0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde (401 puan) tarafından
Kızlar merhaba oğlum 20 aylık ve bundan bir ay önce ateşli kötü bir hastalık geçirdi 6 gün inatla düşmeyen bir ateşle mücadele ettik o süre zarfında maalesef telefon verdim bı kaç gun ve kurtulamıyorm tlfnda tum uygulamaları sildim hepsini şifreledim tlfnla konuşurken bile istiyor ver konuşcam diye korkudan konuşamıyorm tlfnu almıyorm elime nasıl kurtulucam fikirlerinize açığım..

Ve bu aralar herşeyi kendi yapmak istiyo çorbayı kendi içmek istiyor ayakkabı giymek istiyo bunlar normal hadi yapsın güzel de birşey yanlız bn bulaşık yıkıyorm deterjanı bulaşığı istiyo yemek yapıyorum kaşığı tavayı istiyo böyle böyle bi ton şey

Ayrıca cok inatlaşiyor çok dediğim hiç bir şeyi yapmıyor bağırma oğlum dediğimde gözümün içine bakarak bağırıyor vurma huyu asla yoktu ama vurmaya başladı 

Çok çığlık atıyor kesinlikle istemediği birşey yapmıyor neyse kızlr velhasıl kelam bu 2 yaş sendromu mu nasıl bas edebilirm ne yapmam gerekiyor nasil davranmalıym özellikle bu tlfn ve bağırma huyunu nasıl terkeder sizin başınıza geldi mi ne yaptınız 

7 Cevaplar

0 oy
(6,859 puan) tarafından
29 aylık hala çekiyorum aynılarını. Vuruyor çığlık atar telefon ister hastaydı kaç kez peşpeşe oldu verdm hastanelerde kalınca alıştı etti. Umarım duzelirler inatlari fena
(401 puan) tarafından
Bizde aynı ya vermiyorum tlfnm çalışıyor başlıyor ağlamaya
-Reklam-
0 oy
(128 puan) tarafından

Bizde de durumlar aynı kızım telefon ister ama bizim ki video için değil watsapta msjlasmak için :D eline alır saçma sapan yazar yazar atar babasına sesli msj atar dedesine atar herkesden birşeyler ister bizim ki 1 yaşından beri kendi yer o yüzden o.durumu engelleyemiyorum bu ara kendi ayakkabısını giyer kendi çıkartır merdiven öyle makineyi boşaltır vs vs yapacak birşey yok bıraktım artık sen yap diyorum ama inatlasmamiz çok fazla durup durup saçma şeylere ağlar krizlere girer iki gündür mor pantolon kavgası var kirli de olsa sadece onu giyiyor başkasını istemiyor bugün alel acele yıkadım petekte kurumasını bekliyoruz :d

(401 puan) tarafından
Yanlış bir iletişim kurup kalıcı huy edinmesinden korkuyorum ne kadar sakin anlayışli davransam da aynı bazen kızıyorum yine aynı şaştım kaldım
0 oy
(2,900 puan) tarafından
Telefonunu yok edeceksin o uyanikken koy dolaba alma elime hiç. Istedigı seyler de kendine zarar verecek seyler haric hayir dememeye calis inatlasmamak icin. Deterjan istiyor mesela hayir de kesin bir dille anlat. Aglasa da verme onun disinda mesela kirl tabagi istiyor ver yikasin yada temizini ver. Islerini kendi yapmak istemesi de normal. Bagirmasi da icindeki duyguyu atmasi icino yuzden bagirma demek de pek etkili olmaz bir muddet kendin ifade etmeye baslayana kdar bagirma ve aglama olur
(401 puan) tarafından
Plastik pet gibi gereçleri veriyorm tahta kaşık veriyorm beraber de oynuyorum o an çözüyoruz ertesi gun veya o günün akşamı yine aynı kriz değişik değişik bağırmaya başladı önceden baba dede gel git mama nene düt bip havhav bak cız cici ayy gibi gelimeleri kullanırdı şimdi kullanmıyo hala anne de demiyor biz kullaninca bir kereye mahsus söylüyor o kadar daha da söylemez bunun sebebi nedir sence
(2,900 puan) tarafından
Telefon çok izliyorsa gerilemeye sebep olmuş olabilir. Telefon durumunu çozunce bir süre daha gözlemle olmadı hastanelerde çocuk gelişim uzmanları oluyor oraya başvurabilirisn
0 oy
(247 puan) tarafından
Benim oğlumda tam 20 aylık dediğiniz şeylerin aynısını yapıyor oyuncak atmaya başladı kapılara vuruyor yüzüme bakarak yapiyor benle çok inatlasiyor cok sakin bir cocuktu hırçınlaşıti bağırıyor vallahi bende şaşırdım kızsam da yapıyor yüzüne gulsemde yapıyor 
(401 puan) tarafından
Bir şey yapmaya kalkışınca mecbur dikkatini dağıtılıyorm çünkü inatlaşiyor yaoma etme diyince
(247 puan) tarafından
Bizimkide öyle yapma dedikçe daha çok yapıyor iki yaş sendromu sanirim
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Benim oğlumda telefon hastasıydı asla ağzını açmaz yemek yemezdı ben pat dıye kestım buna mecburdum evet çok daha zor ama 2 aydır 0 ekran 17 aylık
(401 puan) tarafından
2 gündür tlfnu onun yanında elime almıyorum
(1,044 puan) tarafından
Ben oğlumu gelişim pediyatriğe götürdüm ordakı doktor bana alıştıran sensın bıraktıran da sen olacaksın diğer etkenlerin bahane olduğunu söyledi be haklıydı bız ıstersek yaparız
(401 puan) tarafından
Tabi ki de yapılır da babası da bende telefonla konuşamıyorz olaki telefon çalsın deliriyor konuşmak için
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Telefon hariç diğer hepsi 2 yaş sendromu canım hosgeldin inat ağlama krizleri uykuya direnme hepsi var benim kızda 2 yaşında yavaşça konuşarak tatlım ama duzelmiyorlar yani baya sürüyormuş 
(401 puan) tarafından
Evet uykudan nefret ediyor çok uykusu olduğu halde aglama krizlerine giriyor sürekli beşiğin de ayağa kalkıp duruyor ayaklarını vuruyor offf
(7,376 puan) tarafından
Aynen böyle hepsi şuan bu durumda
0 oy
(915 puan) tarafından
Benim oğlum aşırı sakin kendi kendine oyunlar oynayan bı çocuk ver arabayı eline oynasın ver oyuncağı oyun kursun maşallah derlenen ay  bı hasta oldu sonra  sanki şeytan kaçtı içine bizde 20 aylık olduk olur olmadık ağlamalar bana düşkünlük  geçen gözümün içine baka baka televizyona top attı yapma dedim tekrar attı düşün yerden kalkıp koltuğa oturuyorum diye agliyo artık aglayasim geldi bide hamileyim kucağından inmiyor agliyo ne istediğni soruyorum mesela süt istiyo veriyorum bir kere içip istemiyo atiyo cildiricam bu iki yaş sendromu nasıl bitiyor acaba  ben de delirmek üzereyim hani biz çok Güleç bı aileyiz eşimde bende birbirimize bağlıyız sakalasiriz sarılır onun yanında sevgi doluyuz ben anlamadım bisiden mi etkilendi   çünkü evde seste yükselmez gerçi bı iki gündür durgun iyiyz aman maşallah diyim ama ay ne olcak bilemiyorum valla seni iyi anlıyorum 
(401 puan) tarafından
Bizim evde de üçümüz tekiz canım kötü örnek teşkil edecek kimse Yok oyle bir davranışımz da Yok ama oluyormuş demek umarım geçicidir ve çabucak geçer

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 354 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anonim (307 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
17 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+5 oy
3 cevap 296 göst.
0 oy
33 cevap 381 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu