0 oy
1,191 göst.
Diğer kategorisinde (4,912 puan) tarafından
Şimdi şöyle hanimlar. Bekar üç görümcem var. Evlenirken bize bsey takmadilar tek gelinim hani bohça da yapmadilar.  Ve düğün takilarini kaynanam,kayinpederim aldi. 2 tane çocuğum var bseylerimi gormedim corap falan almışlardı bir kac kere o kadar. Simdi kızlar evlenince bizim onlara ne takmamiz lazim kaynanamlar bilezik istiyor ama ben takmak taraftari degilim ama ne yapmak gerek bilmiyorum da siz boyle durumda olsaniz ne yaparsiniz.

Yasladi 31 23 20

34 Cevaplar

0 oy
(432 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
200tl tak gitsin 
(4,912 puan) tarafından
Hahahsh ya bencede en mantikli :D
tarafından
Katılıyorum sana bi faydaları dokunmamış para en mantiklisi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bana öyle yapanlara asla bilezik takmam 
(4,912 puan) tarafından
Bende boyle dusunuyorum ama gel gor iste
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Gram bile fazla derim öykülerine ne bilezi sana bir şey yapmayana sen ne yapacaksin
(1,313 puan) tarafından
Ben takmam banane kaynanan da illa tak derse valla biraz sanırım ben sesini çıkaran cins gelinim al sen biz takarız derim yuzsuzce hiç umursama boşver ben kaynım evlenirken çeyrek taktım geline para kendi kardeşime yarım ona yarım geline taktım neden gelin nisanliyken kardeşimle ben doğum yaptım geldi çeyrek taktı gelinin annesi babası çocuğuma bebek çeyizi yaptı ikinci kızımı doğurdum hem gelin hem gelinin anne babası altın taktı bu geline yapmazsam Allah beni taş ederdi :) ama bana yapmayana yapmam net
(4,912 puan) tarafından
Yaa ayni bizim durum sendeki 2 oglum oldu gorumcelerim hic bsey yapmadı kardesim altin takti halada hediyeler aliyorlar ama karsi taraf sifir hic bsey yok
(1,313 puan) tarafından
Yapmam çeyrek en fazla herşey karşılıklı benim hayatımda yapana yaparım yapmayana yapmam ona yapacağıma gider kendime alırım kocamda bilir severim ben altını :)
(4,912 puan) tarafından
Bende boyle düşünüyorum sonucta yegenlerine dahi bsey yapmadilar bilezik cok fazla kendjme alirim banada yazik :D
(1,313 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
tarafından
Eşinizin kardeşi sonuçta bencede bilezik felan takılır . Bütçeniz varmı bilmiuorm canm 
(4,912 puan) tarafından
Evet kardes katiliyorum ama hic birseylerini gormedik ee takilarida aldilar elimizden. Hatta evlenirken bazi seyler istedik almadi kaynanam simdi ben onlara bilezik yapmak istemem acikcasi
tarafından
Valla canm banada takmadılarki alsınlar eşimle beb annesinin takıcağı takıyı bile biz alıp eline verdik bize taksn die . Kaynım nişanlandı biz cumhuriyet taktık mesela kaynımda bize bişey takmamıştı
(4,912 puan) tarafından
Iste bsey takmayinca ben takinca enayi gibi hissediyorum ya çocuklarımın rizki onlara gidiyor sanki
0 oy
tarafından
Benim bilezikleri bile kendimiz yaptik kaynanamin taktigi sadece kolye bileklik ve küpe ona ragmen bilezik taktik görümceme kaynanamin takacagi bilezigi bile biz aldik. Sal.aklik mi eveeeeet. 
(4,912 puan) tarafından
Uzerinize yük yuklemisler. Allah razi olsun sizden bosver
tarafından
Hic sorun degildi ama keske deger bilselerdi. Amin canim cümlemizden.
(4,912 puan) tarafından
Zaten verdigin degeri goremeyince insan sinir oluyor yazik ediyor kendine
tarafından
Milletin ağzına laf vermeyin canim bosver durumunuz varsa takın bilezik yoksada aldiklari altinlara saysinlar.
(4,912 puan) tarafından
Ceyrek takarim en fazla bohca falan yapmam beklerler ama yapmam yani
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ay ciddi konuşayım takılan takıları nasıl aldılar bilejiklerini falan mı mehrini yani ?

