0 oy
274 göst.
önce Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Kizlar bu sabah ağrılarım vardi adet sancısı gibi aynı gelip gidiyor ne olur ne olmaz dedim temizledim heryerimi temizlerken iç camasirim da kahverengi lekelenme vardı ağrılarım ara ara geliyor sizce doğum olur mu hızlı sancıların gelmesi için ne yapmalıyım hangi pozisyonları denemeliyim

9 Cevaplar

0 oy
önce (96 puan) tarafından
Sıcak suda oturabilirsin cnn
önce (29 puan) tarafından
Oturdum cnm egzersuz olarak ne yapabilirim
-Reklam-
0 oy
önce (14,703 puan) tarafından
Ilk doğumun mu canim. Pilates topun varsa onunla çaliş biraz. Ilk değilse açilma hızlı olur bekleme evde git hastaneye. 
Ama cnm sancilarim adet sancısı gibi gelip gidiyor bacaklarım da çok ağrıyor insan az çok birinci doğumdan anlıyor ama o kadar fazla değil biraz sancım çok olsun öyle gideyim dedim yoksa insanı orda mahfediyorlar
İşte birden bire geliyor o doğum sancilari. Özelde doğuracaksan doktoruna haber ver en azindan arayinca hemen gelir hastaneye.
önce (177 puan) tarafından
Evde doguran benn
Bende evde değilde nerdeyse arabada doğuracaktim. Hastaneye gidince direk çatala aldılar ve doğumu başlattilar.
önce (5,995 puan) tarafından
Aynen benimde 2. De hafif adet sancısı gibi sancı geldi hazırlanıp hastaneye gidene kadar cm olmuştu çatala alıp direk doğumu başlattılar
Evde sancı çekmeye karşıyım. Doğumun gidişatını kimse bilemez
0 oy
önce (1,904 puan) tarafından

Sancının çoğalıp azaldığını az çok anlarsın zaten, sancılar arası sıklaşınca (10 dk 5 dk) hemen hastaneye gitmelisin.

Bir yere tutunup çömel kalk şeklinde squad yaparsan ve bunu yaparken de büyük abdesti yapar gibi ıkınırsan çocuğu kanala itersin, doğumu başlatmış olursun. Dayanamaz hale gelmeden hazırlıklı ol ama, birden bire sıklaşır, arası daralırsa elin ayağına dolanır. Hurma yiyebildiğin kadar ye, yatış yaparlarsa yedirmezler. Meryem Ana otun varsa onu da oku suya koy, suyundan İç. Rahmi açar. Doğumdan sonra otu çıkar ama.
Kozlar hepsini yaptim ama sancım cogalmadi hala adet sancısı gibi ağrı gelip gidiyor doğum ne zaman olur ya
önce (1,904 puan) tarafından
Bir vakti var belli ki, otur kuran oku en azından son temiz saatlerin boşa gitmesin. Lohusayken insan çok özlüyor.
0 oy
önce (1,538 puan) tarafından
Oturup kalk arkadaşıma özelde öyle demişler.  Normal dogum yaptı . 
Yaptım ama sancılarım cogalmadi ağrım var ama cnm
0 oy
önce (496 puan) tarafından
Yan yan merdiven cıkabilirsin perine masajı yapabilir yapamiyorsan birinden yardim alabilirsin otur kalk hareketi yapabilirsin ördek yüruyüsü yapabilirsin bagdası kurar gibi oturup iki ayagini dizlerden kırık bir sekilde ayak altlari birbirine temas edecek sekilde oturup vücüdü sağa sola salinim hareketi yapabilirsin, kedi esnemesi diye bi hareket var (yerde emekleme pozisyonunda kalcahi ileri geri esnetmek) bu hareketi yapabilirsin  aksak kaldırim yuruyusu tek ayakla onu yapabilirsin yuruyus yapabilirsin rabbim kolay dogum nasib etsin ama lekelenme geldiyse bir hastaneye gidin 
Vala yaptım ama nafile hala bekliyorim
0 oy
önce (207 puan) tarafından
Ellerinle yüksek bir yere tutun bacaklarını hafif ac ve otur kalk yap.
0 oy
önce (172 puan) tarafından
Sancıların olunca kedi pozisyonunda dur çok işe yarıyor sancıların azsa sıcak duş al ayağına patik giy açılmayı kolaylaştırıyor bire bir yaptım tam açılmayla hastaneye gitim
Maşallah cnm benim ağrılarım var ama cogalmiyir ya
önce (172 puan) tarafından
Nasıl oldun hiç
Hiç aynı cnm ağrı var amma fazla olmadığı için gitmedim demeki zamanı var daha ama lekelenme oldu kaç güne olur herhalde
0 oy
önce (402 puan) tarafından
Merdiven çıkmak hem acilmani hem doğumu kolaylaştırır mutalaka merdiven cik kusum. Nişan gelmiş işte doğum başlıyor inşallah :) birde hurma ye. Fatma Ana eli otu araştır ben çok faydasını gordum. Zeytin yağlı sıcak suya oturabilirsin. Pilates topu varsa üzerine oturup 8 çizebilirsin. 
önce (402 puan) tarafından
Öyle hemen hastaneye git demişler ama sen az çok bilirsin agrini. 5-7 dkya inene kadar evde kendin çek sancini. Hastanede hizlansn diye suni sancı veriliyor
0 oy
önce (1,215 puan) tarafından
Eşinle birlikte olursan oda hızlandırıyor banada burdan biri demişti denedim sabah doğuma gitmiştim 
Eşim uzakta çalışıyor cnm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 416 göst.
0 oy
11 cevap 383 göst.
22 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arzummm (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 460 göst.
3 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Prensannesi (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 417 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bidahanne (4,458 puan) tarafından soruldu

393,733 soru

11,774,671 cevap

35,791 kullanıcı

...