0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Esimle bosanma asamasindayiz 200 bin lira birikim.var 4 yıllık evlilikte ama bu birikimi eski esim askeri personeldi ev acmadi ailemin yanındaydim bana sınırlı para gönderdi ailesine yedirdi bir kismini bir kısmını birikim yapti aylik 3 4 bin maksimum gönderiyordu 

Şimdi itiraf etti laf arasında aklinda bosanma varmis ama sırf birikim ve nafaka icin duruyormus bende hep derdim neden ilgisiz sebebi anlaşıldı 
Neyse simdi diyo ki ben kazandım senin ne hakkin var bana harcamadi kasaligini yaptırdı simdi de vermek istemito tas çatlasin 60 70 senin diyo ama zatrn ailem o kadar bilezik takmıştı 61 gr kadar 
Haksızlık değil mi 
Yarın gidicekmis anlasmali bosanma ifon müracaat yetisir mi nasil olacak fikir lütfen 

11 Cevaplar

0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bisey anlamadim
(341 puan) tarafından
Tam olarak nereyi anlamadinz
(341 puan) tarafından
Yeniden yazdim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anlayamadım fakat haklısın gibi sanki
(341 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yeniden postu duzenlemeye çalıştım
tarafından
:))) kadin dayanışması budur
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Eşin bu 200 bin lira parayı sana hep ailenin yanında eksiklerini harca diye mi verdi? Yoksa bu paralar sende kalsın biriktir diyemi? Tam olarak orayı anlayamadim. Altınlarını bozdurmusmuydun ki  bu para altınla ilgilimi
(341 puan) tarafından
Bana sende kalsin diyerek verdi bozdurmadim ama tl olarak söylemek istedim bozulsa 200 bin eder evet altınla ilgili
(2,692 puan) tarafından
Sende kalsın diyerek verdiyse bunu mahkeme kararıyla paylaşılması gerekir sonuçta emanet olarak verilmiş size bilemedim
(341 puan) tarafından
Ev almak icin birikim diyodu
(2,692 puan) tarafından
Himm anladım şimdi boşanmak mi istiyorsunuz ikinizde
(341 puan) tarafından
Evet anlamsiz sevgi saygı yok
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eski eşim yazdığın için kafa karışıklığı oluyor daha boşnamamışsın anlaşmalı boşandığınızda çoçuk yoksa altınları ve tazminat alırsınız hepsi o 
(341 puan) tarafından
Cocuk var ama
(6,441 puan) tarafından
Tazminat+nafaka iyi avukat tutarsan senin için iyi olur bence hem nafakan hemde tazminatın yüksek olur
(341 puan) tarafından
Avukat tutacak sahsi param yok ki
(6,441 puan) tarafından
Devletten iste canım
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Mecbur çekişmeli açman gerekir anlasamazsaniz.birikim yarı yarıya diye biliyorum.altinlar da senin hakkın düğün takı videosu vardsa altınları alırsın geri mal da yarı yarıya diye biliyorum.bir de çocuğa ve sana nafaka olur ama nafakalardan pek birşey bekleme bence az bağlıyorlar
(341 puan) tarafından
Nafaka maasa gore belirlnmiypr mu nasil belirleniyo
(1,140 puan) tarafından
Maaşa göre evet ama çok düşük veriyor yine de hakim.he çok çok fazla maaş alıyorsa ona göre olur.mesela asgari ücretli olduğunda bana 400 lira bağlanmıştı ben küçükken.
O da maaşın 4 te biri.ama ben okuyorum 400 500 bağlıyorlar dalga geçer gibi.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Çabuk bir avukat bul ona danış ve avukatın sana birşey dmedeb bir yere imza atma.
(341 puan) tarafından
Avukat tutmak icin sahsi param yk
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Anlaşmalı bosanma kabul etme. Ya süründürürüm seni de yada istedigin meblayı versin. Köpege kemik mi atıyormuş o. Bacım cekişmeliye döndür. Altınlar zaten senin. O 200 bininde yarısı senin. Sakın ha. 
(341 puan) tarafından
Altinin türk parası karşılığını dedim yarisimi vermes kesinlikle onun icin boşanmak istemoyomus megerse
(10,972 puan) tarafından
O versin vermesin bunu kadına devlet veriyor sıkıysa vermesin.
0 oy
(48,695 puan) tarafından
takılar kadinin hakki diye biliyorum ne oldu takıların 
(341 puan) tarafından
Bilmiyorum inanin adam benden kisti ailesine yedirdi birikim yapti sonra da kac kurus kazancın var diye sırf vermemek icin bosanmiyoms
Bende saf gibi uzulurdum neden konuşmuyor iki günlük izinde neden bizden kaçıyor tek takilmk istiyo diye
0 oy
tarafından
Canim belkkde gözünü korkutuyodur o parayı almak için ön kavgadir boşanmayacaksan sakın kal bence mantıklı adımlar at madem öyle evden sen gidersin o parayı tazminat olarak verir nafakamida odersin avukatta görüştüm kesin karar verirsen gel bana vekaletini alayım dedi de giyin suslen evde üzgün durma terbiye etmeye calisiyo bence
(341 puan) tarafından
Valla o kadar kaba bir insan ki evde elinde tel uc gun izne gelmis ilgi sevgi yok kendi evmizde beraber yaşadığımızda aynisiydi bir yere gezmek isteyum gez durum yap ozen derdi cildiriridm sessizce kosede durup sanki ** kopek havliyomus gibi umursamaz cileden cikarirdi sornada senin kahrini dilini cekiyorum olurdu
Bir parka gidek desem gezecek bu diye asagilardi
Ilgi yok sevgi yok nefret etitm
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Allah korusun evliliğim bitme aşamasına gelse ne para ne ev ne de eşya düşünürüm aklıma dahi gelmez sizin evliliğiniz çoktan bitmiş sadece resmi olarak devam ediyor 

Siz hakime bu birikimden bahsederseniz zaten yarısını verir size
(341 puan) tarafından
Evliligimz hic başlamadı ki varsa yoksa ailesi onlaron elinde tutma derdinde oldu
Bir kadinn olarak gururumu hic oksamadi sevgi ilgi vermedi ani biriktirelim gezmeye cikalim illa büyük yere gerek yok parka yruyuse cikalm srtk gibi gez durim yap zorla cikarirdim bes karis surati asik
Konusmaz elinde tel yada tv
Artik tahammuk edemiyorum giden benden gitti su saatten sonra yavrum icin maddiyat dusunmek zorundayım
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bir avukat ile anlaş durumu anlat ve tazminatı ne kadar istiyorsun atıyorum 200 bin 10 bini senin olsun de dosyanı alır davayı kazanabileceğşni düşünüyorsa 
(341 puan) tarafından
Aradim acmadi teli kapatmis gidemedim bugun adliyeye

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 778 göst.
19 Aralık 2021 Aile kategorisinde Ceylinnnn (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 489 göst.
18 Eylül 2022 Diğer kategorisinde yekbun63 (23 puan) tarafından soruldu

380,246 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı