0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (1,538 puan) tarafından
Dün akşam hamile olduğumu öğrendim kızlar hasta olmuştum öksürüğüm vardı geceleri ve sabahları öksürüyordum eşim bj karışım almış öksürüğe iyi geliyor diye okudum arkasını hamileler için sakıncalı şeyler vardı içinde adetim zaten düzensiz hep ama bı öncekine göre 3 gün gecikme vardı bende Allah korkusun ne olur ne olmaz diye test yapıyım dedim yaptım birde ne göreyim çift çizgi kıpkırmızı kan verdim 416 çıktı hamileyim adetime göre 5 haftalık doktor randevusu aldım gideceğim kızım 23 aylık oldu istiyordum ama kararsizdim korkuyorsun kızıma çok zor hamile kaldım ve buda kazayla oldu geri cekilmeyle ben hiç sanmıyordum olacağını ve korkuyorum bana iki çocuğun arasında bu şekilde az olan bı fikir versin çok şükür Rabbim tekrar anne olmayı nasip etti sağlıklı sıhhatli kucagima almayı nasip etsin korkuyorum ilk doğumum kolay oldu sonradan dikiş ağrısı acısı çektim ama ikinci doğum daha mı kolay olur acaba aklımda milyonlarca soru var çok farklı bı Duygu sevindim heyecanlandım elim ayağım titredi ama sevindigim kadarda korkuyorum uzattım ama ne yapacağımı bilmiyorum 

8 Cevaplar

0 oy
(7,861 puan) tarafından
Geri çekilme zaten korunma yöntemi değil canım.
(1,538 puan) tarafından
Evet canım haklısın ama bir iki defa oldu sadecec hatta bir defa oldu bu ay geri çekilme zor hamile kalınca 4 yıl sürmüştü hamile kalmam yine zor olur diye düşünmüştük
(7,861 puan) tarafından
Neyse hayırlısı olsun canım en azından oğlun büyük yine zorlanmasın inşallah
(1,538 puan) tarafından
İnşaallah canım zorlanmam kızım biraz çok inatçı dediğim dedik bir kız
-Reklam-
0 oy
(626 puan) tarafından
her nasip vaktine esirdir canım demek ki gam zamanıymış Rabbim sana bir evlat daha bahşetmiş hakkında hayırlısı olsun
(1,538 puan) tarafından
Sağol canım inşallah hayırlısı olsun
(626 puan) tarafından
inşallah canım
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Nasibi varmis Allah analı babalı büyütsun kardeşim tadını çıkar bence hiç korkma 
(1,538 puan) tarafından
Amin canım öyle düşünüyorum ama ister istemez korkuyorumda biraz
0 oy
(14,983 puan) tarafından
Benim oğlum da 28 aylik. Ben de 5 haftalık hamileyim. Hallederiz dostum başarabiliriz. Merak etme . Zor olsa da bir sürü insan yapmış. Biz niye yapamayalim. Bazen çok yorulacaz ama sonra rahat ederiz.insalllh
(1,538 puan) tarafından
Öyle düşününce evet sonrasında daha rahat olacak inşaallah hallederiz canım
0 oy
tarafından
Benimkiler 13 ay. Ben zor hamile kaldım ve tekrar kalmam zordu.  Ona rağmen oldu biz de birkaç sene sürer diyorduk:))
(1,538 puan) tarafından
Ay bende valla ilk 4 yıl olunca yine öyle 4 olmasada iki üç yıl hadi bunuda geçtik en az bir yıl sürer diyordum tek seferde tuttu hayırlısı böyleymiş demekki
tarafından
Evet ama aralarında az fark olmasının avantajını çok yaşıyorum. Mesela kızım 28 aylık evde oyuncak,eğitici setler,boyalar kalemler aklına ne gelirse var hepsi kardeşi uyudgu zaman yaptığımız kes yapistirlar vs var ama kardeşi uyurken vakit geçiremiyor bunlara rağmen. Sürekli gider uyandırır ve bir eğitimci olarak cocuk çocukla gelişir diyorum:))) Ama 1 yaşına kadar çok zor :) Allah kolaylık versin
(1,538 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Yas farkı çokta az değil aslında.  Küçük oğlum doğduğunda büyük oğlum 27 aylikti.
(1,538 puan) tarafından
Nasıl geçiyor peki sürec çok zor mu
(4,924 puan) tarafından
Buyuk oglum sessiz sakindi ondan yana sıkıntım olmadi ama kucuk oglum kolikti cok kotu zamanlar gecirdim annemlerde olmasina ragmen cok zordu kolik olmasaydi daha sakin gecerdi
(1,538 puan) tarafından
Anladım canım benim kızımda kolikti inşaallah gelen bebeğim de kolik sıkıntısı yaşamam
(4,924 puan) tarafından
Hic stres sıkıntı yapma sakin bir gebelik gecirirsen bebekte sakin olur.
Benim cok berbat bir hamilemigim oldu o yuzden bebegimde kolik sinirli oldu
(1,538 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol teşekkür ederim
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Biri bana mı seslendi 15 aylık oğlum var ve ben 23 haftalık hamileyim aralarında yaş farkı olsun istemedik beraber büyüsünler istedik :)
(1,538 puan) tarafından
Ya gerçekten mi iyi aslında ama korkmuyormusun canım
(7,444 puan) tarafından
İllaki zorlukları olcak ama sonrası çok güzel olcak o tempoya bir zaman sonra alışcaz sonuçta :)
(1,538 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Geri cekilmeylemi hamile kaldin canim
(1,538 puan) tarafından
Evet canım geri çekilmeyle 2-3 defa geri cekilmeyle olmuştu ama bu ay sadece bir defa geri çekilmeyle oldu ondada hamile kaldım
(1,918 puan) tarafından
Normalde nasil korunuyordun
(1,538 puan) tarafından
Prezervatif ile  çift prezervatif ama

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 1,219 göst.
7 Kasım 2022 Aile kategorisinde Leyla Aydo (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 420 göst.
25 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy