0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
etli nohut yapmayi dusunuyorum yarina da nasil yapcam iyi yapan varsa tarif istiyoim kizlar 

7 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ay ben çok severim o yemeği ama hiç yapmadım 
(1,170 puan) tarafından
bnde severim yapmadim da yapcam gaza geldim artik
-Reklam-
0 oy
(2,270 puan) tarafından
Düdüklü tencerede güzel olur canim normal standart yapıyorum 
(1,170 puan) tarafından
bn hic yapmadim canim ondan tarif istedim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Aayyy yumuşacık pişince yeme yanında yat ama nedendır bılmıyorm dudukkuyobsalcayı koyunca benım nohutlar gerı diriliyor bi saat pişiriyorum yok anam:)pişmiyor sinir oluyorm
(1,170 puan) tarafından
:))) allah seni ya güldüm valla geri diriliyor
(2,705 puan) tarafından
Valla bacım yaa :) bak geceden ıslıyorum gunduz dudukluyo koymadan az kaynatıyorm öyle koyuyorm kavuruyorm falan salca koyup kapatıyorm pişmek bılmıyor
(1,170 puan) tarafından
:) sanirim cinsinden kuzum ya
(2,705 puan) tarafından
Ya köyden gelıyor ablamların yumusacık oluyo
(1,170 puan) tarafından
bacim ablanlardan al tarifi allah allah sende niye tutmuyor ki o zman
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Nohutu akşamdan suya koyuyorum ben eti önce haşlıyorum ki o siyah suyu çıksın diye yoksa yemeğin rengini değiştiriyor soğan salça kavurup Nohutu ekliyorum azıcık su koyup üzerine 1 tatlı kaşığı kadar un ekliyorum (suyunu daha yoğun kıvamlı yapıyor) sonra etlerini ekliyorum çok fazla su koymuyorum suyu fazla olunca tadı kaçıyor düdüklüde kaynamaya başladıktan yarım saat sonra kapatıyorum 

Böyle yapıyorum güzel oluyor 
(1,170 puan) tarafından
ayri ayri tencere mi kullaniyorsun canim
(12,492 puan) tarafından
Yok düdüklüde önce eti haşlıyorum eti süzgeçe koyup diğer işlemleri yapıyorum canm
(1,170 puan) tarafından
3 su bardagi nohut isladim suyunu nasil ayarlasim ki canim cok mu gecsin ustunu yoksa bi tık gecse yeter mi ki
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Ben yumuşak sevdiğim için ve bebeğime de yedirdiğim için nohutu ve eti düdüklüde yarımşar saat haşlıyorum sonra yine düdüklüde soğan salça kavurup nohutunu etini suyunu koyup pişiriyorum hem lezzetli oluyor hem de lokum gibi oluyor
(1,170 puan) tarafından
kac dk peki
(1,141 puan) tarafından
Kaynamaya başladıktan sonra 30 dakika sonra kapatıyorum altını
0 oy
(11,265 puan) tarafından
Ben dudukluye etini ve nohutunu atıyorum önce onları hasliyorum ikisini bir sonra arpacık soğanı kavurup salça ekliyorum biraz da onu kavuruyorum hasladigim etle nohutu ekleyip iki çevirip suyunu ekleyip biraz da karabiber kısık ateşte özlesene kadar pisiriyorum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 102 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
1 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 458 göst.
1 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,850 soru

11,370,474 cevap

34,854 kullanıcı

...