0 oy
1,033 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Arkadaşlar benim 3 yaşına girecek bir oğlum var ev içinde yaşıyorum ben bu kaynanam kayınpederim falan onlarla beraber yaşıyorum ev işi bir de tülbent yapıyorum iğne hani ücretli yani satıyorum yapıp satıyorum bir tane çocuğum tek var işte oğlum var 3 yaşına girecek fazla zaman ayıramıyorum gibi geliyor bana o yüzden çok üzülüyorum yani her gün dışarı çıkartmıyorum her gün parka götürmüyorum oturup oyunlar oynamıyorum böyle yatırıyorum kalkınca telefon veriyorum telefonla oynuyor ben de işimi yapıyorum tülbent yapıyorum yani oturup oyun oynayamıyorum çocuğumla ilgilenmiyorum bu yüzden çok vicdan azabı çekiyorum yani yanlış mı yapıyorum bilmiyorum arkadaşlar yani bana biraz akıl verir misiniz yani bugün dün eşim abla senin evine gitti oğlumu da götürmüştü dedi orada kalacağız çocuk gelmek istemiyor dedi ben de tamam dedim şimdi geldi işte oğlum eşimle beraber geldiler oğlum ağlıyor dışarı çıkmak istiyor eşim de kızıyor sen sabah akşama kadar tülbent yapıyorsun telefonda konuşuyorsun çocukla ilgilenmiyorsun çocuk bu yüzden böyle yapıyor sizce haklı mı eşim yani yorum yapar mısınız arkadaşlar

30 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Tabikide haklı. Batsın tülbentten gelecek para. Ne demek eline telefon vermek anlamıyorum ben. Şuan sana ihtiyacı var oyun oynamaya ihtiyacı var. İlerde çok pişman olursun 
(938 puan) tarafından
Artilarim sana valla ben çocuklar uyumadan iş bile yapmıyorum onlarla ilgileniyim nasıl olsa yapılır iş diye o uyuyunca yapabilirsin ama o bı kere çocuk olacak ve büyüyünce geriye dönüp baktığında pişman olacak evet
-Reklam-
+1 oy
(770 puan) tarafından
Kendinizde zaten vicdan azabı çekiyorum demişsiniz yanlış yaptığınızı farkındasınız ilgilenmeyecekseniz keşke dogurmasaniz hem masrafta olmaz rahat rahat tülbent yaparsınız telefona bak bak mal olur cocuk 
tarafından
Bazen düşünmeden yazıyorsunuz gibime geliyor
(770 puan) tarafından
Banada düşüncelere saygılı olmuyorsunuz gbi geldi simdi
0 oy
tarafından
Maddi yönden çok sıkışık değilsen ara ver bir sure tülbent yapmaya yada çocuğun uyuduğu vakitlerde yap yazık 
0 oy
tarafından
Eğer yiyecek ekmeğin varsa esin herseyini alıyorsa yerden göğe kadar eşin haklı. Cocuk ilgi ve sevgiyle büyür bırak herseyi ben gece çocuklar uyuyunca yapıyorum işimi. Tam gelişim zamanı çocuğun 
(812 puan) tarafından
Tuğba Sen elişi ne yapıyorsun canm
tarafından
Çeviri merkezine çeviri yapıyorum canım
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Haklı eşin .. 

Telefon gozlerine yazik çocuğun 

Parayla yaptığın tülbent zamani geri getirmez 

Çocuğunla ilgilen bence.
0 oy
(1,248 puan) tarafından

Kusura bakma ama eşin haklı o ne öyle para kazanayım diye çocuk eline telefon verip ne kadar yapsam kar diyorsun k.bakma ama bencillik yapmışsın eşin az bile demiş 

