0 oy
225 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (337 puan) tarafından
Kızlar hazır sünnet postları açılmışken bende sorayım büyük oğlum Mart'ta dört yaşına girecek sünnet etmeyi düşünüyorum altı açık sünnet kilodu giydirecegim 

Küçük oğlum bir yaşına girecek altı bezli nasıl olacak ikisini aynı anda sünnet etsem çok zor olur mu 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Dört yaş çocukta travma olmaz mı 
tarafından
18 aydan önce sünnet düşünülüyorsa yenidoğan dönemi tercih edilmelidir. 6 yaş ve üzeri ise çocuğun bilinçli olduğu dönemdir. Çocuk kabul etse de etmese de, korksa da korkmasa da sünnetin ne olduğunu anlayabilir. Özellikle 2 buçuk- 4 buçuk yaş arasında sünnetten kesinlikle uzak durmak gerekir.
(337 puan) tarafından
Zamanında eşime dedigimde delimisn demişti bunları biliyorum ama şimdide sünnet etmek istiyor vazgeciremiyorum
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum oğlumu bir buçuk aylıkken yaptırmıştık şimdi ikinci bebeğime hamileyim bir oğlum daha olcak onuda hemen sünnet ettircez inşallah travma olsun istemedik bi de iyileşme süreci daha hızlı oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız dört yaşındaki çocuğa çok geç kalmışsınız bence ilk onu yaptır sonra küçüğü yaptırırsın çünkü zor olur ikisi birden
(337 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Bence ayni anda zor olabilir aralarında 1 hafta veya 10 gun olsun
(337 puan) tarafından
Ayenn kaynanamlar memleketten gelmiş ikisininde yapalım diyor
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Yengem yaptırdı aralarına 1 ay zaman var belki 3 hafta çünkü zor bir süreç aynı anda ikisi ilede ilgilenmen lazım 
(337 puan) tarafından
Ufff kendimi hiç hayal dahi edemiyorum
0 oy
tarafından
Bence ikisini aynı anda yaptır çıksın aradan 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
4 yaş çok geç kalınmış aşırı zorlanırsın. 1 yaş bile geç bana göre yürümeye dönmeye başladıgı anlarda sünneti dogru bulmuyorum aşırı zorlanırsın
(337 puan) tarafından
Evet bencede
0 oy
(1,165 puan) tarafından
İkisinin yaşları da hiç uygun olmamış. Tam yeni yürüyen bir bebek en hareketli dönemi yasayan 4 yaş bir çocuk
(337 puan) tarafından
Eşime kaynanama anlatamıyorum
0 oy
(6,717 puan) tarafından

büyüğü çok bekletmişsiniz canım keşke önceden yaptırsaydın şimdide diğer oğlunu yaptırırdın. Yaşı büyüyünce daha zor olabiliyor. İkisini yaptırsan hangi biri ile ilgileneceksin çok acıdıgı için sürekli ağlıyorlar daha fazla il gi istiyorlar :(

(337 puan) tarafından
Zamanında eşime dedigimde delimisn demişti bana  küçücük çocuğu nasıl sünnet edeceğiz demisti
(6,717 puan) tarafından
1.5 yaşında yaptirdim daha erken mi yaptirsaydim diye düşündüm. Pipisine bakip agliyordu korkuyordu
0 oy
(415 puan) tarafından
Bence öyle yapmayın ..bi bayan post açmıştı iki oğlunu sünnet etmişti aynı anda. isyan ediyordu resmen aşırı zorlanmış ikiside sabaha kadar ağlıyor diye  
(337 puan) tarafından
Tek tek edicem ama şimdi değil
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Dr lar 2 yaş öncesi yada 5 yaş sonrası öneriyor. Cinsel kimlik açısından travma olmaması için vs. Benim oğlum 6 aylık oluyo haftaya biz 3 buçuk aylıkken yaptık. Ne kadar erken o kadar iyi diyerek
(337 puan) tarafından
Aynen bende istemiştim zamanında eşim yaptırmadı
(3,151 puan) tarafından
Kötü olmuş enim iki erkek kardeşim var küçüğü 3-4 büyüğü 8-9 yaşlarındaydı annemler yaptidiginda ben ortaokula gidiyordum hatırlıyorum zordu yani bir koltukta biri oburinde diğeri yatıyorlardi alt çıplak annem yoğurt kovası koymuştu üstlerine sürekli ikisi bı yerden bağırıyordu anne kumanda abla suuu anne acıktım sürekli mizmizlik ediyorlardı büyük olmalarına rağmen
0 oy
(4,933 puan) tarafından
Ben geçen  hafta 1.5 yasindaki oglumu yaptirdin aşırı hareketli bir bebek olmasina ragmen rahat gecti hamd olsun. Bardak koydum bezine kolay iyilesti. 

Buyuk oğlumuda 1 yasinda yaptirdim ama yürümesi guzeldu dusmuyordu dengesini falan saglardi onuda yaptirdim 1 haftada ıyilesti

Sen kucugu sunnet ettir bence eger duzgun yuruyebiliyorsa 

Buyugu 5 yasinda yaptirirsin
(337 puan) tarafından
Emekliyor daha yürümüyor
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Ben oğlumu 23 günlükken yaptırdım çok şükür ki yaptırmışim şuan 3 yaşında hayal bile edemiyorum yeni sünnet olsaydı ne yapardı kesin travma geçirirdi çok kalmışsın bir yas bile çok geç kalmışsın bence küçüğünü yaptır büyüğü kalsın biraz daha büyüsün 6 yaşa kadar çocuk travma yaşar 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Canım 2-6 yaş arası malesaf ki sünnet edilmiyor bende ettir ektim doktor zamanı geçmiş 6 yaşından sonra edelim dedi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Roj_can (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Roj_can (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 146 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.