0 oy
306 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (137 puan) tarafından
Napacagimi bilemedim kartlardan gosteriyorum bakiyor ama hic bisey demuyo anne diyor cani isterse benim kaygana benden daha kitu takmis oglumu kafaya konusmuyor konusmuyor diyip duruyo sinirlerimi bozuyor

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızım  bir yaşında sadece dede baba diyor ne zaman konsuur bilmiyorum ama her bebeğin gelişimi süreci farklı sonuçta 
(3,079 puan) tarafından
13 aylık bizimde tek kelimelerimiz baba dede
-Reklam-
0 oy
tarafından
On aylık ağladığı zaman değişik şekilde ses çıkartıyor çok komik oluyor sanki birşeyler anlatıyor bide anne diyor gibime geliyor 
0 oy
(598 puan) tarafından
Benimki iki yaşını yaşıcak sadece anne aç diyor 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Her bebek bie değil kaynanan çok biliyo oyle yaptıkça konuşmaaz tabi çekiyo üstüne çocuğun https://www.okubak.com/konusamayan-cocuklar-icin-en-etkili-hz-musa-duasi-ve-dilin-bagini-acan-zikirler
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bi yakınım nerdeyse üç yaşındaydı doğru düzgün konuştuğunda. Abartmasın babannesi. 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sen onla bol bol konuş mesale elma verirsek. Elma istermisin bak bu elma gbi, yemek yiyelim mi doydun mu uykun var mı hadi picamalarını getir diye onla konuşursan konuşur, Bn öyle öğrettim şmdi nedesem telrar ediyor 20 aylık, istediği şeyinde söylüyor arada bebekçe konuşması var anlatamıyorm ne dediğini 
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Küçük oğlum 18 aylik benimde kiyaslama icin demiyorum lakin baya konusuyor ceviz adam bakkal amca falan bu şarkıları söylüyor baba anne diyor ama bunlar buyuk oglumun sayesinde o cok konusuyor surekli sarki soyleyip kardesiyle oynar kucugumde ezberlemiş 

Ama buyuk oglum 18 aylikken sadece anne dede falan derdi 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
TV tablet falan veriyor musun veriyorsan ondan gecikmiş olabilir
0 oy
(1,925 puan) tarafından
18 aylık çok erkenki zaten. Çocuğu kendi haline bırakınya. Yürüyene kadar yürümüyor emekleyene kadar emeklemiyor konuşana kadar konuşmıyor. Bir beklentiye girmeyin hazır olduğunda konuşacak zaten dilsiz değilse. Benm oğlumda 20 aylık konuşmuyor. 
(137 puan) tarafından
Aynen oye cevrenn etkisinde kaldim 2 yasina kadar bekleyecegm
0 oy
(129 puan) tarafından
Erkek çocukları kız çocuklarına göre daha geç konusabiliyorlar oğlum 28 aylik ve bizde o dönemlerden geçtik 18 aylıkken hiçbir kelimesi yoktu
(137 puan) tarafından
Aynen ama cevre ozellikle babannesi doktora gotur diyor
(129 puan) tarafından
Eger tepkileri varsa ekran maruziyeti vs yasamadiysaniz goturmenize gerek yok görürseniz oda normal diyecektir çünkü ben götürdüm otizm testi bile yapıldı ama hersey normal çıktı doktor erkek çocukların herseyi geç olabiliyor kız çocuklara göre dedi içiniz rahat olsun babannede pinpirik yapıp strese sokmasa iyi ama işte :)
0 oy
(1,659 puan) tarafından
O zmaanlar kelime kelime biseylwr söylüyordu anne baba dede gibi 25. Aydan sonra cümle de kurmaya başladı kitap okuyun ona kelime dağarcığı artsın televizyon izletmeyin telefon vermeyin göz teması kuruyor mu eğer şüpheleriniz varsa doktor kontrolüne götürün içiniz rahat etsin 
(137 puan) tarafından
Göz temasi kuruyor aslinda konusuyor ama bebekce ne dedigini anlamiyorum kıziyor bazen
(1,659 puan) tarafından
Kendini ifade edemediği için kızıyor benimki de öyleydi ben bazen bilerek anlamazdim işaret ederek isterdi adını söyletmeye çalışırdım zamanla büyüyorlar merak etmeyin
0 oy
(1,014 puan) tarafından
18 aylık oglum. 

