0 oy
123 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Aşamalar neler nasıl olacak neler gerekli.devlette  olacak    bi bana bilgi verebilirmisiniz ya randevu ile başlayacaz.hele bi de girp şuan da.önümüz de ki haftaya kadar geçer inşallah 

8 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ben özel de yatırmıştım canım özel klinik de randevu aldım gittik gidince uyuşturdular pipiyi sonra ben doyurup uyuttum operasyon odasında bebeğim kucagimdaydi araya perde çektiler benim kucağımda uyurken kirt kesti gitti ") sonrasında da sargısı vardı oğlumun dikişli sünnet oldu velhasıl sarı kantoron yağı paul kremi be antibiyotikli bir krem verdi doktor sarı kantoron yağını sargının üstüne hunharca dok ilk 1 hafta 0n gün antibiyotikli kremi bezinin on kısmına bolca sürdük o bitince de pişik kremini aynı şekilde sürdük sargısı düşene kadarda yağı dökmeye devam ettik iki hafta da tamamen iyileşti 
tarafından
Sargısı ne zaman.çıkıyo canım  kaç gün o kargaşa sürüyo.... Çok korkuyom bebişim adına
(4,426 puan) tarafından
Ilk gece ve onu takip eden 3 gün çok zor geçiyor canım ama sorması kolay çok çabuk iyilesiyorlar benim oğlan 6 aylık di sünnet olduğunda çok hareketlenmemişti sargısı yanlış hatırlamıyorsam 10 12 gunde falan bitti ha birde kaka yaptığında sargisina  değmesin diye pipi altına bolca tanpon koymuştuk biz öyle aman aman illallah ettirecek bir zorluk sevmedik hamdolsun rahattı oğlum maşallah darısı size olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Devlette yaptırdım sabah 8-9 gibi gittik kayıt açtılar polikliniktem servise çıktık ordada kayıt açıldı elbise verildi odaya geçtik 9.15 de almaya geldiler birlikte ameliyathaneye indik bebek olunca babasıyla birlikte bekleme salonuna girdik ordan aldılar bizden 9.35 de çıktı çığlık ata ata korkmuş sadece elinden bacağından tutulunca yanında biz olmayınca saat 10da çıktık hastaneden 12 de hiçbir şeyi kalmadı 1 haftada iyileşti bitti 
tarafından
Önceden gün filan verilmedi mi randevu alınıp
tarafından
Evet bir hafta öncesinde doktordan sıra aldık sadece muayene tarzı bişey olmadı
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Üroloji doktoruna randevu aldım öncelikle pipisine baktı gün verdi ve hastaneye gittik bizi odaya aldılar hastanenin verdiği önlüğü bonesini giydirdik daha sonra sunent için götürdüler biz dışarda bekledik 15 dk sürdü. Oğlum 25 günlükken yaptırdık lokal anestezi ile devlet hastasinde. Daha sonra tekrardan normal odaya getirdik oğlumu 40 dk emzirmeyin dediler. Hem anne sütü aldığı için hem de kendi idrarı iyileşmeyi hızlandırıyormuş. Herhangi bir krem veya ağrı kesici kullanmadık. Eve gittik bezini bol bağlamıştık sünnet olduktan tam 24 saat sonra pipisindeki sargı bezini ılık suyla ıslatıp sargısını açtım bu kadar :) elhamdülillah bir haftada dikişleri eridi. Sadece kucağıma dik şekilde almamaya dikkat ettim ve yüz üstü yatırmadım ilk 3 gün. Ve doktorumuz bir hafta sonra yıkamamızı söylemişti bir hafta sonunda yıkandık.
tarafından
Hep küçükken yapmışsınız ne güzel  ... Oğlum şuan hiç durmadığı bir dönem 9 aylık olacak.çok zorlayacak bizi sanırım
(5,108 puan) tarafından
Evet elhamdülillah canım o yönden çok iyi oldu bir de küçük olduğu için ağrısı pek olmadı çabuk iyileşti. Olsun bence bu ay bile iyi.
tarafından
Bakalım inşallah şu ateşi diş i aradan çıksın da bir de bu sünnet serüvenine girelim.
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kaç aylık canım
tarafından
9 aylık olacak canım haftaya
0 oy
(427 puan) tarafından
