0 oy
123 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba kızlar yeni evliyim 9 haftalık hamileyim öğrendiğim günden beri çok kötüyüm bebekleri çocukları seven biriyim de ama içimde hep bir korku kaygı eşim gözüme batmaya başladı ilgisizleşmeye başladı sürekli tartışıyoruz aşırı stresliyim sürekli kötü şeyler düşünüyorum herşey daha da kötü olacak gibi geliyor hatta öyle bir haldeyim ki ya boşanırsak diyorum ya katlanamazsam ya ailem kabul etmezse sürekli böyle saçma sapan şeyler düşünüyorum mutlu olamıyorum bir türlü böyle bir şeyler yaşayanlar var mı ve bana ne iyi gelir ne yapmalıyımm :(((

7 Cevaplar

0 oy
(6,515 puan) tarafından

Senin hormanlar erken halay çekmeye başlamış bacim:woot:

(4 puan) tarafından
Ahhh sorma yeni evli olduğumdan galiba evlendiğim gün hamile kaldım üst üste gelince ağır geldi
-Reklam-
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Olduğuna göre istiyorsunuz 

Daha olumlu pozitif şeylere odaklansaniz 

Rabbim aratmamiş nasip etmiş çok şükür kafanızı meşgul edin veya çok yoğun depresyon var ise tedavi olun canm.
(4 puan) tarafından
Aslında istemiyorduk ama Rabbimden gelene birşey yapamayız çok şükür layık görmüş vermiş fakat doktora da gittim ilgilenmedi hamilelikten falan dedi ilaçda veremem dedi gönderdi
(2,696 puan) tarafından
İnsanın duyguları karışabilir yeni evlilik yeni bı süreç daha ama lütfen en kötüsünü olumsuzunu düşünme vesveseye döner seni yer bitirir. Bak ben yıllardır kayıp yaşamis hamile kalmak için birçok tedavi gördüm psikolojimi ayakta tutmaya calsiiyorum sende olumsuzu düşünme hep çok şükür kolayca gelmiş sağlıkla doğsun bundan sorasi.
(4 puan) tarafından
Aminn evlenirken çok beklentim vardı hiç hayal etmediğim şeyleri yaşayınca baya ağır geldi babamın evinde çok rahat çok ilgilenilen biriydim belkide bundan
(2,696 puan) tarafından
Baba evi ile eş evi çok farklı bak bu beklentilerle evlenmedim ben mesela sorumluluklarim olacağını biliyordum. Gerçekler çok mu kötü hayatında mutsuzmusun  hiç hesapta olmayan şeylerde yasitoruz hayat bu
(4 puan) tarafından
Aynen öyle halledebiliriz aslında insanlar neler yaşıyor nelerin altından kalkıyor daha yeniyiz evet bende sorumlulukları göze alarak evlendim ama eşim bilmiyor işte
0 oy
(15,380 puan) tarafından
Gelir geçer bunlar. İnsan yeni bir duruma alisirken yaşamasının olası olduğu herşeyi aklından geçirir. Ama bunlara prim verme. Herşey güzel olacak. Zihnini faydalı şeylerle meşgul et. Boşluktan şeytan vesvese veriyor. Maneviyata yüklen. Geçecek hepsi 
(4 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsun aşırı vesveseye geliyorumm
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Çok erken kız;) bn 25. Haftadym hergun kavga etmek için bahane üretiyorum elimde deil saçma sapan konular üzerine tartışıyoruz eşimle cnm kocam alttan alıyor 
(4 puan) tarafından
Benim eşim benden daha çok hamile hep ben alttan almalıyım hep ben konuşup güldürmeliyim nazını ben çekmeliyim hastaneye tek ben koşturmalıyım tek başımayım ben yani Rabbim mutluluğunuzu daim etsin :)
(5,012 puan) tarafından
Oldu deseydin çocuğu da bn tek yaptım deseydin  olur mu öyle şey ya birde lohusalık var o hepsinden beter vala bn bizzat dibini
(4 puan) tarafından
Konuştum gece net bi şekilde gözdağı verdiim giderim ben böyle çekemem diye özğr falan diledi stresini anlayamıyorum farkındayım çeki düzen vericem kendime dedi hadi bakalım
0 oy
(108 puan) tarafından
Destek al canım doktora git rahatlarsın 
(4 puan) tarafından
Ya gittim de ilgilenmedi bir de ben fazla üstüne düşmüyorum çünkü ebelik hayalim var inşallah psikoloğa falan gitmek sicile işliyormuş sıkıntı çıkarıyormuş
0 oy
(1,769 puan) tarafından
İlk başlarda bende senin gibi değişik hissediyordum. Değişik düşünüyordum. Biraz vesvese gibi geldi. Şu an 22. haftadayim o düşünceler uzaklaştı.
(1,769 puan) tarafından
Ne kadarlık evlisiniz
(4 puan) tarafından
3 aylık
(1,769 puan) tarafından
He daha tam olarak evlilik moduna girmemiş o
(4 puan) tarafından
Evet maalesef peki onu moda sokmak için ne yapabilirim
(1,769 puan) tarafından
Pek fikrim yok
0 oy
tarafından
Hepsi geçiyor, özellikle ilk üç ay bittikten sonra rahatlıyor insan, ama duygusallık biraz daha devam ediyor :) ama eninde sonunda geçiyor, unutuluyor :)
(4 puan) tarafından
Ama beni anlaması gerekmiyor mu ben normal de de çok duygusal bir insanım benle vakit geçirmek istemiyor işte özellikle sordum seni sıkıyor muyum benimle bunalıyormusun diye ona da yok dedi
tarafından
Aslında erkekler kabul etseler, beraber evlilik terapistine gitse insanlar, pek çok sorun çözülür. Çevremde çok örneğini gördüm, bizim aklımıza gelmeyen nasıl önerilerde bulunuyorlarsa, bitti dediğimiz evlilikler hep yeniden daha güzel başladı. Ama bu konuda erkekleri ikna etmek biraz zor sanırım. Keşke bi deneseniz ikinize de iyi geleceğinden eminim.
(4 puan) tarafından
Böyle devam ederse teklif ederim kabul eder büyük ihtimalle
tarafından
Siz de bu sayede güzel bir hamilelik geçirirsiniz, bebek de doğduktan sonra daha sağlıklı bir ailede büyür, inşallah gönlünüzce olsun her şey...
(4 puan) tarafından
Aminn çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Saliha22 (674 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 173 göst.
10 Ekim 2022 Aile kategorisinde Neva21 (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 30 göst.
13 Mart 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,327 puan) tarafından soruldu