0 oy
398 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Ev sahibi olup Kirada olan varmı kiracının hakları neler bizim ev sahibi kiraya zam yapıcagını söyledi 1100 den 3000 çıkaracağını söyledi sözleşme dolunca böyle bir hakkı var mı 

8 Cevaplar

0 oy
(65 puan) tarafından
Sözleşme tarihine kadar fiyatda birsey yapamaz .ama sözleşme dolduğu zaman fiyat arttırma hakkı vardır .bizim iş yerinin fiyatı sözleşme doldu ve fiyat arttırdı baya çıkıp başka iş yerine geçtik bizde . 
(65 puan) tarafından
Kaynanayla oturulmaz canım dogru
(45 puan) tarafından
Normal de çok anlayışlı Bi gelinim dir ama laf sokmaları söylenmeleri canımı sıkıyor anneme gidip gelmeme karıştılar eşim beraber oturursak iyi olur akıllandılar diyo ama ben inanmıyorum
(65 puan) tarafından
Yok canım ya 5 gün iyi olacaksınız 1 ay iyi olacaksınız sonra yine kavga 1 evin içinde 2 horoz ötmez derler
(45 puan) tarafından
Öyle valla  bu şekilde de nasıl geçincez bilmiyorum doğum korkum Bi yandan bu stres Bi yandan
(65 puan) tarafından
Ben 1 yil oturdum kaynanamla çok sakin bir insanımdir sesim çıkmaz kolay kolay kavga etmem ama 1 sene varya de resmen 10 yıl oldu bana sanki o kadar olaylar yaşadım ki
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Hayır yüzde yirmi beş zam yapma hakkı  var sizde onu tehdit edin iyice  tepemizde ciktirlaf
(45 puan) tarafından
Sözleşme dolsa bile mi
(927 puan) tarafından
Evet otomatik kendiliğinden yenilenşyor zaten siz ayrıca imza atmasanız bile
0 oy
(2,203 puan) tarafından
Arkadaşım Bi avukatla konuşmuş. Bir yıllık sözleşme  5 sene geçerli olur demiş avukat. Ne kdar doğru bilmiyorum ama zaten %25 den fazlasını yapamaz tefe tufe ye göre. Sizde altta kalmayın dava acicam diyin.Hala direniyorsa ver mahkemeye sonuçlanan kadar zaten baya süre geçer o sürede rahatça otur . 
(45 puan) tarafından
Ablam çok güzel anlattın da mahkeme sonuçlandı biz kaybettik para ödiycez o zaman dosya masrafı vs
(2,203 puan) tarafından
Canım benim siz niye kaybedesiniz. Enflasyona göre %25 den fazla yapamaz . Kaybetme ihtimaliniz 0 .
(45 puan) tarafından
Kusura bakma bilmediğim için soruyorum He iyiymiş o zaman
(2,203 puan) tarafından
Kusurluk bisey yok canım. Hakkınızı savunun hiç degilse orta yol bulunsun.
0 oy
(569 puan) tarafından
Sözleşme varsa kanuna uymak zorunda. %25 ten Fazla zam yapamaz siz onu korkutun vicdanı varsa yapmaz da zaten  Siz yine de deyin mahkemeye verecez avukat çağırdık vs. Diye