Devlette yaptirdik biz tanıdık vardı 6 aylikti iyi ki erken yaptirdik zaten çok hareketli olmuyorlar o zaman ilk gün mırıldandı sonra geçti gitti altını degistirdigimde verdikleri ilsci sürdüm kağıt bardağı ortadan kestim yumuşak kısmını tenine gelecek şekilde koyup bağlıyorum altını ilk günler kızarıklık olur dikişler belli oluyor sonra o ipleri düşüyor zaten normal görünüme dönüyor iyi ki erkenden yaptirdim iyi ki diyorum simdi oldu bitti maşallahh 
tarafından
Ya ben den erkenden yaptıracaktım doktor erken dedi 6 aylıkken  hep sıcak havada yaptırmayın.çocuğa çok zor olur dediler  anca şimdi olacak     bi kaç gün önce    karar verdik tam.bu defa da dün grip oldu  +.dişleri.şişti sanırım  patlayacak dişleri  artık ateşi ni düşüremiyoz ....  Bakalım bindik bi alamet e  hele bir dişi çıksın ateşi düşsün.giderim bakım doktlr a
(427 puan) tarafından
Keske yaptirsaydiniz biz yaptirdik 15 gun sonra tatile gitmiştik havuza denize girmiştik zaten 2 gun sancısı oluyor hatta pek aglamadi 3 4 kez anca aglamistir
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Biz evde yaptık canım eşimin halasının oğlu doktordu çağırdık sağolsun kırmadı geldi önce uyuşturdu sonra işlemi yaptı uyuşturmanın etkisi geçince ağladı baya bir sonra sakinleştirdik kremlerini düzenli kullandık 3 aylıkken yaptırdık sünnet külodu kullandık ve yaz olduğu için altını açık bırakıyordum hafif morarma ve şişme olabiliyor oda kremleri kullandık 5. Gününde ılık suya oturttuk yıkadık 10 15 gün içinde tamamen toparlanıyor ağlama krizi sadece işlemin yapıldığı gün oluyor 
tarafından
Onu da düşünüyoruz  canım abim  yaptırmış tı    oğluna.üç dört ay öönce aklımkz da ama   madden zorluyor o da     hele grib i diş i.çıksın sradan sünnet te çıkar inşalalh
(1,430 puan) tarafından
Hayırlısı herşeyin canım ♥️
tarafından
Amin canım teşekkür ederim bilgiler için
(1,430 puan) tarafından
Rica ederim ♥️
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Büyük oğlumu 1 yaşında yaptırdım. Devlet hastanesinde. Önce randevu aldık doktor muayene etti kan tahlili alıp gün verdi. Günü gelince gittik sünnet bölgesine igne yapti orasi uyusunca 10 dk da sunnet islemi tamamlandi biraz ağladı sunnet edilirken sonra eve gelince ben bardak koydum daha rahat olmasi icin kremini sürdük 3 gunden sonra suya oturttuk 1 hafta dikisler yavas yavas düştü ağrısı oldukça surup verdik.

İkinci oglumu gecen hafta sunnet ettirdim 1.5 yaşında ozel hastanede oldu. Yine sunnet bolgesine igne vurdular ama igne sersemlik yaptı ağlamadı sunnet olurken. Yine eve gelince bardak koydum kremlerini sürdüm sarı kantoron kullandim. Cok kolay gecti.
tarafından
Hareketli olunca zor olmadı mı canım    9 aylık olacak benim  oğlum da    harrketli yerinde durduramıyoruz   ondan korkuyorum genel olarak ...
0 oy
tarafından
Ablam dün evde kestrdi 3 yas 6aylik ikisde iyi şükür video fotoğraf da cekmsti 
tarafından
Maşallah      büyüğü  neden o kadar bekletmişler ... Ama güzel olmuş
tarafından
Tayinciler sürekli tek kaldi bir süre kaynnsda kaldi esi yokken yaptrmdi benm kardsm 1. Sınıfa gidiyor olmadi hala d. Kismt olmdi bir türlü
tarafından
Ooooo  o da baya  büyümüş   ... Ama inanırım valla. Hiç fırsat olmamasına   biz se öyle öyle 9 ay  ettik

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 356 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anonim (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
+5 oy
3 cevap 298 göst.
0 oy
33 cevap 381 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu