0 oy
1,121 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Örneğin aşk duyduğumuz bir insana karşı tutkumuz ortaya çıkar. Kendimizi ona ait hisseder, ona dokunmak, temas etmek isteriz bundan keyif alırız. Onu düşünürüz vs. Görücü usulü evlenenlerde bu nasıl oluyor. Uzun süre görüşmüş görücü usulü evlilikleri demiyorum tabii. Ondada çekim oluyordur illa…

36 Cevaplar

+4 oy
(48,083 puan) tarafından
onlardada evlenince ortaya cikar  ten uyumu yoksa zaten o evlilik işkenceye dönüşür 
tarafından
Evet çok zor arkadaş gibi
-Reklam-
+3 oy
(1,726 puan) tarafından

Bilmediğiniz tanimadiginiz bir adamla bir gün başbaşa kalıyorsun  ne annen ne baban ne de bir akraban yaninda oluyor tek başına o adama alışmaya çalışıyorsun ve sonunda da alışıyorsun iyiyse ne ala kötüyse de çekip susup oturuyorsun işte böyle tutku mutku yalan...:angel:

(2,097 puan) tarafından
Ya görücü usulü evlilik böyle bir şey değil. Öyle bir anlatmissiniz ki bugün tanışıp yarın evlenmiyoruz. Onu da tanımak için zaman geçiriyoruz. Onunla da aramızda sevgi bağının kurulmasını bekliyoruz. Yani olması gereken bu.
+2 oy
(458 puan) tarafından
Görür görmez aşık oldum haha valla  6 senelik evliyim  o duyguyu Allah veriyor kalbimize 
(7,416 puan) tarafından
Senin aşık olasın varmış evlenesin varmış bacım.
(458 puan) tarafından
Doğru söyledin
+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Aşık olursan ne ala,olmazsan nanayı yedin
tarafından
Ay olmazsan çok zor
tarafından
Lan insatana yazma sen
0 oy
(633 puan) tarafından
Ben canm görücü usulü evlendim iyikide evlenmişim sevgili olsam okadar çok sevmezdim belki tez bıkardım ıyiki tanımışım iyikide evlenmişim cahillik yaşta evlendim ama olsun mutluyum....
(633 puan) tarafından
Ama zamanla öğreniyorsun cnn olsun allahım mutluluğunu daim etsin
(1,154 puan) tarafından
@nur canım sevgilinde olsa yıllarca tanıyor olsanda evlenmeden aynı evde yaşamadan aynı yastığa baş koymadan anlayamazsın tanıyamazsın bir insanı
(49 puan) tarafından
@Goncagull   çok doğru diyosun evlenince farklı oluyorlar ben mesela farklı farklı huylarindan öğrendim eşimin evlendikten sonra
(49 puan) tarafından
@eda  amin inşallah
(1,154 puan) tarafından
Evet canım insanlar sürekli değişir yaşamdan bilemeyiz Allah herkesin yuvasına sağlıkl huzur bereket versin inşallah
0 oy
tarafından
Bende çok merak ediyorum bi anda onunla evlenip bir anda hayatina giriyor galbia bagimlilik oldugu icin kopamiyorlar gerci ben severek evlendimde ne halt yedim
tarafından
Severek evlenince en azından hayatımın bir yerinde aşkı tutkuyu sevgiyi yaşadım diyorsun
(189 puan) tarafından
o tutku sevgi sevgililik dönemi yaşandığı için maalesef evlendikten sonra bi haz vermiyor monotonlaşıyormuş yani çevrem de severek evlenenlerin çoğu hep böyle söylüyor ne derece doğru bilemiyorum
(2,435 puan) tarafından
Çünkü evlenmeden kimse gerçek yüzünü göstermiyor. Sevgiliyken herşey iyi hoş arada görüşüldüğü için. Ama aynı eve girince o halleri olmadığı için daha büyük yıkım oluyor bence. O yüzden evlilik aşkı öldürür diye laf çıkarmışlar :))
tarafından
Gerçektende bana göre evlilik aski öldürüyor
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Ay bende hep bunu dusundum. Eskiler ne zormuş ya. Kocanı dügünden sonra gece odada görüyormuşsun. Gercı hepsi degıl tabı benim anannem severek evlenmiş =) gerci o da aga kızıymış bir zahmet sevdigini de alsın. 
(3,491 puan) tarafından
Ağa kızının torunu musun vay be.:) lv çantayı ne yaptın, kuveytli amcalara ne aldın de hele:)
0 oy
(337 puan) tarafından
Bn gorucu usulü evlendim ve eşimi hiç hayatımda gormemstm . Bir kere geldi gördüm knsmadan etmeden içime değişik bı duygu girdi hiç tanmyrm sanki yıllardır tanyrmsm da knsm gibi geldi şuan bir yıllık evlym hamileyim o olmasa kokusunu almasam uyuyamyrm . Çok anneciydi problemlerim annesyle olmasına rağmen sogumadm insanın kaderi olunca Allah içine bı duygu brkyr kader işte 
0 oy
tarafından