Zorla çıkarmaya kalksa polis çağırırsin yine seni haklı bulurlar  Her türlü o. Haksız  Birşey yapamaz 
(569 puan) tarafından
Küçük derken canım? Yaş olarak mı seviye olarak mı? Yine de asla öyle bir hakkı yok
(45 puan) tarafından
Ben 23 yaşındayım ama olduğumdan daha minyon tipliyim onun için küçük görüyorlar eşim de 28 yaşında ama o da hiç göstermiyor ya da benim çirkefliğimin göstermenin zamanı geldi   ::))
(569 puan) tarafından
Ben de 24 eşim 29 yaşında ama bizde hiç göstermiyoruz. Görenler evli Olduğumuza bile şaşırıyor ama eşim tavrını en baştan belli etti ev sahibine. Bizimki de bu sene aynısını yapmaya çalıştı üç ay önce 2 senemiz doldu  eşim yapması gereken zam kadar verdi. Ev sahibi söylendi flan ama bilinçli olduğunu bilirse o sizden korkar tavrınızı belki edin konuşun. Altta kalırsanız seneye iki katını ister. Biz de ev sahibiyiz evimiz kirada ama kiracılarimiz kaç senedir oturuyor üç sene zam yapmamış eşim düşün.
(45 puan) tarafından
Siz o zaman kiracı olarak bizi alın Gerçekten sizin gibi ev sahiplerini bulmak o kadar çok zor ki  biz ev sahibi bayan eşi vefat etmiş Ya ben şimdi muhatap olsam kendimi tutamam eşim daha sakin konuşur ama ben konuşmak istiyorum benden korksun Allah böyle insanları karşımıza çıkartmasın
(569 puan) tarafından
Amin canım Allah gönlüne göre versin inşallah. Eşin sakinse sen konuş zaten kadınmış ev sahibiniz. Ben de çok yumuşağım birşey dese o an ne diyeceğimi bilemem ama eşim hiç altta kalmaz o yüzden bu tür işlere ben karışmam ev sahibi de ondan çekinir zaten. O evdeyken gelmez bile bana. Dediğim gibi siz yasak haklarınızı bilirseniz hiçbir şey yapamaz tek tek yüzüne söyleyin haklarınızı bakalım yapabilecek mi yine o zammı
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla eğer o evde oturma süreniz 5 yılı geçti ise yapabiliyor
(45 puan) tarafından
Yok cnm daha nisanda bir yıl olucak
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Sözleşme her sene kendisini yenilenmiş her sene yeniden yapılmasmzmış bende bunu yeni öğrendim size sadece %25 i kadar zam yapabilir
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Eğer ki sözleşme imzalayalı 5 yıl süre dolmadıysa zam yapılacak ayın kira enflasyon ayında ne kadar zam oluyorsa o kadar yapabilir daha fazla yapamaz yapmak isterse de yasal hakkınızı kullanacağınızı belirtin eğer çıkmanızı söylerse de yasal süreç tamamlanmadan çıkmayacağınızı kiranızı düzenli ödüyorsanız böyle bir hakkınızın olduğunu söyleyin. Eğer ki kendi oturacağını söylerse de yasal süreci takip edip kendisine tazminat davası açıp  1yıllık kira taşınma parası yıpranmas parası manevi hakkınızı mahkeme yoluyla alacağınızı belirtin kendisine artı bişey olursa da gidip hakkınızı da arayın çünkü siz eski kiracısınız (biz çıkacağız diyip vazgeçme olmadığı sürece) yasalar tamamen sizden yana afedersin evin ağzına da yapsanız malesef ev sahipleri hiçbir hak talep edemiyorlar kardeşimin kiracısı giderken evi rezil etmişti polisler yasalar kiracıyı destekliyor deyip tutanak bile tutmaya gelmediler bir üst makama şikayet ettikte memur öyle geldi 
(45 puan) tarafından
Kiramızı gününden gününe veriyoruz eşimi arayıp kiraya zam yapacağını söyledi eşim Ne kadar istiyorsun deyince 3 milyar istediğini söyledi eşim yüzde oranının yüksek miktarda zam yaptığını söyledi Eğer kabul etmezseniz sözleşme bitene kadar evde oturun demiş
(1,158 puan) tarafından
Canım sözleşme senesi dolduğunda 2 taraflı fesh edilmesi gereken birşey kiracı sözleşmeyi ilk yılında imzalar daha sonrasında ilk imzaladığı sözleşmeyle 5 yıla kadar o evde kalma hakkı var sen şuan evinden çıkmak değil sözleşme yenilemek istiyorsun bu sebeple eşin ev sahibine haklarımı araştırdım enflasyon oranında zam yaparım desin ev sahibi kabul etmeyip çık derse de yasal haklarımı kullanacağım bu süreçte de çıkmayacağım diye belirtsin bende hem ev sahibiyim hem kiracıyım benim ev sahibimde aynı şeyi söyledi bende enflasyon neyi gerektiriyorsa en fazla o kadar yaparım daha fazlasını yapmam gerekirse de yasal hakkımı kullanırım sizde yasal haklarınızı araştırın dedim sonrasında bana yasal olarak 1. 278 tl yapıyor 1300 düz yapsak sizin için olur mu diye aradılar
0 oy
tarafından
Ben kiracıyım ama bu konuda eşim araştırma yaptı hatta ev sahibimiz bizi çıkarmak istiyor ama  otomatik kontrant yenilendi+ kanuna göre %25 ten fazla zam yapamaz yaparsa şikayet etme hakkın var 
(45 puan) tarafından
Sözleşme bitse bile mi
(45 puan) tarafından
Vallahi bacım Allah ev sahiplerine Vicdan Merhamet versin söyle rezil insanlar ev sahibi oluyor Allah yar ve yardımcımız olsun
tarafından
Sözleşme otomatik yenileniyor diye biliyorum
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Vallahi doğum yaklaşıyor hangi birini düşüneceğim şaşırdım
tarafından
Kiracı haklarını kullan ezdirmeyin kendinizi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 195 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 363 göst.
22 Kasım 2022 Aile kategorisinde Mehtap1991 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 274 göst.
14 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 548 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,402 soru

11,389,801 cevap

34,897 kullanıcı

...