0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizim 25 aylik. Asiri huysuzlasti. Yani sabah olsun istemiyorum. Hic bi sekilde laftan anlamiyo. Dus aldirdim demin. Ustunu giydircem ciglik kiyamet. Herseyi firlatiyo. Hic soz dinlemiyo. Kafamı duvarlara vurdum sinirden agladim. Cisini desen surekli alt8na kaciriyo. Kacirdiktan sonra soyluyo. Gun icinde elli sefer ust degisiyorum ve ust değişmek de eziyet. Psikolojimi bozdu ciddi anlamda. Bazen diyorum keske anne olmasaydim. Tahammul edemiyorum. Kahvalti ederiz sofradaki tum herseyi yere atar oyun saniyor. kiziyorum yok ,guzel konuşuyorum yok , anlamıyor hic bi sekilde. Sacini toplicam ciglik cigliga. Yemek yedirmek zaten o tam bir fiyasko asla oturup agzina bisey sokamazsin. Mümkün degil yemez. Ya ben bıktım arkadaslar. Piskolojik olarak coktum. Gunlerdir dus almiyorum bu problemlerden kendime hic bsy yapasim gelmiyor. Çöktüm. Butun enerjimi somurdu. Ben ne yapayim nasil davranayim sizler soyleyin. Surekli huysuz. Hic biseye olumlu yaklasmiyor. Hic biseyi yaptiramiyorum. 

15 Cevaplar

+1 oy
(876 puan) tarafından
Bizde bu zamana kolay gelmedik yani analarımız da neler çekmiştir anne olmak kolay değil yeterki canları saolsun her yaşın bir zorluğu var elbet
-Reklam-
0 oy
(329 puan) tarafından

Sakin olun çok normal arsız zamanları atak derler ama bana göre arsız :)  bizimde öyleydi birde erkek ağzımıza sı çtı resmen sonra onun yaptığı hiçbirşeye tepki vermemeye başladım sonra sıkılıp yanıma geliyordu sonra herşeyi oyun olarak yaptırmaya çalıştım ve başardım ritüel oluşturduk yemek yerken hwrşeyi yere atıyordu yere kap koydum elinede toplardan verdim onları içine atmaya başladı ve yemekleri yere hiç atmadı yemek yerken birşey atacak olsa topalrını istemeye başladı vs vs yani yaptığı hareketlerine oyun yüklerseniz onu kullanmaya başlıyorlar 

tarafından
Deneyecekm bu top isini
(1 puan) tarafından
Onuda deniyorum inanin bi cok sey deniyorum. Bende aglasa tepki vermesemmi.. vermedigimde oluyor. Sakinlesince gel ustunu giyelim diyorum yok gene basa sariyor
(329 puan) tarafından
Sakinleşincede hemen yapmak istemiyorlar tekrar böğürüyorlar bende hadi sulu boya yapalım önce sulu boya yapmak için üstümüzü değiştirmemiz lazım diyorum git al gel kıyafetini bende boyaları getiyim diyorum hevesle alıp gelio değiştirtiyor öyle öyle atlattık ayyy zor valla anlatınca bile yoruldum ;)
(1 puan) tarafından
Ah ah onuda denedim. Sanirim annelerin denemedigi yol yok ... Allahtan tek sabir istiyorum bu yuzden:)
0 oy
(3,536 puan) tarafından
Pedagog göturseniz belki size çözüm yolları bulur bakın sizde psikolojik olarak yoksa çok yipranacaksiniz hem çocuğunuza faydaniz olmaz bu durumda hem kendinize hem kızınız hem siz psikolojik destek almanız da bence fayda var biz sana bunu yap şunu yap deriz ama sen şu an o  kadar yorgun bitkinsin ki zaten bu durumda yapasin da olmaz o yüzden ikiniz de yardım alın bebek çocuk deyip geçiriyoruz ama onlarında anlatamadıkları sıkıntıları var hırçınlığı in sebebini öğrenmiş olursunuz 
(1 puan) tarafından
Dogru soyluyorsun canim. Gercekten bi terapiste ihtiyacım var. Cocugumun bilmiyorum cok memnuniyetsiz ah ah
0 oy
(2,083 puan) tarafından
Bacım benim oğlan 3 buçuk yaşında bende aynı durumdayım enerjim bitik psikolojim bitik sosyal aktivite yok oturup bı film bişey izleyemiyoruz eşimle birbimize düşman olduk resmen durmaz hiç 
(1 puan) tarafından
Napiyorsun peki butun gun nasil geciyo zamanin
(2,083 puan) tarafından
Hep bı kosuusturmaca tam bı faciayla geçiyor kendimi nasıl yatağa atıyorum bilmiyorum sokakta sağda solda hep bı ayaklanma halı hiç bı köşede 1 saat 2 saat akilica durmuş değil hep ayakta hep peşinde kosusturuyor tam bı kaos yani mecbur napalm
0 oy
(8,967 puan) tarafından