Bende çok merak etmisimdir bu durumu 

Valla sevdim evlendim ilk o eve girdiğimde Allahım ben nerdeyim benim ne isim var bu evde dedim bu adamla napcam dedim baya korktum 5 senelik sevgilimden:)

Şimdi de 20 dk önce ise gitti özledim gereksizi:angel:

0 oy
tarafından
Ben canım görücü usulü evlendim akrabayız ama birbirimizle muhabbetimiz sifirdi eşim eskiden istiyordu benimle evlenmeyi ama ben istemediğim için bitti araya yıllar girdi ailelerimiz istedi bende bir kaç sefer görüştüm istedim

Aramızda aşktan önce sevgi ve saygı oldu daha sonra o tutkuyu aşırı hissettim şu anda çok şükür çok çok daha iyiyiz 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bence görücü udulu evlenenlerde bazen zorunlu bır alaka ve sevgıde doguyor. Ha dogurabılene helal olsun doguramıyanlarda nasıl götürüyor Allah yardım etsın
0 oy
(5,970 puan) tarafından
İstediğin kadar aşk tuttu olsun ten uyumu yoksa mutlu olamazsın. 
(1,563 puan) tarafından
Ten uyumu ne oluyor ki?
(5,970 puan) tarafından
Dokunduğunda tüylerin diken diken olur için bir hoş olur. Öpmek koklamak sarılmak istersin hep doyamazsın. Cinsellikten büyük haz alırsın canım.
(1,563 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(3,722 puan) tarafından
Nedense ben gelmelerini kabul ettğim andan beri eşimi düşündüm saatlerce hiç görmedipim halde :D sonra gördüm sanki bi yerde tanısmıs gibi etkilendim dişleri gülüşü kokusu kazagın kolunu kıvırma seki oturusu. Yani görücü usulü olunca eclenmek zorundasın olmuyor onlar bi vesile oldu sadece ben kendim baska yerde de görswm hoşlanırdım 
0 oy
(210 puan) tarafından
Ben görücü usulü evlendim eşimle sadece 28 gün aynı evde kaldık sonra çalışmaya gitti ve ben babam dan sonra gerçekten bı insanı daha özleye bildiğimi fark ettim ve bu eşim için de aynıymış sadece o aralar bir birbirimizi fazla tanıyamadıgımız için dile getirememistik ve eşim orda bir ay durmadan tekrar işi bırakıp gelip bizi almıştı yanına ve ikimizinde ikinci evliliği bnm sanki o duyguyu bu eşimde daha çok yaşadım diğer evliliğim de severekti 
0 oy
(796 puan) tarafından
Cnm ben esimke daha once hic konusmamistim  birgun istihareye yattim ruyamda esimi gordum 1 haftaya kalmadan 8stmeye geldiker 5 dk yalniz kalip konustuk tm dedik sonra cok sukur cok sevdik birbirimizi 
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Bizde görücü usulü ile evlendik ne yalan söyleyeyim hemen de aşık olmadım ama evlendigimizde eşimin beni sevmesine aşık oldum bende çok güzel sevdi Elhamdülillah hâlen aynı gün gibi seviyoruz çok şükür 
0 oy
(938 puan) tarafından
Zaman bence herseyinilaci derler ya zamanla oluyor o tutku en başta olmuyor tabiki tanışık alisip sevdikce yerine oturuyor raylar 
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Bu soruya cok gercekçi cevap vermek isterdim ama ne kimsenin yarasina dokunmak isterim nede aksini düşunenlele tartişmak. havamda değilim:) ama ten uyumu olmadan olacak sey değil evlilik 
(1,563 puan) tarafından
Anlat kız
0 oy
(106 puan) tarafından
Bizim görücü usulü oldu ama ben fotoğrafını ilk gördüğüm anda vurulmustum öyle söyleyim:) o da bana öyle olmuş ki 2 ay içinde evlendik :)) asıl sevgi aşk duygusu evlendikten sonra, biseyler paylaşmaya başlayınca oldu aslında ilk görüşte sadece begenmisim yani 
0 oy
(7,043 puan) tarafından

Ben zorlanmadım valla ilk görüşte aşk demekki <3

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 814 göst.
9 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 51 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Islam (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 360 göst.