0 oy
1,133 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Örneğin aşk duyduğumuz bir insana karşı tutkumuz ortaya çıkar. Kendimizi ona ait hisseder, ona dokunmak, temas etmek isteriz bundan keyif alırız. Onu düşünürüz vs. Görücü usulü evlenenlerde bu nasıl oluyor. Uzun süre görüşmüş görücü usulü evlilikleri demiyorum tabii. Ondada çekim oluyordur illa…

36 Cevaplar

0 oy
(2,687 puan) tarafından
Tutkumu o ney gizzz o nasi bisey kocayi gorsem.bogasim geliyo okuzun onde gideni 
-Reklam-
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Niye soruyor sun merak ettim 
tarafından
Makale yazıcam o yüzden soruyorum
0 oy
tarafından
Eski görücü usuller zormuş ama şimdi öyle degilki. Bende görücü usulü evlendim aileler tanıştırdı gezdik, tozduk beraber eğlendik bol bol vakit geçirdik sonra evlendik. Aramızdaki tutku bambaşka bizim ilk günkü gibi 4 yıl oldu , 4 aylık kızımızda var hiç değişmedi. 
(197 puan) tarafından
Aynen bizimde öyle oldu 13 yıl oldu Rabbim başımızdan eksik etmesin 1 ay annemde kaldım rahatsızdı eşim hergün aradı yazıştık özledim sizi diye O benim ilk im oldu ben de Onun inşallah yavrularımızda bizim gibi hayırlı imanlı karakterli eşler bulurlar
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Ha görücü ha severek bazen yıllarca konuşursun ama bi canavarla evlendiğini bilmezsin burda çoğu postta bundan yakınıyor, o kalbin atması gerek yoksa olmuyor, görücü usulü evlendim konuştuk ama biz, 
0 oy
tarafından
Valla ilk görüştüğümde enerjin tutuyorsa oluyor o kadar kişi istemeye geldi görüştük felan 2 dk bilemedin 5 dk eşim geldiğinde işte evleneceğim eşim olacak insan dedim o da aynı şeyi söylemiş ve 2 ay içinde düğün istediler ben kabul etmedim çok hızlı diye 6 ay sonra evlendik 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Görücü usulü demek sadece tanıştırılmak demek. Yani orda da birbirinizi tanımak için zaman geçiriyor, karşı tarafı sevmeyi bekliyor, arada bir çekim var mı diye bakıyorsunuz. Yoksa bugün tanıştık hop yarın evlendik değil ya. Ayrıca tanıştıran kişiler az buçuk sizleri tanıyan mantikli inananlarsa ortaya ilerde pişmanlıklarin daha az olacağı, daha uyumlu bir ikili çıkıyor. Bunu araştırmalar da gösteriyor zaten.
0 oy
tarafından
gorucu usulu veya ask evliligi fark etmez esimizin karakterine gore o tutku degisebiliyor. gorucu usulu evlendim. nisanliyken ve gorusme surecinde tutkuluydum ama evlendikten sonra tutku azaldi bende. cunku esim cok aileci bi insan bir de yalan soyleyen biri. yalanlarini yakaladiktan sonra tutku cok azaldi. yeni evliler esleriyle haftada en az bir defa birliktelik yasarken biz ayda 2 3 kez yasiyorduk. ben  arkami donup yatatsam esim de ayni sekilde arkasini donup yatar. umrunda da olmaz. arzulanmamakta tutkunun yok olmasina sebep oluyor. cok acinasi bir durum. bi yazar okumustum tutukiyla alakali cok guzel yazisi vardi, eger esimizi güclü gormuyorsak tutku olmaz diyordu cok hakliymis. simdi de hamileyim bakalim dogumdan sonra ne olacak? ah kanayan yarami hatirlattiniz:(
tarafından
Eşiniz güçlü değilse ona tutku duymazsınız o kadar doğru bir söz ki
tarafından
kesinlikle. esim malesef dedikoduyu cok seven, ozguveni dusuk, konusurken insani sıkan, eril enerjisi dusuk biridir. iste bunu da evlendikten sonra gormek hele ki uzerinden  baya zaman gectikten sonra gormek cok aci. saygi duymadigin bi adami sevemiyorsun da tutkulu da olamiyorsun.  evlenmeden once hayalim , esim ozguvenli, tutkulu, disariya karsi esini her daim savunan, disariya karsi baskin karakter ama evinde merhametli, dedikoduyu sevmeyen, tuttugunu koparan,  biri olmasiydi ama alakasi bile yok gercekten. hayaller/hayatlar:(
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bende görücü usulü evlendim canım ve eşimi ilk gördüğüm anda aşık oldum herşeyinw hemde normalde asla erkeklere ısınan seven biri değildim nasıl evlencem ben derdim fakat Allah nasibine kalbini ısındırıyor buna inanıyorum hani eşimi çok seviyorum Allah razı olsun ondan 
0 oy
(1,184 puan) tarafından

Kalpler Allahın elindedir o isterse her şey olur 

Rum suresi 21. Ayet: O’nun (Allah’ın) ayetlerinden (vahdet ve rahmet alâmetlerinden) birisi de, kendileriyle huzura kavuşmanız (ve kaynaşmanız) için, size kendi cinsinizden eşler yaratması ve aranıza muhabbet ve merhamet koymasıdır. Şüphesiz bunlar düşünen bir topluluk için (ne büyük hikmet ve) ibretler barındırmaktadır.

0 oy
tarafından
görücü usuluydu her hafta biri gelip biri gidiyordu o siralar ama.eşini.görünce hayir diyemedim.tutkuluydu bizimkisi
0 oy
tarafından
Nişanlılık döneminde zaten tanisiyirsun ben esimlel7 ay nişanlı kaldım o süre içinde tanıdık birbirimizi sanki yıllardır tanıyor musuz gibi şimdi 9 yıldır evliyiz 10. Yilimiza girecez Allah nasip ederse 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Vala kuzum ben eşimle 50 günde tanıştım nisanlandim evlendim ve hala tutkumuz bitmedi sukurler olsun 
0 oy
(3,236 puan) tarafından

Yüzükleri taktıkdan sonra konuşmaya başladık biz:D

Ama ikimizde evlenmek istedik. İkimizinde huyu suyu hakkında az çok denilmişti bir birimize. 1 sene önce dedemin cenazesinde o görmüş beni. 

Ben onun instagram profilini inceledim ve kafa yapımız uyar dedim. Ve hep bu ilişkiyi sürdürmekdi hedefimiz. Ne sorun olsa bile. Etkilenişim bilmem olu verdi:D

0 oy
(2,196 puan) tarafından
Kazanamadık........ 
0 oy
(1,184 puan) tarafından
Kuzum önceki gibi değilki görücü usulü  evet bende 16 yaşimda  görücü usulü nisanlandim 1.5 yıl  nisanlı kaldik  ve o sürede birbirimize aşık olduk 17 de evlendim  21 de 2 çocuk annesiyim aşk evliliğinden bir farkı olmuyor  bence
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Herşey ilk zamanlarda güzel oluypr şuan ne durumdayız bilmiyorum ama bu evliliği bitirmeye sebep olacak kişiye rabbim aynı sıkıntıyı yaşatsjn diyorum sadece bu duam var

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 819 göst.
9 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 55 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Islam (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 366 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Islam (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 729 göst.