+1 oy
868 göst.
Aile kategorisinde (15,151 puan) tarafından
Annemle annannem pek sevinmediler. Kardeşim sevindi bı tek. Annem ayyy çok şaşırdım daha oğlan küçük ya diyo. 28 aylik oğlum. Kardeşi doğduğunda 3 yaşında olacak. Bizim kardeşimle aramızda 3 yaş 8 ay var. Kendileri kardeşim olmuyo diye doktora bile gitmişler. Kendi yaptiklarini bana gelince küçük oluyo. Sinir oldum. Biliyodum zaten sevinmeyeceğini. Sanki kendi bakiyo. Ben bakıyorum. Buraya yazmak istedim. 

30 Cevaplar

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Doğduğu zaman nasıl sevmek isterler ama  :) sıkma canını belki tepkisini belli edemiyodur benim annem de öyle sevinmemişti şimdi çok seviyo. Yaş farkı da güzel bence arkadaş olurlar
(15,151 puan) tarafından
Eminim seveceklerine. Versem kendileri bakarlar. Ama annem insanın kursağında birakiyo hevesini. Gicik oluyorum bu huyuna. Çok önemli bişey değil ama sinir oldum söyleyeyim rahatlayayim dedim
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hayırlı olsun sağlıcakla kucağına aldırsın Rabbim 
(15,151 puan) tarafından
Amin cok  sagol dostum
0 oy
tarafından
Boşver takılma herkes ayrı tuhaf benim kızımda 28 aylık doğursana ne bekliyorsun yaşın geçer bilmem ne diyip duruyorlar 
(15,151 puan) tarafından
Benimki bı tane yeter yok demiycek kadar deyip duruyordu. Aile planlamamiza kadar laf söylemeleri garip valla.
tarafından
Bir kulağımdan girip öbüründen çıkıyor vallahi istediklerini söyleyebilirler benim hamileliğim çok zor geçiyor ve kızımın şu an en hareketli zamanı o yüzden bir tane daha düşünmüyorum ha olursa Rabbim verirse zaten kolaylığını da sağlar ama tek başıma bakacağım ona da kızımada tamam doğumum annemin evinde yaptım Allah razı olsun baktılar ama 37 günlükken kendi evime gittim ve çok küçük bir bebekti tek başıma baktım her şeyiyle tek başıma ilgilendim o zamanlar aklıma geldikçe iyice korkuyorum ikinciden
(15,151 puan) tarafından
Allah'ım hayırlı zamanda nasip eder inşallah sana da. Ben kendimi hazır hissediyordum. İsteyerek oldu. Tabi insan ailesiyle böyle rahat konuşamıyor bu konulari. Onlara öyle diyemiyosun. Sen de kendini hazır hissettiğin zaman olur inşallah
0 oy
tarafından

Yani doğana kadar 3 yaşında olacakmış çokta minik bebek değil :) hayırlı olsunnn<3 

Benim annemde 2. Bebeğime hiç sevinmedi başında tabi şimdi ölüp bitiyor ve ilk çocuğum 1. Sınıfa gittiğinde doğdu 2. Bebek yani baya da yaş farkı olmasına rağmen kıyamet kopardı 

