorun olmaz ama tabi öyle onune cıkanla değil vicdanlı merhametli Allah korkusu olan biri olması lazım
tarafından
Tabi ki insallah vicdanli insanlarla karsilastirsin Rabbim ama neler neler goruyoruz ben cocugumu gozumden sakiniyorm kimsenin kendi annesi gibi olmaz ki hele de kendi cocugu olsun benim cocugumu hor görur
(762 puan) tarafından
İşte o yuzden diyorum ya Allah korkusu içinde olsun
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Bana bu dünyada lazım öbür dünyaya gidince onu mu dusunecegim :D ne isterse onu yapsın mutlu olsun yeter 
tarafından
Onun evlenip evlenmesine takilmiyorum zaten ama cocugumu da uvey annenin eline biraksin istemem
(13,036 puan) tarafından
Tabi canım onu kimse istemez dediğin gibi ama o saatten sonra yapacak birşey de kalmıyor maalesef kalan hayatına devam ediyor
0 oy
tarafından
Eğer çocuğumuz varsa çocuğum ayakları üstünde durana kadar evlenmesini istemem üvey anne elinde büyümesin eğer çocuğumuz yoksa evlensin hayat tek başına geçmez .. bazen ben öleyim derim sen ölünce öteki dünyada evlenirsin der :-D erkeklere huri var acaba bize Nuri var mıdır derim 
tarafından
Benim esim cocuk bakiminda cok zayif oldugu icin sirf cocuk kucuk diye evlenir evlenirse zaten ama ben de uvey annenin eline birakmasini istemem anneme gotursun kendi ne yapiyosa yapsn
tarafından
Benim annemde bakamaz yaşlı insanlar kaynanamda yaşlı olmasına sağlam ama köyde yaşıyor elti ve kayınço ile sorun olur evlenmesin istemem üvey anne laf soylese benim kemiklerim sızlar insan kendi söylense sorun olmazda başkasi yapsa batar otursun babalık yapsın Allah'tan beceriklidir eşim olmadı annesine bırakır işteyken baksın diye bizimkilere bırakır adamlara ölüvermeyin hanımlar :-:-D bizim mahalle dul mahallesi hep adamlar ölmüş kadınlar dul kalmış kader kısmet bakalım
tarafından
Bana kalsa ben de cocugum kucukken olmek istemem hic bir cocuk annesiz buyumesin ne kadar iyi olursa olsun kendi annesinin yerini asla tutmaz istisnalar haric tabi
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ben istemezdim heralde çoluk çocuktan önce onu kimseyle paylaşamam. Annem kardeşm çocuklarıma bakar ama eşim de ölene kadar bana ait olsun isterim.. Dün akşam bende bı sohbet arasında dedım kı bana bişey olursa sen bu çocuklara nasıl bakarsın hemen gözleri doldu bu konuları asla konuşamaz çok duygusal 
tarafından
Benim esim de evlenmem kendimi cocugumuza adarim diyo ama cocuk bakimi konusunda cok zayif o yuzden evlenir diye dusunuyorum ama benim cocuguma birisi kizsa benim kemiklerim sizlar o yuzden istemem uvey annenin elinde buyusun
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Ona hep dıom

Evlenirsen ilk gece gelir hortlarım başınıza :))) 
tarafından
Ruhsar nerden ciktin :D
0 oy
(238 puan) tarafından
Allah sıralı ölüm versin... hayatın gerçeği tabi insan geride bıraktığı ailesi için endişeleniyor anneyiz sonuçta her ayrıntıyı düşünüyoruz. Bu konudaki düşüncem çocuklarım 18 yaşından küçükse evlenmesini pek istemem. Allah uzun ömür versin ama Kayınvaldem ve annem sağ olursa onların dönüşümlü olarak bakmasını vasiyet ederim 18 yaşına kadar. Allah göstermesin ama eşim ölürse ben bidaha evlenmeyi düşünmüyorum.
tarafından
Esim olurse ben cocuguma hem anne hem baba olurum esimin gozu arkada kalmaz ama ben olursem esim cocuk bakimi konusunda zayif ben varim diye cocugu sevmek dışında hicbisey yapmiyo o yuzden cocugum kucukken olursem evlenir diye dusunuyorm ama uvey annenin eline birakmasini istemiyorm
0 oy
tarafından

Az önce dedim ölürsem çocukları mi halasina ver sen kesin evlenirsin tekme attı bana:D

tarafından
Kiz ne halasi Allah korusun hortlarim valla :D
tarafından
Yo benimkinin halası benden daha çok annelik yapıyor diyebilirim
tarafından
Ne guzel ya sanslisin o zaman canm
tarafından
Evet canım şükür
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Cocuklarıma iyi baksın da evleniyosa evlensin :D
tarafından
Esim baksa bile uvey anneye guvenemem kiz gozum acik giderim
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Ben istemesemde kaynanam yedeklerden bulur getirir Bi tane 
tarafından
Çöp çatan şirketi gibi herhalde kadın :-D
tarafından
Kaynanaya bak ya
(2,798 puan) tarafından
Dolu valla anasını satımda
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Asla istemezdim bizdede bunun muhabbeti geçti eşim keske beraber ölsek dedi  hangimiz kalsak ve evlenirsek ruyalarmza girer kabus yasatiriz dedik:))  
tarafından
Ruhsar bi rahat birak adami :D
(1,370 puan) tarafından
Aslaa:)))
(6,364 puan) tarafından
Kız öyle olsa çocuklara kim bakıcak
(1,370 puan) tarafından
Görümcemin cok iyi bakacağina eminim o baksin zaten boşanmiş eşinden 2 kizi var benimde eş inlarla beraber yaşarlar:))) allah  göstermesin tabi  ama ilk once keske ben olsem yaslaninca tabi
0 oy
tarafından
evlenmesini isterim tabi ama çocuklarım büyüdükten sonra küçükken böyle bisey yaşarsak evlenmesini istemezdim kendim de evlenmezdim 
tarafından
Buyudukten snra hic evlenmez bence kucukken cocuk bakimina muhtac tek yapamaz calisiyo vs evlenirse o niyetle evlenir yani o yuzden ben de anneme emanet etsin kendi evlenirse evlensin dusuncesindeyim
tarafından
mantıki
0 oy
tarafından
Hayır ya istemezdim sanırım. Çok kıskanç biriyim . Eşimi benim dışımda baska biriyle birlikte düşünemiyorum 
tarafından
Kiz öldün öldün adami rahat birak artik :D
tarafından
Yok valla olmaz :D
tarafından
Ahahah ruhsar gibi nikahini basarsin :D
tarafından
He valla. :)) Çok aşırı kıskancım malesef

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 831 göst.
+2 oy