0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (501 puan) tarafından
Ettiler memlekette oturuyor her oraya gidildiğinde de bulaşıyor şimdiler de işleri düşüp geldikleri için kendi evimde de bulaşıyor kadın çaresine bakmıyor alışmış mi görmezden mi geliyor anlamıyorum ben artık bıktım yani . Büyük oğlum 6.5 yaşında henüz 8 aylıkken bunun kızında (6yaslarindaydi) BİT vardı ozamandan beri çaresine bakmamış.  Kızın kulaklarına girmiş ta saglik ocağına gitmiştik Dr dedi gösterdi utanmadı temizlemedigine göre ya . Şimdi 6 yaşında oğlu benimkiyle yaşıt bide evde 1.5 yaşında oğlum var 2 sine de bulaşmış küçük durmuyor alamıyorum büyükten gördüğümü aldım. Ben bu kadına nası yol izleyim orda yaşayan diğer akrabalar da bisi demiyor küserler diye . Ben kafayı yiyorum bana da geçmiştir  kesin ya . 

18 Cevaplar

0 oy
(361 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence  arayıp de ki benim cocuklarda bit olmus seninkilerde de vardir bal brn su sampuani aldim iyi grldi sana da gondereyim de veya gorusuncr boyle de seninkilere gecmesin onlem amacli yika de bi de onlar ile gorusurken her yerini kolanyala cocuklarin saclarini ellerini hatta abarti olur ama spr ey le sık sürekli okula giderken annem beni hep oyle korurdu
(501 puan) tarafından
Bunu yapicam çok akillica
(361 puan) tarafından
bi daha bulasmaz  akıllansin o da insallh
(501 puan) tarafından
İnsAllah
-Reklam-
+1 oy
(1,224 puan) tarafından
Igrenc ya küserse küssün banane cok ta umrumdaydi sanki valla ne evime alirdim ne de gorusurdum temizlenene kadar
(1,831 puan) tarafından
Aynenn artıladım
(501 puan) tarafından
Nalet kaçsın söyleyemiyorum zaten kötüyüm onların gözünde gerçi ama yapamıyorum ya kalbi kırılır diy3 . Oğlu mikrop kapmış hastane hastane  geziyorlar kafalarindakini söylemiyorlar ya neyden hastalanır kanını eme eme nolcak çocukların hali ya nası insanlar anlam veremiyorum ya
(1,224 puan) tarafından
Ya kalbi kirilsin bi zahmet. Nasil anneymis anlamadim valla cocuguna bnu yasatiyo
0 oy
(1,429 puan) tarafından
Ayyy ins hemen kurtulursun aşırı igrenc bisey ve en cok korktuğum sey rezillik ya coccuklarinada acımıyomu bu kadin o cocuklar kafasini kaşırlen yara yapar hep vall bacım direk yüzüne söyle sen niye ayıklamıyon bit ilacı ben alemde sür bali de o cekinmiyosa sen hic cekinme bence
(501 puan) tarafından
Valla en sonunda o olacak heralde . Crs hastane için gelecekmiş ozaman gözünün önünde ayiklar derim pislikler
(1,429 puan) tarafından
Geldikleri gün bi bahene bul evden kaç:-) valla eger söyleyemm dersen
(1,429 puan) tarafından
Millet icindede utanmıyolar ya bunları bole kimse istemez cocuklarinla kimse oynamaz gamsız ya
(501 puan) tarafından
Yok ya ne kaccam söylerim artık geldiğinde.
(501 puan) tarafından
Kabul etmiyorlar ki başkalarının haberi yok . Her şeyi geç vebale giriyon ya hiç mi korkun yok
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Küserse küssün ya gelme derim ben gelme kardeşim hastalık taşıyor mikrop bu. Derisine yapışık kanına giriyor enfeksiyon kapabilir bebek küçük ve derisi ince onun. Bırak bebeğin den kıymetli değil gelmesin
(501 puan) tarafından
Zaten oğlu enfeksiyon kapmış ona geliyorlar zaten . Yana döne sebep arıyorlar ya cildircam nası annesin nası vicdanın rahat ben deli oluyorum kafada 5 6  tane bulunca bile
(1,015 puan) tarafından
Kızım direk gelme de oğluma da geçer de istemiyorum de eşyalarına yattığı her şeye geçen bişi ya bu küssün alınsın evladının sağlığı söz konusu risk bile değil direk bulaşan bişi
(501 puan) tarafından
Bulaşmış işte 3 günde hemen cogalmislar da . Derim boşa gelme diye . 1 Ay sonra randevu vermişti ilk gittikleri hastane . Başka hastaneden tine randevu almışlar.  Ne kafalarından ne g.tlerinden haberleri var . Kocası da bokladigi yeri yıkamadan çıkar wc den . Benim böyle kocam olsa arkasından Bi bakarım pislik bırakmış mi diye
(1,015 puan) tarafından
Ya Allah ıslah eylesin evlerini hiiiç merak etmiyorum asla elinden bişi yemem ya
(501 puan) tarafından
BRB de yemiyorum işte zaten.
0 oy
(622 puan) tarafından
Elalem ne der diye yaşamayı bırakın ben ve çocuklarım onemliyiz biz onemliyiz sağlığımız önemli diyin bı kerede konu sağlıksa babamı bile tanımam kovarim net 
(501 puan) tarafından
Cikabilsem o kafadan zaten inanıyorum ki rahat etcem
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Gaz kullan hem bi daha da gelmez rahat edersin 
(2,387 puan) tarafından
Bende öyle duymuştum gaz kesin çözüm diye çok kullanmyacaksın ki
(501 puan) tarafından
Ne gaziymis bilemedim ki eşim de bilmez anneme sorayım
(2,387 puan) tarafından
Sor komşuyla konuşurken laf arasında geçmişti oda demişti gaz kesin çözüm diye
(501 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
(2,387 puan) tarafından
Gaz yağı iyi geliyormuş internette de bak bulursun
0 oy
tarafından
Görüşme kendiniz içinde paranit al kullan varsa kurtulursun
(501 puan) tarafından
Evet paranın yazmış herkes yarın alcam evde yoktu matikle yıkadım oda öldürüyor
tarafından
Yastık kılıflarını sık sık değiştir
(501 puan) tarafından
Hemen yıkadım gittiler
0 oy
tarafından
Bit bulasinca ayıplar bizim buradakiler gerçekten kötü bişey eczaneye git hem kendin için hem çocuklar için bişey verirler