(15,151 puan) tarafından
Senin çocuklara annen mi bakiyo da bu kadar büyük tepki veriyor annen. Çok garip . Kız ben de eminim çok sevecekler zaten. Versem kendileri bakarlar havada kaparlar hatta oğlumu kaçırıp gidecekler nerdeyse ☺️ anneler değişik oluyor ya napalim
0 oy
(6,721 puan) tarafından
benim annemde aynı kafada aramız iyii değil o yüzden. Hamile oldğumu söylesem aynı şeyleri zırvalayacaktı. Gelip bakmışlığı var sanki :/
(15,151 puan) tarafından
Benim annemle aramda problem yok da. Şu zamanda çocuk büyütmek Zor hem ben zorlanıyorum diye böyle diyo büyük ihtimalle. Ama ben şükür gayet de bakıyorum güzel guzelm kimsem yok yanimda. Anneler değişik kafada işte napalim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
O çok çocuk isteyen eskiler hile kalmadi ya 80 yaşındaki insablar on çocuk doğurup bizim ikinciye laf ediyor djdjsjsje boşver takma benim annem de kızım için daha küçük demişti doğduğunda benim kızımda 3 yasidna olacak. Kimse kusura bakmasın çocuğumu da onların keyfine göre doguramam 
(15,151 puan) tarafından
Kız aynen 75 yasindaki annaňem bile daha çok küçük diyo oğlum için. Dayımla annem arasında da 3 yaş var. Kendi yâptiklarini bana uygun gormuyolar.  Senin doğum ne zaman inşallah
(1,369 puan) tarafından
Benim ikincisi daha 9 haftalık doğum Mayıs'a denk geliyor canım ,:)
(15,151 puan) tarafından
Bizim de sizden 1 ay sonra Allah nasip ederse
(1,369 puan) tarafından
Allah sağ salim kucağımiza almayı nasip etsin hayırlı güzel huylu çocuklar olsun inşallah. Sen kendi ailene odaklan başkasına kulağını kapat:)
(15,151 puan) tarafından
Amin inşallah dostum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sıkma canını suan ben de anneme dogurcammdesem ewdekini buyut ilk önce der. Herzaman derim vardır bi bildikleri tecrübeleri 
(9,247 puan) tarafından
Sorsana neden diyor ben dediğim zaman verdiği cewap mantıklı geliyor
(15,151 puan) tarafından
Bu zamada çocuk büyütmek Zor diyor maddi manevi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok. Belki çocuklarımızı özel okula göndermeyebiliriz ama tüm ihtiyaçlarını karsilayabiliriz çok şükür. Manevi olarak da kendimi hazır hissediyorum . Ama annem olunca bunları rahat rahat burda söylediğim gibi söyleyemiyorum.  İnsan çekiniyor.
(9,247 puan) tarafından
Aslında cekınmesen söylesen bırdaha söylenmez sana
(15,151 puan) tarafından
Şimdi yine konuştuk isteyerek.mi.oldu falan dedi evet dedim. Hmmm falan diyo. Hala aynı şeyleri soyluyo. Oğluma pabucun dama atilcak diyo. Ey Allah'ım yarabbim.
(9,247 puan) tarafından
Eski insan onlar sakaları bile kakaaaa cok takılma
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Yaş farkı bence çok iyi beraber büyürler annen sevinmiştir ama belli etmemiştir belki kötü düşünme :angel:

(15,151 puan) tarafından
Kız yok dondu kaldı. Ben biliyodum zaten sevinmeyeceğini. Eskiden beri tane yeter deyip duruyodu. Olunca ellerinden zor alırım ama onu da biliyorum
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Umduğumuz tepkiyi alamayınca malesef böyle sevincimiz içimize kaçıyor ama bos ver takma kafana ") büyük ihtimal tecrübe ettiği için yani olacakları ön gördüğü için böyle sönük bir tepki vermiştir ama eminim oda çok sevinmiştir bebim en küçüğüm bize koskocaman bir sürpriz oldu hiç beklemiyorduk ben yine tevekkül ettim rabbimin vardır bir bildiği dedim ama annemi görsen sanki kendisi hamile kalmış gibi ağlıyor öyle anne noluyo dedim bi kendine gel sen napıosun ")) hsjshhs ondan sonra toparlandı ya doğru diyosun ben napiyorum bu kadar güzel bir şeye ben niye ağlayıp duruyorum diye bi silkelendi toparlandı velhasıl evlat candır ciğerdir berekettir eve nesedir hayırlısıyla inşallah sağ salim alırsın kucağına güzel günlere buyutursun rabbim acilarini göstermesin 
(15,151 puan) tarafından
amin inşallah Çok guzel demissin dostum ☺️ annenin tepkisine bittim ☺️☺️☺️
(4,426 puan) tarafından
Onun tepkisine tüm ailecek bittik ") hayır kadın hastalıklarından ameliyat olduğunu bilmesem dicem ki sende mi gebesin ") hatta geçenlerde bir rahatsızlandım kadın doğuma gidicem eşim izin alamadı babamdan rica ettim beraber gider miyiz diye bana da diyemiyor annemi sıkıştırmış o kız yine mi hamile yoksa aman yarabbim diye hziajzjshhssjsj ay duyunca çok güldüm "D hsjsjsksjshs yani aileler böyle canım bizde gençlik var vurdum duymaz yanımızda var ve bazı şeyler için çok daha enerjimiz var ama onlar yani yaşlanmış enerjileri düşmüş haliyle bazı şeyleri kaldıramıyorlar artık e bide anne baba hani sorumluluk almayı benimsemeyi en doruklarında yaşıyorlar akıllarından kimbilir neler geçiyor ")
(15,151 puan) tarafından
Ay sizinkiler hep komedi ya ☺️☺️☺️
(4,426 puan) tarafından
Öyle valla "))
0 oy
(482 puan) tarafından

Oglumun cinsiyetini ogrendigimiz gun annwmin hadi yaa deedigi geldi  aklima :D resmen uzuntusunu saklayamamisti simdi benden sabirsiz benden candan takma kuzum