Resmen beni anlattın benim ki sadece kız değil erkek ve sürekli bana vurmaya calisiyo... Kardeşine vuruyo istediği bir şey olmasın kendini yerden yere atiyo bir saat agliyo. Evde sürekli bir bebek aglama sesi...gidip kendimi akıl hastanesine kapatmak istiyorum bazen o derece:Dduzelecek umuduyla büyütüyoruz 

(1 puan) tarafından
Bizimkindede vurma huyu basladi ve bunu oyun saniyor. Vala bazen diyorum delirsemde yatirsalar hastaneye. En azindan kafami dinlerim diyorumm cidden psikolojim coktu
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Yiğenim 3yaş civarında akşam doğum günü vardı oğlumun hediyeleri o açamadı diye küstü gitti yengemle biraz bekledik basinda ben içeri geçmek zorunda kaldım bebek yüzünden aradan biraz zaman geçti kuzenler hep birlikte oynuyolardı yani demek istediğim bi ağlar bi oynar zamanla duzelir elbet büyüdükçe unutur 12aylık  eline verileni yere atar avmye gideriz orda da atar canı sağolsun ne diyim herşey bi süpürmeye silmeye bakıyo alt değiştirmek zaten isgence yattığı an baslıyo ağlamaya artık duymazdan geliyorum alıştım heralde artık 
(1 puan) tarafından
Valla gececek gececek diyorlar ama gectigi yok yenidogan doneminden beri zorluk cekiyorum bi oh diyemedim
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim oglumu anlatmışsın 29 aylik inan ki oturup ağlıyorum. Ustu kirli illa mavi tshirt kalacak diyor başka mavi giydiririm hayır bu diye kendini yerlere vuruyor. Eskiden yemekten önce sonra ek yıkandı şimdi kirli kalacak koltuklara sürecem diyor ben sabırlıyım hiç umursamıyorum kirlensin silerim temizlerim diyorum beni etkileyen ve psikolojimi bozan sey bana vurması neye sinirlense gelip bana tokat atıyor ve sende bana vuruyorsun diyor oysa asla vurmam bağırırım çok sinirlendiğimde kızgın bakarım ama vurmam yani. Geçen küçük tuvaletini yaptı tuttu yere fırlattı her yer oldu çiş aman Allah'm naptin ya diye sesimi yükselttim 10 dk dayak yedim oturdum ağladım artık sinirimden
(1 puan) tarafından
Ah ah kiyamam cidden.. onceden bizler noyle degildik oyle diyor annelerimiz felan. İnanki daginikligi bende onemsekiyorum toplarim temizlerim hiç sorun degil. Yeterki biraz memnun oldum istiyorum. Nolacak bilmiyorum boyle.
(863 puan) tarafından
Gercekten benimde tek istediğim mutlu olması memnun olması. Ben doktora da götürdüm donemsel birsey geçecektir dedi bekliyorum bakalım
(1 puan) tarafından
Yuksek ihtimalle bizimkide oylem cunku boyle bi cocuk degildi simdi hic bvsy yaptiramiyorum. Ya sonradan da asiri pisman oluyorum
0 oy
(17,635 puan) tarafından
Ah öyle zorki malesef onların dediği oluyor benimde hayatım seninki gbi 3 tane evladım var biri okula gidiyo onda şükür sorun yok bi 3 yaşında oğlum var o bazen beni yoruyo oda sorunsuz sayılır ama alparslan 8 aylık hiç bi şekilde memnun edemiyorum ne duruyo ne uyuyo gece elli kez uyanıyo diğerleri bebekkende bu kadar değildi biz bu 3 numarayı kesinlikle memnun edemiyoruz artık bazen ağlayasım geliyo Allahım nolur olmayanlara çocuk ver bana verme nolur dedm artık bugün çok zor ya seni çok iyi anlıyorum isyan etmek değilde artık dinlenmek istiyorum zor gerçekten çok zor hele memnun olmayan bebeler. 
(1 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni.. nide sen 3 cocuklusun ben bitaneyle sıyırdım
(17,635 puan) tarafından
Çok zor valla çokkk
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Hep mi böyleydi sonradan mı huysuzlasti.Benim kızımda çok huysuz anlattıklarının hepsini yasiyorm resmen 
(1 puan) tarafından
Sonradan boyle oldu onceden gene bi laf dinliyodu. Sen nasi bas ediyorsun
(1,373 puan) tarafından
Benim kızım hep huysuzdu zatn ama özellikle son bı kaç aydır hersyee ağlar hale geldi inan çok sinirlerim yıpranıyor ağladığında artık sakinleştirmeye uğraşmıyorum peki ağla diyorm ve ağlaması daha kısa sürüyor eğer ağlarken ilgi gösterirsen abartmiyorm 1 saat ağlıyor zaman diyorm sadece illaki duzelicekler bir gün gercktn bende çok yiprandm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İyi bir kreş sorunlarını çözer canım 