Eltinde kuserse küssün yani ne kadar kötü bir huyu var iğrenç bişey bit pislikten çıkar 
(501 puan) tarafından
Soylicem kesin ve net geldiğinde. Ya da biri yazmış aklıma yattı ara benimkiler de bit var sende kontrol et sana geçmesin diye. Böyle yapcam eşimle de konusuyum da
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Ay direkt soyle kusura bakma her gorustugumuzde bulasiyor yine bulasmasini istemiyorum doktora gidincede söyle bu durumu bi sampuana bakiyor cocugun enfeksiyon kapar de manyak ya okuyunca ben kasinmaya basladim burdan nasil dayaniyor ona 
(501 puan) tarafından
Kapmış zaten kapmış geziyorlar hastane hastane ya insan utanır vebal ya vebal
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Aa küserse küssün be sanki şifa mı dağıtıyor bit dağıtıyor çekilecek çile değil söyle yüzüne temizlenin öyle görüşelim nereye kadar bitleneceksiniz
(501 puan) tarafından
Soylicem gerçekten insan çıldırır ya nası dayaniyorlar alışmışlar desem alisilacak gibi değil. Nası insan bunlar . Hayvanlar bile pireden rahatsız oluyor . Kızına gorunmeyenler görünmeye başladı artık pislikten ya .
0 oy
(12,759 puan) tarafından
İnce düşünme incinirsin 
(501 puan) tarafından
Bunlar beni öyle böyle incitmedi zaten zamaninda şimdi de pislikleriyle ugrasiyom
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Çocuklar küçükmüş ama kesin çözüm eczanede paranit diye sprey var tek seferde geciyo üstüne nasil kullanilca yazıyo sorup alabilirsiniz ama çocuklar kucuk ya ona gore uygun mudur bilmiyorum 
(501 puan) tarafından
TMam ilk osom yarın ilacı almak olacak uygun değilse sirke yap demişler onu yaparım yoksa başka ilaç da onlara alırım
(1,048 puan) tarafından
Valla bende de cıktı 2 3 tane buldum hemen kullandım cok şükür bida cikmadi düzenli saçlarımı tarar yikarim ama gelmiş iste bi yerden
(501 puan) tarafından
İnsanlar çok pis
0 oy
(307 puan) tarafından
Kokulu Bi ilaç yokmu o geldiğinde yada gittiğinde kullansan biti yaklaştrmyck yada kabul etmycn uzak durcan 
(501 puan) tarafından
Etkili ilaç varmış onu alcm
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Daha önce de post acmistin konuşmuştuk. Bırak kussunler. Ayrıca zaten oğlun varmis vur kafaları sıfıra. Sonra çarşaf yastık ne varsa değiştir sana da gecmeden
(501 puan) tarafından
Kesmem saçlarını ya onlar kessin onların yüzünden kesmem . Solicem eşimle konusuyum da
(6,047 puan) tarafından
Onlar için değil sizin için diyorum. Çocuklarının kafasında bitmiyorsa tek çözüm kesmek zaten oğlan çocuğu ya kız olsaydı. Eğer sana geçerse hiç kurtulusunuz olmaz
0 oy
(179 puan) tarafından
Direk yanında söyleyeceksin çocuklarının saçında bit var ihmal etme temizle benim çocuklara da bulaştı de. Bu konuda hiç kırılır mı diye düşünme sağlık meselesi sonuçta 
(501 puan) tarafından
Söyledim daha önce. Hiçbir şey demedi hicbir şeyi
0 oy
tarafından
Küserse küssün beee amaann 

Hemen eczaneden bit ilacı al cocuklarina sık kendine sık hatta eltin gelince onların kafasına da sık eline ver bu ney böyle 

Çocuğun okulda arkadaşı öğretmeni farketse sen rezil olursun diyim 
(501 puan) tarafından
Kendi bilmiyor mu ya ne fiyim pislik yuvası . Ben kurtuluyum da kendi ne yaparsa yapsın .
0 oy
tarafından
Sana bi ilaç önericem  paranit diye bir bit iacı var o ilacı al bacım incecik taragıyla sirkeyi bile çekiyor saçtan çok etkili bi ilaç eczaneye sorabilir sin  ondan kullan temizlik önemli eltinde bu devirde de böyle kalıyorsa ne diyim sen o ilacı sor eczaneye taragı da çok güzel 
(501 puan) tarafından
Yarın ilk işim
tarafından
İnşallah biter gider bitler allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Evime asla almazdım. Kurtulmak için de bı şişeye sirke köy saç diplerine sık bone ile kapat bı gün öyle kalsın banyo yap bu işlemi. Bı daha yap biter kızkardesim okuldan kapmisti öyle yaptım bı seferde gecmisti
(501 puan) tarafından
Paranit ilaç varmış ondan slcam çocuklar için uygun değilse dediğinizi onlara yaparım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 131 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde 2 cocuk annesi00 (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 777 göst.
12 Haziran 2019 Aile kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 455 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde siyaholta (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.