Ha ben olsam bende takmam.mecbur değilim gönlümden ne koparsa onunki kızda sende bir ana doğurdu ama 
(4,912 puan) tarafından
Bilezikler kaldi sadece bir de annemlerin taktigi ceyrekler falan. Evimde eksikler vardi almadilar bulasik makinasi hali falan
0 oy
(11,217 puan) tarafından
1 tane görümcem var 1 tane erkek kardesim erkek kardeşim evlendi bilezik taktık artı ben birde paradan 3 4 metre kolye yapıp taktım : D görümcem evlense onada bilezık takarız ve varsa bir ihtiyacı alırız
(4,912 puan) tarafından
Bende oyle yapmak isterim ama onlar ne bana ne cocuklarima hic bsey yapmadilar canim inan icimden gelmiyor ben bileziklerimi esime verdim araba aldik kendime bilezik alirik onlara alamam :D
(11,217 puan) tarafından
Sonucta bekarlarmış evdelermiş evli olsalar okey ama bekardan bşy bklemioz ve evlenincede yapıorz üstümüze düşeni
(4,912 puan) tarafından
Bekar diye yazdim zaten en başta:) benim kardeslerimde bekardi ama taktilar
(11,217 puan) tarafından
Bizim erkek kardesimiz evlndi sadece evliler taktık bekarlar takmadın sonucta bekarlar o evın içinde babamın cocukları hala babam annem be taktıysa bırlıkteler:)
(4,912 puan) tarafından
Evet dedigin mantikli. Ama kaynanam kayinpederim taktigini geri aldi bizden. Yani onlarda takmamis sayiliyor bu durumda gelde isin icinden çık
0 oy
tarafından
Çalısıyomuydu gorumceler?
(4,912 puan) tarafından
Iste bak o yuzden de yazdim kaynanam kayinpederim takilari aldilar bizden sadece mehir bileziklerim ve annemlerin taktiği altin kaldi digerlerini gormedim bile toplayip almislar. Ama takilari verseydiler bana is değiştirdi
(10,165 puan) tarafından
İyi de balım bu kayınpederin suçu kızların değil ki.
(4,912 puan) tarafından
Evet canim kizlarin sucu degil tabiki. Ama yegenlerine insan hic mi hediye almaz corap mi yani hakedilen
tarafından
Ama bak calısmıyorlarsa ana baba para vermedıkce alamazlar, evlı degıllerse suclayamazsın
(4,912 puan) tarafından
O donem hatta hala findik toplamaya gidiyorlardi mesela ortanca gorumcem gitmis bu sene 4 bin almis kendi parasi
0 oy
(1,724 puan) tarafından
Allah aşkına sana bir şey bile takmamislar. Hiç takma derim ama eşin ne diyor.
(4,912 puan) tarafından
Evet 3 de takmadi kaynanamda hic ellerine bsey vermemiş takin diye. Ama esimin bekarken aldigi altinlari bile vermedi dugun altinlarini paralari hep aldilar
0 oy
(17,602 puan) tarafından
Benim kız kardeşim evlendi çeyrek taktık nişanda 500 lira
(4,912 puan) tarafından
Ya ceyrek olur ama bilezik fazla geliyor 3 tane bilezik onlara alacagima kendime alirim :D
(17,602 puan) tarafından
:D yani bencede
(4,912 puan) tarafından
Zaten bana 5 bilezik taktilar üçünü geri almis oluyorlar:D
0 oy
(649 puan) tarafından
Haci baba tekkesi değilim. İmkanım olsa külçe takayım ama o kadar bilezik dagitamam. Benim bu yaz kendi bacım evlendi ceyrekli kunyelerden taktim
(4,912 puan) tarafından
Ancak borc ile alırız ama dedigim gibi bana 5 bilezik taktilar 3 tane alsam bana 2 bilezik takmis oluyorlar ;)
(649 puan) tarafından
Zaten almışlar altinlarinizi diye okudum sanki
(4,912 puan) tarafından
Evet paralari altinlari aldilar esim.bari altinlari verin demis vermemisler annemlerin taktiklarini aldik sadece onuda vermek istemiyordu aslinda
(649 puan) tarafından
O zaman kizlarina takilanida erkek tarafi alir. Konu açılırsa zaten erkek evi alıyor KIZINA birşey kalmiyor bosuna borca giRmeyelim anne dersin
(4,912 puan) tarafından
Evet mantıklı kisasa kisas :)
0 oy
(8,227 puan) tarafından
Bilezik ne be ceyrek altın taksan yeter
(4,912 puan) tarafından
Kız çeyrekte fazla gram alcam :D
(8,227 puan) tarafından
Valla ben bekarkrnde kız kardeşlerime ceyrek taktım kardeşidir takılır yani
0 oy
(6,179 puan) tarafından
Bana öyle yapan insanlara asla bilezik takmam Aklını başına topla parayı kolay mı kazanıyorsunuz Bir de düğünde takılanları da almışlar yani hayırdır bir çeyrek altın neyine yetmiyor
(4,912 puan) tarafından
Aynen canim.ceyrek fazla bile
0 oy
(8,603 puan) tarafından
Takılarını niye onlar aldı neden izin verdin ki
(8,603 puan) tarafından
Altinlari korumak gelinin gorevidir senin sahip çıkman kesinlikle altinlar takildiktan sonra çıkarırken hepsini keseye koyup saklaman gerekiyordu olan olmuş artık ama sende sakın onlara bisey takayım Bi Çöp bile vereyim deme benim altınlarımi alan onlara el koyana teneke bilezik bile çok de olur biter bu ne terbiyesizlik altinlari almak ya
(4,912 puan) tarafından
Iste istanbulda yapilan nikahta olan bir kac altini kurtardik sadece vermiyorlar tartisti esim ama yok simdide arayip sormam onlar arar ancak
(8,603 puan) tarafından
Mümkünse onu bile yapmasınlar yaptıkları kul hakkıdır peki sormadınız mi neden aldın diye merak ettim.neden aldığını
(4,912 puan) tarafından
Masrafi onlar yapmış ve onlarin adetine gore erkek tarafi alirmis. Ama.masraf kismi dogru degil
(8,603 puan) tarafından
İnşallah hayrını görmezler
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Benim görümcemin 20 milyar maaşı var. Çöp bile takmadı. Ne düğünde ne yeğeni doğunca. 
(4,912 puan) tarafından
Ayyy bacım seninki daha fenaymış
(2,746 puan) tarafından
Ve bizden bilezik bekliyor :)))))))))
(4,912 puan) tarafından
Avuçlarını yalasinlar
(2,746 puan) tarafından
Ben cecde inşallah kocam yapmaya çalışmaz
0 oy
(12,576 puan) tarafından
Benimde aklımdaki soru bu görümcem evlenecek kaynanam biz evlenirken bana bir bilezik taktı on gram bilezikle iki cumhuriyetle geldim çocuğum oldu dokuz ay yanlarında hamilelik geçirdim bir kıyafetini de ben alayım diyen olmadı şimdi maddi olarakta zordayiz bilezik veya maddiyatli bir şeyler bekleyecekler kesin en çok bunu merak ediyorum 
(4,912 puan) tarafından
İşte boyle insanlara cop bile vermiyceksjn ah ah
(12,576 puan) tarafından
Bence de ama eşlere göre aile hep haklı :( ben bunu desem kıyamet kopar bizim evde
0 oy
(1,354 puan) tarafından
Sen evlenirken onlar evli olmadigindan bisey  takmayabilir ha evli olup takmasalar büyük ayip bekar oldukları icinde dogumda bisey getirmeyebilirler bencede haklari bilezik
(4,912 puan) tarafından
Sen gizli hesap acmis kaynanamsin :D peki yegenlerinim biri 4 biri 1.5 yasinda hic mi insan bir sey almaz gerci kaynanamlarda almiyor :D
(1,354 puan) tarafından
Hayir almaz BEKAR BEKAR
(1,354 puan) tarafından
Çalışmıyorlar diyirsun üstelik
(4,912 puan) tarafından
Malesef sana katilamiycam kaynanacim :D
0 oy
(6,180 puan) tarafından
Canım sen istediği düşün iş kocanda bitiyor. Düğünden sonra takıları ailesinin geri almasına ses çıkarmayan kocan kesin bilezik alır takar. 