0 oy
(8,246 puan) tarafından
Dur bacım celallenme bi dönem öyle oluyor sen secenek sun öyle bi durumda sunumu giyelim bunu mu diye? Bi ara benimde oyleydı hala ara ara yapıyo kıs gelıyo korkuyorum bısey olur diye ama üzülme geçiyor elinden geldiğince hayır deme kızma alt ıslatmaya gelince tuvalet eğitimi verdiysen bu durumda sıvı tukettıkten yarım saat sonra tuvalete götür bak bakalım çişin varmıymıs felan de oyuna cevır olmuyosa tak bezi geç 2 ay sonra tekrar deneyin
(1 puan) tarafından
Diyoeum bunumu giyelim sunu mu diye yok gormuyor ki gozu gormuyor aglamaktan yani
0 oy
(14,951 puan) tarafından
Çocuğun yaptığı şeyler norma dostum da sen aşırı stresli sınırlı olduğun için dozunu artırıyor. Benden söylemesi. Kendini biraz sakin tutmaya çalış. O zaman farkı goreceksin. Tuvalet eğitimi için belki de etkendir. Ben de 26 aylıkken üni bundan 2 ay önce başladım. Baktım yaptığından haberi yok geri bağladım. Kasları gelişmemiş demek ki dedim. 4 gün denedim. Bir gelişme göremedim. O yüzden. Çocuk bişey yaptığı zaman kizdigimizda o davranışı pekistiriyoruz malesef. Elimizden geldiğince kızmak bagirmamak en güzeli. Ben de bazen kendimi tutamıyorum insanız tabi. Ama fazla olduğu zaman çocukla zitlasmis oluyoruz. Bu da çocuğu arsız yapiyor
(1 puan) tarafından
Cok haklisin. Ben zaten kendimi dizginleyemedigim icin cocugumdada inada biniyor. Ama sakin oldugum zamanlaridmada aynisini yapiyor. Yaptigi icin en sonunda sinirlerim son. Boyutuna ulasmis oluyor
(14,951 puan) tarafından
Yani biz hemen davranışların huyların değişeceğini düşünüyoruz. Çocuk yetiştirmek çok uzun bir süreç. Bunu unutuyoruz. Bir de bu huylar sen çok yumuşak huylu sakin bir insan dahi olsan çocuğunun yapacağı şeyler zaten. Çünkü içinden geliyor çocuğun. O dönemde onu yapıyor zaten bir çok çocuk. Sen o huyları kendine bağlama . Ben de bazen çok sakin davransam bile çocuğum kendini illa yerlere atıyor. Saatlerce aglayabiliyor yani. Olacak bunlar. Biz güzellikle davranmaya sakin kalmaya çalışcaz. Elimizden gelen bu.
0 oy
tarafından
Kızım 13 aylık şimdiden böyle geçen hafta doktoru ile görüştüm. Pedagogla gidelim mi dayanamıyorum diye daha erken dedi. Yol uzun Allah yardımcımız olsun 
(1 puan) tarafından
Amin allah hepimizin yardimcisi olsun. Allahtan tek istegim var bana sabir vermesi. Sabrim olursa ustesinden gelirim. Duan sabrim sifirin altinda
tarafından
Bazen bende yaşiyorum onu çok zorlanıyorum ama annelik işte.
0 oy
tarafından
"Çocuğunuza Sınır Koyma" diye bir kitap var, kızımda okumuştum, simdi oğlumda tekrar okuyacağım . Ergenlik bölümünü de kızım için okuyacağım :) İnanılmaz faydasını gördüğüm bir kitaptır. Şiddetle tavsiye ederim. 
(1 puan) tarafından
Vallahi alicam
tarafından
Alın alın, insanın gerçekten desteğe ihtiyacı oluyor. Bu kitabı okurken ve uygularken de insan pedagoga gitmiş gibi oluyor. İnşallah faydasını görürsünüz.
(3,491 puan) tarafından
Bağırmaya  anne baba olmak-  Hal Edward Hunkel yazarı. Ben de yeni başladım okumaya.
0 oy
(439 puan) tarafından
Eşiniz ya da anneniz müsaitse hafta sonu 2 3 saat baksalar sizde arkadaşınız ya da tek başina dışarı çıksanız bir kahve içseniz gezseniz  inanın çok iyi gelir size. Insanın kafası rahatlıyor. Anne de rahat olunca daha iyi sabırla karşilaya biliyor bebeğin kaprizlerini. Ya da eşiniz bebeğinizi alıp 1 2 saatlik gezdirse siz evde dinlenirsiniz. Düşünün büyüyecekler ve bu günleri bir gün bitecek geçici bir dönem.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,025 göst.
20 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 390 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 735 göst.
17 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.