(15,151 puan) tarafından
Kız biliyorum çok seveceklerini ama ne gerek var beni gicik etmeye.
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Bakma etrafın lafına sözüne eşin mutlu mu sen mutlu musun önemli olan o benimde oğlum 15 aylık ve 23 haftalık hamileyim daha küçük vs dediler zor olur dediler ama ben bakıcam sonuçta kimseyi ilgilendirmez 
(15,151 puan) tarafından
Aynen öyle dostum . Allah'ım senin da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah
(7,444 puan) tarafından
Amin inşallah canım sende takılma bebeğine odaklan sağlıkla gelsin inşallah :)
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Hayırlı evlat olsun sağ salim doğsun demek bu kadar zor değildir bence. İnsan destek olur ayrıca çocuğun neresi küçük gayettee iyi yaşı bence 
(15,151 puan) tarafından
Bence de öyle. Yani hayırlı olsun diyeceksin. Oğluma daha diyo pabucun dama.atilacak diye. Gel de sinir olma
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum şuan. Ben ikinciye hamile olduğumda büyük iki yaşındaydı. Onu da istemediler. Ama doğduktan sonra benden çok sevdiler. 3.ye kazara kaldım ikinci 1 yaşı daydi annem söktürücü  vereydi doktor dedi dedim anne ne diyorsun  kadın kist değil hamilelik diyor dedim yok kıstırıp o diyor. .. inanır mısın benle 4 ay neredeyse hiç konuşmacılar yani surt 5 karıştı hep. Çok ağlardım sinirden. Zaten benim derdim bana yetiyordu bide öyle yapınca hamileliğin zahir oldu. 

Doğuma yakın anneme hastanede gelecekmiş demeye korktum isteksizdi  ama geldi mecbur. 

Velhasıl kelam şimdi inanki benden çok seviyor lar. O yüzden canını sıkma. Kaç çocuk isticegine yalnızca karı koca karar verir kim olursa olsun karışmamali.  İster 1 ister 5 ister 7 kime ne.  Afedersin  başkasının altına yatıp ta hamile kalmiyon nikahlı kocan ya sonuçta neyin suratı neyin arası ben bazen anlamıyorum.

Benim bak kordonu bağlı olduğu halde adetim az geciksin annem Allah korusun diyor. Napim daha oramimi  diktirim diyorum.:)))))
(15,151 puan) tarafından
Kız seninki daha betermis Allah'ım ya herşeye de karismasinlar lütfen ya
tarafından
Bence de canm diyorum ya iki kişi arasında kalmalı. Karı koca karar vermeli
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Boşver ya sen sevindin ise baskalarini boşver çok şükür aratmamiş Rabbim.
(15,151 puan) tarafından
Bence de öyle dostum çok şükür ☺️
0 oy
(654 puan) tarafından
3 yaş farkı ideal diye düşünüyorum annenide takma bence seni duşundugunden belki öyle dusunuyodur zorlanacaksın diye. Sağlıkla buyutur insallah cocuklarini
(15,151 puan) tarafından
Ondan öyle yapiyo zaten de yine de gıcık oluyo insan
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Aynı benimkiler istemediler aldır dediler
(15,151 puan) tarafından
Ay allhim ya kendileri mi bakıyor sanki
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Canım hiç sıkma cnini bnde ikinciye gebeyim annem kızmıştı bana ki bnmki 9 aylıktı iminciye hamile kldgmda elhamdülillah şimdi iyiyiz ama annem sen bakamazsm kızım çok küçük günah demişti e korundgm halde oldu ;))) şimdide aman dikkat et aman kızım dye hergun arar bnde geçtim o yoldan
(15,151 puan) tarafından
Ay Allah'ım ya
0 oy
(7,533 puan) tarafından
Benimkilerde ayni konusmiyorum simdi ztn gebeliklerimi hep yanliz gecirdim laftan sozden uzak durayim die stres yapmayim die soylemek bile hataydi ztn
(15,151 puan) tarafından
Benimkiler o kadar büyütmez ya . Hala aynı misiniz
(7,533 puan) tarafından
Gene hamileyim ablama soyledim ki sana cocugun kucuk daha dedik sen akillanmazsin dedi bi hayirli olsun bile demedi sildim resmen hayatimdan
(15,151 puan) tarafından
Ne kadar kiricilar ya.
0 oy
(9,546 puan) tarafından

Ay onlar 9 aylık süreyi hesaba katmıyorlar 9 ayda çocuk büyür daha da gelişir yani hep küçük duracak hsli yok. Bende 2 yaşında hamile olduğumu öğrendim eşimin akrabalarının verdiği tepkiyi görsen ben bile bu kadar şaşırmadım :D neymiş küçük doğana kadar 3 yaşına girecek zaten 

(15,151 puan) tarafından
Ulkecek en büyük hobimiž milletin aile planlamasına karışmak
0 oy
tarafından
Benim annemde illa heves kırar olumlu tepki vermez eleştirir her konuda böyle 
(15,151 puan) tarafından
Aman ya bıktıriyolar işte böyle

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 262 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esrarengizbiri (65 puan) tarafından soruldu
0 oy