0 oy
669 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
Kızlar erkek kardeşimin düğünü var ve bn en az yarım takmak istiyorum ama eşim gitmiş çeyrek almış bn onu nasıl takicam ayıp olmaz mı ya utanırım bn ne yapmam lazım. Tamam durumumuzdan dolayı böyle düşünüyor ama bir ay dişimizi sıkabiliriz o kadarda değil 

40 Cevaplar

0 oy
(219 puan) tarafından
Durumun neye yetiyorsa onu takarsın üzülme bende bundan 2 sene önce 4 kız kardeşim çeyrek takti ben para takmıştım durumum ona müsaitti yapacak birsey yok gunul istersin daha pahalı şeyler takmayi ama napacaksin şartlar ne ise o 
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bu konu bizde cok katı durumumuz yok diye bir acıklama yok söz nişan olunca biriktirilebilirdi denir bilezik takılır
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Benimde kızkardeşim evlendi yazın çeyrek takabildim ama ben tek başıma hayat mücadelesi veriyorum tabii eşim yok.
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Bneim abiminde dugunu olucak inşallah yaza eşim bilezik takarız diyo bnde oyle istiyorum zaten 1 tane abim var baska da gelinimiz olmucak inşallah o zamana durumumuz müsait olurda alabilirz
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Gücün neye yetiyorsa o canım biz yarım taktik bide eşim damatligi bana ait onuda alicam dedi Allah razı olsun ❤️Yaptık şükür bacimda çeyrek taktı hiç tuhaf falan olmadık kimin gücü neye yeterse
0 oy
(942 puan) tarafından
Bu tamamen sizin maddiyatınızla ilgili. Ben 10 gr külçe aldım koydum kenara yaza evlenecekler anca bitiririm borcunu :)
0 oy
(811 puan) tarafından
Herkes gücüne göre takar elbette ama kardeşler için şartlar biraz zorlanmalidir diye düşünüyorum ben. Ceyrek de çok az olur.
0 oy
(448 puan) tarafından
durumunuz varsa cumhuriyet tak bence benim eşim asgari ücret aldigi için çeyrek takcaz
0 oy
(7,152 puan) tarafından
Çok fazla takiliyodur borcunuz yoksa elinde ne varsa onu takarsın bacım kardeşin o senin benimki künye taktı düğünümde bende ona künye takcam takmasaydi bende bi çeyrek alır giderdim ha durumum iyi olur bilezik takarım olmaz ara takarım bu dert değil kimseye gösteriş peşinde değilim kardeşim niyetimi bilsin yeter
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Gücüm neye yetiyorsa onu takarım,yetmiyosa bişey takmam 

Yapacak bişey yok
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Vala gönül ister ki tam altın takalım ama imkan neye yetiyorsa onu takın benimde erkek kardeşim var ben yarım taakacam bir gün evlense şuan kız bakiyi kendine
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çeyrek te az değil canım artık oda lüks oldu bende olsa çeyrek takarim
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Bizde mesela şöyledir. Bu sozlendi düğünü olacak hemen az az kenara atalım kalsın. Yada bu hamile çocuğu için şimdiden biriktirelim. 

Böyle yapınca çok zorlanmıyor insan. 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla kardeşe bizde en az bilezik takılır tabi bütçe meselesi de sanki çeyrek de az. Ben kelepçe takmıştım 
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Çeyrek de iyidir sonuçta çeyrek de çok pahalı 
0 oy
(633 puan) tarafından
Kendim şimdiden gram biriktiriyorum ben bilezik takıcam eşimle de cumhuriyet. 

Çünkü erkek kardeşim bana o yaz çalıştığıyla ayrı bilezik yapmıştı. 
0 oy
(763 puan) tarafından
Bütçen neye el verirse onu takmalısın canım ama aynı şey eşinin kardeşi evlenmiş olup daha yüksek bişey takar mıydı bunu yapr mıydı önce bi düşün ona göre eşinle konuş 
0 oy
(8,351 puan) tarafından
Niye utanıcan ceyrek takmıstık biz ablalarımıza onlarda bize bi eksiğini al ayrıca tamamdır
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Ben bilezik takıcam Allah nasip ederse canım. Durumunuz ne ise ona göre hareket edersiniz 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bütçenize göre durumunuz müsait değilse utanma canım ben ablama küpe alabilmiştim o yıl sıkışıktık çeyrek fiyatı bile değildi yani

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 424 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,223 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde .SU. (4,997 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 167 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gulnazkrblt (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
7 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Canan can (172 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...