0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
    Kızlar haziran ayında sezaryen doğum yaptım, 3.5 aylık bir bebeğim var iyiki doğmuş. Ama benim mental sağlik hiç iyi değil kilom kafamı çok bozuyor. Elbiselere sığamıyorum beğendiğim elbiseleri alıp giyemiyorum beden bulmakta zorlanıyorum. Yemekten kıssam sütüm olmayacak yesem kilo alacağım. Kendimi sevemez oldum, emzirirken nasıl zayıflarım yardımcı olun lütfen. Boy 1.70 kilom 90 nasıl kilo vereceğim sinirden ağlıyorum. İyice çuvallaşmaya başladım. Belki dert edilecek birşey değil ama sağlığım açısından önemli bir durum ve psikolojik sağlığım hiç iyi değil. Zayıf olduğum fotoğraflarımı görünce içten içe kriz geçiyorum

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendın ıcın bısey yapıp kılo vermeyi deneyebilirsin bu kadar buyutme ne gerek yok sütü yapan sıvı seylerdir humana çayı ve bol yesıllık salata tarzı yersen saglıksız seylerden uzak durursan yeme ısını halletmıs olursun sut yapacak dıye hersey yenmez

ve egzersiz yapmalısın bak gor ıkı haftaya kendın ıcın bıseyler yapmak bıle psıkolojını toparlayacak 
tarafından
Teşekkür ederim. Sıvı alımı hep yapıyorum ama yinede yarıyor anlamadım gitti
tarafından
Yedıklerın ıle alakalıdır
-Reklam-
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Ebe bana dedi ki çok yemek çok sut yapmaz sen bol sıvı ve bol su tüket ben sabah yarım yamalak yiyip aksama kadar bisi yemediğimi biliyorum 
tarafından
Bende öyleyim sıvı alımı tek var bende yemek yemem pek nadir yerim ama neden kilo alıyorum anlamıyorum
(11,238 puan) tarafından
Yapı meselesi mi acaba canım egzersiz falan yapsan
0 oy
(337 puan) tarafından
Canım kafana bunlari takma bebeğini büyüt sütten kestdgnde eski formuna dönersin ben hamile dglken 50 kiloydum şuan 4 aylık hamileyim 70 kiloyum ama sadece düşündüğüm bebeğin sağlığı 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben bir çuval olarak konuşayım daha çok erken en az bi 6 aylık olsun bakalım bebeğin. Ek gıdaya başla sende zamanla yediğinden kısıp suya abanırsın
0 oy
(8,311 puan) tarafından
Diyetisyenden yardım al canım maddi imkanın varsa emzirmeye uygun diyet uygularlar.
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Şimdi keyfine bak tatlım beben 6 7 aylık olunca diyet yaparsın.ama.emzirikende hamur Makarna tatlı yemezsen bir süre baya gidiyo kilo.ilk doğumdan sonra bir 150 boyla 74 kiloya kadar çıktım sonra bebem ek gıdaya başlayınca diyetisyene gittim 55 e düştüm 2. Doğum kilolarım var şuan onalri vermeye çalışıyorum şuan. Kilo alınır verilir sen bebeğine bak onu iyi besle bir daha bu aylara gelmicek çünkü 
0 oy
(192 puan) tarafından
İmkanın var ise diyetisyen e gitmen daha faydalı olur bende doğumdan bı süre sonra öyle yapmayı düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 389 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 604 göst.
3 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 500 göst.
15 Eylül 2022 Aile kategorisinde mutsuzcicekkk (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,121 göst.