Benim ablamda yapıyordu ilk çocukta uyuyunca yapardı sonra bıraktı yani yapamıyorum diye birde asla uyumadan eline almazdı 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Eşin haklı. Evde başka çalışan yok mu ? Senin alacağın o tulbetin parasina ihtiyacın mi var ? Milyarlar mi getiriyor. Çocuk ilgisiz kaldığından eve gelmek istemiyor belli. Küçük değil şuan herşeyi anlayacak yaşta. Seninle arasında mesafe olmasını istemiyorsan ya o işi bırak, ya da çocuk uyuyunca gece yap. 
0 oy
(473 puan) tarafından
Canım işini yetistirmen bir zorunluluk olabilir , para kazaniyorsun belki ama çocuğun gelişimi her şeyden önce gelmeli.Bence bir şekilde zaman yaratip yarım saat bile çıkarsan onun için çok şey ifade eder .Telefonla vakit geçirmesinden çok daha iyidir .Evet , dışarı çıkamadığı için de hircinlasiyor olabilir çünkü temiz havada olmak , başka çocukları görmek , oynamak çocuklara iyi geliyor , bu bir gerçek.Bence bir gereklilik olarak gör bunu ve parka götür derim , işleri de sonra telafi edersin bir şekilde.cocugunun bu günleri bir daha gelmeyecek geri.
0 oy
(563 puan) tarafından
Çocuguna zaman ayırman lazım tam oyun çagında telefon zaten berbat bişey tabiki dışarı cıkarman lazım parka götürmen lazım bari günde 1 saat ne olcak ki şuan o çocuga cok şey kazandırabilirsin ileri için yada kreşe falan ver bari çocuk sosyalleşir enerjisini atar 
0 oy
tarafından
Haklı tabii ki,ve evet vicdan azabı da cekmelisin.uyut, yemeğini yedir,eline telefonu ver dursun çocuk.boyle herkes büyütür çocuk.tulbent çocuğundan önemli mi,bir daha gelecek mi bu çocuğun bu zamanları?
0 oy
tarafından
Tabiki haklı bende seninle aynı azabı çekiyorum sabah işe gidiyorum akşam 6 ya yada 5 e kadar neyse geliyorum üzerime değiştirmeden oyuna oturuyoruz hava iyi olursa parka götürüyorum ama gece yastığa başımı koydugumda ağlayasim geliyor bırakıp gittiğim icin keşke senin yerinde olsam hep evde kalma ihtimalim olsa yanında durma ihtimalim olsa önceden ben nereye kızım oraya öğlen uykularını bile beraber yapardık şimdi yapamıyorum okadar çok ve aşırı uzuluyorm 
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Uyuyunca yapsan tülbentlerini
0 oy
tarafından
Cocuk uyurken o saatler de yapabilirsin ama uyanikken telefonla oyalayip el isi yapman doğru değil. O çocuğun oyun oynamaya , annesinin ilgisine ihtiyacı var. 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Tülbenti maddi açıdan yardımcı olmak için mi yapıyorsun? Bence biraz fedakarlık yapabilirsin, çocuğun uyuyunca işlerini yap. Uyandığında onunla oyun oyna dışarı çıkar, babası gelene kadar en azından oyala, bir sürü kadın var inan çocukla vakit geçirip uykusundan fedakarlık eden.. 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Eşin haklı malesef bide 3 yaşındaki çocuğun eline telefon verilmez sen telefon ile konuş tülbent yap ama çocuğunun en güzel anlarıyla vakit geçirme onun şimdi en güzel anları ama bunu anlamazsın sen boş ver tülbentini yap nede olsa para daha önemli
0 oy
(909 puan) tarafından

Canım oğlun bir daha çocuk olmayacak. Eline telefon verme yazık edersin. En azından boya al kağıt koy önüne boya yapsın. Sende gözünü üstünden ayırma iğne oyası yaparken. Hamur al şekil içinde oluyor onlar ile oynasın. Kış geldi oğlum park dedi. Üstünü sıkı giydirip çıkardım 1 saat oynadı. Ben oğlum uyurken yemek yapıyorum. Arada uyanık olunca yaparım ama o ara yanımda olur sohbet ederim yada top getirir oynarım:)işim yarım saate biteceğine 1 saati buluyor inan. En güzel zamanları kaliteli zaman geçirmek çok önemli. Akşam babası kapıda bekler 1 saat top oynarlar 

0 oy
(15,039 puan) tarafından
O telefonun çocuğa verdiği zararı tüm tulbentlerini satsan karsilayamazsin. O yüzden cocugunla ilgilen dostum. 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Çok haklı eşin lütfen telefon verme eline daha çok küçük ilerde çok sıkıntısını çekersin çok güçlük çeker uyum sağlamakta Allah askına bırak tülbenti falan çok çok ihtiyaç durumu yoksa ilgilen çocukla
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Arkadaşım disarda çalışan bi kadın olsan anlarım da sabahtan aksama kadar ne tülbent gözünü seveyim. Hiç mi boş vaktin olmuyor o çocuğa yazık günah. Yarın bir gün o çocuk içine kapanırsa tülbentlerin düzeltmicek bu durumu...
0 oy
(880 puan) tarafından
Senin şu hayatta ilk önceliğin tülbent değil oğlum olmalı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 219 göst.
5 saat önce Diğer kategorisinde Cupcake (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 410 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde Liza35. (659 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 396 göst.