0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (683 puan) tarafından
Ehliyete yazılcam manuel almayı düşünüyorum araba sürmüşlügüm var püf noktaları neler bana biraz yardımcı olurmusunuz

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben youtubeda ümmet taşçı diye br takip ediyorum güzel anlatıyor..daha kayıt olmadım ama düşünüyorum ben de.
-Reklam-
0 oy
(253 puan) tarafından
Belli süre kurs eğitimi aliyosn güzel seklde anlaman lazm kitap dersten biraz farklı çıkar sınav ama yakındır 70 üstü gecersin direksiyonda hocalar anlatiyo ince noktaları bı kere ztn alistinmi koly oluyo emin ol herşeyi hocalar göstererek daha iyi anlicksn hiç bı zaman kasma istediğin kadar öncesinde kullan insan panik oluyo bende ehliyetsiz kullandım çok bı başladım defalarca istop ettim yapamadım edemedm hocalar sayesinde dört dörtlük oldu   motor ıvır zıvır in hepsini soruyo arkadada aynı ztn yardımcı oluyorlar denk geldiğin insanlara bağlı bn heyecan yaptım yardım etti o an heyecanla ayna kemeri unutursun onları sakın unutma o saniye yavaş yavaş git acelen olmasın hızlı gidip hata yapicagina yavaş git bn parka kadar yavaş sonra hızlı geldim oda hoca dedi normalde de kullanan öğrenci diye ben dönüşte hızlı geldim umarım güzel iyi hoca denk gelir araç içi de sorablr sormayblr bna sorar diye öğretiler ama.sormadilar :))
0 oy
(53 puan) tarafından

manuel aldım bende ehliyeti. trafık yokuşlar ben uğraşamam dedım manuel aracamızı satıp otomatık aldık :) yani bunun bellı bişeyı yok sana kalmış kavrama noktasını çözersen hocan da ıyıyse tamam. bırde hemen trafiğe çık alır almaz sıcağı sıcağına. ayrıca bende çok vıdeo vs izledim bu iş trafıkte pratık yaptıkça öğrenılıyor bunu anladım. istediğin kadar izle kullndıkça ustalaşıyorsun ve rahat kullanıyorsun. ben kurdeşen döküyordum ilk aldığımda :) çok komıktım ya 

0 oy
(1,263 puan) tarafından
Kalkarken yarım debriajı araba kendini ittirip agır agır gitmeye başlayındaya kadar sakın bırakma, sonra gitmeye başlayınca gaza bas, böyle hiç stop ettirmedim, tekte aldım ehliyeti :) 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Hiç yazılana edene bakma kurs hocana güven.. Bende biliyordum girmeden hocam bildiğini unut dediklerimi ve püf noktaları aklındaki dedi şükür aldim
(288 puan) tarafından
Ay bu yorumu yapacaktım beni abim çalıştırınca hocam kızmıştı araba degistirme beni dinle sadece derse ve bu arabaya odaklan diye tek seferde aldim cok da kolay oldu
(1,369 puan) tarafından
Bence de bu konuda çok haklısın. Çünkü örneğin YouTube videosunda direksiyon böyle tutulur diye gösterdiği hareketi bizim kursta yapınca hemen sarı uyarı veriyordu. Her yerin farklı.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben 9 yıl önce aldım şimdiye göre şartlar farklı yani sınav anında ama değişmeyen büyük kurallar arabaya biner binmez koltuk ayna ayarı yap kemerini tak kalkışlarda direk yola çıkacaksan sinyal ver hız sınırına dikkat et arabayla geri gelirken geri döndüğünde araba durmadan sakın önüne dönme zaten araba kullanmayı biliyormuşsun onunla ilgili bişey yazmama gerek yok sanırım
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Yeni aldım ehliyetimi tek püf noktası sakin olmak ve dikkatli olmak 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Dün aldım.  Aslında hiçbir zorluğu yok otomatik zaten aşırı kolay. Manuel için de debriyaj fren ayarını iyi yapmalısın bunu yaparsan halledersin. Bu da sık sık pratikle olur bu arada. Ayağını alıştır frene debriyaja. 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
İyi hocalara denk gelesin hoca çok önemli

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde _Melikeee_ (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 147 göst.