Küçük görümcerin neyse de 31 yaşında olan görümcen neden bişey yapmadı? Eğer calişmıyorsa takı beklenmez ama bir bohça akıl edip yapabilirdi. 

Valla kocam benim sözümü dinler diyorsan kesinlikle aklına bir hiçbir şey takma kendi annesi babası taksın. 

Ve merak ettim neden altınlarını verdin ? 
(4,912 puan) tarafından
O zaman yeni gelin saflığı vardi canim ah simdiki aklim olsa avuclarini yalardi. Iste ben boyle diyince sen fesatsin diyecekler bana :D
(6,180 puan) tarafından
O zaman kaynanana de ki, benden aldığınız bileziklerden birini  bizim adımıza takalım. Artık saf değilsin lafını esirgeme ve unuttuğunu sanmasınlar.
(4,912 puan) tarafından
Yok bilezikleri vermedim 5 tane bilezik ve bir kac ceyrek bende kaldi sadece geri paralar altinlari aldilar
(6,180 puan) tarafından
Ee tamam altınlar ve paralardan bilezik yapın bize aitti nede olsa de. Aynı mantık
(4,912 puan) tarafından
Oyle diycem sanirim canim en kiytirik bilezik 10 bin
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Bilezik derken deseydiniz sizin benim düğünde takılanlardan verin takarız deseydiniz:)))) 
(4,912 puan) tarafından
Bak bu iyiydi :)
0 oy
(313 puan) tarafından
Esim kız kardeşine bilezik taktı. 
(4,912 puan) tarafından
Bende 200₺ takayim :)
(313 puan) tarafından
Allah bereket versin :) ben eşime söz gecirememistim illa abi olarak takcam dedi.

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 412 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 665 göst.
18 Ekim 2022 Aile kategorisinde ozlemm5561 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 271 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,873 göst.