Anne baba dede teyze abı abla

Mama para

Gel gıttı vb bunları soyluyo sımdılık
0 oy
(219 puan) tarafından
2 buçuk yaşında konustu
(137 puan) tarafından
Normal o zaman
(219 puan) tarafından
Galiba :D
0 oy
(9,579 puan) tarafından
2 yaşa kadar zaman ver şüphelenmek için erken bence bnm kızım anne demeyi 18 ayken öğrendi 2 yaşta da şakır şakır konuşmaya başladı maşallah zamanı vardr
(137 puan) tarafından
Insallahhh
0 oy
tarafından
Kızım 1 yaşından itibaren çok akıcı konuşuyor oğlum 18 aylık anne Baba dede inek at esssek tavşan diyor sadece suya bile gin diyor 
0 oy
(367 puan) tarafından
Tam 2' yasindda birden konuştu .bu ay 25 aylık olacak daha
0 oy
(493 puan) tarafından
Benimki de 3 yada 4 kelime diyor sürünemiyor ve yürümüyor seninki yürüyormu
(137 puan) tarafından
Benimki 14 aylikken yurudu bi ara baba anne diyordu isine gelirse diyor
(493 puan) tarafından
Benimki yürümüyor henüz ya
(137 puan) tarafından
Koltuktan falan tutunup yuruyebiliyorsa normaldir her cocuk farkli gelisimi
(493 puan) tarafından
Koltuktan tutturup ayağına bastırmaya çalışıyorum ayağına bil e basmak istemiyor öyle her çocuğun gelişimi farklı
0 oy
(79 puan) tarafından
kaynanani bos ver 1 bucuk yasinda cocuk nasil konussun. benim komsum var 16 aylik kızıma bunun yasinda benim torunum subhanekeyi okuyordu diyor. sen koca kari laflarina bakma.  benim kizimda 16 aylık benimle babasiyla cok fazla konusuyor hic susmuyor ama dediklerink hic anlamıyoruz :) anladigimiz şeyler anne diyor hep genelde. babasina veya baskalarina ede diyor. cici dede lili bombom diyor kendine gore bi anlami var herhalde ama biz anlamiyoruz :) yemek yemek istemediginde veya bir seyi yapmak istemediginde emeeem diyor. her bebegin gelisimk farklidir aen kafana takma. ama cok iletişim kur. bir seyler mirildandiginda bile her zaman ona eslik et. verdigin seyleri ona cok kisa sekilde anlatarak ver. mesela corba icirdiginde bak bu corba hadi corba icelim, corba cok güzel olmus gibi cumleler kur
0 oy
(425 puan) tarafından
Valla bebekten bebeğe deyisir o büyük oğlum 2yadinda büyük kızım 1bucuk yaşından önce hem yürüdü hem konuştu hem kendi kendine bezi bıraktı küçük kızım çabuk oyrendi herşeyi 14aylik oğlum var yeni yeni adım atıyor anne bide acıdı söylüyor bir yeri acidiginda 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bnimki 17 aylik 18 aylik olmasina 12 gun falan var  şunu soyle dedigimde bircok kelimeleri soyler daha cunle olarak baba gitti diyor sadece onun haricinde kelimeleri soyluyor sadece

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy
6 cevap 131 göst.
13 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Toprakinannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 119 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
11 Haziran 2023 Aile kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu

379,593 soru

11,363,272 cevap

34,839 kullanıcı

...